Jump to content

Поставите питања везана за еволуциону биологију


Препоручена порука

Александре, прочита ли ти онај текст што сам поставио? Мислим да Ћирковић, а још пре сви они које је цитирао у тексту и (или) навео у референцама (Фејнман, Дијем, Квајн, Попер, Вајнберг...), мало боље размеју шта теорија јесте од о. Владана Перишића (или пак од твог разумевања његових речи).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

pri

ali ne vidim sta sam mu toliko lose rekla, kad covek sam za sebe tvrdi da su mu izvesne zivotinjske vrste bioloski preci. 

Боље и то него смрдљиво блато  0102_laugh
Блато је само тек створена  материја којој Бог у делу стварања човека даје коначан облик.Зашто? Мени не смета.

Да ли се сећаш приче из јеванђеља о слепом од рођења? Кад Господ узима блато и намаза му преко очију, а затим му каже да оде да се умије и да ће онда прогледати. Шта је учинио Господ? Ставио је блато на блато и попунио недостатак у очима слепог од рођења. Врло једноставно и лако схватљиво.

A primat hominid nije?!
mat hominid nije bezoblicna tek stvorena materija, vec je konacan oblik jednog zivog organizma.
Aha  :229229229: crvenilo



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Александре, прочита ли ти онај текст што сам поставио? Мислим да Ћирковић, а још пре сви они које је цитирао у тексту и (или) навео у референцама (Фејнман, Дијем, Квајн, Попер, Вајнберг...), мало боље размеју шта теорија јесте од о. Владана Перишића (или пак од твог разумевања његових речи).

Теорија није исти што чињеница, факт. Теорија није ни изнад чињеница. Зашто? Зато што, сведоци смо, теорија може да буде доказана као погрешна и може да буде замењена другом теоријом. Имаш научника, рецимо, који се не слажу са теоријом еволуције. Имаш научника који изводе разне теорије о хомосексуалности и у тим теоријама доказују и показују како иста није болест већ варијетет људске природе. Други, пак, научници својим теоријама показују како то јесте болест. А истина је само једно од ово двоје.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Опет ови евулуционисти..

Иако нема доказа који подржавају њихове маштарије и даље упорно и арогантно пљују људе који мисле другачије...

Неки су чак и убијали због тога...(комунисти)

Зар мислите да има бар 1% истине...да Господ неби открио људима...и,ако је мисија Господа била да шири ИСТИНУ...

Зар лепо неби рекао Апостолима.. да су старозаветни пророци лоше протумачили стварање....света...

Мрзи ме да сада постављам слике фосила и организама данас где се тачно види да није било ни секунде еволуције....да су остали непромењени....јер би то било узалудно...јер су неки једноставно заљубљени у себе и своје еволуционистичко школовање...

Ја ниса против науке...напротив сматрам је битним елементом...за живот човечанства...

Da sve vidim Gospoda kako prica apostolim o endogenim retrovirusim, rnk traskripciji i kortikalnoj teoriji. crvenilo :229229229:

A o kvantnoj elektrodinamici cak i o kvatnoj teoriji gravitacije i da ne govorim?

Nisi protiv nauke ali nikad u zivotu nisis otvorio ni jednu naucnu knjigu pa pricas kojestarije.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па ево увећано...

Доказује стварање да су организми непромењени од када су створени до данас...

Један део слике је фослини остатак..други део ..организам данас...

А ти као јеси неки научник...

бар се тако продајеш!

Постављена слика

Постављена слика

Постављена слика

Ја предлажем да пронађете све ове организме и да их потаманите...јер безобразно одбијају да се веолуционишу..

Као нпр.. ово послушно биће

Постављена слика

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije! Teorija je iznad cinjenica. Teorija daje smisao svim postojecim cinjenicama ona ih

Теорија не барата само чињеницама. Теорија барата и претпоставкама. Теорија барата и везама између чињеница које (везе) сама претпоставља (повезује чињенице тако да може одговорити на питања која је интересују. Тако је бар причао мој професор, отац Владан Перишић: претпоставка, теорија, чињеница. Он, као професор, има је једну непроменљиву особину: није причао непроверене и непроучене ствари.

Pogresio je!

