Jump to content

Поставите питања везана за еволуциону биологију


Препоручена порука

...

Шта су радили коадамити док је "епископ" Адам одлучивао у њихово име?

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

...

Шта су радили коадамити док је "епископ" Адам одлучивао у њихово име?

Liturgisali kao i episkop.

Hajde, malo blize mi pojasni tu svoju pretpostavku liturgisanja Adama i koadamita.

U čemu se sastojalo liturgisanje? Kako se zbio pad?

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

...

Шта су радили коадамити док је "епископ" Адам одлучивао у њихово име?

Liturgisali kao i episkop.
slava3 0442_feel leteti HA HA! NEMOGU DA SHVATIM ODAKLE VAM OVAKVI BISERI PADAJU NAPAMET?! Pomesni sabor u Kartagini osudio je postojanje koadamita!!!!

"Бог је, из видљиве и невидљиве природе, властитим рукама саздао човека по своме образу и подобију, обликујући тело од земље, и својим Духом подарио му је словесну и умну душу. А тога човека називамо Божанском иконом, јер израз "по образу"-икони, открива оно што је умно и самовласно, док израз "по подобију" открива могућност уподобљавања врлини." Свети Јован Дамаскин

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sta da ti pojasnim blize?

Liturgisanje Adama i prekidanje istog zarad ostvarivanej samobitnosti ti je svetootacko ucenje.

Другим речима, спасење створене природе, и пре и после пада првог човека,

јесте у сједињењу Бога и човека, кроз слободан пристанак човека на то. Да Адам и

није погрешио, опет би говорили о Христу, тј. о Тајни Христовој, јер је било

неопходно да се створена природа сједини преко човека с Богом, како би природа

живела вечно. Тачније, да није пао, Адам би се кроз утврђивање себе у заједницу с

Богом преобразио у Христа (Св. Иринеј Лионски).

str. 33

У Христу је једна личност, личност Божијег Сина, а две природе: Божанска и

човечанска. Та слобода људска се, међутим, после пада првог човека у Христу

изражава кроз смрт и страдање, дакле, на другачији начин него што би се

изражавала у првом Адаму да он није погрешио и остао смртан. Она би се

изражавала на позитиван начин, без примеса страдања и смрти. Но, и тада бисмо

говорили о Тајни Христовој, да Адам није погрешио, јер би Адам био Христос преко

сједињења с Богом. Но, Христологија тада не би имала ове трагичне елементе,

страдање и смрт, које сада има.  

str. 47



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

...

Шта су радили коадамити док је "епископ" Адам одлучивао у њихово име?

Liturgisali kao i episkop.
slava3 0442_feel leteti HA HA! NEMOGU DA SHVATIM ODAKLE VAM OVAKVI BISERI PADAJU NAPAMET?! Pomesni sabor u Kartagini osudio je postojanje koadamita!!!!
Nice try.

Kodamit u tom smislu kakvom su tada osudjen je bio ravan hristu. Sto znaci da je uslovno receno moga

da odlucuje o prinosenju tvorevine i sto kao i Adam.

Ali tad se tvorevina cepa na minimum onoliko delova koliko njih odricno odgovori Bogu.

Ali ovo nisu takvi koadamiti oni samo saucestvuju u liturgisanju. Ako otpadnu to se tice samo njih ali ne

i cele tvorevine ili nekog njenog dela.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

                               

Kako su mogli da liturgisu kad u to vreme nije bila ustanovljena Crkva od strane Gospoda, niti je bilo liturgije! Prva liturgija bila je Tajna vecera pre 2000 godina...

"Бог је, из видљиве и невидљиве природе, властитим рукама саздао човека по своме образу и подобију, обликујући тело од земље, и својим Духом подарио му је словесну и умну душу. А тога човека називамо Божанском иконом, јер израз "по образу"-икони, открива оно што је умно и самовласно, док израз "по подобију" открива могућност уподобљавања врлини." Свети Јован Дамаскин

Link to comment
Подели на овим сајтовима

...

Liturgisali kao i episkop.

Kako su mogli da liturgisu kad u to vreme nije bila ustanovljena Crkva od strane Gospoda, niti je bilo liturgije! Prva liturgija bila je Tajna vecera pre 2000 godina...

Tada je liturgija ponovo uspostavljena u istoriji od strane novog Adama odnosno Hrista.

Pad se bas ogledao u tome da je Adam prekinuo liturgisanje.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma

...

Liturgisali kao i episkop.

Kako su mogli da liturgisu kad u to vreme nije bila ustanovljena Crkva od strane Gospoda, niti je bilo liturgije! Prva liturgija bila je Tajna vecera pre 2000 godina...

