Jump to content

СРПСКИ ПРАВНИЧКИ КЛУБ - Има ли нешто труло у држави Шведској?

Оцени ову тему


obi-wan

Препоручена порука

пре 1 минут, Драшко рече

mama, tetka je jos mladja a vise lici na Svedjanku mada su obe polu Ruskinje :)

Razumem ali....mi volimo ono sto OSECAMO i PREPOZNAJEMO u nekoj zemlji, drustvu....kako god

nigde sad nije bajno, sjajno, i Svedska je zalutala itd... ali sam siguran da svuda ali bas svuda ima ljudi, dobrih i postenih i savesnih! 

Ziv je Bergman, umro nije! :)

Ma ako gledaš pojedince, to stoji za svaku zemlju na svijetu.  Svuda ih možeš naći dobrih, a i onakvih i onakih. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Justin Waters рече

Ma ako gledaš pojedince, to stoji za svaku zemlju na svijetu.  Svuda ih možeš naći dobrih, a i onakvih i onakih. 

tacno, ali zaista mislim da i ta energija koja je neko drustvo stvarala ne moze tek tako da nestane

imam puno primera u glavi ali da ne duzim

pa i mi smo primer 

ljudi vole da dodju ovde jer "osecaju" neku dobrotu itd...iako nismo svi bas...jelte 

ali dobro

:pivo:

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Драшко рече

tacno, ali zaista mislim da i ta energija koja je neko drustvo stvarala ne moze tek tako da nestane

imam puno primera u glavi ali da ne duzim

pa i mi smo primer 

ljudi vole da dodju ovde jer "osecaju" neku dobrotu itd...iako nismo svi bas...jelte 

ali dobro

:pivo:

Bogami može...jer šta je izvor te energije? U društvu u kome pojedinac radije bira da razgovara sa drvetom, nego sa roditeljom ta energija se nepovratno uništava. 

Kako misliš nismo baš svi? Ja mislim da smo više medijski isipinovani, nego što je to neka pojava u društvu. Pa to je baš ono što ljudi vole ovdje kad dođu ili što ističu da ih je privuklo da se presele ovdje, srdačnost i dobrota, i druželjubivost. Otvorenost prema strancima koje iskazujemo i više nego dubokim gostoljubljem. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Justin Waters рече

Bogami može...jer šta je izvor te energije? U društvu u kome pojedinac radije bira da razgovara sa drvetom, nego sa roditeljom ta energija se nepovratno uništava. 

Kako misliš nismo baš svi? Ja mislim da smo više medijski isipinovani, nego što je to neka pojava u društvu. Pa to je baš ono što ljudi vole ovdje kad dođu ili što ističu da ih je privuklo da se presele ovdje, srdačnost i dobrota, i druželjubivost. Otvorenost prema strancima koje iskazujemo i više nego dubokim gostoljubljem. 

ne slazem se sa tobom Justo 

izvini

 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Драшко рече

ne slazem se sa tobom Justo 

izvini

Slažem se da se ne moramo složiti. 

Oko čega se ne slažeš oko Švedske ili nas? 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Justin Waters рече

Slažem se da se ne moramo složiti. 

Oko čega se ne slažeš oko Švedske ili nas? 

pa oko oba u izvesnom smislu

razumem sta hoces da kazes

ali prosto ne delim misljenje u potpunosti

:)

bitno da se ne svadjamo :pivo:

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Драшко рече

pa oko oba u izvesnom smislu

razumem sta hoces da kazes

ali prosto ne delim misljenje u potpunosti

:)

bitno da se ne svadjamo :pivo:

:pivo:

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Neko je pominjao problem starih i penzionera u Svedskoj, kako okoncavaju zivot sami i prepusteni sebi i da mnogi sami umiru u svojim kucama.

Radnja, jedna bolnica u Srbiji ovih dana (moze da bude i u Smederevu, ali nije bitno), interno odeljenje, onako poluprazno, vise soba sa nekoliko kreveta,.... i u par soba leze dvoje starih ljudi penzioneri od oko 80 godina i cekaju biolosku smrt i kraj zivota,.... i placu 'naglas' i 'vicu' od straha i cekanja i neizvesnosti smrti, i kada se umore, odspavaju malo i opet cekanje strasne sudbine..... i, nisu tu zbog bolesti, jer i ne treba u bolnici da se umire, takvi pacijenti se pustaju kuci da sa porodicom i u miru cekaju smrt,.... nego porodice placaju nacelniku ispod ruke par hiljada dnevno da leze u bolnici i tamo i umiru.

(kud sam i cuo ovu strasnu pricu....:blush:)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 56 минута, Bokisd рече

nego porodice placaju nacelniku ispod ruke par hiljada dnevno da leze u bolnici i tamo i umiru.

A jesu li oni bolesni ili nisu? Šta ima rade, pišu lažnu dijagnozu? 

Čak i da je to tačno, u Švedskoj je pojava odbačenih umrlih ljudi toliko masovna da postoje agencije koje se bave sređivanjem njihove imovine i pronalaska rođaka na svakodnevnoj bazi. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma, ne, pogresno si razumeo,.... strasno je i jedno i drugo, to sam teo da kazem.

Nisu tako bolesni da moraju da budu u bolnici, nego jednostavno ih ostave da umiru u bolnici preko toga sto placaju ispod ruke nacelniku da ih drzi na tom odeljenje dok ne umru,..... kako on to pravda, ko ce ga znati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...