Jump to content

Поставите питања везана за еволуциону биологију


Препоручена порука

A tek polno razmoznavanje? Koliki je to bio cim a koliko je time samo smanjena sansa za prezivljavanje.

 

Povećana šansa za preživljavanje je zbog veće varijabilnosti gena potomstva.

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Povećana šansa za preživljavanje je zbog veće varijabilnosti gena potomstva.

 

 

Ali sto je organizam slozeniji to ga pogadja vise nepovoljnih faktora. Npr mnogo je lakse bakteriji da prezivi nego dinosaurusu. Kako je to i istorijski potvrdjeno...

Klima, okolina, predatori itd. Bolje-  keep it low ^.^

Plus koliko je Zemlju puta pogodio asteroid ali tako neko zlo (obrtanje magnetskih polova) za milijarde godina... Kako to nije poremetilo evolutivni progres?

 

Neil De Grasse Tyson u emisiji Kosmos kaze da svaki put kad bi takav razorni asteroid udario Zemlju bakterije bi se zakacile za parcice tako razbijenog asteroida i odletele u kosmos. Posle hiljadama godina bi kruzile i kruzile oko Sunca i na kraju bi se opet vratile na Zemlju tako da evolutivni kontinuitet ne bi bio narusen. Jos je rekao da je to kao Nojeva barka. LOOOOOL

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo društveni konstrukt.

 

A kako se odredjuje granica izmedju rase i podvrste i vrste? Ajd samo izmedju rase i vrste. Dakle svi ljudi su zivotinje. Kriterijumi po kojima se zivotinje klasifikuju u razlicite rase i vrste trebalo bi da vaze i za ljude (ako uopste postoje razlicite rase ljudi u tom dakle bioloskom smislu).

Po kom kriterijumu su Pigmeji i Nordijski narodi ista rasa a kojot i vuk razlicita vrsta?

Darvin je smatrao da su razlike izmedju crnaca i belaca tolike da ne samo da su u pitanju razlicite rase vec verovatno razlicite podvrste ako ne i vrste!

Al dobro to je nauka u svojoj mladosti... da vidimo koji su to kriterijumi danas?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ali sto je organizam slozeniji to ga pogadja vise nepovoljnih faktora. Npr mnogo je lakse bakteriji da prezivi nego dinosaurusu. Kako je to i istorijski potvrdjeno...

Klima, okolina, predatori itd. Bolje-  keep it low ^.^

Plus koliko je Zemlju puta pogodio asteroid ali tako neko zlo (obrtanje magnetskih polova) za milijarde godina... Kako to nije poremetilo evolutivni progres?

 

Neil De Grasse Tyson u emisiji Kosmos kaze da svaki put kad bi takav razorni asteroid udario Zemlju bakterije bi se zakacile za parcice tako razbijenog asteroida i odletele u kosmos. Posle hiljadama godina bi kruzile i kruzile oko Sunca i na kraju bi se opet vratile na Zemlju tako da evolutivni kontinuitet ne bi bio narusen. Jos je rekao da je to kao Nojeva barka. LOOOOOL

Znam da troluješ, al iajde. Ne možeš da upoređuješ bakterija-dinosaurus da bi video šta je "bolje". Ne možeš da preskačeš toliko, već se upoređuje organizam i organizam koji je nastao od njega. I onda vidiš ta promena koja se desila do čega je dovela u tom ttrenutku kada se desila.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije politički korektno?

Hah to svakako. A kod prirodnih kriterijuma? Npr razmnozavanje... vuk i kojot mogu ili ne mogu da rode nekog vujota? ^.^

Kobila i magarac mogu al onda mazga ne moze dalje ko da je primila vakcinu od Bil Gejtsa.

Razlicite rase mogu opusteno. Ima li jos relevantnih kriterijuma? Zasto crnci i belci nisu razlicita rasa iste vrste?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E jedno zanimljivo pitanje. Kad si pomeuo rase pasa. Da li drzite da postoje rase ljudi ili su ljudske rase samo drustveni konstrukt?

 

Naravno da postoje... postoji jedna konkretna rasa ljudi koji se po mentalnim karakteristikama potpuno razlikuju od ostatka covecansta. Glupi su  do te mere da tesko da mogu da skapiraju 2+2=4 al na nasu zalost u potpunosti su savladali metodu registracije na internet forume...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E jedno zanimljivo pitanje. Kad si pomeuo rase pasa. Da li drzite da postoje rase ljudi ili su ljudske rase samo drustveni konstrukt?

