Jump to content

"Fenomen" COBY ili o ukusima se ne raspravlja?!

Оцени ову тему


Милан Ракић

Препоручена порука

Da l` da stanem na naslovu i prestanem da pišem (dotvaram temu), jeri se o okusima ne raspravlja ili da podelim sa vama problem?

Pripadam nekoj generaciji odrasloj na jugoslavenskoj verziji rokenrola (i svim njenim iteracijama na polju popularne kulture-dakle nisu mi strani ni uradci Arsenija Dedića, Josipe Lisac, pa i ranije još iz ere Lutajućih srca i tak daljše)

U "vremenima raspleta" muzički okus je evoluirao prvotno na, opet, jugoslovenskim pankrokovima tipa ElOrg i EKV npr., da bi se negde zaustavio na Brzim Bendovima Srbije (Goblini, Bjesovi, Atheist Rap, Kristali, Jarboli, Ništa Ali Logopedi, Zvončekova bilježnica, Džukele i proče)

I od "malih beba", kako su moja deca odrastala, nisam naravno "silovao", ali negde ako se u kući nešto sluša, to bi bilo to.

Meždutime, moja me deca "obradovaše" ovih dana i "proglasiše" ovaj uradak izvesnog Cobeta, kao "vrh" popularne muzičeske umetnosti...

Kažu, Cobija je vrhunski umetnik i jebem te robijo (čkolovao se u Amerikama) i sve tako u tom smislu.

Inače i moj stariji sin je prošle godine na fonu tog Cobije napravio uradak koji sam smatrao incidentom i prolaznom tinejdžerskom ekscentričnošću...


I sad nisam ja neki čistunac (znamo se12:smeha:) , al ovo bajo moj (po meni) ni reči, ni poruke, ni suštine.

Ima te li vi vakih priključenija?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Милан Ракић рече

Da l` da stanem na naslovu i prestanem da pišem (dotvaram temu), jeri se o okusima ne raspravlja ili da podelim sa vama problem?

Pripadam nekoj generaciji odrasloj na jugoslavenskoj verziji rokenrola (i svim njenim iteracijama na polju popularne kulture-dakle nisu mi strani ni uradci Arsenija Dedića, Josipe Lisac, pa i ranije još iz ere Lutajućih srca i tak daljše)

U "vremenima raspleta" muzički okus je evoluirao prvotno na, opet, jugoslovenskim pankrokovima tipa ElOrg i EKV npr., da bi se negde zaustavio na Brzim Bendovima Srbije (Goblini, Bjesovi, Atheist Rap, Kristali, Jarboli, Ništa Ali Logopedi, Zvončekova bilježnica, Džukele i proče)

I od "malih beba", kako su moja deca odrastala, nisam naravno "silovao", ali negde ako se u kući nešto sluša, to bi bilo to.

Meždutime, moja me deca "obradovaše" ovih dana i "proglasiše" ovaj uradak izvesnog Cobeta, kao "vrh" popularne muzičeske umetnosti...

Kažu, Cobija je vrhunski umetnik i jebem te robijo (čkolovao se u Amerikama) i sve tako u tom smislu.

Inače i moj stariji sin je prošle godine na fonu tog Cobije napravio uradak koji sam smatrao incidentom i prolaznom tinejdžerskom ekscentričnošću...


I sad nisam ja neki čistunac (znamo se12:smeha:) , al ovo bajo moj (po meni) ni reči, ni poruke, ni suštine.

Ima te li vi vakih priključenija?

Моји такође, Цобија, Сениду, Џалу и Бубу 12:smeha:, неки ремикс Бугарске музике...ТХЦФ.. кад се спремају за град....молим да се стиша музика..јер и мени улазе те речи у главу...и онда сам смешна себи, кад се у току дана ухватим себе да певам Мишићи....кажу ми да ноћу....Камиказа...:)) Баленсијага......испирање мозга... помози Боже....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ова песма ће тек бити невероватни хит следеће године и оног тамо наредног лета, 2021, након популаризовања филма Јужни ветар 2:

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево трејлер за Јужни ветар 2:

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Milan Nikolic рече

Ево трејлер за Јужни ветар 2:

 

Msm. da je vrlo dobar film prvog dela što se tiče

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Manja88 рече

Ja uopste ne razumijem sta oni pjevaju. 

Al tinejdzerima su kul. Generacijski jaz valjda, sta li.

Morao sam da guglam "Moja braca lyrics" jeri sam isto tako bio u problemu da povatam reči, a naročito termin "šanavala".

No kada se pažljivo pročita, ipak - moram da priznam, biva jasnije.

I nije nikakva "šanavala", kao "poseban" u smislu reči entitet... No "šana" kao jedna reč (od "šaner"), a tako je u lajriksu i "vala" kao "bogami" donekle objašnjavaju

A ja misliJo to nešto iz hinduizma 12:smeha:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Милан Ракић рече

a tako je u lajriksu i "vala" kao "bogami" donekle objašnjavaju

Грешиш. Вала значи провала, у стан или какву фирму да се шта покраде.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Milan Nikolic рече

Грешиш. Вала значи провала, у стан или какву фирму да се шта покраде.

Ok. Mislio sam da je od "ejvalah" što bi značilo ono što sam pomeno. Hvala na ispravci

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кад ја почнем да се жалим на музику омладине знаћу да сам заиста остарио :smeh1:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...