Jump to content

ОДА ЕПИСКОПСТВУ (Посвећено ЊП епископу западно-америчком Максиму)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Управо сада, Просечан србенда рече

Брате зар лепота мора да се односи само на жену? Ко размишља дубље, види лепоту у свему Божијем па и у твојој песми.

Не море...брате! Поред жене навео сам: мачку, мотик у лопату! Мислим...могао сам направити подугачак списак, али навео сам јако битне предмете и човека (у женском роду - жену, јер је и песма "женског рода"). Зашто? А има ли ишта (духовно) дубље од жене? Мајка, Богородица, а осим тога мушкарац, и по Стварању, има другачију улого од, условно, лепоте, украса, влелељепија (немој сад да улазимо у то да нема лепоте без доброте и да веземо ситан конац).

Лопата и мотика - наравно, видим да потенцираш да све има дубљу лепоту, а, чини се да си у мом посту, речима видо не маш неку "дубоку" лепоту (знаш оно "ко је добар све му је добро - опет се ваљате теолошким флоскулама набубаним, дај нешто своје). Је ли теби мотика и лота ружна?

Лопатом ретко раде жене, обично мупшкарци. Апостол Павле, највећи Теолог, у којем је живео ТеоЛогос (не живим више ја но Христос у мени) пре све теологије шта ставља? ПРВИ корак је - јести хлеб од свога зноја. Сам је био занатлија, а преучен. То не значи да владика Игнатије треба да иде у најам код неког сељака и да оре. Али значи да теолог не сме да користи теологију као извор комформизма (зврц!). Лопата, мотика са којом, најчешће радише жене, које? Српске мајке, које су сузом залевале крџави кукуруз на некој чуки, вечито у марами, да им ни деца одрасла нису могла видети КОСУ кад се чешљају, оне које су напуниле Рај! Немој да сад бацам Црњанског у сенку...

Поента је: противречио си сам себи! Оптужио си мене за неки индиректан сексизам, и да сам аргоантан, а уствари, иако напомињеш "дубљу лепоту" у мом дубљем поимању и сагледавању лепоте видео си нешто ружно.

Двоструко си у заблуди: ем што се тиче "дубљег сагледаваља лепоте", ем што судиш мером супротном коју изговараш, коју, тобож препоручујеш.

Песма може да буде лепа, посебно, како ова(ј) рече (лепо написана), али пошто сам објаснио мотиве песме, пошто говори о Чину којег сам Дух даје - "лепо написана" је као "Звезде гранда", још само фали Карлеуша у жирију.

Јеси сад скапира(ла) зашто "не може" бити лепа и лепо написана, а и пак може. Рецимо, Милојко је све погрешно схватио о песми, али ја дубоко поштујем што је рекао? Зашто, па макар је нешто рекао (на страну потоње и пређашње шале).

Ево ти један пример:

Владика Бањалучки Јефрем када је хиротонисан, једна жена је рекла (прича се): "Јој, што је владика леп? Овај јој узвратио јако грубо пред свима. На страну шта је она "сагледавала". Може, и те како, да песма буде "лепо написана", али то је "Информер-књижевна критика". Узгред, исповедам, знам и ја да закерам, па да и нешто добронамерно хиперболипем кад критикујем - не из злобе, него БАШ да потакнем тај "дубљи смисао" о којем говориш. Надам се да си ово прочитао пажљиво и разумео шта хоћу рећи.

----

Жена, роде, жена је "метафора" Лепоте, она је "млекопитатељница"...а лепоте нема без етике. То што ми живимо у содому који се пуши је друга ствар. Искористићу прилику, а има тема горе, него ме мрзи: има жена "секси" одевених које су дивне душе, и облаче се да покажу све, јер је таква околина, нису свесне...ми морамо да појмимо, макар ми хришћани, да је страст/демон блуда онај који нас можда никад неће напустити (то је изопачена енергија живта у нама, најјача) и то не смемо потцењивати. Клинтон је боббардовао Србију ради оралног секса, и то ставило КиМ ту где јесте, Олтаре Свете, и мошти - видиш колико је велика жена. Колика је ругоба жене, а још већа може бити Лепота.

