Jump to content
  • Презвитер
    Презвитер

    Епископ Атанасије (Јевтић): СРПСКА АРХИЕПИСКОПИЈА ЖИЧКА – ПЕЋСКА ПАТРИЈАРШИЈА И ЦАРИГРАДСКА ПАТРИЈАРШИЈА, ОДНОСИ КРОЗ ИСТОРИЈУ

      Извор: https://eparhija-zahumskohercegovacka.com/?p=57667

      ЕПИСКОП АТАНАСИЈЕ (ЈЕВТИЋ)

      СРПСКА АРХИЕПИСКОПИЈА ЖИЧКА – ПЕЋСКА ПАТРИЈАРШИЈА И ЦАРИГРАДСКА ПАТРИЈАРШИЈА, ОДНОСИ КРОЗ ИСТОРИЈУ

      1) Покрштавање Српског народа из Цариградске

      Патријаршије (7-9. век)

      Покрштавање Српског народа, тј. примање вере у Христа и ступање у Цркву Његову, било је постепено и трајало је неколико векова. То је бивало и због насељавања Срба на широком простору Балканског Полуострва, јужно од река Дунава и Саве, уз реке Тимок, Нишаву, Вардар, Марицу, све три Мораве, Ибар, Дрину, Зету, Неретву и Требишњицу, па северније уз Врбас и низ Далматинске реке до Јадранског мора.




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 5 минута, Жика рече

    Само су Артемија рашчинили, не верујем да ће и Максима, мада ко зна ако крене да повлачи неке сулуде потезе. Пурић није имао преступе као Максим па је пензионисан а Максим још није. Ни не знам које је званично објашњење Пурићевог пензионисања, мислим да су написали да има здравствених проблема.

    Јована пензионисаше ни за шта, али он није хтео да ме слуша. Мислио је да сам безбожан и како "не знам шта је Црква". И то је платио главом. Делује безвезе, али сам знао шта ће да буде. И читао сам извештај о његовом случају пре него што су га скинули. Покушао сам нешто да кажем, али је био окружен увлакачима и глас разума му није стигао. Ургирао сам и преко заједничких пријатеља да ме послуша. Што је најгоре, у образложењу за његово склањање пише нешто сасвим хулно, и то ће остати забележено. Али ће остати и постхумни Авини списи, па ће се видети истина. Да има памети, тог човека би требало активирати поново. Ја му прогнозирам рехабилитацију, и то у наредних 4 године; и мање. Драг ми је човек иако ми је био зарио нож у леђа. Но, ја сам Ава, хришћанин човек.    

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 3 минута, Zoran Đurović рече

    Јована пензионисаше ни за шта, али он није хтео да ме слуша. Мислио је да сам безбожан и како "не знам шта је Црква". И то је платио главом. Делује безвезе, али сам знао шта ће да буде. И читао сам извештај о његовом случају пре него што су га скинули. Покушао сам нешто да кажем, али је био окружен увлакачима и глас разума му није стигао. Ургирао сам и преко заједничких пријатеља да ме послуша. Што је најгоре, у образложењу за његово склањање пише нешто сасвим хулно, и то ће остати забележено. Али ће остати и постхумни Авини списи, па ће се видети истина. Да има памети, тог човека би требало активирати поново. Ја му прогнозирам рехабилитацију, и то у наредних 4 године; и мање. Драг ми је човек иако ми је био зарио нож у леђа. Но, ја сам Ава, хришћанин човек.    

    Ко би га предложио за рехабилитацију?

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 9 минута, Вукашин рече

    Ne verujem da će se e. Maksim oglašavati po ovom pitanju. Nije glup da radi protiv sebe. Dočekan je na nož od celokupne javnosti. 

