Jump to content

Патолошки лажови


marija

Препоручена порука

ima jos nesto interesantno

krvopije te posednu u smislu da nisi vise uopste otvoren za ljude koji ti to nikad ne bi ucinili. Kao da te rezervishu. Ali kad uspesh da se ogradish od takvih i progledash, uvek nadjes oko sebe ljude slicne sebi kojima je to strano, koji na ljubav uzvracaju ljubavlju, od kojih dobijas postovanje i slicno.

desavalo mi se da budem prema svima skepticna, ali i dalje idem srcem prema ljudima i nadjem takve. Onda tek vidim kakva je radost zajednicarenja i suzivota i kako se ono sto dajesh umnozava. Mozda znam bolje i da cenim takve?

Ne treba generalizovati niti gubiti veru u ljude.

ne mogu ti svi biti melem za dushu jer oni drugi su tu bas radi iskushenja:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Или краће - параноја.

Сваком, после оваквих дивних искустава, прилазиш као потенцијалном барону (лажову - по барону Минхаузену).

Али, као што несуђени Радојица рече (или бар нешто слично томе рече, недавно), време одради своје, па се и та параноја мало издува.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zms sta, Emilija, i treba da zaboravis...

Ali, treba i da shvatis da nisi jedina i da ima mnogo ljudi koji su u nekom trenutku svog zivota bili zlostavljani lazju, pa da ti bude lakse dusi...

Ja sam, kad sam uspela da se oslobodim drugarice patoloskog lazova, godinama posle toga, od zajednickih poznanika, slusala kako mi prepricavaju njene izmisljotine i navodne moje postupke.Na srecu, tada vec nije bilo nikakve potrebe da se izvinjavam ljudima jer su davno uvideli sta je istina...

Ali su zato brat i sestra te moje drugarice imali potrebu da mi objasnjavaju i razuveravaju me o situaciji u njihovoj porodici, jer je njihova sestra pricala o porodici tako ogavne stvari da su ljudi bili ojadjeni, po ko zna koji put...

Kada sam uvidela njene lazi bila sam ne samo besna nego i postidjena i to me je osecanje drzalo godinama...nisam dozvoljavala da se njeno ime pominje u mojoj porodici, kada su pokusavali da se sale na moj racun.

Ali, treba ljudima reci na sta treba da obrate paznju.

Cim neko, bez preke potrebe, iznosi prljavstinu o svojoj porodici nesto nije u redu sa njegovom pricom...

Cim se neko, bez ociglednih dokaza, prikazuje kao zrtva ljudi ili okolnosti i ponavlja tu pricu i dodaje nove elemente...nesto nije u redu...

Jer, istinska zrtva krije svoj bol i tragove i veruje da je ona kriva...

Jer, pravi ljudi ne pricaju samo o svojim uspesima...

I, samo jos ovo, kad hocete da se oslobodite lazova, nema objasnjavanja...samo mu zalupite vrata pred nosom.

Ako treba i sto puta...ali, ne treba, oni ne mogu dugo da izdrze bez zrtve, ako vi necete potrude se da nadju novu...

Nekada i na vase oci...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jer, istinska zrtva krije svoj bol i tragove i veruje da je ona kriva...

---------------------------------------------------------------------------------

uh, prelepo recheno:)

i sve ostalo...

nama ostaje da vezbamo brze reagovanje i sto manju osetljivost koja razara godinama posle....

ima nas hiperemotivnih

prezivljavamo svoje, tudje, bliznjih pa i crnu rupu u kosmosu.

Sreca sam zensko da se vadim na slabost slabog pola..... :(

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево, ја се добровољно јављам да будем утешитељ форумашица.

На ово ме је подстакла и она Петријина тема која изврсно објашњава да је мушко женски пријатељски однос апсолутно могућ.

Нека свака суза мојих драгих форумашица пресуши пред топлотом мога пријатељског срца!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево, ја се добровољно јављам да будем утешитељ форумашица.

На ово ме је подстакла и она Петријина тема која изврсно објашњава да је мушко женски пријатељски однос апсолутно могућ.

Нека свака суза мојих драгих форумашица пресуши пред топлотом мога пријатељског срца!

:drugarstvo:

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Данас сам имао мали увид у још један део играрија овог болесника о којем сам писао.

Страшно. Ко зна куда све пушта пипке тај играч.

Сада када погледам све ово што је писано на теми - не, не може се НИ ПРИБЛИЖНО изразити тај бес, тај јад речима.

То су болесни, ма зли људи који се, ДЕФИНИТИВНО, хране и сладе знојем жртава.

Божије допуштење и, свесне или несвесне, демонске слуге које се радосно праћакају у свом блату.

Најгори смрад од свих смрадова.

Зашто Бог допушта да се људима за живот закаче такве сподобе?

Не знам. Господ зна. Вероватно да човек постане, услед тих паклених искушења, зрелији, јачи.

Или је био горд па да се сломи гордост.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja znam dvoje ljudi za koje mogu da kažem da su patološki lažovi. Jednostavno lažu i izmišljaju, preuveličavaju neke stvari, i to rade i u najobičnijem, najbanalnijem razgovoru.Mislim da je to jednostavno jače od njih. Same njihove laži ne predstavljaju za mene neki problem, pustim ih da lažu, jer sam se uverila da su toliko istrajni u tome da ih nikako čovek ne može ubediti u suprotno. Međutim, problem nastaje kad takvi lažovi počnu da upliću druge u svoje laži, kad lažu i izmišljaju kako bi naneli zlo drugom. Ako sam dobro razumela, slučaj koji je izneo Ratko je takav.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...
  • Гости

У чему је тајна лажи? Да ли лаж има смисла? У многим случајевима не можемо да разликујемо лаж од истине. У чему је ствар?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Laz mozda ima smisla ako ne nanosi nikome stetu.Recimo,ako nas neko pita da otkrijemo neciju tajnu ili nesto slicno a mi kazemo da ne znamo nista o tome.Ili ako radimo kao menadzeri za prodaju ili u banci mi smo primorani da lazemo o nekim stvarima "poslovno",mada je to mozda ipak greh.Ako precutimo nesto jer bi nas iskren odgovor naneo veliku stetu nekome(svaleracija,bolset,ogovaranje...)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нема јер једна лаж води другој и тако у недоглед.

У одсуству непосредног личног просветљења, треба веровати неким светитељима који су непосредно искусили божанске ствари. Готово да је сигурно да ће богословствовање које се не заснива на искуству резултовати ужасом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...