Претерујем? Вараш се, ПРВИ Мученик после Христа, "највећи од жене рошен" Св. Јован је страдао - на ТАЊИРУ (није то, роде случајност "на тањиру" - то је најдубљи ад) и зашто? Чак не ни за свршен сексуални чин - да мала заврти задњицом (опрости Господе)! Кад читаш, поставља намсе питање "како тумачимо". Јесам био довољно "дубокосмислен"? (Хвала на коментару, "дубокосмисленом" моје песме (цврц!)).

Немој да те обесхрабрим...својом "жестином" :)) Жив био/била...помени и ти.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 45
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Који је смисао ове теме? И уопште ове песме с почетка? Има милијарду тема о овој актуелној ситуацији.

Да утешим аутора теме: песма није лепа. Безвезе је да користиш патетику, патос и поезију да би мазао неког (полу)прикривено, и да још очекујеш да ти сви аплаудирају за ту вербалну онанију.

 

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

За брата Александра, који "оригенише" на једну песму писану са најдубљем поштовањем прем Чину епископа, наследника Светих Апостола - теолошко објашњење "ОДЕ ЕПИСКОПСТВУ":

  • Ода је песнички/књижевни израз са дозом хипорболе, али не као преувеличавање типа: видео сам сто вукова, а уствари је нешто шушнуло; не као емоција песника који је "емотиван", већ као покушај израза и похвале, и поштовања, и волења нечека/некога што, у ствари, није лако разумљиво са социолошког становишта (као, рецимо рата за кредит) - дакле нема ни говора о иронији.
  • 21 глава Јована, сматра се да је накнадно уметнута, да није "љубљени ученик" аутор, али небитно је, ушла је у канон, а и то је небитно,само је форма овде - поента је: јављање Васкрслог Господа Апостолима, и разговор Господа са Петром након Петровог одрицања. Петар је био брзоплет (као неки, и сви ми - један од разлога посвете владику Максиму, то јест, то је "наметање" повода за посвету. Друга крајнсот је онда, рекли би "крушеБачани" да сам "трол" максимов и да га гурам за папу. Дакле бесмислице, брата Александра поново.
  • Одвија се дијалог, али ко кога пита? МИ, паства пита свога епископа, да ли се он пита, да ли сумња у љубав пастве? Не пита неки Максим/Петар Господа ништа, Јн 21, 15-17 је само паралела - до даљнег.
  • Владимирска (горе је штампарска грешка, је Украјина, подразумева се и раскол који дрма Цркву. Раскол није направио Максим него Фанар, остало је наша "ЦИА-снајка" и српка неслога. Овде се не улази у ко је шта реко'.
  • Старица која на Литургији, када се чита Јевађеље је дубоко верујућа жена, које су скоро изумрле, скоро, из предбалканских ратова Србије и српских земаља, када су жене, неписмене долазила на Службу, па кад поп чита Јеванђеље, прилазиле са блузом, кошуљом, рубином од детета болесног или у тушини, или заблуделом ћерком или ратником на фронту, клечале и молиле се уплакане - рећи ће теолози да је то гатање - није се играти са Богом и туђом сузом и молитвом.
  • Момчило је Мочило Настасијевић, млади песник који је умро од туберкулозе, мада није грлио Мачву, али је воле фрулу (написао најешу песму фрули), симболу Српства, чобанства, честитости. Мочило је и мочић, пастир, рецимо наш вољени Таса - Мачванин! Зашто Таса-Мачва? Нема то везе са Максимом поповим сином. Таса је сељаче, а врх теологије, дакле он "спушта Бога" са висина у народ, на мотику...не философира. И мочило је чобан, пастир, као пто епископ и Петар напасају христово стадо они пасу Стадо, Цркву.
  • Дакле паства пита свога владику да ли сумња, да ли је свестан колико га паства воли. Христос је са народом, са "малим стадом", а епископ - добио је жезал, али нека се не игра да народом Божијим, ако пусти да ове буду поклане од вукова, искаће му Бог душе на Суду - по речима Златоустог.
  • И на крају, лично, ауторово, молитва Господу за себе, у страху из долине смрти, иако гледа своје дете рошено, гледа Творца како је створио Лепоту Живота, и то га, упркос толикој радости, плаши и растужује.
  • И на самом крају, моли и за свога (своје) епископе, јер су нам они пастири, напи Апостоли, да их Господ посети, како би нас могли, уплашене избаљати.
  • И да не би било хвањењем љубави, аутор показује страх, слабост, пореди своју љубав са другима, али по оној "помози моме неверју" говори "воли, помози моме волењу".

