Jump to content

Да ли верујете да сте потомак примата чији је фосил стар 47 милиона година?

Оцени ову тему


Milan Nikolic

Да ли верујете да сте потомак примата чији је фосил стар 47 милиона година?   

118 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли верујете да сте потомак примата чији је фосил стар 47 милиона година?

    • Да
      28
    • Не
      80
    • Нисам упућен
      10


Препоручена порука

 Kakraktera kolega, karaktera. :D

 

А зашто онда мени не дају више за ћирилицу, него теби за ошишану латиницу? То је неправда, ја улажем више ресурса!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne nedostaje nikakva karika u teoriji medjutim u tvom obrazovanju nedostaje ne karika nego lanac od 2 kilometra.

Nema potrebe za takvim detinjastim tonom.Totalno klinacki i bezuspesan pokusaj diskvalifikacije sagovornika-i nepostovanje pride.Razmetanje bombastim definicijama i krilaticama nece te uciniti pametnijim,ali ce sasvim sigurno tvoji postovi lepo zvucati nekome sa strane ko ne zna bas mnogo o ovoj temi.

 

Kao sto rekoh,svako ima pravo na svoju zabludu.

 

Pokazi da si pametniji-popusti .smesko.

Doćiće Dan Kada Dan Neće Doći

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А зашто онда мени не дају више за ћирилицу, него теби за ошишану латиницу? То је неправда, ја улажем више ресурса!

 

 

 A mozda ti i placaju vise, kad ti pises sa Mekintosa a ja sa PCa?! :D

  • Волим 1



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nema potrebe za takvim detinjastim tonom.Totalno klinacki i bezuspesan pokusaj diskvalifikacije sagovornika-i nepostovanje pride.Razmetanje bombastim definicijama i krilaticama nece te uciniti pametnijim,ali ce sasvim sigurno tvoji postovi lepo zvucati nekome sa strane ko ne zna bas mnogo o ovoj temi.

 

 Jaoo vidi vidi siroti mali hrcki se uvredili. Sta je sada bilo? Celo vreme glumis mangupa i dobacujes gluposti pokusavajuci da iskazes neku satro postmodernu anahronost a kad ti se neko licno obrati slicnom merom onda places kao dete kome su uzeli igracke?! 

 

Kao sto rekoh,svako ima pravo na svoju zabludu.

 

Pokazi da si pametniji-popusti .smesko.

 

 A ti pokazi da si ne pametniji nego bar malo pametan. Batali postmodernu i obrazuj se.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јеси ли сигурна? Погледај те очи код лемура...као да има тврду столицу,човече! Ужас!
 

0110_hahaha  0110_hahaha  0110_hahaha

"Svaki problem možemo gledati kao skrivenu priliku, blagoslov, čak iako to i ne izgleda tako. To je znak da nešto veće i bolje dolazi."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Jaoo vidi vidi siroti mali hrcki se uvredili. Sta je sada bilo? Celo vreme glumis mangupa i dobacujes gluposti pokusavajuci da iskazes neku satro postmodernu anahronost a kad ti se neko licno obrati slicnom merom onda places kao dete kome su uzeli igracke?! 

 

 

 A ti pokazi da si ne pametniji nego bar malo pametan. Batali postmodernu i obrazuj se.

Praziluk .smesko.

Doćiće Dan Kada Dan Neće Doći

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Nisam nista pobrkao.I bez jeftinih podmetacina i detinjastih insinuacija.

 

Ne znam na koje jeftine podmetačine i detinjaste insinuacije misliš a slobodan si da ukažeš na njih... ako su bilo šta više osim ploda tvoje uobrazilje i povređene sujete... kmečanje bez raloga (ili iz izmišljenih razloga) slabo prolazi na forumima...

 

Pobrkao si:

pojam naučne teorije, a to je, najkraće rečeno, objašnjenje većeg broja naučnih činjenica i zakona

sa

pojmom naučnog zakona, koji predstavlja istinit iskaz koji se odnosi na neku prirodno postojecu pravilnost u odredenoj oblasti stvarnosti.

 

Zakoni najčešće mogu da se iskažu formulom, teorije ne mogu. Teorija ne predstavlja nekakvu fazu u nastanku zakona.

