Jump to content

Нова стварност: вакцина-пасоши


Ćiriličar

Препоручена порука

пре 7 минута, Марек рече

Uzgred, ovde sam primetio jednu zanimljivu ali tužnu pojavu - ako pričaš da je kovid opasan i kako stvari stvarno stoje, odmah si bot i štabdžija. Eh...

A ko je rekao da nije opasan? Ovde je sve vreme rec o tome koliko je opasan, a ne da li jeste.
Zmuranje na ocigledno je omiljena zanimacija mnogima.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 287
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 8 часа, grigorije22 рече

Ima, Violeta Rađenović, pastir joj je starac Nikodim ravnozemljaš.:ani_biggrin:

A ona ovčica 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, obi-wan рече

OK, izSvinjavam se, nisam to naglasio u pocetku. :)))

To mi je uglavnom jasno, ali koga god od lekara sam pitao rekao je da prosto nema sanse da se broj zarazenih toliki koliko je izmereno, nego da fakticki mora da premasi tu cifru mnogostruko.

Negde na onoj velikoj temi sam postavljao onog poznatog murickog lekara Grka, koji je jos tad, u pocetku, jasno kazao da svi procenti koji se dobijau ovakvim merenjima ne odrazavaju bolest kakva ona zaista jeste.

A ovo sto sam postavljao o procentu u odnosu na populaciju je samo jasna slika koliko bolest suma-sumarum ima zahvata u celoj populaciji. To je svakako vrlo vazan podatak ako zelimo da znamo koliko je data bolest stvarno opasna.

Inace, zamisli bolest kao sto je npr. spanska groznica - gde god se mrdne, ljudi umiru u ogromnim brojevima svaki dan. Npr. u Prvom svetskom ratu je harao tifus, i kosio je kao mitraljezom. I gle - ljudi ne samo da nisu dizali paniku i bezali, nego su se licem u lice gledali sa svim opasnostima, i odlucno uzeli da brane zemlju od mnogo fizicki jaceg neprijatelja. O uslovima koje su imali za zivot u odnosu na ovo sto mi imamo da i ne pricamo.

Ja o tome pricam, i kako upravo ova neosnovana i besmislena zatvaranja i panika koja to prati jasno pokazuju koliko smo kao drustvo/drustva pukli i izgubili svaki kompas, i bez ikakve sumnje postali izuzetno pogodan materijal za svaku vrstu zloupotrebe i manipulacije. U stvari, to smo vec i bili, sad se to samo jasnije pokazalo.

Naravno, kad ovo kazes obozavaocima panike, oni te odma` obeleze kao neodgovornog, koji ne pazi na zdravlje, koji ugrozava druge, trt, mrt, a samo zato sto se usudjujes da jedna problem sagledas iz jednog sasvim drugog ugla.

No to smo vec videli i pre, na zalost - nije neka novina.

Ko ti kaže da ljudi nisu bili uplašeni d tifusa? Ko kaže da su zapravo imali izbor da se bore sa tifusom u vreme rata??? Ko kaže da španska groznica nije ostavila psihičke ožiljke na ljudima koji su se sreli sa njom i da je mnoge od njih verovatno spasila izolacija i neka vrsta karantina?

A jesmo li mi sad u ratu pa da na ulicama mora da bude vreve kao da je šabački vašar i da je "neljudski" da kafići ne rade posle dva?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Марек рече

Ko ti kaže da ljudi nisu bili uplašeni d tifusa? Ko kaže da su zapravo imali izbor da se bore sa tifusom u vreme rata??? Ko kaže da španska groznica nije ostavila psihičke ožiljke na ljudima koji su se sreli sa njom i da je mnoge od njih verovatno spasila izolacija i neka vrsta karantina?

A jesmo li mi sad u ratu pa da na ulicama mora da bude vreve kao da je šabački vašar i da je "neljudski" da kafići ne rade posle dva?

Nećemo nikad znati za doba španske groznice jer je još uvijek bjesneo rat, jedini ako ima pisanijeh podataka.

Kafići ako drže propise valjda nisu toliko opasni 

Prijevoz je možda gori jer je veći stiskavac 

Žao mi je kulture jer su pozorišta na gubitku 

Inače u mojoj okolini, djeluje mi da se već 70% njih vakcinisalo 

Raznijem tipovima 

 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovaj obi počinje kao i ekipa pre njega, nijedan odgovor, nijedan reparte, samo neke šatro šaljive doskočice 😁 ali hej, ko gubi ima pravo da se pravi lud. 😁

Elem, objasniću ti tebe tebi. Ti si konzervativni nacionalista vernik koji živi i razmišlja na jedan određeni način koji uključuje niz pravila i dogmi koje se moraju poštovati i čija se verodostojnost ne ispituje. Pritom, ne mislim na verske dogme uopšte, već na stavove prema životnim pitanjima. A sve su zasnovane na glasinama starim decenijama i pogrešnim interpretacijama sličnih ljudi koje je vodio strah. Dakle, kad se pomene Gejts, odma loše, kad se pomene nova tehnologija odma ne valja, kad se pomene vakcina odma čip, kad se pomene karantin odma zatvaraju nas vladari iz senke i ostala bulumenta. 

I to samo treba priznati sebi, ništa strašno. Ne treba maskirati to nekakvom zabrinutošću za svet, nekom kvazimedicinom, kao plašimo se od vakcine jer nije ispitana. Jes, trt. Ne znamo ništa o koroni jer nije bilo obdukcijs. Kako da ne 😁

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Марек рече

Ko ti kaže da ljudi nisu bili uplašeni d tifusa? Ko kaže da su zapravo imali izbor da se bore sa tifusom u vreme rata??? Ko kaže da španska groznica nije ostavila psihičke ožiljke na ljudima koji su se sreli sa njom i da je mnoge od njih verovatno spasila izolacija i neka vrsta karantina?