 

Толико, о "укору" Максима, и толико о 21,15-17. Брате Александре, сједи докторе петица (јел се од 1 до 5 оцењује на факсу?) из "езегезе"!

Идемо из почетка.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, RYLAH рече

Да утешим аутора теме: песма није лепа. Безвезе је да користиш патетику, патос и поезију да би мазао неког (полу)прикривено, и да још очекујеш да ти сви аплаудирају за ту вербалну онанију.

Такво је стање ствари...док се не промени(м)...срБска посла, јел'да? :))

Ај' још једном, донирам 10 еура :))...увек сам маштао да постанем деоничар. Даме и госпође, донирајте ми по 10 еура на преглед, и ја ћу вам доделити део ауторских права, па када песма постане позната, и заради лову - проценат је ваш! Понуда важи само још кратко време :))

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Ćiriličar рече

Не море...брате! Поред жене навео сам: мачку, мотик у лопату! Мислим...могао сам направити подугачак списак, али навео сам јако битне предмете и човека (у женском роду - жену, јер је и песма "женског рода"). Зашто? А има ли ишта (духовно) дубље од жене? Мајка, Богородица, а осим тога мушкарац, и по Стварању, има другачију улого од, условно, лепоте, украса, влелељепија (немој сад да улазимо у то да нема лепоте без доброте и да веземо ситан конац).

Лопата и мотика - наравно, видим да потенцираш да све има дубљу лепоту, а, чини се да си у мом посту, речима видо не маш неку "дубоку" лепоту (знаш оно "ко је добар све му је добро - опет се ваљате теолошким флоскулама набубаним, дај нешто своје). Је ли теби мотика и лота ружна?

Лопатом ретко раде жене, обично мупшкарци. Апостол Павле, највећи Теолог, у којем је живео ТеоЛогос (не живим више ја но Христос у мени) пре све теологије шта ставља? ПРВИ корак је - јести хлеб од свога зноја. Сам је био занатлија, а преучен. То не значи да владика Игнатије треба да иде у најам код неког сељака и да оре. Али значи да теолог не сме да користи теологију као извор комформизма (зврц!). Лопата, мотика са којом, најчешће радише жене, које? Српске мајке, које су сузом залевале крџави кукуруз на некој чуки, вечито у марами, да им ни деца одрасла нису могла видети КОСУ кад се чешљају, оне које су напуниле Рај! Немој да сад бацам Црњанског у сенку...

Поента је: противречио си сам себи! Оптужио си мене за неки индиректан сексизам, и да сам аргоантан, а уствари, иако напомињеш "дубљу лепоту" у мом дубљем поимању и сагледавању лепоте видео си нешто ружно.

Двоструко си у заблуди: ем што се тиче "дубљег сагледаваља лепоте", ем што судиш мером супротном коју изговараш, коју, тобож препоручујеш.

Песма може да буде лепа, посебно, како ова(ј) рече (лепо написана), али пошто сам објаснио мотиве песме, пошто говори о Чину којег сам Дух даје - "лепо написана" је као "Звезде гранда", још само фали Карлеуша у жирију.

