Jump to content

Поставите питања везана за еволуциону биологију


Препоручена порука

Zato sto se sloboda ogleda u tome da je omoguceno tvorevini da odgovori korz jedno slobodno bice. A ne

u tome da slobodna bica mogu da pocepaju tvorevinu na onoliko delova koliko njih ne zeli zajednuc sa Bogom.

 

A zasto je od te grupe ljudi bas Adama izabrao a ne Marka ne znam ali nije ni bitno. Bozija promisao.

 

Ne Bozija pro-misao nego Akvilijeva Misao..elem

sad tvrdis da je Marko slobodno bice koje je Bog nije izabrao da odluci ni sam ne znas zasto.. a gore podvuceno crvenom bojom tvrdis da je sloboda mogucnost da  samo jedno slobodno bice prinese..

pitanje Zasto je marko slobodan koja je njegova uloga??Drugo Adam i Eva su dva slobodna bica  i bili su jednaki u Raju....Bog je cekao i Adama dda bude izlozen iskusenju kao i Eva da se  i njegova sloboda izrazi..kusao je Evu jer je i ona bila licnost ravnoprvni nosilac licnosnog postojanja ljudske prirode

i drugo  sustinsko Bog nije pozvao sam Adama  na Odgovornost nego i Evu on je Odgovarala u Svoje Ime 0110_hahaha!  nema superiornosti Adama u odnosu na bilo koju licnost... Svako je davao odg za sebe  ime svoje licnosti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Ovo pitanje je u rangu sta je Mariju cinilo tako posebnom da je Bog izabere da bude Bogorodica. Isto Bozija

promisao.

NIje u rangu Presveta Bogorodica je bila najcistija od svih devojaka..imala je nesto sto je izdvaja od drugih Adam nije ima o nista da ga izdvoji od drugih ljudi ako su svi bili ikone Bozije

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Po cemu je Adam izuzetan u odnosu na koadamite sto mu daje ekskluzivitet izbora?

Прво нема таквих коадамита.

Адам је неко ко је постао Адамом (тј. добио име Адам или Земљанко у преводу, дакле, постао личност)

од Бога тј. по Духу Божијем успостављањем заједнице преко предавања ДУХА, како пише у Библији.

Дакле, Адама би могли назвати и миропомазаним предстојатељем или помазаником.

Адам је, по Библији, за разлику од свега до тада, настао непосредним односом са Богом.

Тако да се ништа са њим не може упоредити,  нити се било шта из   творевине, па ни готовољуди (слободно их тако можемо назвати, дакле, готовољуди, али не и још потпуни људи у правом смислу те речи),

не могу ставити у знак једнакости са Адамом.

contradicio in adjecto...Adam je prvi covek  to je biblijsko -crkveno ucenje.sve pre njega su zivotinje..sve sto nije kao on  nije ni covek..

gotovoljudi ali ne potpuni ljudi..nemaju crkvenu podlogu.taj pojam u protoloskom smislu ne  p o s t o j i= bajka .To je cinjenica sa stanovista teologije...

zatrim sam pojam je protivrecan ako su gotovi ljudi onda su i potpuni ljudi...krsi se elementarna logika u konstruisanju pojmova.

ps ne rece mi gde je uporiste ,Svetootacko ,crkveno-saborsno ,biblijsko za onu teoriju  o sest eshatoloskih dana..tu ti je protivrecnost jer govoris da je eshatoloski dan jedan,  a da su dani stvaranja u sestodnevu slike etapa vaskrsenje..malo kasnije u postu si rekao da je ovo prvi  dan , dan vaskrenje Hristovog. i da cekamo drugi dan...stvaranja neba i zamlje u Hristu ..to znaci da ipak  imamo sest eshatoloskih dana po tebi..sto je apsolutno nepravoslavno tumacenje..voleo bih da svoja tumacenje potkrepis svetootackom literaturom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ideja samorazvitka..gde je Bog izmislio program i sabrao kosmicki gas u tacku i okinuo veliki prasak je deizam.Bog je stvorio i posle se povukao..zakoni su sve odradili..To nije Pravoslavno.....samorazvitak cak negira konzistentnost bica..bice je relativna kategorije pretace se u drugo bice drugo bice u trece

Aleksandre jesam li u crvenim recenicama ispravan sa stanovista teoogije?