O svemu tome govore plodovi njihove zrtve. Da se jesu plasili ovako kao mi, ne bi izgubili rat, jer ga ne bi ni bilo. Prosto bi bolest proglasili za nesto najvaznije i potpisali kakav god papir da se oslobode sukoba.

Da ne pricamo o strancima, koji su - bez obaveze - dolazili da lece nase, i umirali zajedno sa njima.

Dr. Elizabeta Ros, na primer. Ona je bila lekar, znala je sta je ceka, pa ipak je zurno dosla, napustivsi svoje bogatstvo, da podeli usud malog namucenog naroda. Radila je ovde svega jedan mesec i preminula od tifusa, kao i brojno drugo osoblje iz njenog kraja.

пре 9 минута, Марек рече

A jesmo li mi sad u ratu pa da na ulicama mora da bude vreve kao da je šabački vašar i da je "neljudski" da kafići ne rade posle dva?

Jesmo. U podmuklom i pritvornom, ali vrlo ociglednom, psiholoskom ratu. Jedno 20+ godina unazad.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Марек рече

Elem, objasniću ti tebe tebi. Ti si konzervativni nacionalista vernik koji živi i razmišlja na jedan određeni način koji uključuje niz pravila i dogmi koje se moraju poštovati i čija se verodostojnost ne ispituje. Pritom, ne mislim na verske dogme uopšte, već na stavove prema životnim pitanjima. A sve su zasnovane na glasinama starim decenijama i pogrešnim interpretacijama sličnih ljudi koje je vodio strah. Dakle, kad se pomene Gejts, odma loše, kad se pomene nova tehnologija odma ne valja, kad se pomene vakcina odma čip, kad se pomene karantin odma zatvaraju nas vladari iz senke i ostala bulumenta. 

Mnogo ti hvala za ovo objasnjenje. Njime si mi potvrdio da sam, na zalost, bio u pravu.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, Марек рече

Ima, svake godine se organizuju neka dešavanja, dan borbe protiv ovoga i onoga, čak i na televiziji koju toliko ne voliš imaš programe i emisije o prevenciji, lečenju, savete lekara i slično. Samo treba prestati jesti slaninu ipak.

Opet, to nema veze sa ovim što mi pričamo. Hronične bolesti se razvijaju godinama i ti za 20 godina imaš bezbroj prilika da promeniš svoje životne navike, pokreneš terapiju i da se izvučeš iz tog problema. 

Kod kovida nemaš.

Kad bi oko malignih i srcanih bolesti ulozili upola galame koju ulazu oko ovog virusa, mislim da bi procenti smrtnosti kod tih bolesti opali bar duplo. To sto neko ispira usta i uzima dnevnice za seminare ni izbiliza nije dovoljno. Nije ni pocetak, kamoli nesto vise od toga.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Марек

Nego, ne pitah te - jesi li ti verujuci covek? Ako nije tajna, razume se.

Azuriram moju konzervativnu nacionalisticku kartoteku, pa da znam `de da te ubacim.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

пре 1 минут, obi-wan рече

@Марек

Nego, ne pitah te - jesi li ti verujuci covek? Ako nije tajna, razume se.

Azuriram moju konzervativnu nacionalisticku kartoteku, pa da znam `de da te ubacim.

Iznenadio bi se odgovorom. Sve što pričam pričam iz ugla čoveka koji je jako upoznat sa teologijom, predanjem, ocima, dogmatikom, ako hoćeš možemo i o tome da pričamo. 

Ipak, činjenice su činjenice. I na njih se ne žmuri. Ako je nešto istina, ja neću u svojoj glavi da ga umotavam u svileno religiozno ćebe, ma koliko mi bilo teško da priznam tu istinu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, sanja84 рече

@obi-wan где си мене убацио? :mahmah:

Smislicemo nesto. :stadaradim:

  • Хахаха 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Марек рече

bot i štabdžija

Da parafraziram "pušenje"

Il' si bot 

Ili štabdžija 

 

Šalu na stranu i ti Mareku i Obi imate dobre stavove. Obi kao i mnogi, pa i ja u izvesnoj meri, ima skepsu, sumnju. (Ups...sinonim)

Meni je drago da čitam da neko kao ti i još par ljudi na fb i ovde ima poverenje u vakcine i nema skepsu u kovid pasoše (za koje verujem da su ipak neophodna prevencija)

Tako da nastavimo fino ovu zgodnu raspravu 🤗

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Марек рече

Iznenadio bi se odgovorom. Sve što pričam pričam iz ugla čoveka koji je jako upoznat sa teologijom, predanjem, ocima, dogmatikom, ako hoćeš možemo i o tome da pričamo. 

Ovo je fino receno, ali nije odgovor na pitanje. Naravno, nije nikakva obaveza.

пре 3 минута, Марек рече

Ipak, činjenice su činjenice. I na njih se ne žmuri. Ako je nešto istina, ja neću u svojoj glavi da ga umotavam u svileno religiozno ćebe, ma koliko mi bilo teško da priznam tu istinu.

Upravo to i ja kazem.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa ne bih o stavovima jer su trenutno nedefinisani, ali recimo da me sve više ubeđuje u to da se mnogo stvari priča na pamet, bez kritičkog osvrta i da se mnogo uzima zdravo za gotovo. Od evolucije, eklisiologije pa do kovida i apokalipse.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...