Јеси сад скапира(ла) зашто "не може" бити лепа и лепо написана, а и пак може. Рецимо, Милојко је све погрешно схватио о песми, али ја дубоко поштујем што је рекао? Зашто, па макар је нешто рекао (на страну потоње и пређашње шале).

Ево ти један пример:

Владика Бањалучки Јефрем када је хиротонисан, једна жена је рекла (прича се): "Јој, што је владика леп? Овај јој узвратио јако грубо пред свима. На страну шта је она "сагледавала". Може, и те како, да песма буде "лепо написана", али то је "Информер-књижевна критика". Узгред, исповедам, знам и ја да закерам, па да и нешто добронамерно хиперболипем кад критикујем - не из злобе, него БАШ да потакнем тај "дубљи смисао" о којем говориш. Надам се да си ово прочитао пажљиво и разумео шта хоћу рећи.

----

Жена, роде, жена је "метафора" Лепоте, она је "млекопитатељница"...а лепоте нема без етике. То што ми живимо у содому који се пуши је друга ствар. Искористићу прилику, а има тема горе, него ме мрзи: има жена "секси" одевених које су дивне душе, и облаче се да покажу све, јер је таква околина, нису свесне...ми морамо да појмимо, макар ми хришћани, да је страст/демон блуда онај који нас можда никад неће напустити (то је изопачена енергија живта у нама, најјача) и то не смемо потцењивати. Клинтон је боббардовао Србију ради оралног секса, и то ставило КиМ ту где јесте, Олтаре Свете, и мошти - видиш колико је велика жена. Колика је ругоба жене, а још већа може бити Лепота.

Претерујем? Вараш се, ПРВИ Мученик после Христа, "највећи од жене рошен" Св. Јован је страдао - на ТАЊИРУ (није то, роде случајност "на тањиру" - то је најдубљи ад) и зашто? Чак не ни за свршен сексуални чин - да мала заврти задњицом (опрости Господе)! Кад читаш, поставља намсе питање "како тумачимо". Јесам био довољно "дубокосмислен"? (Хвала на коментару, "дубокосмисленом" моје песме (цврц!)).

Немој да те обесхрабрим...својом "жестином" :)) Жив био/била...помени и ти.

Брате добро си написао у овом одговору оду женама и захваљујем се на труду. Дубље од мене поимаш лепоту жене и то признајем и имам шта и да научим од тебе.

Али погледај на које твоје речи сам поставио коментар. Написао си да се лепота односи само на нешто визуелно, па си  наводио жену, мачку, мотику... Дакле праштај ако је испало да те оптужујем за нешто (не знам шта је сексизам), али твој одговор мени и Трифкету је сасвим различит, па испада да се преко мене вадиш и то још оптужујући ме да те оптужујем за нешто. Ниси одговорио, зашто песма не може да буде лепа?

 Пс. нисам теолог и нисам женског пола.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Ćiriličar рече

Не море...брате! Поред жене навео сам: мачку, мотик у лопату! Мислим...могао сам направити подугачак списак, али навео сам јако битне предмете и човека (у женском роду - жену, јер је и песма "женског рода"). Зашто? А има ли ишта (духовно) дубље од жене? Мајка, Богородица, а осим тога мушкарац, и по Стварању, има другачију улого од, условно, лепоте, украса, влелељепија (немој сад да улазимо у то да нема лепоте без доброте и да веземо ситан конац).

Лопата и мотика - наравно, видим да потенцираш да све има дубљу лепоту, а, чини се да си у мом посту, речима видо не маш неку "дубоку" лепоту (знаш оно "ко је добар све му је добро - опет се ваљате теолошким флоскулама набубаним, дај нешто своје). Је ли теби мотика и лота ружна?