LJudi sta je sa Aleksandrom? ne znam sto izbegava  da da odg?i djunis mu je takodje postavio lepo pitanje  za sv.ap.Pavla..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Ovo pitanje je u rangu sta je Mariju cinilo tako posebnom da je Bog izabere da bude Bogorodica. Isto Bozija

promisao.

NIje u rangu Presveta Bogorodica je bila najcistija od svih devojaka..imala je nesto sto je izdvaja od drugih Adam nije ima o nista da ga izdvoji od drugih ljudi ako su svi bili ikone Bozije

Kako bi latini aplaudirali ovakvim idejama nemas pojma. 0212_rolleyes Ovo ti je samo jedan mali korak od ideje o Bogorodicinom bezgresnom zacecu.

Devstvenih i poslusnih devojaka je bilo uvek tokom istorije ali zasto bas Marija pa Bozija promisao plus njeno

prihvatanje da odgovori na poziv Boziji.

U pravoslavlju sloboda i izbor,opredeljenje ka necemu ima najvisi stepen i znacaj a ne neka predeterminisana

priroda. Sa time su se zapadnjaci zamlacivali od Avgustina pa na ovamo i vidimo gde su zavrsili.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

postu si rekao da je ovo prvi  dan , dan vaskrenje Hristovog.

i da cekamo drugi dan...stvaranja neba i zamlje u Hristu ..to znaci da ipak  imamo sest eshatoloskih dana

po tebi..sto je apsolutno nepravoslavno tumacenje...

He. Речено ти је да је Христос Васкрсао у први дан недеље, о чему сведоче Апостоли,

а еванђелист Јован прави аналогију са дан један описан поетски у 1. Мојсијевој:

,,И би светлост, и светло  се засија у тами и тама га необузе." То је код Мојсија:

,,И рече Бог и би светлост! Дан један."

У том дану, том есхатолошком дану, који је почео већ сада и овде, у себи носи и доноси стварање земље и неба. Зато Господ,  кренувши на Крсни пут ка Васкрсу, рече: „Све стварам новим!“ (Откр. 21, 3-5). 

Дакле, тај - дан један  је први дан недеље тј. Христово Васкрсење. Тај дан један се може назвати,

и назива се код Црквених отаца и осмим даном. Он обухвата собом стварање тј. шест етапа настанка земље и неба тј. есхатолошког када - гле, Бог погледа и све је веома добро.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Него гледај каква ће бити њена коначна красота.

Гледам, Иване  0212_rolleyes Управо читам 1. страницу Књиге Мојсијеве.

Осми дан је - и би светлост, и светлост се засветли у тами и тама је необузе,

каже се за Христово васкрсење у Еванђељу од Апостола Јована. То је дан један.

И када настане небо и земља испуниће се стварње тј. васкрсење  земља ће пуштати душе живе,

али облагодаћена, земља која је кроз Литургију у Христу принета Богу Оцу.

И тај опис даје се у првој библијској књизи.

Стари завет, сети се, о Христу говори! То је тема Библије,

а нису тема Библије интересовања природњачких наука или какав приручник за то!

Трава је настала доста доцније (по научним истраживањима)!

И трава, али облагодаћена у Христу, дакле, црквена трава,

биће храна зверима у есхатолошком дану.

Тај дан је започео Васкрсењем Христовим и завршиће се настанком земље и неба и вечним животом.

То је дан који ће и по осталим библијским пророцима бити управо такав као што се код Мојсија описује,

нпр. пророк Исаија: звер ће седети поред јагњета,  дете миловати лава итд...

И би светлост, и светлост се засветли у тами и тама је необузе...

Тако је започело стварање земље и неба,

и ићи ће редом:

у другој слици - васкрсава земља (облагодаћена, Богу Оцу принета!),

трећа слика - биљни свет,

четврта - васиона,

пета - свет у води и ваздуху.

