Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

Управо сада, cloudking рече

Kako bi ovo prokomentarisao?
Ako mozes ignorisi cinjenicu da sam ti dao link do jednog korupomiparnog kupljenog i placenog medija koji zaradjuje na klikovima i namerno pise lazi

RS.N1INFO.COM

Kliničko-bolnički centar "Bežanijska kosa", koji je pretvoren u kovid bolnicu, već je primio 107 pacijenata obolelih...

 

Ne smeta meni, svi mediji lazu. Sta bi ovo tacno trebalo da mi kaze, ovo ne odskace od zvanicnih brojki. Imamo oko 100 dijagnoza dnevno, a 100 su hospitalizovali ukupno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, haveaniceday рече

Ne smeta meni, svi mediji lazu. Sta bi ovo tacno trebalo da mi kaze, ovo ne odskace od zvanicnih brojki. Imamo oko 100 dijagnoza dnevno, a 100 su hospitalizovali ukupno.

Pa pise da je prosek starosti nizi nego ranije a broj tezih slucajeva visi?
Gde je to slabljenje korone? Gde je usporavanje zbog vremena? 

Ne kapiram te uopste... jel ti znas kako se prenose virusi uopste? Jel si naiso negde u toj svojoj naucnoj litereturi na taj podatak? Posto ja uporno pokusavam da razumem taj tvoj stav da se virusi sire  u zavisnost od temperatura a ne od ljudksih kontakata i ne umem, majke mi

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, cloudking рече

Pa pise da je prosek starosti nizi nego ranije a broj tezih slucajeva visi?
Gde je to slabljenje korone? Gde je usporavanje zbog vremena? 

Ne kapiram te uopste... jel ti znas kako se prenose virusi uopste? Jel si naiso negde u toj svojoj naucnoj litereturi na taj podatak? Posto ja uporno pokusava da razumem taj tvoj stav da se virusi sire  u zavisnost iod temperatura a ne od ljudksih kontakata i ne umem, majke mi

Virusi se sire od ljudskih kontakata, ali je velika razlika da li ti kines na gelender i opizdi ga sunce sa uv-e zracenjima i razbije rnk ili kines na gelender i temperatura od 0 stepeni mu jos vise stvrdne masnu koronu i zastiti ga od vremensku uslova, ili mu temperatura vazduha otpi masnu koronu i izlozi RNK tako da ga detektuje imuni sistem odmah pre nego sto uopste uspe da se razmnozi u organizmu. Takodje je velika razlika da li su ljudi izlozeni suncu i imaju vise vitamina D ili nisu izlozeni suncu i imaju manje vitamina D. Sve to je bitno da bi razumeo ovaj virus, a posto je pitanje mog zdravlja ja zelim da ga razumem sto bolje.

Sta meni znaci sto je u trenutnom semplu broj tezih slucajeva visi a prosek starosti nizi...dok to ne postane trend moze da bude cista slucajnost. Virusi pri svakom prenosenju mutiraju, nekad na slabiju varijantu nekada na jacu, moze da bude da je ova konkretna tura pacijenata sa jednom jacom varijantom a sledecih 50 ce biti sa slabijom.

Bukvalno svaki put kada je prenesena korona - malo drugacija.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Juanito рече

Конташ да је то немогуће?

:D

Naravno

 

Mene zapravo i ne zanimaju brojevi obolelih ili umrlih nego njihov rast ili pad. Ako broj raste- ne valja, ako pada- dobro je, a sam broj je tolki kolki je, nije mnogo vazno.

Problem nastaje u tome sto se ne slazemo oko metoda za dolazenje do tog "padanja"... ja ne mislim da treba da se opustimo kao da nema korone i da pustimo vremenske prilike da nam to rese, nego smatram da ce pojacana higijena i smanjenje (fizickih) kontakata da smanji brzinu prenosa. 
 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, cloudking рече

Problem nastaje u tome sto se ne slazemo oko metoda za dolazenje do tog "padanja"... ja ne mislim da treba da se opustimo kao da nema korone i da pustimo vremenske prilike da nam to rese, nego smatram da ce pojacana higijena i smanjenje (fizickih) kontakata da smanji brzinu prenosa. 

Не знам шта више могу да радим у смислу хигијене. Буквално су ми прокрвариле руке од прања. Шта више оћеш?

А за смањивање контаката, ако мислиш на утакмице, хорске пробе, свадбе и слично ту се слажем. Ако мислиш на шетње у парку или кафицу уз тих разговор, где су људи без симптома на прописном растојању, ту тешко могу да се сложим. Људи више не могу да живе без таквих контаката, схвати бре ако хоћеш. Боли нас уво многе да л ћемо да умремо од короне или од живота који то није. А свако ко жели може и има право да се изолује и ја свакако то не осуђујем. Али избегавати контакте ниског ризика је просто нереално. Ако неко има бабу или деду у кући или дијабетичара, свакако да мора да води рачуна много више, ал то не важи само за овај вирус ма колико ти покушавао да умириш савест да је ОК што шириш грип сваке сезоне.

Иначе, изгледа сам имао корону у Холандији, пре неколико недеља. Тад сам имао неке симптоме. Урадио сам тест код нас јер је тамо немогуће и позитиван сам на IgM. Чекам резултате бриса. Докторка сматра да у овој фази више нисам заразан и да би то било супротно свему што она зна и њеном целокупном искуству, а епидемиолог је, ученик чувеног епидемиолога и инфектолога, који је ученик нашег најчувенијег (који је сад у пензији). Рад објављен у неком тамо часопису тврди да могу да будем заразан ко зна до када јер ово је ”нови вирус и ништа не знамо”. Коме да верујем? И треба ли следећих годину дана да се затворим и изолујем док ”наука” не октрије нешто да увери вас?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

106134964_689654691600026_53208521154584

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, haveaniceday рече

@Juanito proveri i pluca mozda imas trajno ostecenje a ne znas..........

Па ја можда и имам, јер је један од симптома био јак замор при малом напору. Али се знатно побољшало. И ако имам оштећење, нек липшем, не могу бре више овако. Попели су ми се на главу. Пола живота се борим против ансиозности и сад још треба овог да се плашим. Ако је суђено, нек цапнем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Juanito рече

Па ја можда и имам, јер је један од симптома био јак замор при малом напору. Али се знатно побољшало. И ако имам оштећење, нек липшем, не могу бре више овако. Попели су ми се на главу. Пола живота се борим против ансиозности и сад још треба овог да се плашим. Ако је суђено, нек цапнем.

Tako je bre. na epitafu da ti pise "lipco al brinuo nije" bolje nego "lipco u strahu"

  • Хахаха 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, haveaniceday рече

Tako je bre. na epitafu da ti pise "lipco al brinuo nije" bolje nego "lipco u strahu"

Шта пише на споменику хипохондра? ”Лепо сам вам говорио, нисте веровали...” :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...