Jump to content
  • Поуке.орг - инфо
    Поуке.орг - инфо

    Данас: Отказ и популарном водитељу Александру Гајшеку

    0505foto-Miroslav-Dragojevic-678x381.jpg?x33771

    Првобитном списку од 13 запослених на Студију Б, сада се придружило још 16 радника који ће као технолошки вишак остати без посла у овој кући. Име које је изазвало највише пажње у јавности је Александар Гајшек, уредник и аутор познате емисије Агапе.

    Зашто за једно од најпознатијих лица Студија Б нема више места на овој телевизији, нисмо успели да сазнамо од директорке и главне уреднице Иване Вучићевић, јер није хтела да одговори на наше позиве и поруке. Сам Гајшек каже да није изненађен, јер је телевизија у тешкој материјалној ситуацији, али да ће покушати да задржи емисију на Студију Б, у сопственој продукцији.

    – Уколико успем да нађем спонзоре, фирме које би се оглашавале, наставићу да радим Агапе. То пре свега дугујем мом пријатељу, покојном академику Владети Јеротићу, који ми је увек говорио о значају континуитета – истиче Гајшек за Данас. Он додаје да је финансијска ситуација у фирми већ дуже време тешка.

    – Не желим никога да осуђујем, нити пак да кукам. Морам на ствари да гледам позитивно. Ако будем довољно способан и сналажљив, верујем да ћу наћи спонзоре који ће помоћи емитовање. Мислим да би била велика штета да се после 14 година угаси Агапе – каже Гајшек.

    Александар Симић, представник синдиката у трочланој комисији чији потписи стоје на документу испод списка вишка запослених, каже за Данас да комисија није одлучивала о томе ко треба да оде са телевизије, већ је само констатовала да је читав процес обављен у складу са законом.

    – Послодавац је тај који је утврдио да постоји вишак запослених, а уредници и руководиоци сектора су бодовали своје раднике. На основу бодовања дошло се до имена која су вишак – нагласио је Симић. На питање како се међу њима нашло и име Александра Гајшека, каже да одговор треба потражити на другом месту, и да је директорка та која је одобрила спискове. Наш саговорник наглашава да је Студио Б већ дуже време у озбиљној финансијској ситуацији, и да су запослени знали да ће бити отпуштања. Сви који су остали без посла, истиче, добиће отпремнине.

     

    Извор: Данас.рс




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments

    Не знам ни до сада шта је тражио на том љигавом смећарском напредњачком ђубрету и електронском "Информеру"

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 40 минута, ризница богословља рече

    0505foto-Miroslav-Dragojevic-678x381.jpg?x33771

    Првобитном списку од 13 запослених на Студију Б, сада се придружило још 16 радника који ће као технолошки вишак остати без посла у овој кући. Име које је изазвало највише пажње у јавности је Александар Гајшек, уредник и аутор познате емисије Агапе.

    Зашто за једно од најпознатијих лица Студија Б нема више места на овој телевизији, нисмо успели да сазнамо од директорке и главне уреднице Иване Вучићевић, јер није хтела да одговори на наше позиве и поруке. Сам Гајшек каже да није изненађен, јер је телевизија у тешкој материјалној ситуацији, али да ће покушати да задржи емисију на Студију Б, у сопственој продукцији.

    – Уколико успем да нађем спонзоре, фирме које би се оглашавале, наставићу да радим Агапе. То пре свега дугујем мом пријатељу, покојном академику Владети Јеротићу, који ми је увек говорио о значају континуитета – истиче Гајшек за Данас. Он додаје да је финансијска ситуација у фирми већ дуже време тешка.

    – Не желим никога да осуђујем, нити пак да кукам. Морам на ствари да гледам позитивно. Ако будем довољно способан и сналажљив, верујем да ћу наћи спонзоре који ће помоћи емитовање. Мислим да би била велика штета да се после 14 година угаси Агапе – каже Гајшек.

    Александар Симић, представник синдиката у трочланој комисији чији потписи стоје на документу испод списка вишка запослених, каже за Данас да комисија није одлучивала о томе ко треба да оде са телевизије, већ је само констатовала да је читав процес обављен у складу са законом.

    – Послодавац је тај који је утврдио да постоји вишак запослених, а уредници и руководиоци сектора су бодовали своје раднике. На основу бодовања дошло се до имена која су вишак – нагласио је Симић. На питање како се међу њима нашло и име Александра Гајшека, каже да одговор треба потражити на другом месту, и да је директорка та која је одобрила спискове. Наш саговорник наглашава да је Студио Б већ дуже време у озбиљној финансијској ситуацији, и да су запослени знали да ће бити отпуштања. Сви који су остали без посла, истиче, добиће отпремнине.

     

    Извор: Данас.рс

     

    View full Странице

     

    Visak, nisu ga ni dostojni...

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 12 минута, JESSY рече

    dace Bog, snaci ce se on...ionako mu nije tamo mesto...

    Напротив. Њему јесте место тамо. Политичким комесарима није место тамо.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Шта је са Вељом Павловићем,да ли је он следећи ?!

    Мада су требали обојца да се покупе добровољно,све заједно са Ивон Јафали...:D

    Е мој Студио Бееее, па Душко Радовић се у гробу преврће...joooj

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 часа, Вилер Текс рече

    Напротив. Њему јесте место тамо. Политичким комесарима није место тамо.

    nisam shvatila...

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 сат, JESSY рече

    nisam shvatila...

     

    Хоћу да кажем да је срамота да се Гајшек и емисија коју води практично скида са програма. Политички намештени и подобни уредници су они који треба да иду са Студија Б а не човек који толико година води сјајну емисију.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    No, hajd da se to desilo u Češkoj gdje je gomila ateista - dalo bi se to nekako i razumjet. Ali u zemlji o kojoj se tvrdi da je prema statistikama preko 90% stanovnika pravoslavnih vjernika, pripadnika SPC? On će se snaći kao i mnogi naši češki javni radnici, deklarovani vjernici, novinari i učitelji koje su bezbožnici najurili iz prosvjete ili medija ali za narod i za položaj hrišćana u društvu je to ogromni gubitak i velika šteta.  

    Ovo je ta učiteljica, nju izbacili iz škole jer je djacima "pričala o Isusu i Mariji", to navodno smiju samo katehete na časovima katihizisa.

    Ovo je ta novinarka - inače diplomirana pravnica, nju najurili zbog istine, govorila istinu, otišla zajedno s kolegom iz državne ČTV (Česká Televize) i osnovali svoju privatnu DVTV https://video.aktualne.cz/dvtv/ 

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 7 часа, ризница богословља рече

    једно од најпознатијих лица Студија Б

    Nista cudno. "Jer sta ima svetlost sa tamom, i kako se slaze Hristos sa Velijarom?..."

    Ovako je svakako bolje, da se zna i da se sto jasnije vidi gde se nakuplja najgori misleni mrak.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима



    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...