Jump to content

Поставите питања везана за еволуциону биологију


Препоручена порука

Nijedan argument ne moze da dokaze kako je zirafi lakse da prezivi neko bakteriji. Sto je organizam slozeniji to se lakse polomi ^.^

 

Nemoj da te čuju žirafe, ako saznaju da ne mogu da prežive, odmah će da crknu od razočarenja.

  • Волим 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To valjda objasnjava brojcanu nadmoc bakterija u odnosu na zirafe ili na bilo koju drugu vrstu.

Skoro sam citao da brojno u nasem telu ima vise bakterija nego celija naseg organizma...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Skoro sam citao da brojno u nasem telu ima vise bakterija nego celija naseg organizma...

То ћу да ти признам само ако су доказали руски научници... :D

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To valjda objasnjava brojcanu nadmoc bakterija u odnosu na zirafe ili na bilo koju drugu vrstu.

 

Ne samo to. Nego mogu da prezive i vrlo nepovoljne prirodne uslove za razliku od slozenijih organizama.  Recimo padne temperatura za 20 stepeni i promeni se ekositem i zirafa umire :( 

A takve stvarcice su se desavale mnogo puta za X miliona godina.

 

Dok bakterije zive svugdije i prezivljavaju svasta tebra! xD

Evo neka nova teorija tvrdi kako je asteroid udario u Zemlju u jednom trenutku i pobio sve zivo osim bakterija koje su se nakacile na parcice asteroida koje su odletele nazad u kosmos pa su tako blejale po svemiru zilion godina i onda se nekako vratile na Zemlju i tako se restartovala evolucionisticka spika! Cak je taj naucnik rekao da je to "poput Nojeve barke" hihi.

 

Yes yes boys and girls tako se to zbilo i eto ti danas i nas i zirafa! :aplauz:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne samo to. Nego mogu da prezive i vrlo nepovoljne prirodne uslove za razliku od slozenijih organizama. Recimo padne temperatura za 20 stepeni i promeni se ekositem i zirafa umire :(

A takve stvarcice su se desavale mnogo puta za X miliona godina.

Dok bakterije zive svugdije i prezivljavaju svasta tebra! xD

Evo neka nova teorija tvrdi kako je asteroid udario u Zemlju u jednom trenutku i pobio sve zivo osim bakterija koje su se nakacile na parcice asteroida koje su odletele nazad u kosmos pa su tako blejale po svemiru zilion godina i onda se nekako vratile na Zemlju i tako se restartovala evolucionisticka spika! Cak je taj naucnik rekao da je to "poput Nojeve barke" hihi.

Yes yes boys and girls tako se to zbilo i eto ti danas i nas i zirafa! :aplauz:

Bas tako.

Zapravo se potraga za zivotom u suncevom sistemu bazira na potrazi upravo ekstremofila, mikroorganizama koji su kadri da normalno zive u uslovima koji su za nase pojmove ekstremni.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 months later...

http://www.sciencedaily.com/releases/2015/09/150918180310.htm

'Drvce zivota' for 2.3 million species released

150918180310_1_900x600.jpg

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

За хришћане који заступају ТЕ, питање: може ли се таква теорија помирити са вером у Бога Творца?

Evo pogledajte link:http://www.teorijaevolucije.com/evolucija_i_religija.html

Takodje pogledajte: http://www.teorijaevolucije.com/forum/topic_66.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

@@Ronald,

 

Nemam opciju da ti odgovorim na komentar koji si mi ostavio na profilu, zbog moderatorskih ograničenja kojima sam podlegao...

 

Za taj sajt sam saznao prije 2 mjeseca, jer uveliko radim seminarski na temu "antropogeneze", pa sam malo guglajući naletio na njega..odmah je otišao u bookmark kolekciju .Iz nekog samo meni znanog razloga, recimo,  Dawkins-ove knjige nisam smogao snage da nabavim i pročitam, ali dobar broj nađoh na njihovom 4shared nalogu u .pdf-u, i eno sad mi većina čeka na čitanje u tabletu. :) Odličan blog, kao i onaj sajt teorijaevolucije.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Ronald,

 

Nemam opciju da ti odgovorim na komentar koji si mi ostavio na profilu, zbog moderatorskih ograničenja kojima sam podlegao...

 

Za taj sajt sam saznao prije 2 mjeseca, jer uveliko radim seminarski na temu "antropogeneze", pa sam malo guglajući naletio na njega..odmah je otišao u bookmark kolekciju .Iz nekog samo meni znanog razloga, recimo,  Dawkins-ove knjige nisam smogao snage da nabavim i pročitam, ali dobar broj nađoh na njihovom 4shared nalogu u .pdf-u, i eno sad mi većina čeka na čitanje u tabletu. :) Odličan blog, kao i onaj sajt teorijaevolucije.

Pokusaj da stupis u kontakt sa prof. Biljanom Stojkovic ili prof. Aleksejem Tarasjevim oni ti mogu pomoci na temu antropogeneze ili Milosu Babicu posalji emai on ce ti uvijek odgovoriti, na facebooku je potpisan kao Miles Babbage. Pokusaj da stupis u kontakt sa ovima iz Instituta Sinisa Sankovic jer oni zaista rade dobar posao, a i lakse ce te uputiti na strucnu literaturu, a Dawkins-a mozes procitati za upoznavanje sa materijom.  :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pokusaj da stupis u kontakt sa prof. Biljanom Stojkovic ili prof. Aleksejem Tarasjevim oni ti mogu pomoci na temu antropogeneze ili Milosu Babicu posalji emai on ce ti uvijek odgovoriti, na facebooku je potpisan kao Miles Babbage. Pokusaj da stupis u kontakt sa ovima iz Instituta Sinisa Sankovic jer oni zaista rade dobar posao, a i lakse ce te uputiti na strucnu literaturu, a Dawkins-a mozes procitati za upoznavanje sa materijom.  :)

 

Dobro ovo je, ajde da tako kažem "običan" seminarski rad. :D  Kontakt sa pomenutim licima bi vjerovatno bio suvišan....ne u smislu da ja nemam šta od njih da tražim i da sve mogu sam...nego nivo odbrane seminarskog ne zahtijeva neku pozadinu koja bi uključivala stručnjake tog kalibra.Imamo neku osnovnu predloženu literaturu kao i bonus (koja je uglavnom na engleskom) tako da je to sasvim dovoljno.

mada osnovne studije kod nas traju 3 godine...posle će ti konktakti biti neophodnost, nadam se  :)

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...