Jump to content

Препоручена порука

Pozdrav svima! Nova sam na forumu, pa se nadam da pisem na pravom mestu. Jako mi se dopada ova ikona Svete Petke sa Hilandara, ali nikako ne mogu da pronadjem istu repliku u prodaji. Da li neko mozda zna gde je mogu kupiti? Ili ako neko ima istu bilo bi lepo ako bi mogao da je fotografise i posalje mi par fotografija radi lakseg pronalazenja. Znam zasigurno da je ima, videla sam istu na nekom mestu, ali ne secam se gde. Na crveno obojenom drvetu, klasicna, formata je otprilike A4, vide se crvene ivice drveta. Tako da, pomozite ko god da je ima ili zna gde je mogu naci, ali bas istu ovu, bez varijacija, jako mi je bitno. Hvala unapred. 
 

FF73F8A3-927F-4F57-A09C-5186A89E0AD9.jpeg.c3b6a6fe657d7acbde3ec785c7668a52.jpeg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

10 hours ago, gorica62 said:

Pozdrav svima! Nova sam na forumu, pa se nadam da pisem na pravom mestu. Jako mi se dopada ova ikona Svete Petke sa Hilandara, ali nikako ne mogu da pronadjem istu repliku u prodaji. Da li neko mozda zna gde je mogu kupiti? Ili ako neko ima istu bilo bi lepo ako bi mogao da je fotografise i posalje mi par fotografija radi lakseg pronalazenja. Znam zasigurno da je ima, videla sam istu na nekom mestu, ali ne secam se gde. Na crveno obojenom drvetu, klasicna, formata je otprilike A4, vide se crvene ivice drveta. Tako da, pomozite ko god da je ima ili zna gde je mogu naci, ali bas istu ovu, bez varijacija, jako mi je bitno. Hvala unapred.

Није ми јасно зашто инсистираш баш на овој икони Свете Пекте, и то без варијација?! Али, добро. Боки ти је добро одговорио. То је икона која се налази у Хиландару, и на сајту hilandar.info (http://www.hilandar.info/strana_sr.php?strana_id=182#prettyPhoto) може се видети како изгледа оригинал, и прочитати податак ко је (и када) поклонио икону Хиландару. А, ако живиш у Србији, било би најбоље да одеш у било коју црквену радњу или књижару у месту где живиш. Лепо замолиш продавца да ти да број телефона од особе од које они набављају каширане иконе, позовеш исту (особу) и објасниш му коју икону желиш. Сигуран сам да ћеш добити баш такву хиландарску икону Свете Петке, без прелаза. Свако добро.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...