Jump to content

Нова стварност: вакцина-пасоши


Ćiriličar

Препоручена порука

пре 13 минута, Марек рече

Ne, ne, ti si ovde izneo neke sumanuto niske procente, tipa 0,78% i to predstavio kao ispravnu statistiku, a naposletku se pokazalo da ti je metodologija katastrofa. Za to bi prvo trebalo da se izviniš jer si pokušao da obmaneš ljude. Dakle, NIKAD i NIKAKO se nigde smrtnost ne računa na način na koji si ti radio i odatle pogrešni podaci.

Objasnio sam povise sta sam racunao i zasto. Samo se vrati i procitaj.

пре 13 минута, Марек рече

Procenat od 2,20 nije mali, s obzirom na to koliko se ljudi zarazi. Ako se zarazi milijardu ljudi, 2% od toga je 20 miliona.

Zarazeno je mnogo vise ljudi nego sto stoji u tim ciframa. Nijedan ozbiljan lekar nece da ti kaze da je to-to, ni blizu toga, jer svi odlicno znamo da postoji mnogo vise ljudi koji nisu usli u statistike, nego onih koji jesu.

Ali kad TV zagadi um, to se tesko posle rascisti.

пре 13 минута, Марек рече

U vezi CJD, time sam ilustrovao kako je pogrešan tvoj način računanja mortaliteta. Osim toga, 100 jeste mala brojka za svet, ali ako joj je mortalitet 100%, koliko bi bilo da se mnogo ljudi zarazi? Tome služe preventivne mere.

Ti si pokazao primer od 100 ljudi na ceo svet i dobio odgovor na to.

Ne, preventivne mere, kako se sad sprovode, nicemu ne sluze i blage veze nemaju sa mozgom.

Primer: Grcka je imala mnogo veci lockdown u proteklim mesecima, pa se ipak nije nista znatno udaljila od proseka koji su poznati (i opet dodas i na to da je u stvarnosti mnogo vise zarazenih nego sto to TV brojevi govore).

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 287
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 6 минута, Марек рече

Da ponovim po stoti put: srčane i maligne bolesti nisu zarazne. Ako de nalaziš u prostoriji sa 10 srčanih bolesnika, ti nećeš zaraditi bolest i proširiti je dalje. 

Neces, ali ces da je dobijes od citavog niza drugih faktora. Sto ih sve skupa cini znatno opasnijim od ovog virusa. A o tome nema ni reci, nema galame, prasina se dize tamo `de je interes krpeljima.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, obi-wan рече

Objasnio sam povise sta sam racunao i zasto. Samo se vrati i procitaj.

Tvoje objašnjenje je POGREŠNO, kapiraš? Loše, manipulacija da bi se iskrivile činjenice. To se tako ne radi i nema smisla niti upotrebnu vrednost. Ne možeš da ga opravdaš nikako, jer nema utemeljenje u praksi.

пре 3 минута, obi-wan рече

Zarazeno je mnogo vise ljudi nego stostoji u tim ciframa. Nijedan ozbiljan lekar nece da ti kaze da je to-to, ni blizu toga, jer svi odlicno znamo da postoji mnogo vise ljudi koji nisu usli u statistike, nego onih koji jesu.

Da je zaraženo i deset puta više ljudi, umrlo je JAKO PUNO ljudi koji nisu morali da umru, čiji kvalitet života nije bio ugrožen i presekla ih je korona delom i zbog toga što se neko nije pridržavao mera jer "nemaju veze s mozgom"

 

пре 5 минута, obi-wan рече

Ti si pokazaio primer od 100 ljudi na ceo svet i dobio odgovor na to.

Jel me zezaš da ne kapiraš? 😨

Ako bolest ima 100% CFR ona je opasna, a još opasnija je ako slučajeva ima puno. Kod kovida je problem što je jako zarazan, pa bi i mala smrtnost bila problem ako se mnogo ljudi zarazi. A prvenstveno sam 100 slučajeva CJD uzeo kao primer jer bi po onom tvom sumanutom računu smrtnost za nju bila 0,00001%, iako je 100%. Jel shvataš sad gde fulaš?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, obi-wan рече

Neces, ali ces da je dobijes od citavog niza drugih faktora. Sto ih sve skupa cini znatno opasnijim od ovog virusa. A o tome nema ni reci, nema galame, prasina se dize tamo `de je interes krpeljima.

"Niz drugih faktora" su genetika, okolina, životne navike, ishrana, komorbiditeti. I to su faktori na koje prvenstveno pacijent ima uticaj.