Veza izemdju cinjenica je ono sto ligicno sledi. A teorija pomocu tih veza povezuje cinjenice u logican sled.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da sve vidim Gospoda kako prica apostolim o endogenim retrovirusim, rnk traskripciji i kortikalnoj teoriji. 0212_rolleyes :cheesy:

A o kvantnoj elektrodinamici cak i o kvatnoj teoriji gravitacije i da ne govorim?

Nisi protiv nauke ali nikad u zivotu nisis otvorio ni jednu naucnu knjigu pa pricas kojestarije.

smej.gif

Јок, шта је то...

Књигу ми јуче први пут донели..

Несрећо...немаш ти појма...

Ево јуче ми папагај еволуирао...

Јутрос устадо...а оно еволуција..

bleh

Постављена слика

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па ево увећано...

Доказује стварање да су организми непромењени од када су створени до данас...

Један део слике је фослини остатак..други део ..организам данас...

А ти као јеси неки научник...

бар се тако продајеш!

Ја предлажем да пронађете све ове организме и да их потаманите...јер безобразно одбијају да се веолуционишу..

Као нпр.. ово послушно биће

Nisam naucnik nego inzenjer ali ovakve neistine koje tu pises jednostavno ne prolaze kod nekog ko

poznaje srednjoskolsku biologiju.

Vidi bato, mnogi organizmi su stariji i od dinosaurusa i od ajkula i jos su od vremena pre kambrijumske

eksplozije pa se nisu menjali. Jel to sad znaci da evolucija ne postoji. Daj nemoj biti smesan.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nisam naucnik nego inzenjer ali ovakve neistine koje tu pises jednostavno ne prolaze kod nekog ko

poznaje srednjoskolsku biologiju.

Vidi bato, mnogi organizmi su stariji i od dinosaurusa i od ajkula i jos su od vremena pre kambrijumske

eksplozije pa se nisu menjali. Jel to sad znaci da evolucija ne postoji. Daj nemoj biti smesan.

Наравно да значи...

Јер немате доказе еволуције..

Покажи ми један..једини доказ....

п.с

Чега си инжењер?

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da sve vidim Gospoda kako prica apostolim o endogenim retrovirusim, rnk traskripciji i kortikalnoj teoriji. 0212_rolleyes :cheesy:

A o kvantnoj elektrodinamici cak i o kvatnoj teoriji gravitacije i da ne govorim?

Nisi protiv nauke ali nikad u zivotu nisis otvorio ni jednu naucnu knjigu pa pricas kojestarije.

smej.gif

Јок, шта је то...

Књигу ми јуче први пут донели..

Несрећо...немаш ти појма...

Ево јуче ми папагај еволуирао...

Јутрос устадо...а оно еволуција..

bleh

Постављена слика

Samo jos da docekamo da ti evoluiras pa da zapevamo.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nisam naucnik nego inzenjer ali ovakve neistine koje tu pises jednostavno ne prolaze kod nekog ko

poznaje srednjoskolsku biologiju.

Vidi bato, mnogi organizmi su stariji i od dinosaurusa i od ajkula i jos su od vremena pre kambrijumske

eksplozije pa se nisu menjali. Jel to sad znaci da evolucija ne postoji. Daj nemoj biti smesan.

Наравно да значи...

Јер немате доказе еволуције..

Покажи ми један..једини доказ....

п.с

Чега си инжењер?

Evo ti dokazi razvrstavanja koji su danas ociti. Mozes naci jos stotine ako ukucas u google observed instances of

speciation.

http://www.talkorigins.org/faqs/faq-speciation.html

IT!



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo jos da docekamo da ti evoluiras pa da zapevamo.

:cheesy:

Можда када се обријем, да доказ буде да ми је брада еволуирала

89898989898989

IT!

Ја се бавим тим у слободно време...

Видео надзором, контролом приступа и мрежама..

Јел прави инжењер са факултетом, или нека од школица...

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Rade

- To nema nikakve veze sa ovom pricom. Zena nije mogla da prinosi tovrevinu, zasto kako

   to je bitno.

-Ne znamo kada se u istoriji dogodio pad to kao prvo. A kao drugo matrijarhat ili patrijarhat pitanje

 je prilagodjavanja. Da bi to shvatio treba da pocnes da razmisljas evolutivno. A sustina je da je

 kad su pali stajali su samo na svojoj biologiji a to ti je teren na koji evolucija upisuje istoriju.

- Opet nema nikakve veze sa pricom jer se gradi na tvojim psihologizmima i o tome kakav bi Bog

   trebao da  bude.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...