Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 3 часа, Милошшш рече

Evo malo podataka sa terena, iz moje opštine, ukoliko nekoga zanima stvarni život:

Broj zaraženih je povećan u odnosu na leto, uglavnom su lakši simptomi. 

Evo malo STVARNIH podataka sa terena ( dr Tatjana Adžić Vukičević, direktorka kovid bolnice u Batajnici ):

 

Sve više mladih je u bolnici kod vas, ima li među njima vakcinisanih i koji je to procenat?

- Među mladima u bolnici najviše je nevakcinisanih, preko 90 odsto. Kada pitamo zbog čega nisu vakcinisani, sležu ramenima. Ali zato strah od smrti u njihovim očima govori više od reči.

Kažete da su kliničke slike pacijenata sada teže?

- Kliničke slike su teže nego u svim prethodnim talasima, jer oko 20 procenata svih novoprimljenih bolesnika zahteva prijem u jedinice intenzivne nege.

Da li je tačno da sada najveći broj pacijenata zahteva kiseoničku potporu?

- Tačno je, više od 70 odsto bolesnika zahteva kiseoničku potporu, to dosad nismo imali.

Umrla je devojka od 26 godina, mladić od 22. Kakva je to poruka za sve nas?

- Pretužni smo jer nam je umrla naša draga J. K., stara samo 26 godina. Prošla je sve što je mogla, od dijalize do respiratora. Uprkos našim velikim naporima, nismo uspeli da je otrgnemo iz kandži smrti. A u decembru smo izgubili i K. D., starog samo 19 godina. To je nešto što niko od nas neće zaboraviti, sve dok smo živi. Poruka je samo jedna: vakcinišite se što pre, u što većem broju, da do ovakvih pretužnih i preteških trenutaka ne bi dolazilo.

Koja pridružena oboljenja nose najveći rizik kad se dobije korona?

- U ovom četvrtom talasu primetili smo da obolevaju u preko 80 procenata slučajeva mladi, zdravi i nevakcinisani muškarci. Žena ima oko 20 odsto i one imaju pridružene bolesti, a to su dijabetes, arterijska hipertenzija, maligniteti, reumatološke bolesti, gojaznost.

https://www.alo.rs/korona/srbija/537080/doktorka-tatjana-adzic-vukicevic-o-situaciji-sa-koronom-dva-od-tri-pacijenta-moraju-na-kiseonik/vest

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svi oboleli koji su na respiratorima nevakcinisani i mlađi od 60 godina u Izraelu

(Beta) – Svi oboleli od kovida-19 koji su u kritičnom stanju i sada na aparatima za održavanje života u Izraelu su mladji od 60 godina i nevakcinisani, sudeći po podacima Udruženja ECMO (ekstrakorporalna membranska oksigenacija).

Uz to je navedeno da svi koji su preminuli pošto su bili priključeni na aparate za održavanje života nisu bili imunizovani.

ECMO se koristi u izuzetno kritičnim slučajevima zaraze korona virusom od početka pandemije.

 

Oko polovina svih pacijenata koji su bili priključeni na aparate su preminuli, uprkos takvom tretmanu zbog ozbiljnosti simptoma, prenose izraelski mediji.

Od početka četvrtog talasa 31 nevakcinisani pacijent je priključen na aparate i petoro ih je preminulo, svi mladji od 60 godina.

Šestoro pacijenata starijih od 60 godina je takodje bilo na aparatima izvesno vreme i to oni koji su primili vakcinu četiri do šest meseci pre hospitalitacije, ali su preživeli.

Predsedavajući udruženja doktor Jigal Kasif je rekao da podaci dokazuju da nevakcinisani pate od ozbiljnijih simptoma kovida-19.

Pacijenti od 40 d 60 godina na aparatima umiru, dok stariji pacijenti koji imaju pridružene bolesti, ali su vakcinisani, preživljavaju, dodao je on.

Vakcine štite od smrti povezene s kovidom -19 i potrebe da pacijent bude na aparatima. Onaj ko nije video teško obolelog pacijenta zaraženog virusom na aparatu ne može to da razume”, rekao je izraelski lekar.

Načelnik odeljenja za intenzivnu negu u Medicinskom centru Volfson u Holonu Arie Sorokski rekao je da je nevakcinisana mladja populacija posebno osetljiva na teško oboljenje.

Njima se prvo daje kiseonik, ako to ne uspe stavljaju se na respirator, a kada ni to nije dovoljno na aparate, a članovi njihovih porodica tada često žure da se vakcinišu, objasnio je doktor Sorokski.

https://www.nedeljnik.rs/svi-oboleli-koji-su-na-respiratorima-nevakcinisani-i-mladi-od-60-godina-u-izraelu/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Вакцина код трудница спречава тежу клиничку слику

Труднице које се заразе коронавирусом, а вакцинисане су, имају лакшу клиничку слику, каже Ана Митровић Јовановић, начелница дневне болнице у ГАК „Народни фронт” и професор Медицинског факултета и додаје да, како трудноћа напредује, расте и ризик уколико се трудница инфицира коронавирусом.

