Jump to content
  • АлександраВ
    АлександраВ

    Игуман Рафаило (Бољевић) о Мирољубу Петровићу и Алену Азарићу: јефтина демонстрација лажних духова

      Чувеном оцу Рафаилу дозлогрдио филозоф Мирољуб Петровић и његово, како каже, баљезгање о Цркви и вери, па је одлучио да га прогласи за сатанисту који мора да заћути!

    Наиме, отац Рафаило, свештеник из манастира Подмаине у Боки Kоторској, који је већ нашироко познат како по својим виђењима савремених токова и ствари, тако и игрица и многих људских навика обрушио се сада на контроверзног српског научника Мирољуба Петровића, назвавши га секташем који је слуга сатанин. Предавања, која Петровић држи по целој земљи, њему су, како је навео, била и више него мучна за слушање, а посебно га је разбеснело оно које је Петровић одржао испред једне цркве.

    – Имали смо шарлатана који држи предавање на простору наше цркве , а уопште не припада Цркви, некакав Мирољуб, Драгољуб, Родољуб или како већ. Народ га је слушао и веровао му, а најгоре што га је пастир ту довео да трује, да је сам пастир наручивао туру јер то више личи на наручивање још једне. Он је без благослова, духа, противан светим апостолима, игнорише апостолско учење. О чему он говори, кога проповеда, макните га, мичите га и доведите онога који га је довео да објасни што је, а Мирољубу дајте могућност да се покаје. Треба га увести и у цркву, да задњи стоји, нек задњи узима и нафору. Нек ћути и нек учи, нек слуша и биће довољно за спасење, а не катедру да му дамо, катедру светих отаца – почео је отац Рафаило.

    Наставио је затим још жешће да коментарише Петровића који иначе промовише „Мојсијев концепт“ и тврди да Бог стоји иза његове мисије, а у својим јавним наступима изјашњава се као „јеврејски православни хришћанин“.

    – Тај Мирољуб каже да је вино којим се ми причешћујемо усмрђело грожђе, а то је директни атак на светињу над светињама. И шта можемо од таквих људи да добијемо, ко њих шаље браћо и сестре, а то је у ствари више него јасно. Ђаво је много бржи на обарачу од нас, много бржи. Нас једино дух Цркве и дух апостола може да заштити. У супротном нећемо одолети, подлећи ћемо искушењу и провокацији – казао је, између осталог, отац Рафаило.

    Извор: Видовдан

     




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 6 минута, kordun рече

    kretenska je situacija kad moras bilo koga udarati, a posebno rodjenu zenu, medjutim ima i tih situacija, nema mnogo, ali ima.

    Наравно да нема. Осим ако ти,жена није фијукнула и кренула ножем на тебе или дете.. да се оградим од тих екстрема

    пре 7 минута, kordun рече

    ja nisam nikada zensko udario odkad sam odrasla osoba osim jednom sestru i to pred zetom, nisam nasilnik, al bi vraga udario bez da trepnem, ja sam tri rata prezivio, ne treba mi jos jedan ustasa u kuci sigurno

    Па лепо, сестра враг.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Управо сада, kordun рече

    ma ja ne vjerujem da je miroljub los covijek, da ima mane ima, da je budala jest, meni se i svidja sto je budala, ali ne vjerujem da ikom zeli zlo, iz njegovog nastupa ja ne zakljucujem da zeli nekom zlo, da ga maze, maze, al to rade sve javne licnosti, bilo je medju javnima i svetaca, pa ih narod ismijava, kod miroljuba ja cijenim njrgove tradicionalne stavove, teologija me ne interesuje, al me ne interesuje ni teologija milojkova na ovom forumu  ni ovih libero pravoslavaca i sta sad

    Ако га волиш и цениш као теолога (јер видим да упоређујеш њега и Ацу Милојкова), то је твоја ствар, али то није православно хришћанство. Заправо, можда ти и ниси православни хришћанин, што је опет твоја ствар. Оно што православни хришћанин треба да зна да је Мирољуб Петровић суботарски секташ са "теологијом" да Богородица није родила Христа Бога, да је поштовање светитељâ демонизам, као и светих мошти итд, итсл...

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 3 минута, kordun рече

    i sta sad

    Па ништа. Шта ћеш на пецању ако не волиш воду, гадиш се глисте, плашиш удице, не једеш рибу, и бијеш се са комарцима? Седи кући и уживај.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, Lady Godiva рече

    Наравно да нема. Осим ако ти,жена није фијукнула и кренула ножем на тебе или дете.. да се оградим од тих екстрема

    Па лепо, сестра враг.

    meni je djevojka sa kojom sa 9 godina bio u vezi abortirala bebu nakon dva mjeseca pregovra  oce li roditi ili nece roditi,  to je bila nasa beba, a ja sam bio nemocan da je spasim pa je nisam udario, jer ona nije bila za udaranje niti je dovodila nekoga u psihicko stanje da je mora udariti, ti ko zena ne razumijes zasto muskarac udara, ti sve svodis na samozastitu, ne razumijes se u musku psihu i nemoj se tim baviti, muska i zenska priroda nisu i nece nikada biti jednake, prema tome ne mogu ni sudovi biti jednaki, batali tu barijeru  u glavi, pametna si dovoljno

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, kordun рече

    ma ja ne vjerujem da je miroljub los covijek, da ima mane ima, da je budala jest, meni se i svidja sto je budala, ali ne vjerujem da ikom zeli zlo, iz njegovog nastupa ja ne zakljucujem da zeli nekom zlo, da ga maze, maze, al to rade sve javne licnosti, bilo je medju javnima i svetaca, pa ih narod ismijava, kod miroljuba ja cijenim njrgove tradicionalne stavove, teologija me ne interesuje, al me ne interesuje ni teologija milojkova na ovom forumu  ni ovih libero pravoslavaca i sta sad

    Dobro, tvoja perspektiva stvari. ( u vezi Miroljuba ).