а у шестој слици - животиње и то тако да ће звер пасти са јагњетом,

и потом човек (сви људи од Адама до последњег) бивају уведени у рај!

Не може прво васкрснути људи, па онда земља и небо,

јер где би васкрсли онда били постављени?

Све Писмо о Мени говори - рече Васкрсли Христос!

Библијски "дани" стварања нису никако дани у нашем смислу те речи. То су етапе стварања

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Rade

Ostalo sto si pisao necu da komentrisem jer si isponavljao vec stare raskrinkane psihologizme.

:drugarstvo:

Naravno da je posle Adama samo Hristos mogao da prinese tvorevinu na obozenje ali je Adam imao

identicni poziv od strane Boga. Da podigne celu tvorevinu i unese je u zajednicu sa Bogom.

Adam i Eva su bili jedini nosioci ljudske prirode..ljudska vrsta je postojala samo u njima....Crkva je 20000g.verovala  da je to i istorijski tacno..da su svi ljudi od jednog para...na  toj cinjenice  uslovno zidala se cela  teologija.tj objasnjenje Pocetka coveka...to je sve bilo logicno ..dok nije dosla TE sa pravoslavnim evolucionistima i rekli bilo je ne dva coveka nego  oko hiljadu i svi su bili ikone jednaki  nosioci slobode..

koji je tu problem:

iz Sv.Pisma i tumacenja sv.Otaca..Adam nije bio nadredjen u odnosu na Evu..ona je dosla po njegovu vlast posle pada...Pad je bio deo njihove zajednicke volje..

u Raju volje Adama i Eve bili su jednake! nemas osnov biblijski-svetootacki da stavljas Adama iznad  Eve pa tako ni bilo kog Adamita..tek posle pada volja Eve dolazi pod vlast Adama

Drugo krsi se aritmeticka pravda...postupanje s jednakima nejednako zato sto je izdvojio jednog od hiljadu  koji su mogli samo nemo da posmatraju Adamovo kockanje sa slobodom..i cinis Boga nepravicnim....

Trece nije bilo potrebe za toliko ikona ako samo jedna volja moze da odluci..postojanje drugih ikona je potpuno nepotrebno..nefunkcionalno...u stvari oni niisu ni ikone ni slobodni...oni su obicni statisti... lutke  i nemi posmatraci....govoriti  o njima kao ikonama Bozijim i slobodnim je kontradiktorno...

Cetvrto ideja ja o Adamu i Adamitima je je TVOJA...potekla iz tvog razuma i citanja mnogo knjiga...

Peto proizlaci iz cetvrtog  nemas pravo da svoje misljenje  brendires imenom Crkvenog ucenje

Sesto ne razumem u cemu je problem da vidis da tvoja teorija ima neresive probleme.

kakvi psihologizmi imas li ti odg na iznete prigovore? Jel psihologizam da Eva nije bila podredjena Adamu u Raju?da je i nju Bog pitao zasto je jela sa drveta?

zasto joj se obratio kad je njena volja ireleventna za tvorevinu 89898989898989

Ako po  tebi samo Adam odgovara?zasto je Bog Pozvao?i to PRVO nju  89898989898989

ako je Adam bio iznad nje?zasto je njena volja dosla pod vlast muza posle pada  89898989898989

Zasto je stvorio hiljadu ikona- nemih statista u cinu odlucivanja o spasenju tvorevine? oni uopste nisu slobodni?

Brate imas li odg ili ne  postavio si tezu koja protivreci Svetom Pismu ne mojim bolecivim emocijama?

ucestvuj u raspravi do kraja..koja je to fora sa psihologizmima..

a sto se tice aritmeticke pravde i psihologizma to je potpuno besmisleno.. kao sto je 1+1=2 tako postupanje sa jednakima nejednako je nepravda.. i to je to.ali ova cinejnica je nista naspram ovih gore

 

Ovo pitanje je u rangu sta je Mariju cinilo tako posebnom da je Bog izabere da bude Bogorodica. Isto Bozija

promisao.