„Што је трудноћа већа, већи је и ризик да клиничка слика буде тежа. Труднице могу да имају разне компликације, да заврше на респиратору, да морају користити јаке антибиотике, јер нема циљаног лека за корону и зато треба деловати превентивно”, рекла је Ана Митровић Јовановић .

Нагласила је да је њена порука да вакцинација не значи да се трудница неће инфицирати ковидом, али ће се тиме спречити тешке клиничке слике и трагични исходи као што је била јучерашња смрт труднице.

Докторка је навела да је препорука да се труднице вакцинишу после 28 недеље трудноће, али да нема забране да се трудница може вакцинисати и у првом триместру.

„Ако мене питате, ја кажем да није лоше да избегнемо први триместар, јер се тада ембрион највише развија и формирају органи, дешавају побачаји, па да се то не би повезало са вакцином”, објаснила је др Митровић Јовановић, преноси Танјуг.

Истакла је да све што сада знамо о вакцинама говори у прилог томе да труднице треба да се вакцинишу.

„При томе су светске препоруке да то треба да буде Фајзер или Модерна. У Великој Британији се вакцинишу АстраЗенеком, а ако је нека жена у Србији примила АстраЗенеку а није била трудна него је затруднела у међувремену, препоручује се да другу дозу прими АстраЗенеку, а не Фајзер или Модерну”, навела је докторка.

https://www.politika.rs/scc/clanak/486084/Vakcina-kod-trudnica-sprecava-tezu-klinicku-sliku

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, cloudking рече

Zapravo ne. Ja ne vidim i jedan jedini razlog da sumnjam u formuski post nekog forumasa. Cim je napisano- istina je :D 

 

Jeee i ja cu postanem haveaniceday!

Ti samo ne sumnjas u ono sto pisu mediji .... u to nikada nemas sumnje. Tu se forsira samo slepa vera. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, fsa рече

Evo malo STVARNIH podataka sa terena ( dr Tatjana Adžić Vukičević, direktorka kovid bolnice u Batajnici ):

 

Sve više mladih je u bolnici kod vas, ima li među njima vakcinisanih i koji je to procenat?

- Među mladima u bolnici najviše je nevakcinisanih, preko 90 odsto. Kada pitamo zbog čega nisu vakcinisani, sležu ramenima. Ali zato strah od smrti u njihovim očima govori više od reči.

Kažete da su kliničke slike pacijenata sada teže?

- Kliničke slike su teže nego u svim prethodnim talasima, jer oko 20 procenata svih novoprimljenih bolesnika zahteva prijem u jedinice intenzivne nege.

Da li je tačno da sada najveći broj pacijenata zahteva kiseoničku potporu?

- Tačno je, više od 70 odsto bolesnika zahteva kiseoničku potporu, to dosad nismo imali.

Umrla je devojka od 26 godina, mladić od 22. Kakva je to poruka za sve nas?

- Pretužni smo jer nam je umrla naša draga J. K., stara samo 26 godina. Prošla je sve što je mogla, od dijalize do respiratora. Uprkos našim velikim naporima, nismo uspeli da je otrgnemo iz kandži smrti. A u decembru smo izgubili i K. D., starog samo 19 godina. To je nešto što niko od nas neće zaboraviti, sve dok smo živi. Poruka je samo jedna: vakcinišite se što pre, u što većem broju, da do ovakvih pretužnih i preteških trenutaka ne bi dolazilo.

Koja pridružena oboljenja nose najveći rizik kad se dobije korona?

- U ovom četvrtom talasu primetili smo da obolevaju u preko 80 procenata slučajeva mladi, zdravi i nevakcinisani muškarci. Žena ima oko 20 odsto i one imaju pridružene bolesti, a to su dijabetes, arterijska hipertenzija, maligniteti, reumatološke bolesti, gojaznost.

https://www.alo.rs/korona/srbija/537080/doktorka-tatjana-adzic-vukicevic-o-situaciji-sa-koronom-dva-od-tri-pacijenta-moraju-na-kiseonik/vest

 

 

 

I zato je to istinitija situacija sa terena? 

Jer je preneo Alo? 
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, fsa рече

Evo malo STVARNIH podataka sa terena ( dr Tatjana Adžić Vukičević, direktorka kovid bolnice u Batajnici ):

 

Sve više mladih je u bolnici kod vas, ima li među njima vakcinisanih i koji je to procenat?

- Među mladima u bolnici najviše je nevakcinisanih, preko 90 odsto. Kada pitamo zbog čega nisu vakcinisani, sležu ramenima. Ali zato strah od smrti u njihovim očima govori više od reči.

Kažete da su kliničke slike pacijenata sada teže?

- Kliničke slike su teže nego u svim prethodnim talasima, jer oko 20 procenata svih novoprimljenih bolesnika zahteva prijem u jedinice intenzivne nege.

Da li je tačno da sada najveći broj pacijenata zahteva kiseoničku potporu?

- Tačno je, više od 70 odsto bolesnika zahteva kiseoničku potporu, to dosad nismo imali.

Umrla je devojka od 26 godina, mladić od 22. Kakva je to poruka za sve nas?