Лопатом ретко раде жене, обично мупшкарци. Апостол Павле, највећи Теолог, у којем је живео ТеоЛогос (не живим више ја но Христос у мени) пре све теологије шта ставља? ПРВИ корак је - јести хлеб од свога зноја. Сам је био занатлија, а преучен. То не значи да владика Игнатије треба да иде у најам код неког сељака и да оре. Али значи да теолог не сме да користи теологију као извор комформизма (зврц!). Лопата, мотика са којом, најчешће радише жене, које? Српске мајке, које су сузом залевале крџави кукуруз на некој чуки, вечито у марами, да им ни деца одрасла нису могла видети КОСУ кад се чешљају, оне које су напуниле Рај! Немој да сад бацам Црњанског у сенку...

Поента је: противречио си сам себи! Оптужио си мене за неки индиректан сексизам, и да сам аргоантан, а уствари, иако напомињеш "дубљу лепоту" у мом дубљем поимању и сагледавању лепоте видео си нешто ружно.

Двоструко си у заблуди: ем што се тиче "дубљег сагледаваља лепоте", ем што судиш мером супротном коју изговараш, коју, тобож препоручујеш.

Песма може да буде лепа, посебно, како ова(ј) рече (лепо написана), али пошто сам објаснио мотиве песме, пошто говори о Чину којег сам Дух даје - "лепо написана" је као "Звезде гранда", још само фали Карлеуша у жирију.

Јеси сад скапира(ла) зашто "не може" бити лепа и лепо написана, а и пак може. Рецимо, Милојко је све погрешно схватио о песми, али ја дубоко поштујем што је рекао? Зашто, па макар је нешто рекао (на страну потоње и пређашње шале).

Ево ти један пример:

Владика Бањалучки Јефрем када је хиротонисан, једна жена је рекла (прича се): "Јој, што је владика леп? Овај јој узвратио јако грубо пред свима. На страну шта је она "сагледавала". Може, и те како, да песма буде "лепо написана", али то је "Информер-књижевна критика". Узгред, исповедам, знам и ја да закерам, па да и нешто добронамерно хиперболипем кад критикујем - не из злобе, него БАШ да потакнем тај "дубљи смисао" о којем говориш. Надам се да си ово прочитао пажљиво и разумео шта хоћу рећи.

----

Жена, роде, жена је "метафора" Лепоте, она је "млекопитатељница"...а лепоте нема без етике. То што ми живимо у содому који се пуши је друга ствар. Искористићу прилику, а има тема горе, него ме мрзи: има жена "секси" одевених које су дивне душе, и облаче се да покажу све, јер је таква околина, нису свесне...ми морамо да појмимо, макар ми хришћани, да је страст/демон блуда онај који нас можда никад неће напустити (то је изопачена енергија живта у нама, најјача) и то не смемо потцењивати. Клинтон је боббардовао Србију ради оралног секса, и то ставило КиМ ту где јесте, Олтаре Свете, и мошти - видиш колико је велика жена. Колика је ругоба жене, а још већа може бити Лепота.

Претерујем? Вараш се, ПРВИ Мученик после Христа, "највећи од жене рошен" Св. Јован је страдао - на ТАЊИРУ (није то, роде случајност "на тањиру" - то је најдубљи ад) и зашто? Чак не ни за свршен сексуални чин - да мала заврти задњицом (опрости Господе)! Кад читаш, поставља намсе питање "како тумачимо". Јесам био довољно "дубокосмислен"? (Хвала на коментару, "дубокосмисленом" моје песме (цврц!)).

Немој да те обесхрабрим...својом "жестином" :)) Жив био/била...помени и ти.

Добро читао сам ово поново и видим да си објаснио, праштај уморан сам с посла дошао...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Просечан србенда рече

Добро читао сам ово поново и видим да си објаснио, праштај уморан сам с посла дошао...

