Jump to content
  • александар живаљев

    Писмо митрополита Амфилохија митрополиту Онуфрију, предстојатељу УПЦ

    Одељење спољашњих црквених веза УПЦ објавило је данас на свом сајту писмо које је митрополит црногорско-приморски Амфилохије упутио митрополиту кијевском Онуфрију.

    У писму се објашњавају околности сусрета митрополита Амфилохија са представником "ПЦУ" Евстратијем Зорјом у Цетињском манастиру.

    Митрополит наводи да је био обеспокојен "саслуживањем" црногорског расколника Бориса Бојовића са митрополитом француским Емануилом и јерархијом "ПЦУ" 25. маја о.г. у Кијеву. Због тога се обратио васељенском патријарху Вартоломеју, након чије интервенције је добио и извињење митрополита Емануила и поглавара "ПЦУ" Епифанија Думенка, које је на Цетиње донео Зорја.

    О свему томе одмах је обавештен патријарх српски Иринеј и чланови Синода СПЦ на седници 26. јуна о.г.

    Митрополит Амфилохије је поновио митрополиту Онуфрију да је позиција СПЦ о украјинском питању непромењена, и да она, као и већина Помесних цркава, тражи свеправославно решење, које би уважило факт да је Руска православна црква мајка православног народа Украјине.

    Page_1.jpg

    Page_2-720x1024.jpg




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 1 минут, Bokisd рече

    znam da nisam rekao kao citat i sad sam pogledao i rekao sam,.... kao izjavu

    Цитат = изјава, новинарски опис цитата/изјаве је оно на чему ти градиш релативизацију. Слабо ти терминолошко вађење...

    пре 3 минута, Bokisd рече

    potpuno nebitno ime nase crkve kako ga Vartolomej koristi

    Теби да, Барту и свима осталима не. Паметном доста...

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, Milan Nikolic рече

    Спржисте форум. :)

    Боки је мало нервозан, а воли и да у немоћи мало уједе и малтене увреди, али нека га...
     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Управо сада, Vladan :::. рече

    Боки је мало нервозан, а воли и да у немоћи мало уједе и малтене увреди, али нека га...
     

    Nisam nervozan, .... kada sam te to uvredio ?

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 3 минута, Bokisd рече

    kada sam te to uvredio ?

    Малтене увредио. Мрзи ме да ти све цитирам, једном рече да сам безобразан а у још неким порукама неке сличне квалификације. Нисам ти на то скретао пажњу јер нема везе са дискусијом него са твојом немоћи да исфорсираш своје виђење.
     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 минута, Vladan :::. рече
    пре 7 минута, Bokisd рече

    znam da nisam rekao kao citat i sad sam pogledao i rekao sam,.... kao izjavu

    Цитат = изјава, новинарски опис цитата/изјаве је оно на чему ти градиш релативизацију. Слабо ти терминолошко вађење...

    E, sad, nije citat, nego izjava.... to samo govori da ne pratis bas sta pisem i odgovaras napamet.

    пре 4 минута, Vladan :::. рече
    пре 9 минута, Bokisd рече

    potpuno nebitno ime nase crkve kako ga Vartolomej koristi

    Теби да, Барту и свима осталима не. Паметном доста...

    Opet, zamena teza,... nisam rekao meni da ne odgovara, daleko od toga,.... nego nije bitno ime u tom delu intervjua koji sam naveo da je dao Vartolomej za Politiku.

    Sta ti mislis konkretno o tom delu intervjua u kome govori o SPC i CG ?

    http://www.politika.rs/scc/clanak/423274/Nisam-istocni-papa

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 минута, Vladan :::. рече

    Малтене увредио. Мрзи ме да ти све цитирам, једном рече да сам безобразан а у још неким порукама неке сличне квалификације. Нисам ти на то скретао пажњу јер нема везе са дискусијом него са твојом немоћи да исфорсираш своје виђење.
     

    Pa, zasto sam to rekao, da si bezobrazan ? (ima veze sa diskusijom)...   Rekao sam i da si dobar covek, to ne vazi ?

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Управо сада, Bokisd рече

    E, sad, nije citat, nego izjava...

    Та два су исто. Сабери се.

    Управо сада, Bokisd рече

    nego nije bitno ime u tom delu intervjua

    Увек је битно када је реч о Барту.

    Управо сада, Bokisd рече

    Sta ti mislis konkretno o tom delu intervjua u kome govori o SPC i CG ?