NIje u rangu Presveta Bogorodica je bila najcistija od svih devojaka..imala je nesto sto je izdvaja od drugih Adam nije ima o nista da ga izdvoji od drugih ljudi ako su svi bili ikone Bozije

Kako bi latini aplaudirali ovakvim idejama nemas pojma. 1405_love Ovo ti je samo jedan mali korak od ideje o Bogorodicinom bezgresnom zacecu.

Devstvenih i poslusnih devojaka je bilo uvek tokom istorije ali zasto bas Marija pa Bozija promisao plus njeno

prihvatanje da odgovori na poziv Boziji.

U pravoslavlju sloboda i izbor,opredeljenje ka necemu ima najvisi stepen i znacaj a ne neka predeterminisana

priroda. Sa time su se zapadnjaci zamlacivali od Avgustina pa na ovamo i vidimo gde su zavrsili.

kakva Maroilogija   89898989898989 jesam ja rekao da je bezgresno zaceta?  to je tvoj psihologizam.obracunavas se sa  argumentima koje ja nisam izneo..nPresveta Bogorodica je bila najcistija.najsmernija sluskinja...ali to to sto si rekao bezgresno zacece...

zasto je polno zacece gresno  ako je Bog stvorio polno razmnozavanje jos pre ljudi   89898989898989

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

postu si rekao da je ovo prvi  dan , dan vaskrenje Hristovog.

i da cekamo drugi dan...stvaranja neba i zamlje u Hristu ..to znaci da ipak  imamo sest eshatoloskih dana

po tebi..sto je apsolutno nepravoslavno tumacenje...

He. Речено ти је да је Христос Васкрсао у први дан недеље, о чему сведоче Апостоли,

а еванђелист Јован прави аналогију са дан један описан поетски у 1. Мојсијевој:

,,И би светлост, и светло  се засија у тами и тама га необузе." То је код Мојсија:

,,И рече Бог и би светлост! Дан један."

У том дану, том есхатолошком дану, који је почео већ сада и овде, у себи носи и доноси стварање земље и неба. Зато Господ,   кренувши на Крсни пут ка Васкрсу, рече: „Све стварам новим!“ (Откр. 21, 3-5). 

Дакле, тај - дан један  је први дан недеље тј. Христово Васкрсење. Тај дан један се може назвати,

и назива се код Црквених отаца и осмим даном. Он обухвата собом стварање тј. шест етапа настанка земље и неба тј. есхатолошког када - гле, Бог погледа и све је веома добро.

dva pitanja:

Od kog Sv.Oca dolazi takvo tumacenje ?

i trudeci se da razumem tvoju misao ovo mi odmaze da te razumem;

28. И благослови их Бог, и рече им Бог: рађајте се и множите се, и напуните земљу, и владајте њом, и будите господари од риба морских и од птица небеских и од свега звериња што се миче по земљи.

29. И још рече Бог: ево, дао сам вам све биље што носи сјеме по свој земљи, и сва дрвета родна која носе сјеме; то ће вам бити за храну.

30. А свјему звјерињу земаљском и свјема птицама небеским и свјему што се миче на земљи и у чем има душа жива, дао сам сву траву да једу. И би тако.

31. Тада погледа Бог све што је створио, и гле, добро бјеше веома. И би вече и би јутро, дан шести.

Radjate se i mnozite se ne moze da bude deo eshatolske obnove ovog neba i zemlje..jer je kontradiktorno Gospodu u Jevandjelju da  se ljudi nece mnoziti u carstvu nebeskom ukinuce se polno razmnozavanje...

Потом рече Бог: нека буду видјела на своду небеском, да дијеле дан и ноћ, да буду знаци временима и данима и годинама;

15. И нека свијетле на своду небеском, да обасјавају земљу. И би тако.

16. И створи Бог два видјела велика: видјело веће да управља даном, и видјело мање да управља ноћу, и звијезде.

17. И постави их Бог на своду небеском да обасјавају земљу.

