Jump to content
  • александар живаљев
    александар живаљев

    Пад арх. Никодима у отворени антисемитизам - од личног проблема до општецрквене бруке

        Пише: др Александар Живковић


      Изгледа да ови благдани изазивају код људи захваћених прелешћу, посебно духовно растројство. Оно би заслуживало да остане њихова тајна са Богом и духовником, да се у ери савремених комуникација сами не оглашавају. Ако су са високим црквеним чином и образовањем, као у данашњем случају архимандрит Никодим (др Богосављевић), њихов личан, може да постане и проблем црквене мисије уопште, па штавише и брука за духовно деловање наше Свете Цркве.

      Познат од раније по (истини за вољу међу делом монаштва неретком хијализму који исповеда долазак православног цара пре Антихриста), а обузет нездравим апокалиптичним духом који се примио на његово, упркос високој академској титули и из археологије и из теологије, површно образовање, архимандрит Никодим данас се огласио једним против, како каже, жидовствујућим текстом. Требало би пуно времена и добре воље да се укаже на све скокове у погрешном  закључивању које у кратким тезама он данас износи. Искрено, ми за то време, а ни добру вољу немамо. Осећамо се згађено и обрукано, и дубоко постиђени, по ко зна који пут апелујемо на духовне власти мученичке Светосавске цркве, да овом, сада већ отвореном злу, коначно стану на пут. Ако се "равноземљашка теорија" могла примити са зачуђујућим осмехом, отворени антисемитизам у крилу Православне Цркве не сме ни за тренутак да се толерише. С том напоменом преносимо овај скандалозни "учинак".

    ЕКУМЕНИЗАМ КАО ЦАРЕБОРАЧКА, ПАПИСТИЧКА И ЈЕРЕС ЖИДОВСТВУЈУЋИХ

    BY NIKODIM BOGOSAVLJEVIC · ДЕЦЕМБАР 13, 2017

     

    „Јер тајна безакоња већ дејствује,
    само док се уклони онај који сад задржава“ (2. Сол. 2, 7).