 

Dakle, jesi pobrkao navedene pojmove u ovoj poruci... ili ne znaš njihovo značenje... jer ti u suprotnom nikada ne bi palo na pamet da napišeš nešto poput: "Normalni zakoni,kada su u fazi teorije i formiranja,prvo se za njih nadju svi elementi,pa se u teorijskim uslovima ponovi eksperiment vise puta i tek onda se formira definicija teorije tj. zakona"

 

 

 

Nadji kariku koja nedostaje. greengrin

 

Što se tiče Darvinove teorije, odavno je pronađeno mnogo tih "karika koje nedostaju"... ono što je fascinantno kod kreacionista je da usled neznanja obično volite da u prilog svojih tvrdnji pominjete one stvari koje bi trebalo da prećutite. Pre 150 godina je argument "ne postoje ti fosili koji predstavljaju prelazne oblike između čoveka i majmuna a za koje Darvin tvrdi da će biti pronađeni" možda bio interesantan. Danas je potpuno sumanuto govoriti protiv teorije evolucije isticanjem okolnosti da je Darvin svojom teorijom predvideo pronalazak ovih fosila...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U Svetom Pismu nema nista da pise o ikonama

Има, човјек је створен по лику (Икони) Божијој! А икона је лик, слика, прилика, лик Светитеља кога славимо.

"И створи  Бог човјека по лику своме, према лику Божјем створи га, мушко и женско створи их" (Пост, 1,27).

Тај лик и икону је узео Христос и узњео на Крст и искупио Својом Крвљу. Тај лик-икону (Христов) су Светитељи Божији имали на уму и те Светитеље ми славимо, па и ја. Славим Светог Ђорђа. Свети Ђорђе и сви Свети су пострадали за ту Икону (Христа). А иконе као такве су часно одбрањене у Духу Светом на Седмом Васељенском Сабору у Никеји 787. године.

Сада себи морамо поставити питање, да ли вјерујемо Цркви и ономе што она проповједа и учи... :)

nema nista ni o popovima pa su ti opt oni bitan deo u tvojoj duhovnsoti

Поп, значи "пастир оваца побожних". Нема тачно ријеч "поп", али имају Апостоли Свети. Они су постављали попове и ђаконе да служе, јер се Црква Христова ширила и нису могли све да стигну. Ишли су по свијету и мисионарили, а када би основали неку заједницу у неком одређеном мјесту. Ту су остављали попове да служе и проповједају и крштавају. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kako znas da nije?

Погледај икону Распећа Христовог, видимо Бога у лику човјековом. У Рају су Праоци Адам и Ева(иконе, ликови човјека, не животиње), преступили и згрјешили, нису слушали заповјест Божију.

Долази(Оваплоћује се, Духом Светим), Бог у лику човјековом, облачи лик човјеков, узима природу човјекову и страда за човјека као Човјек и као Бог. Јер, Христос је имао двије природе, Божанску и Човјечанску. Био је и Бог и Човјек, у свему сличан човјеку, осим у гријеху, јер га није имао.....

Sveti Grigorije Niski kaze za covek da je zoon teunomeon, zivotinja poznava na obozenje!

Како се зове његово дјело гдје он то каже, можда си га погрешно разумио и протумачио.... баш ме занима назив дјела....... :)

Ma nije moguce?! Pre ce biti da je to tvoja neupucenost a ne tvoj pogled.

Не сматрам да је стара баш 10 000 година, није ни битно колико је стара..... То је отприлике библијски поглед, не мој..... :)

Sto nije razlog da je ne ucis ako zelis da donosi sudove o njoj.

Да учим науку, не бих био студент Богословског факултета, изабрао сам другачији пут, другачији поглед, библијски поглед и вјерујем у њега иако нема чврсте доказе за своје погледе. Зато се зове вјера, вјеровање, Православно вјеровање, исповједање вјере.....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nece otkriti Boga ali ne zato sto Bog ne postoji nego zato sto nema taj zadatak pa joj ni metodologija to ne dozvoljava.

Могуће, сасвим могуће. Не кажем да хоће и да мора. Видјећемо.....

Али кажу, да су открили да душа постоји. Ако узмемо и повјерујемо да је то душа што су открили...

 http://blogs.svetosavlje.org/vesti/archives/16590

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma nije moguce?! Pre ce biti da je to tvoja neupucenost a ne tvoj pogled.

Ево једног занимљивог и фантастичног текста, па ако си расположен за читање...... :)

http://sestodnev.com/2012/01/20/%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%BE-%D1%98%D0%B5-%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B0-%D0%B2%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0/ 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...