Jump to content

Патолошки лажови


marija

Препоручена порука

Ова тема има смисла као тема ''Да ли сте грешни''.

Толико од мене у овом јављању.

Имаш могућност да отвориш нову тему ако ти се ова не допада.

Уосталом, покажи своју постојаност како си се већ изјаснила, па не коментариши више на мојим темама јер како ти рече, више их не читаш...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Имаш могућност да отвориш нову тему ако ти се ова не допада.

Е баш нећу.

Уосталом, покажи своју постојаност како си се већ изјаснила, па не коментариши више на мојим темама јер како ти рече, више их не читаш...

Е баш хоћу.

Трпи моје критике ;)

разлика између конструктивне критике (било - било +, али опет конструктивне) и бесциљног језичарења је огромна... мислите о томе... без страха.. јер за то није потребно више од 10% здравог разума...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

naziv teme nije bitan.... važno je kuda tema ode tokom diskusije...  :)

Не, баш је важан назив теме.

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,6257.msg172571.html#msg172571

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nesto se danas setih jedne `fore`  4chsmu1

Znate li za one lazi koje uspesnom verbalizacijom mozete uciniti dvosmislenim, pa u isto vreme mogu da znace i istinu, ali ipak je sakriju, tj. ipak su lazi?

Koristite li se nekad tim forama?

I sto je jos bitnije - da li se posle toga osecate kao da ste slagali, ili kao da ste rekli istinu?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nesto se danas setih jedne `fore`  isus-sinai

Znate li za one lazi koje uspesnom verbalizacijom mozete uciniti dvosmislenim, pa u isto vreme mogu da znace i istinu, ali ipak je sakriju, tj. ipak su lazi?

Koristite li se nekad tim forama?

I sto je jos bitnije - da li se posle toga osecate kao da ste slagali, ili kao da ste rekli istinu?

Ako moja laz moze da spasi nekoga onda cilj opravdava sredstvo, a nakon toga ne osecam grizu savesti, niti to identifikujem kao greh vec kao paradoksalno ispunjenje zakona koje je ljubav...

opet, nisu svi spremni da podnesu udarac istine u lice pa je potrebno i sopstveno uzdrzanje jer bez toga nastaje vulgarna istina...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nesto se danas setih jedne `fore`  dobar decko

Znate li za one lazi koje uspesnom verbalizacijom mozete uciniti dvosmislenim, pa u isto vreme mogu da znace i istinu, ali ipak je sakriju, tj. ipak su lazi?

Koristite li se nekad tim forama?

I sto je jos bitnije - da li se posle toga osecate kao da ste slagali, ili kao da ste rekli istinu?

Ako moja laz moze da spasi nekoga onda cilj opravdava sredstvo, a nakon toga ne osecam grizu savesti, niti to identifikujem kao greh vec kao paradoksalno ispunjenje zakona koje je ljubav...

opet, nisu svi spremni da podnesu udarac istine u lice pa je potrebno i sopstveno uzdrzanje jer bez toga nastaje vulgarna istina...

Ako treba nekog da spasi, onda je opravdano, naravno.

A ako ne treba? 1500_baby Ako je laz samo nas sopstveni izbor da izbegnemo neprijatnost za koju smo mozda i odgovorni?

Secam se, jednom davno mi se desilo da mi je prijatelj otisao u manastir. Njegovi roditelji su zvali da pitaju da li znam gde je, jer smo se intezivno druzili. Ja sam na to odgovorila "Nije mi rekao". Sto i jeste bilo istina, jer iako nije precutao da ce otici u manastir, nije mi rekao gde ide. Ali je u isto vreme bilo i laz, jer sam sticajem okolnosti ipak znala gde je. I jedno vreme posle toga sam zivela u ubedjenju da sam rekla istinu, ali mi neko vreme ipak nije bila mirna savest...

Bez obzira sto je u ovom mom slucaju to (mozda) i opravdano, od tog momenta pa do danas skoro nepogresivo osetim kad se ljudi koriste tim trikovima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Углавном не лажем.

Лакше је говорити истину него памтити коме си шта рекао.

Наравно, ако је та истина непријатна, увијем је у "ролат да се лакше сажваће".

А и да хоћу, не могу. Увек поцрвеним 1500_baby па се осећам глупо.

Али, с времена на време слажем, нарочито своје дете неким безазленим лажима.

А да ли лажем себе, то још не знам. Време ће показати. 0202_238.gif' class='bbc_emoticon' alt='dobar decko' />

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 months later...

                                              stadaradim nesiguran ne_shvata

  Има  много  начина  да  се  слаже  а  да  људи  не  примете, али постоји  ли  начин да  се  схвати да неко  laže, чак  иако  га  први  пут  видите  и  слушате?

  Неки  кажу  да  онај ко  лаже  гледа у десно  а  ако гледа  у  лево  онда  не.

 

  У  чему  је  штос? 89898989898989

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Неки  кажу  да  онај ко  лаже  гледа у десно  а  ако гледа  у  лево  онда  не.

 У  чему  је  штос? 89898989898989

Ваљда када нам неко прича  и гледа  десно тада више размишља шта да говори,

а када гледа  лево присећа  се онога што је стварно доживео,  

те у другом случају је  вероватније да говори  истину о томе  шта је  видео.

Ако додирује нос док прича, на те исказе треба посебно обратити пажњу,

размотрити их, јер је вероватно у том тренутку рекао лаж. 

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...