    Мрзи ме да читам а све и да каже баш како ти тумачиш то не вреди ништа јер си сам рекао да је Барт склом лажима и преварама. И да се заклео у СПЦ слаба вајда јер знамо шта је било око Украјине.
     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 10 минута, Bokisd рече

    Pa, zasto sam to rekao, da si bezobrazan ? (ima veze sa diskusijom)...   Rekao sam i da si dobar covek, to ne vazi ?

    Нити сам ти за прво замерио нити те за друго похвалио. Нема везе са дискусијом, ништа лично с моје стране. 'Ку ноћ.
     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 18 минута, Vladan :::. рече
    пре 22 минута, Bokisd рече

    E, sad, nije citat, nego izjava...

    Та два су исто. Сабери се.

    Isto su , nego ti relativizujes da je na osnovu izjave PR novinar nesto lose preneo nama citaocima (iako ima i delova gde se citira deo izjave.... i sve ti je vec dato zasto je izvestaj novinara tacan i opet ti kazem, ako mislis da nije, dokazi i pozovi novinara i da vidimo ....)

    пре 18 минута, Vladan :::. рече
    пре 22 минута, Bokisd рече

    nego nije bitno ime u tom delu intervjua

    Увек је битно када је реч о Барту.

    Nije bitno u tom delu intervjua, .... evo, opet mozes da dokazes svoju tezu, procitaj intervju i pokazi, evo boksit, tu i tu je bitno i to znaci da Vartolomej zbog i toga, tako naziva SPC i ne priznaje ni MCP .... mozes i sutra, kasno je...

    пре 18 минута, Vladan :::. рече
    пре 22 минута, Bokisd рече

    Sta ti mislis konkretno o tom delu intervjua u kome govori o SPC i CG ?

    Мрзи ме да читам а све и да каже баш како ти тумачиш то не вреди ништа јер си сам рекао да је Барт склом лажима и преварама. И да се заклео у СПЦ слаба вајда јер знамо шта је било око Украјине.

    Hm, Vlado, Vlado, ..... znaci, eto, moze i da bude to tako kako ja tumacim da je Vart rekao da priznaje SPC u CG, :0205_whistling: :D ....onda sledstveno moze da bude kako ja tumacim i ovo oko pisma i novinara..... ah, sad  mogu mirno da spavam kao beba... :stadaradim:.... ajd laku noc, i da znas ne ljutim se na tebe nista ....

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 9 часа, Vladan :::. рече

    Али нема га, дошао да пљуцне па побегао... ццц...

     

    пре 10 часа, Tristatri рече

    .... Kao da vapis za komunikacijom, a unistavas je svojom potrebom da tvrdis uvek suprotno ... Inace slusati i pricati su stvari koje se pruzaju jednako cesto ...

    .

    Ja sam na odbrojavanju. Ponekada od napisane poruke do objave prodje dosta vremena. Plus ne znas ni da li ce poruku pustiti. To zamara. I plus moram da budem fin, radi pomilovanja. Ekstra plus, to je da potrosih poslednjih 'par5' meseci - dosta vremena ovde, a nista se ne postize, svako ostaje u svom rovu.

    Ono sto sam napisao o potrebi za komunikacijom, ne bih prepoznavao (ako uopste jesam) da mi nije samom poznato. Uglavnom smo svi ovde, manje vise, radi toga. Naravno, pored onih zlih, sa rusilackom energijom i motivacijom.

     

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 9 часа, Bokisd рече

    moze i da bude to tako kako ja tumacim

    пре 9 минута, ana čarnojević рече

    tenor.gif

    пре 9 часа, Bokisd рече

    sad  mogu mirno da spavam kao beba

    пре 7 минута, ana čarnojević рече

    tenor.gif

    :) 
     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 часа, Tristatri рече

    Ono sto sam napisao o potrebi za komunikacijom

    Па комуницирај ко ти брани али немој да боцкаш троловањем као БоцкиСД :)
     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 16 минута, Vladan :::. рече

    Па комуницирај ко ти брани али немој да боцкаш троловањем као БоцкиСД :)
     

    Vlado ko da si prespavo i zaboravio predhodne stranice,... nemoj da te 'teram' da ponovo citas Vart. intrervju u Politici... :osmeh:

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Управо сада, Bokisd рече

    Vlado ko da si prespavo i zaboravio predhodne stranice,... nemoj da te 'teram' da ponovo citas Vart. intrervju u Politici... :osmeh:

    Само ти тумачи новинарксе преводе и описе и вози Мишко :) 
     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...