Kod kovida nemaš to, već neko drugi može da ti prenese bolest i glavna mera zaštite je prevencija. Kovid nije hronična bolest koja se razvija godinama kao hipertenzija ili arteroskleroza, već može da te saseče jako brzo, čak iako si zdrav, a glavni generator su kontakti sa zaraženim licima ili u manjoj meri, površinama. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Марек рече

Tvoje objašnjenje je POGREŠNO, kapiraš?

Nije. Moje objasnjenje je na sasvim drugom planu, koji je mnogo vise validan od medijske galame.

пре 15 минута, Марек рече

Da je zaraženo i deset puta više ljudi, umrlo je JAKO PUNO ljudi koji nisu morali da umru, čiji kvalitet života nije bio ugrožen i presekla ih je korona delom i zbog toga što se neko nije pridržavao mera jer "nemaju veze s mozgom"

A, kad smo vec kod toga - zasto niko od zvanicnih npr. pre svega ne obavesti ljude koje maske stvarno stite od ovog virusa, a koje ne? Ko ce da odgovara za masu preminulih koji su pokusavali da se zastite hirurskim maskama i (jasno) nisu uspeli? Npr. na mojoj autobuskoj linij je preminuo vozac koji je apsolutno uvek nosio hirursku masku.

E vidis, takvih mera je trebalo da bude, a ne nenormalno i nesuvislo zatvaranje svih.

(izvor za sliku je SZO, kao i Evropska asocijacija medicinskih sestara)

V
V
V

117237124_2758164044465235_7903883316304512974_n.jpg.24564847fc28c675bd2fce1cd38abefa.jpg

пре 15 минута, Марек рече

Ako bolest ima 100% CFR ona je opasna, a još opasnija je ako slučajeva ima puno.

Ako je mnogo onih koji mogu da se razbole, onda jeste, ako ih je malo, onda nije.

пре 15 минута, Марек рече

Kod kovida je problem što je jako zarazan, pa bi i mala smrtnost bila problem ako se mnogo ljudi zarazi.

Neuporedivo vise je zarazenih od onog sto pokazuju TV brojevi. To je rec mnogih lekara. To znatno obara sve procente. I opet neminovno dolazimo do toga da se zvanicni podaci o broju zarazenih skupljaju stapom i kanapom, i da ni blizu nisu relevantni kako nas TV ubedjuje.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Марек рече

"Niz drugih faktora" su genetika, okolina, životne navike, ishrana, komorbiditeti. I to su faktori na koje prvenstveno pacijent ima uticaj.

A to je... beznacajno? Pa bas ti faktori daju desetine milona obolelih svake godine.
I gle cuda - nema galame oko toga.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Inace, nas "krizni stab" be like... :smeh1:

...

WWW.NJUZ.NET

BEOGRAD, 28. februar 2021, (Njuz) – Na hitnoj sednici Kriznog štaba održanoj u petak odlučeno je da se od 1. juna zatvore sva skijališta u Srbiji. Epidemiolog i član Kriznog štaba Predrag Kon...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, obi-wan рече

Moje objasnjenje je na sasvim drugom planu, koji je mnogo vise validan od medijske galame.

Ne da nije validan, nego je štetan i neupotrebljiv. Pogledaj ponovo gore šta sam ti napisao dva puta, dva puta sam ti napisao, jedino ako si toliko zavezao oči pa ne vidiš. Po tvojoj matematici AIDS je onda bezopasan.

пре 4 минута, obi-wan рече

zasto niko od zvanicnih npr. pre svega ne obavesti ljude koje maske stvarno stite od ovog virusa a koje ne

O ovome je pričano milion puta, a "pametni narod" je samo konstatovao da je to način da se opljačka narod, jer su upotrebljive maske bile najskuplje. Toliko o tome.

 

пре 6 минута, obi-wan рече

Neuporedivo vise je zarazenih od onog sto pokazuju TV brojevi. To je rec mnogih lekara. I opet neminovno dolazimo do toga da se zvanicni podaci o broju zarazenih skupljaju stapom i kanapom, i da ni blizu nisu relevantni kako nas TV ubedjuje.

Ovo je kad nemaš šta da kažeš, pa šamaraš konspirološkim opštim mestima, lažu nas, zavera, oće da nas učine robovima i tako dalje.

Ako su ti doktori kao onaj Račić plagijator ili Jovana antivakser, teško vama koji ih slušate.

Nego, opovrgnuo sam svaku tvoju tvrdnju i dokazao da to što si pisao i kako si računao nema baš utemeljenje u stvarnosti. Kad ćeš da se izviniš za manipulaciju podacima?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, obi-wan рече

Znaci, racunao sam broj preminulih na stanovnistvo, ako se nismo razumeli.