- Pretužni smo jer nam je umrla naša draga J. K., stara samo 26 godina. Prošla je sve što je mogla, od dijalize do respiratora. Uprkos našim velikim naporima, nismo uspeli da je otrgnemo iz kandži smrti. A u decembru smo izgubili i K. D., starog samo 19 godina. To je nešto što niko od nas neće zaboraviti, sve dok smo živi. Poruka je samo jedna: vakcinišite se što pre, u što većem broju, da do ovakvih pretužnih i preteških trenutaka ne bi dolazilo.

Koja pridružena oboljenja nose najveći rizik kad se dobije korona?

- U ovom četvrtom talasu primetili smo da obolevaju u preko 80 procenata slučajeva mladi, zdravi i nevakcinisani muškarci. Žena ima oko 20 odsto i one imaju pridružene bolesti, a to su dijabetes, arterijska hipertenzija, maligniteti, reumatološke bolesti, gojaznost.

https://www.alo.rs/korona/srbija/537080/doktorka-tatjana-adzic-vukicevic-o-situaciji-sa-koronom-dva-od-tri-pacijenta-moraju-na-kiseonik/vest

 

 

 

Ne može biti stvaran podatak sa terena kada list "Alo" prenosi reči nepismene direktorke bolnice za koju je upitno da li je uopšte učila dok je studirala a nesporno je postavljena po nekoj političkoj liniji. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Tumaralo. рече

Ne može biti stvaran podatak sa terena kada list "Alo" prenosi reči nepismene direktorke bolnice za koju je upitno da li je uopšte učila dok je studirala a nesporno je postavljena po nekoj političkoj liniji. 

Još jedna zavera overlorda? :unbelieveble:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, fsa рече
МИТРОПОЛИТ ПАВЛЕ (ФОКИН)
ВАКЦИНАЦИЈА ЈЕ НЕОПХОДНА, БЕЗ ЊЕ СЕ НЕ МОЖЕМО ИЗБАВИТИ ОД ОВЕ СТРАШНЕ ПАНДЕМИЈЕ
 
На друштвеној мрежи Ханти - Мансијске епархије објављено је обраћање митрополита Павла (Фокина), у којем архијереј позива да се не верује гласинама о чиповима у вакцини и да се вакцинишемо како бисмо победили пандемију:
«Позивам вас да не слушате бујицу информација коју шаљу противници вакцинације да вакцина наводно садржи микрочипове, да је ово печат сатане и остале глупости.
Ако се окренемо историји, све епидемије - од шпанског грипа до колере - поражене су вакцинама, вакцинацијом. И у наше време вакцинација је неопходна, без ње се не можемо избавити од ове страшне пандемије.
Главна ствар – сачувати наше становништво, наш народ, за то раде и лекари и научници – творци вакцине. „На Бога се надај, а сам не греши“ – говори се у народу, а ми сами треба да идемо по путу који је назначи Бог ка спасењу. Ово је тај пут, способност да спасемо наш општи имунитет, избећи препуне болнице и људе који умиру од коронавируса» - гоори се у саопштењу.
Ханты-Мансийский митрополит: Вакцинация необходима
12 августа 2021

Ja ne znam sta su neki rusi u RPC zapeli toliko da objasnjavaju oko vakcina i zasto svi u crkvi kada navode one koji nece da prime vakcinu pominju neke extremne grupe i razmisljanja i na tome zasnivaju stav da onaj u crkvi koji nece da primi vakcinu jeste neki teski zaverolog i apokalipticar i slicno.

Ima valjda i nekih drugih verskih i duhovnih i moralnih razloga zasto neki vernici ne zele da prime vakcinu. I to bar u crkvi treba uvazavati, evo Putin opet pre neki dan kaze da se ljudi ne trebaju prisiljavati i zastrasivati za vakcinisanje, a ovi neki u RPC se prave vece papa i od Putina.... :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Tumaralo. рече

Ne nego klasična udbašija udbaškog poroda koji neometano vlada Srbijom. 

U suprotnom, teško je istovremeno biti nepismen i direktor bolnice. 

Koliko je pismena ne znam ali nemam razloga da sumnjam u istinitost podataka koje je iznela. Ako imaš drugačije podatke iznesi ih.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Branka62 рече

 

Врло велик јак и утицајан канал, достојан новинских чланака о њиховој превеликој опасности. 

Видео има 4 000 прегледа. 

Мој керови имају 1500. 

И сада стави у перспективу реци ми мотивацију да се ЦБС бави њима осим ако не жели да диже панику и драму око иреленватних људи које је преслушао и прати толико мали број људи да је то смејурија? 
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, fsa рече

Ovo je prava slika "sa terena". Nebitno je ko je preneo.

Па како знаш да је "права слика" све што ја видим је сензационистички чланак где ми се не говоре никакве конкретне бројке већ врло паушалне информације које су формиране тако да изгледају страшно.

Знаш како су то радили лепо сингапурћани, додуше мало претерано али тамо си имао сваки податак о сваком ко је у болници. 

Србија би могла например да нам да статистику мало бољу, где је колико заражених, колико је у болници, колико година имају итд.

Ја мислим да су све те информације јако битне да би људи могли да донесу одлуке. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...