Jump to content

Има ли на ПБФ-у у БГ јеретичких учења?

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 71
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

пре 39 минута, Иван ♪♫ рече

de ilustruj kako to mozes da zivis za drugare

Svako živi svoj život,zašto bi živeo za drugare? U osećajni svet svakog čoveka ulaze razne ličnosti,ćovek sebe može da afirmiše kao biće ljubavi kroz razne relacije.Naravno,da je ljubav između muškarca i žene jedinstvena i baš zato polovična rešenja ne afirmišu tu jedinstvenost.Meni se nekako čini kada ljudi naglašavaju :brak ili monaštvo,da to više gledaju institucionalno.

Nemaju svi ljudi isti odnos prema životu,tako da i ne moraju uvek da isto gledaju na brak,godine,vrednosti...ne razumeju se uvek,a i nije ni obavezno,važno je da se razumemo sa onima koje prepoznamo kao svoje.

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Иван ♪♫ рече

O cemu se radi?

Ради се о томе да је вл. Давид у својим прилозима за Ново Добротољубље помињао Поуке, Цију и вл. Иринеја.. то је све :) да, помињао је и Вашингтон и чипове и још свашта неког и нешто, углавном са "не" и мањину са "да".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Лакше је разбити атом него предрасуде - рече неко.

Ако је човек сам , није усамљен! У заједници са Богом кроз литургију, па зар се може и сме бит сам?

А притом се остварују релације са људима.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 15.9.2019. at 13:38, Драгана Милошевић рече

Лакше је разбити атом него предрасуде - рече неко.

Ако је човек сам , није усамљен! У заједници са Богом кроз литургију, па зар се може и сме бит сам?

А притом се остварују релације са људима.

Ako je liturgijska zajednca zaista zajednica,a ne skup individua.

Kada su Hrista pitali ko će se naći sa Njegove desne strane,u Carstvu nebeskom,rekao je da će mesto imati oni koji su gladnoga nahranili,žednoga napojili,bolesnog posetili...Mislim da se Bogu treba u molitvi obraćati,ako već molimo da nam u nečemu pomogne ili da pomogne nekome do koga nam je stalo,onda kada uradimo sve što je do nas,a da se Bogu obraćamo za ono što prevazilazi naše mogućnosti.Grčka crkva npr.ima veoma razvijenu socijalnu misiju,u ratnim dešavanjima ovde mnogo su pomagali i pokazali se kao pravi prijatelji,pokazavši da su na pravi način razumeli gore pomenute Hristove reči.

Relacija sa Bogom i sa ljudima,na Liturgiji ali i nakon liturgije,to da.

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moz da filozofirate kolko ocete, covek bez smisla i cilja propada, usamljen covek pati, a vi ako to ne razumete, ili vas ne stigne kad ugasite forum i izlogujete se sa apologetike, zahvalite se Bogu... Ali ja znam da svakoga stigne, manje ili vise, na ovaj ili onaj nacin, samo pitanje ko to sebi priznaje i prepoznaje.

A u pustinju ,,da zive s Bogom" idu samo dobro pripremljeni monasi

Ne govore ljudi dzabe osnuj porodicu, nije se dzabe to radilo hiljade godina, pa da je sad odjednom neki izuzetak, sad smo mi kao mnogo pametni, a kad te stigne ispraznost zivota, kad te stigne bolest ili starost, i shvatis nemas koga da ti pruzi ruku, nemas kome da se poveris, da se oslonis, sta ces onda... Apologeticari i tapsaci po ramenu ti sigurno nece pomoci...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Иван ♪♫ рече

A u pustinju ,,da zive s Bogom" idu samo dobro pripremljeni monasi

To su cesto ljudi koji od malena mogu da provode dosta vremena sami i onda to postane za tu osobu najljepse provedeno vrijeme. Jedna od tih osoba sam ja. Jedinac, od cetiri godine sam ostajao i provodio dosta sam i u samoci se ne osjecam usamljeno, ne naviru strahovi kao kod ljudi koji su cijeli zivot okruzeni drugima. Ali ovo sto si naveo a nisam citirao je ispravno jer uglavnom vecina ljudi su iako mogu biti umjereno introverni izrazito socijalna bica, koja provode vrijeme sa porodicom, prijateljima, kolegama i to je itekako bitno za mentalno i emocionalno zdravlje i duhovno ispred svega.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Ronald рече

To su cesto ljudi koji od malena mogu da provode dosta vremena sami i onda to postane za tu osobu najljepse provedeno vrijeme. Jedna od tih osoba sam ja. Jedinac, od cetiri godine sam ostajao i provodio dosta sam i u samoci se ne osjecam usamljeno, ne naviru strahovi kao kod ljudi koji su cijeli zivot okruzeni drugima. Ali ovo sto si naveo a nisam citirao je ispravno jer uglavnom vecina ljudi su iako mogu biti umjereno introverni izrazito socijalna bica, koja provode vrijeme sa porodicom, prijateljima, kolegama i to je itekako bitno za mentalno i emocionalno zdravlje i duhovno ispred svega.

Mozda su ti monasi takvi, a mozda su postali takvi, hriscanski odgovor je da je to stvar blagodati, ali sigurno da je karakter bitan.

Usamljenost nije vezana za okruzenost ljudima, odnosno nema veze s kvantitetom, vec kvalitetom. Ako nadjes losu zenu, bices i usamljen i mizeran. Coveku treba smislena zajednica, u kojoj moze da se otkrije kao licnost i bude prihvacen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 42 минута, Иван ♪♫ рече

Mozda su ti monasi takvi, a mozda su postali takvi, hriscanski odgovor je da je to stvar blagodati, ali sigurno da je karakter bitan.

Usamljenost nije vezana za okruzenost ljudima, odnosno nema veze s kvantitetom, vec kvalitetom. Ako nadjes losu zenu, bices i usamljen i mizeran. Coveku treba smislena zajednica, u kojoj moze da se otkrije kao licnost i bude prihvacen.

Slezem se, podrazumjeva se okruzenost ljidima koji nam prijaju. Okruzenost ljudima koji izazivaju neprijatnost  je gora  i usamljenija od vremena privedenog u samoci bez okruzenosti bilo kim.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...