18. И да управљају даном и ноћу, и да дијеле свијетлост од таме. И видје Бог да је добро.

19. И би вече и би јутро, дан четврти.

Ne kapiram ni  eshatolosko stvaranje meseca i Sunca .to protivreci Otkrovenju gde se kaze da  Sunca nema vise da ce Bog Jagnje sijati..i kaze se i videh novo nebo i novu zemlju i mora nema vise.gde ce ribe da zive kad varskrsnu?

sta ce  Sunce i Mesec да дијеле дан и ноћ, да буду знаци временима и данима и годинама;u Eshatonu dan koji je nezalazan i koji je vecnost 89898989898989

sumnjivo je to meni tumacenje i klimavo prosto je nerealno..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Rade

Sad vec preterano pricas bezveze.

Ako nema specijalne prirode koju je Bogorodica navodno imala rodjenjem onda nema

ni sta da je izdvoji od ostalih devojaka koje su ocuvale devstvenost i postenje, bili pobozne.

Bozija promisao kako god da okrenes. Ne postoje objasnjenja za sva Bozija delovanja.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Rade

Sad vec preterano pricas bezveze.

Ako nema specijalne prirode koju je Bogorodica navodno imala rodjenjem onda nema

ni sta da je izdvoji od ostalih devojaka koje su ocuvale devstvenost i postenje, bili pobozne.

Bozija promisao kako god da okrenes. Ne postoje objasnjenja za sva Bozija delovanja.

( o Presvetoj Bogorodici imas Dobru kritiku Mariologije Sv.Jovana Sangajskog.no to je odvojeno pitanje..Pad se vec desio..)

Ja bih voleo da odg na glavi problem tvoje teorije o Adamovom izabranistvu

kakvi psihologizmi imas li ti odg na iznete prigovore? Jel psihologizam da Eva nije bila podredjena Adamu u Raju?da je i nju Bog pitao zasto je jela sa drveta?

zasto joj se obratio kad je njena volja ireleventna za tvorevinu  89898989898989

Ako po  tebi samo Adam odgovaran?zasto je Bog Pozvao?i to PRVO nju  89898989898989

ako je Adam bio iznad nje?zasto je njena volja dosla pod vlast muza posle pada  89898989898989

Zasto je stvorio hiljadu ikona- nemih statista u cinu odlucivanja o spasenju tvorevine? onda oni uopste nisu slobodni?

Brate imas li odg ili ne  postavio si tezu koja protivreci Svetom Pismu ne mojim bolecivim emocijama?

ucestvuj u raspravi do kraja..koja je to fora sa psihologizmima..

a sto se tice aritmeticke pravde i psihologizma to je potpuno besmisleno.. kao sto je 1+1=2 tako postupanje sa jednakima nejednako je nepravda.. i to je to.ali ova cinejnica je nista naspram ovih gore

zasto je polno zacece gresno  ako je Bog stvorio polno razmnozavanje jos pre ljudi  89898989898989

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

- Zato sto samo muskarac moze da prinese tovrevinu. Zasto je to tako Bog odredio ne znam.

- Zato sto ga je ona nagovarala sta da uradi. Ako je mozda i sam bio u iskusenju ona je zadala finalni udarac.

- Ja i ti smo sada neslobodni u Crkvi????

- Zato sto su nakon sto su prekinuli opstenje sa Bogom ostali da se oslanjaju samo na svoju prirodu. A

time su i jedan drugoi videli samo kao prirodu. Oslonac za njihove odnose ima je bila cista biologija a ta

bioloska nuznost kaze, muzjak dominira nad zenkom.

- Bozija pravda nije nikakva aritmetika. Nemoguce je tako pristupiti Bogu i ocenjanju toga sto On radi.

- Polno zacece postaje gresno tek nakon pada. Jer kako kaze sveti Maksim Ispovednik to je pogresan

nacin da se pobedi smrt. Promasaj dakle greh, nasa deca nisu isto sto i mi i to je samo jedna iluzija da

time pobedjujemo smrt.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...