Jump to content
  • АлександраВ
    АлександраВ

    Игуман Рафаило (Бољевић) о Мирољубу Петровићу и Алену Азарићу: јефтина демонстрација лажних духова

      Чувеном оцу Рафаилу дозлогрдио филозоф Мирољуб Петровић и његово, како каже, баљезгање о Цркви и вери, па је одлучио да га прогласи за сатанисту који мора да заћути!

    Наиме, отац Рафаило, свештеник из манастира Подмаине у Боки Kоторској, који је већ нашироко познат како по својим виђењима савремених токова и ствари, тако и игрица и многих људских навика обрушио се сада на контроверзног српског научника Мирољуба Петровића, назвавши га секташем који је слуга сатанин. Предавања, која Петровић држи по целој земљи, њему су, како је навео, била и више него мучна за слушање, а посебно га је разбеснело оно које је Петровић одржао испред једне цркве.

    – Имали смо шарлатана који држи предавање на простору наше цркве , а уопште не припада Цркви, некакав Мирољуб, Драгољуб, Родољуб или како већ. Народ га је слушао и веровао му, а најгоре што га је пастир ту довео да трује, да је сам пастир наручивао туру јер то више личи на наручивање још једне. Он је без благослова, духа, противан светим апостолима, игнорише апостолско учење. О чему он говори, кога проповеда, макните га, мичите га и доведите онога који га је довео да објасни што је, а Мирољубу дајте могућност да се покаје. Треба га увести и у цркву, да задњи стоји, нек задњи узима и нафору. Нек ћути и нек учи, нек слуша и биће довољно за спасење, а не катедру да му дамо, катедру светих отаца – почео је отац Рафаило.

    Наставио је затим још жешће да коментарише Петровића који иначе промовише „Мојсијев концепт“ и тврди да Бог стоји иза његове мисије, а у својим јавним наступима изјашњава се као „јеврејски православни хришћанин“.

    – Тај Мирољуб каже да је вино којим се ми причешћујемо усмрђело грожђе, а то је директни атак на светињу над светињама. И шта можемо од таквих људи да добијемо, ко њих шаље браћо и сестре, а то је у ствари више него јасно. Ђаво је много бржи на обарачу од нас, много бржи. Нас једино дух Цркве и дух апостола може да заштити. У супротном нећемо одолети, подлећи ћемо искушењу и провокацији – казао је, између осталог, отац Рафаило.

    Извор: Видовдан

     




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 6 минута, kordun рече

    jesi prenaglila, treba vise mira da imas u sebi, pogotovo jer si zena, zenska priroda je njeznija od muske, ti da si musko bila bi gora od mene sto se tice impulsivnosti

    Meni se baš sviđa to što brani čoveka s kojim je rešila da podeli život.To je žena.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 11 минута, kordun рече

    ne radi se o tome kako se sadi luk, nego se radi o promovisanju takvog nacina zivota, gubis na koncentraciji, ne citas sta pisem. to da gubis koncentraciju ti je par stranica unatrag ides lajkujes komentar sa onom slikom amin gdje se kritikuje da nije receno kako je miroljub jeretik, a receno je u prvoj recenici, dakle ne znate dje udarate koliko ste puni jeda, e moji pravoslavci

    Можда сам нешто погрешно "лајковао". Губим концентрацију, дешава се. Да Мирољуб је јеретик и живот у јеретичкој комуни на селу ме не занима.

    Ако мислиш на последња времена, која ће неминовно доћи, неће нас спасити ни 1000000 тона поврћа органског. Спасиће нас Христос и каже један светитељ (мислим да је Свети Старац Гаврило Грузијски) да ће бити доста једна травка да те засити за много дана јер ће те благодат Христова чувати. Не могу да цитирам али баш ми је жена нешто тако прочитала.

    Није лоше знати да радиш у башти али то можеш научити и од неког нормалног а не од овог несрећника који то користи као мамац за наивне.

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Управо сада, Вилер Текс рече

    Та традиција о којој Мирољуб прича може слободно да нестане јер иза ње нема ни Христа ни Цркве. И нисам луд да ме један такав безбожник учи било чему.

    Писмо које коритиш нема везе са тастатуром, лако се дода нови језик на компијутеру. Добро то су техеничке ствари

    Прво латиница није српско писмо. Јесте али по комунистичким и вучићевским аршинима. Друго то нема везе са ијекавицом и екавицом јер су оба српска наречја. И нема чега да ме буде срам. 

    Жив био и лаку ноћ.

    ne govorim za tebe ovo ekavica i ijekavica, nego kazem da ima takvih ljudi koji srbe smatraju samo one kojima je maternji ekavica, to je debilno. 

    srbi imaju dva pisma, latinicu i cirilicu, zvanicno oba pisma su nastala od grckog alfabeta, imaju isti korijen i mnoge zajednicke stvari.  srpska latinica je jedinstvena na svijetu i samo je srpska, ja imam srpsku cirilicu na sistemu, ali kod americke tastature nije isti raspored slova kao na yu  ili nekoj evrpskoj tastaturi to je fizicki problem, zato pisem osisanom latinicom, ali nisi shvatio na sta sam mislio, da je promjena jezika to bi lako bilo.

    ziv i ti bio i mir s tobom.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 31 минута, Снежана рече