Nismo.

 

Цитат

Ako si ti racunao na % preminulih od ukupnog broja zarazenih, onda i tu svakako ne moze da bude toliko, jer je mnogo njih koji su na nogama preneli virus, a ne malo ih se nije ni testiralo. Zvanicni podaci u tom pogledu su prilicno besmisleni, jer se uopste ne oslanjaju na jasan i tacan uzorak, nego po principu sto je babi milo.

To je CFR... case fatality rate... broj umrlih u odnosu na broj registrovanih slučajeva... 

Dakle, ne u odnosu na broj zaraženih, nego u odnosu na broj registrovanih slučajeva (pozitivno testiranih).

Bitan je lekarima za poređenje smrtnosti različitih bolesti... jer lekari leče samo pacijente, a ne one koji su bolesni a da niko i ne zna za to... sad je malo problematičan i za takva poređenja zbog masovnog testiranja onih koji se inače ne bi testirali...

U principu, to je solidan kriterijum za to koliko je bolest smrtonosna... nije toliko bitan za to koliko će ljudi umreti u odnosu na ukupnu populaciju na šta si ti ciljao.

  • Свиђа ми се 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, obi-wan рече

A to je... beznacajno? Pa bas ti faktori daju desetine milona obolelih svake godine.
I gle cuda - nema galame oko toga.

Ima, svake godine se organizuju neka dešavanja, dan borbe protiv ovoga i onoga, čak i na televiziji koju toliko ne voliš imaš programe i emisije o prevenciji, lečenju, savete lekara i slično. Samo treba prestati jesti slaninu ipak.

Opet, to nema veze sa ovim što mi pričamo. Hronične bolesti se razvijaju godinama i ti za 20 godina imaš bezbroj prilika da promeniš svoje životne navike, pokreneš terapiju i da se izvučeš iz tog problema. 

Kod kovida nemaš.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Марек рече

Pogledaj ponovo gore šta sam ti napisao dva puta, dva puta sam ti napisao

DtwABTLW4AAMVPW.jpg.9ae7360d626ce8be8baaa4a9877278b9.jpg

Sve vreme citam i odgovaram, sad, sto se tebi to ne svidja, tu ti ne mogu pomognem.

пре 3 минута, Марек рече

O ovome je pričano milion puta, a "pametni narod" je samo konstatovao da je to način da se opljačka narod, jer su upotrebljive maske bile najskuplje. Toliko o tome.

Ovo je gnusna laz. Poznavao sam dvojicu vrlo ozbiljnih ljudi, poslusnih apsolutno svemu sto im se kaze oko virusa, koji su nosili hirirsku masku i preminuli obojica.

Ili `oces da kazes da oni sto ne silaze sa ekrana i po studijama nose bas hirurske maske - daju primer??

bg-kon-sot-17-110820-djn-323078-725x408.

пре 6 минута, Марек рече

Ovo je kad nemaš šta da kažeš, pa šamaraš konspirološkim opštim mestima, lažu nas, zavera, oće da nas učine robovima i tako dalje.

Ako su ti doktori kao onaj Račić plagijator ili Jovana antivakser, teško vama koji ih slušate.

Nego, opovrgnuo sam svaku tvoju tvrdnju i dokazao da to što si pisao i kako si računao nema baš utemeljenje u stvarnosti. Kad ćeš da se izviniš za manipulaciju podacima?

Ma naravno, kako to nisam odma` ukapirao...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znači, trčiš, bežiš? Ma to sam i očekivao, iskren da budem 😊

Ne, argument nije "JA SAM TAKO REKO". Sve što si napisao je pogrešno i ja sam to opovrgao prostim činjenicama. Šta ćeš, istina je neumoljiva. 

To što kažeš za svoja dva prijatelja koji su preminuli samo potvrđuje ono što ja pričam - bolest je opasna i prevencija je da se smanje kontakti a lek je, najverovatnije, vakcina. Njih dvojica su negde dobili bolest, moguće i od nekog neozbiljnog slobodoumnika i na kraju se to tužno završilo. Hirurške maske štite u izvesnoj meri ali ne 100%, a i tome je sto puta pričano. Kao što je i rečeno masu puta koje su maske delotvorne ali da ih jednostavno nema.

Za sve to treba kriviti virus, kao što sam već rekao. Ako vam nešto nije po volji, popričajte sa virusom pa mu recite kako nije korektno da se ljudi zatvaraju.

Kenobi, nisi baš "nezgodan" koliko sam mislio, žao mi je brt 😥

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Avocado рече

Nismo.