Tada je liturgija ponovo uspostavljena u istoriji od strane novog Adama odnosno Hrista.

Pad se bas ogledao u tome da je Adam prekinuo liturgisanje.

daj molim te, nije sija nego vrat!

"Бог је, из видљиве и невидљиве природе, властитим рукама саздао човека по своме образу и подобију, обликујући тело од земље, и својим Духом подарио му је словесну и умну душу. А тога човека називамо Божанском иконом, јер израз "по образу"-икони, открива оно што је умно и самовласно, док израз "по подобију" открива могућност уподобљавања врлини." Свети Јован Дамаскин

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Rade

Sad vec preterano pricas bezveze.

Ako nema specijalne prirode koju je Bogorodica navodno imala rodjenjem onda nema

ni sta da je izdvoji od ostalih devojaka koje su ocuvale devstvenost i postenje, bili pobozne.

Bozija promisao kako god da okrenes. Ne postoje objasnjenja za sva Bozija delovanja.

Na kraju ce biti jos i da je Hrisros zacet prirodnim putem a ne natprirodnim!

A kako je onda stvoren nebeski svet andjela?

"Бог је, из видљиве и невидљиве природе, властитим рукама саздао човека по своме образу и подобију, обликујући тело од земље, и својим Духом подарио му је словесну и умну душу. А тога човека називамо Божанском иконом, јер израз "по образу"-икони, открива оно што је умно и самовласно, док израз "по подобију" открива могућност уподобљавања врлини." Свети Јован Дамаскин

Link to comment
Подели на овим сајтовима

daj molim te, nije sija nego vrat!

Kakav je sad ovo odgovor.

Ja kaze : "Liturgisali su zajedno sa Adamom."

Ti kazes : "Nisu mogli liturgisati jer se liturgija prvi put pojavljuje pre 2000 godina."

Ja kazem : "Ne pojavljuje se tada prvi put nego se ponovo uspostavlja, prvi put nakon pada."

Ti kazes : "Nije sija nego vrat."

0442_feel slava3

Dakle malo konzistentnosti u odgovorima ako nije tesko.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Na kraju ce biti jos i da je Hrisros zacet prirodnim putem a ne natprirodnim!

A kako je onda stvoren nebeski svet andjela?

Nece to biti. Bar ja to necu nikada reci. A ti?

Kako je stvorene nebeski svet andjela nema ama bas nikakve veze sa ovom temom.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

...

Шта су радили коадамити док је "епископ" Адам одлучивао у њихово име?

Liturgisali kao i episkop.
slava3 0442_feel leteti HA HA! NEMOGU DA SHVATIM ODAKLE VAM OVAKVI BISERI PADAJU NAPAMET?! Pomesni sabor u Kartagini osudio je postojanje koadamita!!!!
Nice try.

Kodamit u tom smislu kakvom su tada osudjen je bio ravan hristu. Sto znaci da je uslovno receno moga

da odlucuje o prinosenju tvorevine i sto kao i Adam.

Ali tad se tvorevina cepa na minimum onoliko delova koliko njih odricno odgovori Bogu.

Ali ovo nisu takvi koadamiti oni samo saucestvuju u liturgisanju. Ako otpadnu to se tice samo njih ali ne

i cele tvorevine ili nekog njenog dela.

Nije sija nego vrat!

"Бог је, из видљиве и невидљиве природе, властитим рукама саздао човека по своме образу и подобију, обликујући тело од земље, и својим Духом подарио му је словесну и умну душу. А тога човека називамо Божанском иконом, јер израз "по образу"-икони, открива оно што је умно и самовласно, док израз "по подобију" открива могућност уподобљавања врлини." Свети Јован Дамаскин

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Na kraju ce biti jos i da je Hrisros zacet prirodnim putem a ne natprirodnim!

A kako je onda stvoren nebeski svet andjela?

Nece to biti. Bar ja to necu nikada reci. A ti?

Kako je stvorene nebeski svet andjela nema ama bas nikakve veze sa ovom temom.

prvo nemoj mi stavljati tvoje reci u usta! Hristos je zacet natprirodnim putem, Duhom Svetim!

Drugo, ako vec govorimo o stvaranju sveta, Bog je na samom pocetku stvaranja, stvorio nebeski svet andjela! Gde se to uklapa u evolucionisticke teorije o stvaranju sveta i coveka?

"Бог је, из видљиве и невидљиве природе, властитим рукама саздао човека по своме образу и подобију, обликујући тело од земље, и својим Духом подарио му је словесну и умну душу. А тога човека називамо Божанском иконом, јер израз "по образу"-икони, открива оно што је умно и самовласно, док израз "по подобију" открива могућност уподобљавања врлини." Свети Јован Дамаскин

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...