Jump to content

Ima li utehe i za one koji nisu pravoslavci?

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Гости
Guest ага пије млеко

Да има доста сличних хришћанских изрека које говоре да ипак има утехе и наде за оне који су ван Цркве Христова попут оне блаженог Августина :

"Многи ће се изненадити када на Страшном суду виде у Рају оне који су били ван Цркве и за које су гарантовали да се неће спасити и када, са друге стране, виде ван Небеске цркве (дакле, ван Раја) оне за које су готово били сигурни да ће се спасити."

а ево и теме која управо то обрађује :

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,1438.msg75815.html#msg75815

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 9 years later...
On 10.7.2010. at 0:20, Jestira рече

Draga Jadranka, strasno je to sto ti se dogodilo, jako mi je zao za tebe. Tako je moj deda umro dok je moja mama bila u drugom stanju sa mojim bratom. Po dedi je onda moj brat dobio ime. Znam kako je mama pricala koliko joj je bilo tesko trudnoj u toj situaciji i mogu da zamislim koliko si prepatila. Zavidim ti na snazi koju imas. vidim da ti znas gde je tvoja sestra sada, ali ja ne znam gde je moj brat... Bio je dobar covek, posten i blag i jedino sto sam sigurna je to da mu sada nije losije nego pre. Kada bih samo znala sta je sa njim sada, da li spava ili je negde, da li nas sve vidi... Ja sam u mom govoru na sahrani rekla sledece: "Otisao sam od vas samo mali korak dalje i nisam uopste daleko. Kada vi budete dosli tamo gdes sam ja sada, zapitacete se zasto ste toliko plakali."

Savo, Knjiga o Jovu nije dobar primer za moj slucaj. Jov je dobio zamenu za sve sto je izgubio, a ja mog brata nikada vise necu da dobijem natrag, pa iako imam jos jednog brata, isto mladjeg, on nikada nece moci da me utesi za ovim koga sam izgubila.

Tim gubitkom vas je pozvao da se okrenete pravoslavlju...

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 months later...

Pocni da citas biblijski tekst, posebno iz Matej 5,6,7 glava,  to je mesijansko zavestanje. Zatim krstenje,  koje su obavljali apostoli Savle i Kifa ( D.Apost. 2,37) , a Bog preuzima dalje. Svako je individua za sebe. Porodicni problem  je geneticke prirode,  brat je umro, tj. preselio u drugu dimenziju,  dobro my je tamo. Stres koji Podsvest stvara- Strah je najveci neprijatelj ljudskoga bica, a emocije plus deluju na svoj nacin, i rezultat jeste da smo optereceni. Zivot moze biti lep, zavisi, kako ga prihvatamo. Boziji blagoslov,  HalleluYAH 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...