    не знам само како можеш да подржаваш неког ко сам не живи оно што проповеда

    podrzavam ga zbog vas punih mrznje prema njemu, koliko ste navalili, da je hitler stitio bi ga

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, kordun рече

    podrzavam ga zbog vas punih mrznje prema njemu, koliko ste navalili, da je hitler stitio bi ga

    Ја њега не мрзим. Мрзим хуле које он изговара. Немој контрирати роде, контре ради. Дај мало одмори... 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, kordun рече

    podrzavam ga zbog vas punih mrznje prema njemu, koliko ste navalili, da je hitler stitio bi ga

    To, ko' ono, ( u Vruc vetar ), ... kada je lik podrzavao Surdu za stan, ( protiv svih koji ga nisu varili ),....pa, kasnije, kada Surda ostade bez stana ( zbog sefa funkcionera),....ovaj udari kontru Surdi,....  :))

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 минута, kordun рече

    kakvih je ovdje rijeci protiv miroljuba receno, kakava je to mrznja, ja nisam cuo da je iko tako protiv tudjmana govorio, svaka vama cast, ali vi i ja samo razliciti

    Nije, brate Kordune bas toliko daleko otislo, ....cini ti se.

    Svi smo pomalo umorni, odoh da spavam. 0510_music

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 7 минута, kordun рече

    podrzavam ga zbog vas punih mrznje prema njemu, koliko ste navalili, da je hitler stitio bi ga

    па реци лепо да ти је досадно и да глупаво контрираш ради саме контре.

    Само још ово, не видим да га овде било ко мрзи, ја бих можда и могла ако бих се баш потрудила, али, на сву срећу није успео да направи већу штету и хвала Богу што сам тада набасала  на Верујем, а могао је...међутим, то сад и није битно, битно је, оно што ти никако не качиш, да је он јавна личност, и да свака његова реч, а још више поступци имају много већу тежину, самим тим и он треба да има већу одговорност, макар би то тако требало у нормалном свету, то да ли је он добар или није апсолутно нема никакве везе, мада је увек упитно, колико то може бити добар, частан, поштен човек који бије соју жену, који се бави надрилекарством, дели савете који неком живот могу да униште...и то све само ради личне користи, а не због узвишених или не знам каких идеала.

    и тако...свако добро теби

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 11 часа, kordun рече

    dje si snjezo.

    moj tata je mene tuko, pa sta mi fali, zasluzio sam i vise da me tuce, odalamio je i mamu koji puta, takodjer je zasluzila, neg je moj problem sto je mene mama tukla jos vise neg tata i sto sam opet zasluzio i ne morete mi nista

    Ти си један од последњих мушкараца, бар ако је судити по ономе како делујеш док пишеш. Образован и интелигентан, речит, али оштар и непоколебљив. Обично ти "оштрији" остану примитивци, а образовани постану "пинк" како си навео... :smeh1: Ја се слажем са тобом и по питању Мирољуба и по питању Рафаила. Потоњег могу да слушам 24 сата дневно, а са Мирољубом се слажем за доста онога што говори... доста се и не слажем, али човек бар ради нешто и допрео је до великог броја људи да се његова реч и његове идеје чују и за то скидам капу.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 9 часа, kordun рече

    koliko ste navalili, da je hitler stitio bi ga

    Због овог разлога ја имам потребу да јавно браним тебе. Пре 10 страница си јасно рекао да не говориш о његовој теологији него о неким другим стварима  и на сваких 5-6 порука си морао то да понављаш, испадаш грбав што си написао нешто што јесте. Још треба да се правдаш за америчку тастатуру...

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 3 минута, CutieBub рече

    Због овог разлога ја имам потребу да јавно браним тебе. Пре 10 страница си јасно рекао да не говориш о његовој теологији него о неким другим стварима  и на сваких 5-6 порука си морао то да понављаш, испадаш грбав што си написао нешто што јесте. Још треба да се правдаш за америчку тастатуру...

    нема потребе да браниш кордуна од нас, он је наш и врло добро знамо ко је и какав је, али за Мирољуба није у праву, ни сад 

    ни масу предходних пута колико смо се клали око њега.

    Што се тастатуре тиче, знамо да је он домаћи плаћеник и страни издајник :smeh1:

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    1 hour ago, Снежана рече

    нема потребе да браниш кордуна од нас, он је наш и врло добро знамо ко је и какав је, али за Мирољуба није у праву, ни сад 

    ни масу предходних пута колико смо се клали око њега.

    Што се тастатуре тиче, знамо да је он домаћи плаћеник и страни издајник :smeh1:

    Ја видим да се слажем са оним што он пише, а не са оним што ви пишете. И за Мирољуба је у праву.

    И Рафаило је у праву за Мирољуба, али из своје перспективе... за коју верујем да је много тврђа од Мирољубове тако да је прилично опасно да неко каже како се слаже са њим, а не живи онако како он проповеда.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 23 минута, Драгана Милошевић рече

    За МП је доживотна у самици, да не може никоме да трује мозак.

    Za tango je potrebno dvoje :D, ne moze on nista sam.

    Citala sam sinoc isprekidano, jos je neko pominjao to. Zakonski, moze da odgovara samo za antivaxx paranoju. Sto se ostalog tice mislim da nema osnova da se pritvori, (doduse i ne pratim sta lupeta, nisam sigurna).

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...