OK, izSvinjavam se, nisam to naglasio u pocetku. :)))

пре 24 минута, Avocado рече

To je CFR... case fatality rate... broj umrlih u odnosu na broj registrovanih slučajeva... 

Dakle, ne u odnosu na broj zaraženih, nego u odnosu na broj registrovanih slučajeva (pozitivno testiranih).

Bitan je lekarima za poređenje smrtnosti različitih bolesti... jer lekari leče samo pacijente, a ne one koji su bolesni a da niko i ne zna za to... sad je malo problematičan i za takva poređenja zbog masovnog testiranja onih koji se inače ne bi testirali...

U principu, to je solidan kriterijum za to koliko je bolest smrtonosna... nije bitan za to koliko će ljudi umreti u odnosu na ukupnu populaciju na šta si ti ciljao.

To mi je uglavnom jasno, ali koga god od lekara sam pitao rekao je da prosto nema sanse da je broj zarazenih toliki koliko je izmereno, nego da fakticki mora da premasi tu cifru mnogostruko.

Negde na onoj velikoj temi sam postavljao onog poznatog murickog lekara Grka, koji je jos tad, u pocetku, jasno kazao da svi procenti koji se dobijaju ovakvim merenjima ne odrazavaju bolest kakva ona zaista jeste.

A ovo sto sam postavljao o procentu u odnosu na populaciju je samo jasna slika koliko bolest suma-sumarum ima zahvata u celoj populaciji. To je svakako vrlo vazan podatak ako zelimo da znamo koliko je data bolest stvarno opasna.

Inace, zamisli bolest kao sto je npr. spanska groznica - gde god se mrdne, ljudi umiru u ogromnim brojevima svaki dan. Npr. u Prvom svetskom ratu je harao tifus, i kosio je kao mitraljezom. I gle - ljudi ne samo da nisu dizali paniku i bezali, nego su se licem u lice gledali sa svim opasnostima, i odlucno uzeli da brane zemlju od mnogo fizicki jaceg neprijatelja. O uslovima koje su imali za zivot u odnosu na ovo sto mi imamo da i ne pricamo.

Ja o tome pricam, i kako upravo ova neosnovana i besmislena zatvaranja i panika koja to prati jasno pokazuju koliko smo kao drustvo/drustva pukli i izgubili svaki kompas, i bez ikakve sumnje postali izuzetno pogodan materijal za svaku vrstu zloupotrebe i manipulacije. U stvari, to smo vec i bili, sad se to samo jasnije pokazalo.

Naravno, kad ovo kazes obozavaocima panike, oni te odma` obeleze kao neodgovornog, koji ne pazi na zdravlje, koji ugrozava druge, trt, mrt, a samo zato sto se usudjujes da jedan problem sagledas iz jednog sasvim drugog ugla.

No to smo vec videli i pre, na zalost - nije neka novina.

  • Не свиђа ми се 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Марек рече

Ne, argument nije "JA SAM TAKO REKO". Sve što si napisao je pogrešno i ja sam to opovrgao prostim činjenicama. Šta ćeš, istina je neumoljiva. 

Naravno, ne znam `de da se krijem od ove kise argumenata. :0212_rolleyes:

пре 14 минута, Марек рече

To što kažeš za svoja dva prijatelja koji su preminuli samo potvrđuje ono što ja pričam - bolest je opasna i prevencija je da se smanje kontakti a lek je, najverovatnije, vakcina. Njih dvojica su negde dobili bolest, moguće i od nekog neozbiljnog slobodoumnika i na kraju se to tužno završilo. Hirurške maske štite u izvesnoj meri ali ne 100%, a i tome je sto puta pričano. Kao što je i rečeno masu puta koje su maske delotvorne ali da ih jednostavno nema.

Njih dvojica su nosili hirurske maske, i pokusali da zive normalno. I preminuli.

Dakle...

пре 14 минута, Марек рече

Za sve to treba kriviti virus, kao što sam već rekao. Ako vam nešto nije po volji, popričajte sa virusom pa mu recite kako nije korektno da se ljudi zatvaraju.

... za to je jedino kriva neodgovorna i covekomrzacka ekipa na ekranima, kao sto sam vec rekao. I kao sto i napred postavljena slika ekran-doktora sa hirurskom maskom lepo govori. Od toga niko nece da pobegne, jer Domacin ne zaboravlja "krvi nevinih".

Jedino ako ekranisti nisu znali koje maske vrede da se nose, ali zasto se onda grade znalcima kad su neznalice? Ali to su u Srbiji sve odavno vec sasvim retoricka pitanja.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...