    1. Дведесети век је век свејереси, јереси над јересима, јереси свих јереси – екуменизма.
    Нимало случајно се јерес екуменизма појавила и почела ширити међу православнима, управо после „уклањања онога који задржава“, после жидо-кабалистичког ритуалног убиства Св. Великомученика Цара Николаја 2., тиме што је 1920. местобљуститељ цариградског трона митр. Доситеј објавио енциклику Црквама Христовим посвуда. Наиме, по својој суштини јерес екуменизма је цареборачка јерес.
    Будући да Христос, као што Сам сведочи, није од овога света (Јн. 8, 23), онда ни Христови следбеници нису од овога света: „Кад бисте били од света, свет би своје љубио, а како нисте од света него вас ја изабрах од света, зато вас мрзи свет“ (Јн. 15, 19). Црква Христова ни Православно Царство, којима је Христос Глава, дакле, нису од овога света. Црква и Царство су двоједна икона, као душа и тело, Небеског Јеруслалима. Православно Царство и Црква су оштро подељени, раздељени и несливни са светом, и њихова је мисија да читав свет, који је изван њих, преобрази у себе, у Царство и Цркву.
    Екуменизам је, међутим, сав од света и сав у свету. Црква је по својој ипостаси и природи саборна, а васељенска, екуменска, само по свом административном устројству. Екуменизам, пак, као савез „цркава“, је и по својој ипостаси и природи и устројству свесветски, васељенски, али не и саборан, јер саборност подразумева истоветност истините вере, коју екуменизам не занима; њему је довољна спољашње, формално јединство у култу и администрацији. Зато екуменизму смета Цар, јер је он као икона Главе Цркве – Христа, чувар догмата вере и канонске свезе њеног јединства. Цар је чувар оштре границе између Царства-Цркве и света. И све док је Цар био на трону, екуменизам није могао да почне да укида и брише ове границе. Зато је екуменизам цареборачка јерес, јер не жели да се поново јави „онај који задржава“, већ жели да се оштре границе између Царства-Цркве и света укину, како би се Царство и Црква укинули и претворили у свет. Зато православни екуменисти – папоцезаристи затурају и не проповедају догматско богословље о свештеном царском чину и служби, чега је потврда савремено репринт издање Катихисиза Св. Филарета Московског, у коме је изостављен наведени део.
    2. Екуменизам и папизам спаја цареборачка јерес и окренутост и укорењеност у свету, и проповедање земаљског а не Небеског царства. Папа Стефан 4. је 754. са Пипином Малим склопио уговор о оснивању папске државе, а финале цареборства и пуноћа папоцезаризма је била када је, поред легалног Цара у Цариграду (без обзира што је био иконоборац), 800. за цара крунисан Карло Велики. У Цркви не могу бити два Цара, као што не могу постојати два хришћанска Царства. Уместо универзализма хришћанског Царства успостављен је универзализам папске власти.
    Екуменизам проповеда јединство „цркава“ у Христу, без јединства у догматици, а паписти исто то, само са јединством у папи. И једни и други ће уместо Христа дочекати и прихватити антихриста, коме ће папа, највероватније, бити лажни пророк.
    Од Трећег Ватиканског концила паписти су прихватили протестантску догматику, еклисиологију и есхатологију, а са њима јереси пантеизма, апокатастазе и хилијазма. По узору на папистички Концил, од времена патр. Атинагора почеле су припреме за Велики Православни Сабор, који је одржан 2016. на Криту, а на њему прихваћени документи са свим наведеним јересима.
    3. Екуменизам прихвата протестантску есхатологију хилијзма, хиљадугодишњег царства овде на земљи, која је у основи јудејска есхатологија „великог шабата“, тј. царства земаљског, и лажног месије, тј. антихриста. И паписти су прихватили јудејску есхатологију. Они са својом „старијом браћом“ чекају месију. Кога чекају, тога ће и дочекати – лажног месију, тј. антихриста.
    4. Православни Цар је икона Христова. Јеврејски месија, антихрист је Христова антиикона. Зато ће и икона и антиикона претходити, као претеча и антипретеча, Христовом Другом Доласку. Долазећи православни Цар, који према савременим откривењима треба да буде и Патријарх, уништиће и искорениће у Православном Царству-Цркви све наведене јереси: екуменизам, цареборство, папизам и жидовствујуће.
    Амин! Нека тако буде! Боже, дај!

    Архимандрит др Никодим (Богосављевић)




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 9 минута, Милан Ракић рече

    ај сад искрено!?

    Да ли си "то" заиста "саам" приметио или си то "приметио" на основу преписке са Иваном Марковићем?

    Mislis, licne prepiske ? ( nismo komunicirali, poslednjih pet - sest meseci ).

    Ako je , druga vrsta prepiske, samo citam sta ko' pise na forumu i odgovaram,  nema nikakvog sinhronizovanog delovanja .....0516_music  

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, Милан Ракић рече

    ај сад искрено!? Да ли си "то" заиста "саам" приметио или си то "приметио" на основу преписке са Иваном Марковићем?

    Не живи више Боксит него Иван у њему!:)) 

    Иначе, сада им ни Таса више не прија, јер је узео да од Јустина прави екуменисту. До јуче су "Тасу" бранили од мене. Сада им и Амфилохије "екумениста" одговара када по осећају прекрштава католике. А на исти осећај, доказаног свеца, Николаја, пљују: Владика Николај Велимировић пише бискупу Џорџу Белу: «Пишем вам не као адвокат већ као пријатељ, као стари пријатељ, и као слабији брат снажнијем брату. Као што се сећате, нас двојица смо, као млади свештеници, узрастали и развијали свој карактер под вођством тог дивног хришћанског мудраца, блаженопочившег надбискупа Рандала. Бог да му прости душу. Његов живи дух нас још увек сједињује из Горњега Света. Ја то осећам».

    Николај расте и развија свој карактер под вођством дивног хришћанског мудраца. Видиш како је надбискуп Рандал формирао нашег светитеља? Како? Па зато што је био диван хришћански мудрац! Вели да је блаженопочивши, а како можеш да будеш блаженопочивши ако се чвариш у паклу? Ако је у паклу, где би га ти сместио, онда је бесмислено да му Бог прости душу! Напротив, он је на Небу и то не само да Николај мисли теоријски или се нада, него то осећа! Зато откачи у троскоку!

