Jump to content

Православље и либертаријанизам

Оцени ову тему


  

63 члановâ је гласало

  1. 1. Liberalizam = nacionalna i državna izdaja?

    • Da, izdaja je
      24
    • Ne, nije izdaja
      32
    • Ne znam
      7


Препоручена порука

Ихххххххх То је тек почетак, нажалост.

 

"Јер је корен свих зала среброљубље"

Зато камарад Игњатије и камарад Жељко треба да оду у међ несреброљубиве севернокорејце... Тамо ни не добијете плату, већ радите за бонове...

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зато камарад Игњатије и камарад Жељко треба да оду у међ несреброљубиве севернокорејце... Тамо ни не добијете плату, већ радите за бонове...

  Zasto? Evo zadovoljni smo evropskim "komunizmom" i liberalizam nam je nepotreban. Po nekima su ovde sve komunjare. Nemci, austrijanci, svedjani .... sta cemo u Koreji. 

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зато камарад Игњатије и камарад Жељко треба да оду у међ несреброљубиве севернокорејце... Тамо ни не добијете плату, већ радите за бонове...

 

Северна Кореја је антитеистичка творевина, а ја сам верник. .Ти би онда требало да идеш у Грчку, да видиш последицу задуживања код светских банкара и како ће лепо да им покупују све најбоље што имају, као и нама. То је добар рад. Доведеш на власт среброљупце који задуже државу до гуше, а после им помажеш тако што им одузмеш реална богатства у замену за имагинарни новац. Али.... живело се добро, лепо и препуно слободе говора и слободног тржишта....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Северна Кореја је антитеистичка творевина, а ја сам верник. Ти би онда требало да идеш у Грчку, да видиш последицу задуживања код светских банкара и како ће лепо да им покупују све најбоље што имају, као и нама. То је добар рад. Доведеш на власт среброљупце који задуже државу до гуше, а после им помажеш тако што им одузмеш реална богатства у замену за имагинарни новац. Али... живело се добро, лепо и препуно слободе говора и слободног тржишта...

Србија је на листи економских слобода тачно између Замбије и Камбоџе. Грчка је тридесетак места испод Србије, тако да јасно да ту нема ни говора о некаквом слободном тржишту... И још нешто, ти црни Игњатије кукаш против либертаријанизма а ни не разумеш га уопште! Либертаријанска, миниманилистичка држава не би ни могла да се задужи, ако и због чега а оно барем због тога што не би имали политичари овлашћења да се задужују...

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da se jednome kaže: "Idi i prodaj svoju kuću da bi sebi kupio kompjuter", svako bi mu rekao da je lud ako bi tako učinio. Ali da mu se kaže da proda svoju državu da bi sebi kupio kompjuter, takvome se onda tapši na rame, onda bi dobro učinio. Ali koja je razlika ako proda svoju kuću ili svoju državu, i jedno i drugo je njegov dom?

 

Прво, либерализам није продавање државе, али тешко ћеш ти укапирати то, не бих да губим време. Но ово друго ми је интересантније. Како је то држава мој дом? У мој дом, у моју кућу, ваљда могу да доведем кога хоћу, потпуно слободно, док у ”моју” државу не могу ни рођену жену да доведем, док крме Дачић не дозволи. Држава није никакав дом, то је данас само скуп бирократских захебанција које мораш да прођеш да би само најнормалније живео и радио.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li smatrate da je liberalizam ustvari izdaja nacionalnih i društvenih interesa zarad sebičnih i ličnih interesa? Dakle, klasična stara izdaja, koja se danas politički pravda pozivajući se na nekakve liberalne slobode i tako dalje.

 

Неки друштвени интереси и неке форме национализма су себична жртвовања моје личности. Ја да патим да би неком друго било боље.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ти црни Игњатије кукаш против либертаријанизма а ни не разумеш га уопште! Либертаријанска, миниманилистичка држава не би ни могла да се задужи, ако и због чега а оно због тога што не би имали политичари овлашћења да се задужују...

 

Да ли либертаријанизам подразумева интервенцију државе да би се спасио неки капиталиста од банкрота ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли либертаријанизам подразумева интервенцију државе да би се спасио неки капиталиста од банкрота ?

 

Не, то је социјализам. Капитализам подразумева да капиталиста банкротира ако направи грешку.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли либертаријанизам подразумева интервенцију државе да би се спасио неки капиталиста од банкрота ?

 

Либерализам је изразито против интервенција државе у економију. Онај ко не ради добро, треба да пропадне, како би ресурси (капитал) дошли у руке оних који могу ефикасније да их искористе и тако читаво друштво просперира. А тај што је пропао треба да ради нешто у чему је бољи. Спасавање неспособних има вишеструку штету. То против чега си ти није либерализам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da se jednome kaže: "Idi i prodaj svoju kuću da bi sebi kupio kompjuter", svako bi mu rekao da je lud ako bi tako učinio. 

 

Lud a? Evo ja znam dvojicu koja su prodali svoju kucu, jos tamo 2002. , da bi mogli kupiti dva mekintosa koji su tada bili pojma ipo i da bi radili za posao slozene 3D animacije. Zbog prodjae kuce su se morali preseliti u neku malu supicu koja je imala jedva da prezime i odatle su radili. Danas drze dva velika graficka studija za koja su zaradili freelancinogm radeci animacije. Eto tako su bili ludili!



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

???  come again?

 

 

Pa  jesu li ljudska dostignuca zasluga kapitalizma i lihvara ili ljudi ne vezano za sistem u kome zive? Do kapitalizma smo ziveli u pecinama? 

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Прво, либерализам није продавање државе, али тешко ћеш ти укапирати то, не бих да губим време. Но ово друго ми је интересантније. Како је то држава мој дом? У мој дом, у моју кућу, ваљда могу да доведем кога хоћу, потпуно слободно, док у ”моју” државу не могу ни рођену жену да доведем, док крме Дачић не дозволи. Држава није никакав дом, то је данас само скуп бирократских захебанција које мораш да прођеш да би само најнормалније живео и радио.

 

 

Drzava je "sporazum" medju ljudima i organizacija da ne bi ziveli kao ovce razbacani po planini. Covek je odavno ukapirao da sam ne moze nista a slozno sa drugim ljudima moze i na mars da stigne.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...