Jump to content
  • АлександраВ
    АлександраВ

    Игуман Рафаило (Бољевић) о Мирољубу Петровићу и Алену Азарићу: јефтина демонстрација лажних духова

      Чувеном оцу Рафаилу дозлогрдио филозоф Мирољуб Петровић и његово, како каже, баљезгање о Цркви и вери, па је одлучио да га прогласи за сатанисту који мора да заћути!

    Наиме, отац Рафаило, свештеник из манастира Подмаине у Боки Kоторској, који је већ нашироко познат како по својим виђењима савремених токова и ствари, тако и игрица и многих људских навика обрушио се сада на контроверзног српског научника Мирољуба Петровића, назвавши га секташем који је слуга сатанин. Предавања, која Петровић држи по целој земљи, њему су, како је навео, била и више него мучна за слушање, а посебно га је разбеснело оно које је Петровић одржао испред једне цркве.

    – Имали смо шарлатана који држи предавање на простору наше цркве , а уопште не припада Цркви, некакав Мирољуб, Драгољуб, Родољуб или како већ. Народ га је слушао и веровао му, а најгоре што га је пастир ту довео да трује, да је сам пастир наручивао туру јер то више личи на наручивање још једне. Он је без благослова, духа, противан светим апостолима, игнорише апостолско учење. О чему он говори, кога проповеда, макните га, мичите га и доведите онога који га је довео да објасни што је, а Мирољубу дајте могућност да се покаје. Треба га увести и у цркву, да задњи стоји, нек задњи узима и нафору. Нек ћути и нек учи, нек слуша и биће довољно за спасење, а не катедру да му дамо, катедру светих отаца – почео је отац Рафаило.

    Наставио је затим још жешће да коментарише Петровића који иначе промовише „Мојсијев концепт“ и тврди да Бог стоји иза његове мисије, а у својим јавним наступима изјашњава се као „јеврејски православни хришћанин“.

    – Тај Мирољуб каже да је вино којим се ми причешћујемо усмрђело грожђе, а то је директни атак на светињу над светињама. И шта можемо од таквих људи да добијемо, ко њих шаље браћо и сестре, а то је у ствари више него јасно. Ђаво је много бржи на обарачу од нас, много бржи. Нас једино дух Цркве и дух апостола може да заштити. У супротном нећемо одолети, подлећи ћемо искушењу и провокацији – казао је, између осталог, отац Рафаило.

    Извор: Видовдан

     




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    1 hour ago, Sofija_ рече

    jedino je SPC merodavna, i ona treba da reaguje po pitanju njegovih tribina i predavanja, i ne mozes ocekivati da nece biti ljudi koji ce mu verovati i koje ce zavesti, jer mi smo generalno dugo bili u mraku sto se tice vere,a i veliki deo naroda je tradicionalni vernik(citaj maloverni) i takve je uvek lako zavesti..pre ce traziti pomoc kod nekih gatara i vracara, nego u crkvi i molitvi, na zalost tako je.

    А значи док Синод не реагује ми треба да ћутимо? И ми смо СПЦ па ваља можемо рећи оцима и браћи и сестрама кад приметимо да неко шири јеретичке и богохулне ставове.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 14 часа, Кратос рече

    Miroljub je ljudima privlačan zato što pre svega priča o moralu i tradiciji a Crkva se utopila u sunovrat i dekadenciju sa Pahomijem,Kačavendom...ne ide brate da kažeš nekom blaženi su nišči duhom a voziš se u nekom džipu od 50 000 jevrića jer to je ono upravo što se ovde i zamera,ne živiš to a navodno veruješ...

    А народ српски се баш светли од морала. Ајде бре...Само човек који не мисли ништа може да падне на мирољубова блебетања и да виче џипови и неморал. У историји Цркве је било само таквих суноврата само што људи не памте ни оно од пре два минута и пале се на сваког ко крене масно да лаже.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Управо сада, Вилер Текс рече

    А народ српски се баш светли од морала. Ајде бре...Само човек који не мисли ништа може да падне на мирољубова блебетања и да виче чипови и неморал. У историји Цркве је било само таквих суноврата само што људи не памте ни оно од пре два минута и пале се на сваког ко крене масно да лаже.

    Pa baš zato što ne svetli to je plodno tle za Miroljuba....;)

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 часа, Sofija_ рече

    Pa jesi li ti Gospod? Treba ga u tamnicu, treba ga satreti, treba ga ovo,ono, sve je to osuda, a to nije na nama, mi trebamo reci nas stav i rasuditi pravilno uz Boziju pomoc i Duha Svetoga, i moliti se za svacije spasenje, a ne presuditi ko kako treba da robuje ili kako da plati svoje grehe, to nije na nama, tacka.