 

Postojle su, i izumrle su - homo erectus, homo neardetal, homo habili, sada je ostao smo homo sapiens..

 

 

Ne visecelijskom vec onom ko se polno razmnozava... taj je svakako visecelijski ali poenta je polnom razmnz..

Uzeo si samo jedan aspekt "prezivljvanja" nisi uracunao sve.

 

Kao da poredis kompjutere po broju megaherca a ne racunas sto jedn im 8 jezgra sa toliko mhz  drugi 2 jezgra s vise mhz..

 

drugim recima, postavljas pogresne pretpostavke... da je "broj megeherca uvek bolji" pa je 2000 mhz bolje od 1500 mhz a ne racunas da postoji recimo 8 jezgra od 1500 mhz..

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Uzeo si samo jedan aspekt "prezivljvanja" nisi uracunao sve.

 

 

Suprotno, vi ste uzeli. Jedan jedini aspekt prezivljavanja je bolji kod polnog razmnozavanja- genetska varijabilnost. Svi ostali su na strani jednostavnih organizama koji se razmnozavaju prostom deobom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Suprotno, vi ste uzeli. Jedan jedini aspekt prezivljavanja je bolji kod polnog razmnozavanja- genetska varijabilnost. Svi ostali su na strani jednostavnih organizama koji se razmnozavaju prostom deobom.

 

Da ali gotovo sigurno nije bio prelaz sa jednoćelijskog bespolnog organizma na višećelijski polni... između imaš prvo kolonije jednoćelijskih organizama pa od njih višećelijske bespolne, pa tek kasnije dolazi do višećelijskih sa polnim razmnožavanjem.

 

Raznim istraživanjima je potvrdjena prednost seksa za preživljavanje.

 

Evo ti link ka jednom takvom istraživanju a u njemu (u referencama) imaš i linkove ka drugim  istraživanjima (baci pogled na br. 6, 7 i 8)

 

http://www.nature.com/nature/journal/v468/n7320/full/nature09449.html

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Suprotno, vi ste uzeli. Jedan jedini aspekt prezivljavanja je bolji kod polnog razmnozavanja- genetska varijabilnost. Svi ostali su na strani jednostavnih organizama koji se razmnozavaju prostom deobom.

 

Avocado ti je odgovorio...

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da ali gotovo sigurno nije bio prelaz sa jednoćelijskog bespolnog organizma na višećelijski polni... između imaš prvo kolonije jednoćelijskih organizama pa od njih višećelijske bespolne, pa tek kasnije dolazi do višećelijskih sa polnim razmnožavanjem.

 

Raznim istraživanjima je potvrdjena prednost seksa za preživljavanje.

 

Evo ti link ka jednom takvom istraživanju a u njemu (u referencama) imaš i linkove ka drugim  istraživanjima (baci pogled na br. 6, 7 i 8)

 

http://www.nature.com/nature/journal/v468/n7320/full/nature09449.html

 

Pa ne menja ovo polazni stav da je polno razmnozavanje vise steta nego korist. Nisam negirao da postoje i koristi. A pod 6,7,8 kaze samo da su uocene razlike u "stopi evolucije" izmedju polnih i bespolin organizama. Opet cinjenica je da su bakterije izdrzljivije od dinosaurusa, zirafa i zeceva.

Prema Neil Tysonu bakterije mogu da se zakace za asteroid, kruze po svemiru hiljadama godina i onda se vrate na Zemlju kad je sigurno.

Eh da su dinosaurusi bili toliko felksibilni....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zato sto si jaci, bolji, vecu kontrolu imas i mozes da pojedes druge manje jednoelijske organizme...

А ко ти је рекао да тако треба и да ће ти то осигурати сигуран опстанак а не неки други однос?

:-D извини,морао сам, видим да се упалила тема

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А ко ти је рекао да тако треба и да ће ти то осигурати сигуран опстанак а не неки други однос?

:-D извини,морао сам, видим да се упалила тема

 

 a da ja vas pitam.... ko je izvrsio privatizaciju u slovackoj :P

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...