Jump to content
  • Поуке.орг - инфо
    Поуке.орг - инфо

    Јеромонах Петар и монах Теофило из туманске обитељи по благослову игумана редовно свирају гитаре

      Са интернет портала headliner.rs доносимо видео запис на коме јеромонах Петар и монах Теофило из туманске обитељи изводе њихову верзију "Wasting Love":

     

    Измењено од ризница богословља




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    Uf, što je loš zvuk. Šteta.

    Inače, u spotu za Wasting Love ima da se dvoje , muškarac i žena, valjaju u krevetu...dodiruju se svojim uspaljenim i oznojanim telesima...a nisu u crkvenom braku...niti nameravaju da budu a oko članova benda gore adske vatre. Samo da se zna...da ne kažete posle nismo znali.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 49 минута, Августин рече

    И ја мислим да је тако али да се од тога прави нека идеологија и уметност смешно је.Нико није против тога да свирају и певају.Али мало је чудно.Шта би им рекао рециомо старац Јосиф исихаста или неки светогорац.

    Takodje, mislim, da je veliko pitanje, sta bi veliki starci koji su ziveli i na Svetoj Gori i sirom sveta, rekli, o praksi sviranja i bavljenja rok pesmama i to od strane , samih monaha.

    U sustini, neka svako radi, kako misli da treba , po savesti i navikama,  ali, ipak, neku sustinu i ideal i cilj monastva i monaha ( koji tim idealima zive ),  ne trebaju da se zaborave i prenebregnu.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    1 hour ago, Августин рече

    И ја мислим да је тако али да се од тога прави нека идеологија и уметност смешно је.Нико није против тога да свирају и певају.Али мало је чудно.Шта би им рекао рециомо старац Јосиф исихаста или неки светогорац.

    Схватам, али просечном розе хришћанину се овакве лајт ствари свиђају. Он не воли да слуша нпр. приче о греху и моралу, него оно што му чешка увце.

    То су углавном критичари Арсенија и Рафаила, јеже се на њихове беседе, а од оваквих монашких ''свирки'' праве сензацију.

    Зато кажем, нека их, нек се мало радују и трипују да је то оно што монаштву треба. :) 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, todor рече

    Схватам, али просечном розе хришћанину се овакве лајт ствари свиђају. Он не воли да слуша нпр. приче о греху и моралу, него оно што му чешка увце.

    То су углавном критичари Арсенија и Рафаила, јеже се на њихове беседе, а од оваквих монашких ''свирки'' праве сензацију.

    Зато кажем, нека их, нек се мало радују и трипују да је то оно што монаштву треба. :) 

    Па кад ће да одрасту.Са 90 година.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 17 минута, todor рече

    Схватам, али просечном розе хришћанину се овакве лајт ствари свиђају. Он не воли да слуша нпр. приче о греху и моралу, него оно што му чешка увце.

    А ми којима се овакве лајт ствери свиђају, а волимо и да слушамо о греху и моралу, ми смо розе хришћани црне боје?

    Чешкам увце :scratch_head:

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 минута, АлександраВ рече

    А ми којима се овакве лајт ствери свиђају, а волимо и да слушамо о греху и моралу, ми смо розе хришћани црне боје?

    Чешкам увце :scratch_head:

    Ви се још тражите.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 22 минута, todor рече

    То су углавном критичари Арсенија и Рафаила

    пре 3 минута, todor рече

    Ви се још тражите.

    Волим Рафаила а волим и Архимандрита Рафаила (Карелина) .

    О гордом човеку
    .... Уколико такав човек и верује у Бога, онда он жели да се у вери постави као учитељ и пророк, да веру искористи за доминацију над људима и за то да буде центар њихове пажње. Ту се догађа оно што, нажалост, понекад можемо видети и у православним храмовима. Људи поучавају друге кад то нико од њих не тражи, и то у ономе што ни сами не знају, нити пак разумеју. Дешава се да поступају и горе од тога, то јест да неупућеност и грешке некога ко је тек почео да долази у цркву користе за показивање своје ревности у вери и као могућност да задовоље своју страст властољубља и сујете тако што ће некажњено некога вређати.

    Архимандрит Рафаил (Карелин)

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Морам признати да ја до овог снимка нити сам чуо нити знао за ову групу. Нисам уопште у хеви метал фазону. Али након прочитаног текста песме очигледно ми је да су речи веома отворене и подложне за једну монашку интерпретацију. 

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 минута, АлександраВ рече

    Волим Рафаила а волим и Архимандрита Рафаила (Карелина) .

    О гордом човеку
    .... Уколико такав човек и верује у Бога, онда он жели да се у вери постави као учитељ и пророк, да веру искористи за доминацију над људима и за то да буде центар њихове пажње. Ту се догађа оно што, нажалост, понекад можемо видети и у православним храмовима. Људи поучавају друге кад то нико од њих не тражи, и то у ономе што ни сами не знају, нити пак разумеју. Дешава се да поступају и горе од тога, то јест да неупућеност и грешке некога ко је тек почео да долази у цркву користе за показивање своје ревности у вери и као могућност да задовоље своју страст властољубља и сујете тако што ће некажњено некога вређати.

    Архимандрит Рафаил (Карелин)

    Зашто си онда толико горда па разобличаваш јавно моју гордост, те ме тако вређаш јер знаш да ћеш проћи некажњено. :-(((

    И још нешто да те научим, колико год гордо то да звучи: Неслагање са нечијим мишљењем и критика истог нису еквивалент гордости.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 34 минута, todor рече

    Схватам, али просечном розе хришћанину се овакве лајт ствари свиђају. Он не воли да слуша нпр. приче о греху и моралу, него оно што му чешка увце.

    Тодоре јеси ли ти чуо или прочитао шта се овде пева?

    Управо о овоме што ти препоручујеш (о греху и моралу), а не о чешкању ушију. 

    Испаде да причаш (критикујеш) "напамет" :)

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 минута, todor рече

    Неслагање са нечијим мишљењем и критика истог нису еквивалент гордости.

    Неслагање са нечијим мишљењем није разлог за етикету "розе хришћанина".

    Гледамо један диван снимак и на другој страни улетимо у етикетирање "пинк православаца". Зашто?

    • Волим 1

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 8 минута, Ведран* рече

    Тодоре јеси ли ти чуо или прочитао шта се овде пева?

    Управо о овоме што ти препоручујеш (о греху и моралу), а не о чешкању ушију. 

    Испаде да причаш (критикујеш) "напамет" :)

    Песма је депресивна да нема даље.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 4 минута, АлександраВ рече

    Неслагање са нечијим мишљењем није разлог за етикету "розе хришћанина".

    Гледамо један диван снимак и на другој страни улетимо у етикетирање "пинк православаца". Зашто?

    Зато што сам осветољубив и враћам за све оне прозивке са тема о ''мрачним'' светим оцима, руским духовницима, поменутим нашим монасима итд. :-Д

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...