    А ко хоће овде да га сатре? Ко је то неправилно расудио када је рекао за њега, Миљљуба несрећног који хули и на Пресвету Богородицу и на Свето Причешће и на мошти Светог Василија Острошког да је јеретик? Откуд ти знаш да се можда отац Рафаило није помолио за њега или неко од људи који пишу против његове јереси? 

    Лепо је рекао отац Рафаило- да ћути и да задњи узима нафору! Шта је ту ружно или лоше ако се јеретику да шанса за покајање ако је он прихвати и са њом добије и епитимију да ћути и задњи узима нафору?

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 сат, Вилер Текс рече

    А значи док Синод не реагује ми треба да ћутимо? И ми смо СПЦ па ваља можемо рећи оцима и браћи и сестрама кад приметимо да неко шири јеретичке и богохулне ставове.

    naravno, treba reci, ograditi se,treba razluciti i obrazloziti, ali na lep nacin bez uvreda, treba ostati budan i stalozen...a takvih je malo na ovom forumu, vise se brane pederi od jeretika, a znamo da ce pre jeretik da se preobrati nego nastrani i bolesni muskarac

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, Sofija_ рече

    naravno, treba reci, ograditi se,treba razluciti i obrazloziti, ali na lep nacin bez uvreda, treba ostati budan i stalozen...a takvih je malo na ovom forumu, vise se brane pederi od jeretika, a znamo da ce pre jeretik da se preobrati nego nastrani i bolesni muskarac

    Нисам ја ни за оправдавање хомосексуализма ни за оправдавање јереси. 

    Мислим да се на овом форуму људи баш крећу из крајности у крајности.

    • Свиђа ми се 1

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 сат, Вилер Текс рече

    А ко хоће овде да га сатре? Ко је то неправилно расудио када је рекао за њега, Миљљуба несрећног који хули и на Пресвету Богородицу и на Свето Причешће и на мошти Светог Василија Острошког да је јеретик? Откуд ти знаш да се можда отац Рафаило није помолио за њега или неко од људи који пишу против његове јереси? 

    Лепо је рекао отац Рафаило- да ћути и да задњи узима нафору! Шта је ту ружно или лоше ако се јеретику да шанса за покајање ако је он прихвати и са њом добије и епитимију да ћути и задњи узима нафору?

    rekoh na sveukupnu hajku na Miroljuba,ovde na forumu, koliko sam uspela da procitam..a to se ne tice oca Rafaila, sa njim se potpuno slazem

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, Sofija_ рече

    rekoh na sveukupnu hajku na Miroljuba,ovde na forumu, koliko sam uspela da procitam..a to se ne tice oca Rafaila, sa njim se potpuno slazem

    Нема хајке, све што сам ја писао а чини ми се и други су одговори на то да "има код Мирољуба и добрих ствари". Не може он бити учитељ.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Ljudi, pa, kod Miroljuba se mogu naci malih 'milion' stvari u kojima je protivan i huli na pravoslavnu veru.

    Nemoj da smo pomalo naivni ( mi koji smo u crkvi ), njegovim nekakvim dobrim stvarima. Moze, dobar si covek, ali,...... da Miroljub smanji malo 'dozivljaj' u vezi Mojsijevog zakona i vere u SZ i protestanskog i subotarskog pljuvanja po pravoslavlju. Pa, da onda pricamo o njemu kao nekoj pozitivi.

    Ili, da idemo da trazimo dobre ljude kod jehovinih svedoka i slicnih grupacija. :0201wink:

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 минута, Драгана Милошевић рече

    Софија, објасни шта би да радиш са МП?

    Очигледно је да га браниш!

    SPC uvek treba da se oglasi povodom svih jeretika i nadrilekara i vracara i gatara koji se pojave u javnosti, da se javno ograde, da obaveste verni narod,da to sto oni rade nije ucenje nase crkve, i da jereticima koji propovedaju o veri zabrane to u crkvi i crkvenim prostorijama, sve ostalo je van moci nase crkve. Pojavljivanje na tv-u i gostovanja po emisijama, to mu ne mozes zabraniti, na zalost. Ne branim ja njega, ja ga samo ne kamenujem, jer sam i sama gresna i zao mi ga, kao i svih onih koje zavede. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    takodje i svestenici redovno trebaju da obavestavaju svoje parohijane o istima, i da ih uce, medjutim, malo smo posrnuli po tom pitanju, jer cuh od mnogih da i njihovi svestenici gledaju Parove, kako onda narod da zna..mislim, znam ja da nam crkva krvari sa svih strana, i da je napadaju svi, ali slaba nam vera, kako nas, tako i nasih pastira, oslabili smo mnogo, i nije za cuditi ako se pre poveruje Miroljubu, Alenu ili nekom belom magu..

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...