    Јасно је да се обраћам Бокситу и Ивану Инквизитору Марковићу (да узвратим на примадону:D).

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 6 минута, Zoran Đurović рече

    Иначе, сада им ни Таса више не прија, јер је узео да од Јустина прави екуменисту.

    Meni je Tasa omiljen. Dakle, obmanjuješ.

    пре 6 минута, Zoran Đurović рече

    Сада им и Амфилохије "екумениста" одговара када по осећају прекрштава католике.

    Nigde nisam rekao da je Amfilohije "ekumenista". Naprotiv. 

    Ostalo je kao i obično...

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 11 минута, Ведран* рече

    Само, како се реинтерпретира контекст у темама са истим питањем

    Да питамо оронулог старца да објасни? 

    Mislio sam na tacan kontekst price, pa, ( to znaci, promeniti kontekst )  u temama koja se bave istim pitanjem.

    Nemoj da si bukvalista, citaj u kontekstu ... :945729:

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 10 минута, Zoran Đurović рече

    Сада им и Амфилохије "екумениста" одговара када по осећају прекрштава католике.

    Možeš da ga tužiš Vartolomeju:D

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, Ivan Marković рече

    Meni je Tasa omiljen. Dakle, obmanjuješ.

    Nigde nisam rekao da je Amfilohije "ekumenista". Naprotiv. 

    Ostalo je kao i obično...

    Eh sada jos da znas sta su Tasa i Amfilohije radili i pricali u zadnje vreme, nebi ti ovo napisao. Mada kada bolje razmislim bolje je za tebe sto neznas. ;) 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Немојте више. :))

    Иван буде ок, али увек, како су сати све ситнији тако му се прво угаси хумор па онда све остало. 

    А то може бити због старости. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 6 минута, Trifke рече

    Eh sada jos da znas sta su Tasa i Amfilohije radili i pricali u zadnje vreme, nebi ti ovo napisao. Mada kada bolje razmislim bolje je za tebe sto neznas. ;) 

    Ma samo se ti opusti i ne brini za mene. Vaša opcija je pukla na Kreti. Sad možete samo da ližete rane...

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 5 минута, Ведран* рече

    тако му се прво угаси хумор па онда све остало.

    Ma ne, jeste mi se ugasio humor, ali ne zbog toga što kažeš, već zbog nečeg drugog. Ako slavni doktor teologije nije u stanju da me potopi samo argumentima, već mora da se služi drugim sredstvima, onda mi više nije ni do smeha. No nema veze. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 4 минута, Ivan Marković рече

    Ma samo se ti opusti i ne brini za mene. Vaša opcija je pukla na Kreti. Sad možete samo da ližete rane...

    Koja opcija? Pa ja nisam ekumenista.  12:smeha:12:smeha:12:smeha: Mada mi ne pada na pamet da se slozim sa tobom jer nisam taliban. ;) 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 10 минута, Ivan Marković рече

    Ma samo se ti opusti i ne brini za mene. Vaša opcija je pukla na Kreti. Sad možete samo da ližete rane...

    I da se služite trolovima tipa Nikodim i Vlada Dimitrijević, e da biste obesmislili svaku antiekumenističku priču. Ali slaba vajda od toga...niko od nas nije sisao vesla

    • Оплаках :)) 1

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, Ivan Marković рече

    Ma ne, jeste mi se ugasio humor, ali ne zbog toga što kažeš, već zbog nečeg drugog. Ako slavni doktor teologije nije u stanju da me potopi samo argumentima, već mora da se služi drugim sredstvima, onda mi više nije ni do smeha. No nema veze. 

    Ја се то бавим опсервацијама :))

    По мојим забелешкама једина варијабла која има корелацију са овом променом јесте доба дана.  Е сад, то не значи да постоји узрочна веза. Али моја хипотеза јесте да је то због старости.  :0212_rolleyes:

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...