    Samo jedno znam, ( na osnovu loseg iskustva sa svojim bolestima ) nikada vise ne bih stavio svoje zdravlje u ruke jednog coveka. Licno, meni Miroljub deluje kao covek,.... koji je malo vise samog sebe precenio.

    A, takvi su, i pored mogucih dobrih namera , opasni po druge ljude.:0201wink:

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 3 минута, Поуке.орг инфо рече

    Ако га волиш и цениш као теолога (јер видим да упоређујеш њега и Ацу Милојкова), то је твоја ствар, али то није православно хришћанство. Заправо, можда ти и ниси православни хришћанин, што је опет твоја ствар. Оно што православни хришћанин треба да зна да је Мирољуб Петровић суботарски секташ са "теологијом" да Богородица није родила Христа Бога, да је поштовање светитељâ демонизам, као и светих мошти итд, итсл...

    procitaj ponovo sta pisem po deseti puta da se ne brukas, miroljubova teologija me ne zanima!!!

    ne zanima me ni teologija milojkova koja je mnogo prihvatljivija zbog nekih drugih stvari, ja ne priznam tu zukauskas teologiju i to svi znaju, takve teologije imas samo kod liberalistickih srba i grka i nidje vise u pravoslavlju cijelom

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 3 минута, Bokisd рече

    Dobro, tvoja perspektiva stvari. ( u vezi Miroljuba ).

    Samo jedno znam, ( na osnovu loseg iskustva sa svojim bolestima ) nikada vise ne bih stavio svoje zdravlje u ruke jednog coveka. Licno, meni Miroljub deluje kao covek,.... koji je malo vise samog sebe precenio.

    A, takvi su, i pored mogucih dobrih namera , opasni po druge ljude.:0201wink:

     

    brate i dobar covijek moze biti opasan po druge dobre ljude, nehotice, gluposcu, neinformisanoscu, ali ako nam je bog saveznik, nema cega da se bojimo

    • Радостан 1

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 минута, Поуке.орг инфо рече

    @kordun Мен` се чини, дизвинеш, да ти и не разумеш шта је теологија...

    него, ок, све си у праву, све је такО

    a iz kog razloga ti se to cini, de obrazlozi da utvrdimo ako nije problem

    • Свиђа ми се 1

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 3 минута, Поуке.орг инфо рече

    @kordun Мен` се чини, дизвинеш, да ти и не разумеш шта је теологија...

    него, ок, све си у праву, све је такО

    Men se ćini da je čovek lepo napisao da ga teologija ne interesuje...piše plahata gore...;)

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 3 минута, kordun рече

    brate i dobar covijek moze biti opasan po druge dobre ljude, nehotice, gluposcu, neinformisanoscu, ali ako nam je bog saveznik, nema cega da se bojimo

    Jasno.

    ( ali, opet, veliko pitanje je, zaista veliko,.... u kakvog Boga veruje Miroljub i kakvim nacinom on zamislja i misli ,.....da su Njegove zamisli o coveku )

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Управо сада, Bokisd рече

    Jasno.

    ( ali, opet, veliko pitanje je, zaista veliko,.... u kakvog Boga veruje Miroljub i kakvim nacinom on zamislja i misli ,.....da su Njegove zamisli o coveku )

    ne znam u kakvog boga vjeruje, ja i on nemamo jednaku vjeru, mene ne zanima  njegova teologija, mislim tu koju on propagira

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 11 минута, kordun рече

    meni je djevojka sa kojom sa 9 godina bio u vezi abortirala bebu nakon dva mjeseca pregovra  oce li roditi ili nece roditi,  to je bila nasa beba, a ja sam bio nemocan da je spasim pa je nisam udario, jer ona nije bila za udaranje niti je dovodila nekoga u psihicko stanje da je mora udariti, ti ko zena ne razumijes zasto muskarac udara, ti sve svodis na samozastitu, ne razumijes se u musku psihu i nemoj se tim baviti, muska i zenska priroda nisu i nece nikada biti jednake, prema tome ne mogu ni sudovi biti jednaki, batali tu barijeru  u glavi, pametna si dovoljno

    Ja  sam već kod ,,pregovora,, nju saranio i dao joj parastos,za sitne kolače nisam teo da se trošim...:D Šta će ti u životu žena koja hoće da ubije plod zajedničke ljubavi?Samo noga u dupe.....

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 5 минута, kordun рече

    brate i dobar covijek moze biti opasan po druge dobre ljude, nehotice, gluposcu, neinformisanoscu, ali ako nam je bog saveznik, nema cega da se bojimo

    bas tako, najgori su gordi i sujetni hriscani koji misle da nesto znaju, a tvrda su srca, tu pomoci nema braticu moj.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, kordun рече

    ne znam u kakvog boga vjeruje, ja i on nemamo jednaku vjeru, mene ne zanima  njegova teologija, mislim tu koju on propagira

    Није ваљда да си толико наиван да се лепиш за сваког ко почне да држи оде традицији?

    Традиција без свог смисла (мислим на српску без Христа и Цркве) је обична изанђала шерпа.

    Исто тако и са новим појавама. Ако нема Христа и Цркве- улицкана празна шерпа.

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...