    Јесте глуп. И мене је био изненадио. Мислио сам да је паметнији, али су му паре памет попиле. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 минута, Zoran Đurović рече

    Јована пензионисаше ни за шта, али он није хтео да ме слуша. Мислио је да сам безбожан и како "не знам шта је Црква". И то је платио главом. Делује безвезе, али сам знао шта ће да буде. И читао сам извештај о његовом случају пре него што су га скинули. Покушао сам нешто да кажем, али је био окружен увлакачима и глас разума му није стигао. Ургирао сам и преко заједничких пријатеља да ме послуша. Што је најгоре, у образложењу за његово склањање пише нешто сасвим хулно, и то ће остати забележено. Али ће остати и постхумни Авини списи, па ће се видети истина. Да има памети, тог човека би требало активирати поново. Ја му прогнозирам рехабилитацију, и то у наредних 4 године; и мање. Драг ми је човек иако ми је био зарио нож у леђа. Но, ја сам Ава, хришћанин човек.    

    Позната ми је та епизода са Јованом. Свака част ако си за његову рехабилитацију поред тих његових речи о теби.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Управо сада, Жика рече

    Позната ми је та епизода са Јованом. Свака част ако си за његову рехабилитацију поред тих његових речи о теби.

    Прича је крајње одвратна. То што је урадио, а не само рекао је за батине. Али батине су за један грех, не за вечност. Зато сам ја да се Јован врати за епархијског епископа, мада му обећавам један васпитни шамар. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Управо сада, Zoran Đurović рече

    Прича је крајње одвратна. То што је урадио, а не само рекао је за батине. Али батине су за један грех, не за вечност. Зато сам ја да се Јован врати за епархијског епископа, мада му обећавам један васпитни шамар. 

    Не знам шта је урадио. Сећам се само да си писао да је рекао да не знаш шта је Црква. Да није учествовао у твом смењивању са Академије?

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 9 минута, Жика рече

    Позната ми је та епизода са Јованом. Свака част ако си за његову рехабилитацију поред тих његових речи о теби.

    Знам како на то гледа сабор епископа из бивше југословенске републике у којој си одрастао. :POPOcorn1:

    Требало је о. Зорану. Опростите. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 8 минута, Zoran Đurović рече

    Иринеј Буловић. Већ га је био предложио.

    Знам како на то гледа сабор епископа из бивше југословенске републике у којој си одрастао. :POPOcorn1:

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 6 минута, Zoran Đurović рече

    Прича је крајње одвратна. То што је урадио, а не само рекао је за батине. Али батине су за један грех, не за вечност. Зато сам ја да се Јован врати за епархијског епископа, мада му обећавам један васпитни шамар. 

    Ти си свет човек чим си оно опростио без покајања. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 25 минута, Zoran Đurović рече

    Јована пензионисаше ни за шта, али он није хтео да ме слуша. Мислио је да сам безбожан и како "не знам шта је Црква". И то је платио главом.

    Мислио је он да зна. Зато су му лепо појаснили. :naklon:

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Ви сте рођени и зато сте дошли на свијет да будете савјетници владика. Само вам фали мало препорука, да вас неки владика запосли и после да вас и њега Бог види :kucanje:

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Хајде људи, ако нешто заиста знате, аман, реците! Вређамо овде све владике и патријархе без разлике, често без основе, а најчешће и без личне културе, а не можемо знати зашто је пензионисан један од најмлађих владика!? О чему се ради? Је ли луд или безобразан? Матор свакако није...

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 10 минута, о.Небојша рече

    Ви сте рођени и зато сте дошли на свијет да будете савјетници владика. Само вам фали мало препорука, да вас неки владика запосли и после да вас и њега Бог види :kucanje:

    Да. Јер како би сијала звезда попа Небојше ако бисмо освестили народ? 

    Ви сте од оних попова којима најбоље одговара тупава-бесловесна паства која ништа не пита већ само даје паре. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 11 минута, Протомајстор рече

    Матор свакако није...

    Откад су године мерило старости? 

    Не знамо ништа више од осталих. Све је то јавно било. Питајте било ког нишког попа и сазнаћете. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима



×
×
  • Креирај ново...