Jump to content

Dobar odziv za akciju pomoći štićenicama Doma Manastira Svete Petke Izvorske


Препоручена порука

ХУМАНИ НЕГОТИНЦИ: Добар одзив за акцију помоћи штићеницама Дома Манастира Свете Петке Изворске

Grupa humanih ljudi iz Negotina u saradnji sa ovdašnjim Kolom srpskih sestara i Crkvenom opštinom Negotin organizovala je humanitarnu akciju prikupljanja pomoći za štićenice Manastira Sveta Petka Izvorska kod Paraćina.

 

U akciju su se uključile i lokalne samouprave iz Negotina, Kladova i Majdanpeka, članovi Moto kluba Fri rajder 17 iz Prahova, na desetine pojedinaca, ali i skoro 100 privrednih i trgovinskih objekata iz ove tri opštine.

- Negotinci, Kladovljani i Majdanpečani su pokazali da su humani i velikog srca pa su se i odazvali apelu da pomognemo i prikupimo neophodne potrepštine za 90 štićenica sa smetnjama u razvoju o kojima brine 10 monahinja Manastira Sveta Petka u Izvoru kod Paraćina. Napunili smo njihovim donacijama kamion od pet tona konzerviranom hranom, zejtinom, brašnom, šećerom, voćem, povrćem, garderobom, pelenama za odrasle, sredstvima za higijenu i svime što će monahinjama olakšati brinu o tim ženama – kaže Saša Mihajlović, uz Danila Petrovića i Ivana Ristića, inicijator ove humanitarne akcije.

34736_negotin-sasa-mihajlovic-u-sredini-sa-svestenikom-marjanom-kerculjem-i-sasom-stevanovicem-foto-smjovanovic_iff.jpg?1604225087

Ovi humani Negotinci su zajedno sa predstavnicama Kola srpskih sestara, sveštenicima Rankom Jovićem, protojerejom-stavroforom i Marjanom Krečuljem, jerejem, kao i prahovskim bajkerima, na Svetog Luku štićenicama i monahinjama uručili prikupljenu pomoć, a one su je dočekale otvorenog srca.

- Monahinje sa tolikom požrtvovanošću i posvećenošću brinu o svojim štićenicama, da smo bili jako dirnuti, pa je ova akcija bila i najmanje što smo za njih mogli da učinimo – dodaje Mihajlović.

Manastir Sveta Petka u Izvoru kod Paraćina  u kojem monahinje još od 1946. vode brigu o nemoćnima. One 24 časa dnevno vode konstantnu brigu o svojim štićenicama od kojih je skoro polovina nepokretnih, a da pritom nijedna žena nema dekubit.

- Uspeli smo da vratimo osmeh bar na kratko svima u Manastiru, preneli smo im pozdrave iz Negotinske krajine, da znaju da nisu sami u svojoj borbi i dali obećanje da nećemo stati na ovome već ćemo pokušati da pokrenemo celu Srbiju da nam se priključi - rekao je Saša Mihajlović.

WWW.NOVOSTI.RS

GRUPA humanih ljudi iz Negotina u saradnji sa ovdašnjim Kolom srpskih sestara i Crkvenom opštinom Negotin organizovala je humanitarnu akciju prikupljanja pomoći za štićenice Manastira...

 

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bas me ovo obradovalo, vec sam pisao, bio sam u tom manastiru i domu za decu ometenu u razvoju, to je posebna zgrada u okviru manastira (zabranjen je ulaz, ali nas svestenik poznaje dobro igumaniju i pustila nas je na oko pola sata).

Nazalost, vecina su deca, ima puno dece koja su sa zaista velikim invaliditetom, mnoga su nazalost rodjena u incestu i porodice ne zele da ih neguju i onda ih prime u ovaj manastir i vise i ne dolaze da obidju svoju decu. Tuga jedna, kad se samo setim, imam osecaj da tamo zidovi placu od tuge za tom nesrecnom decom. 

I, monahinje ih sve neguju i paze, veliki je podvig tih monahinja i duhovni i mentalni i telesni.

Bas sam se obradovao.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...