Мислим да је дгвор теби био "мекши", не вадим се него настпаш нормалније....Милојко је опседнут да неко оће да омаловаћи и "макне" Максима, понаша се као да је Максим његов, а не наш епископ, и као такав волимо га ко и Патријарха, јер му је једнак по Чину....само није први...а често се се непозван истура у прве редове...ок је то, али то повређује људе, да не причамо о Цркви као Цркви и теологији...гура се где му није место. То је то...наравно да владика можда то ради из ревности и зљубави, бојато се да се показује другачије.

Ти си наступио са других позиција и другачије сам ти одговорио.

Ево ти буквално и драстично поређење: теологија не трпи много некакве "теолошке слободе" јер има јасне догмате, крвљу и искуством Отаца успостављене, и има каноне (правила, смернице који нису непромењиви као догмати), дакле теолог е ограничен, не може да ћера по своме, јер ако погрешно учи може да буде изоптен из Цркве. Друго, све је у Цркви под кишобраном послушања Цркви - Сабору па на ниже. И сад замисли напише Милјков рад и ја кажем "леп рад". То је чиста будалаштина од коментара, осврта на рад.

Имап овде песму, где можеш да ваљаш какве оћеш етафоре...песничка слобода. Још имаш песму која је донекле и теолошка, мора се знати макар мало да би разумео....и кажеш "лепа песма" - то је потцена не мојепесме, него песништва као таквог, иако звучи да неко хвали песму.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 часа, Ćiriličar рече

Такво је стање ствари...док се не промени(м)...срБска посла, јел'да? :))

Ај' још једном, донирам 10 еура :))...увек сам маштао да постанем деоничар. Даме и госпође, донирајте ми по 10 еура на преглед, и ја ћу вам доделити део ауторских права, па када песма постане позната, и заради лову - проценат је ваш! Понуда важи само још кратко време :))

 

Хе хе хе... Аси хумориста... Не.

Види друже, та параноја, а посебно тај дрљави покушај хумора који је очигледно смешан једино теби не пале. Ако се већ рекламираш као јуродиво чељаде, онда те баш брига што сам ти написо да ти је песма ср*ње. Ако те је брига, онда лажеш и нас и себе. А песма је и даље ср*ње а тема потпуно непотребна.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, RYLAH рече

Хе хе хе... Аси хумориста... Не.

Види друже, та параноја, а посебно тај дрљави покушај хумора који је очигледно смешан једино теби не пале. Ако се већ рекламираш као јуродиво чељаде, онда те баш брига што сам ти написо да ти је песма ср*ње. Ако те је брига, онда лажеш и нас и себе. А песма је и даље ср*ње а тема потпуно непотребна.

па никје га брига,ал му супер да му дижеш тему

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Стаљиново унуче рече

па никје га брига,ал му супер да му дижеш тему

...а тиме акције расту...провалио си ме, ал' небитно, све је легално и легидимо...једино што није баш срБски.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 5.8.2019. at 13:32, Trifke рече

a istina mi je draža" 

а шта је истина?јес сигуран да то што ти је драго истина?ил што ти је драго сматраш за истином?

Спознај своју грешност у гордости и нетрпељивости, и смири се под јаку руку Божију, не кривећи никога осим себе. Тада ћеш видети помоћ Божију: како те Бог умирује и код оних који ти се супротстављају ствара наклонст срца према теби.Треба се прво очистити, а онда чистити,себе умудрити,а онда умудривати,постати светлост,а потом просветљивати,приближити себе Богу,па приводити,осветити, а онда освећивати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Bokisha рече

а шта је истина?јес сигуран да то што ти је драго истина?ил што ти је драго сматраш за истином?

Ti ako iamš problema te vrste rešavaj ih ali bez mene jer nemam iskustva sa time. :mahmah:

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bokisha рече

а шта је истина?јес сигуран да то што ти је драго истина?ил што ти је драго сматраш за истином?

Istina nije "šta", Istina je Ko - Hristos. Prokišnjava li to u isposnici "starče"?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Ćiriličar рече

Istina nije "šta", Istina je Ko - Hristos. Prokišnjava li to u isposnici "starče"?

Ваистину да је истина Христос. Но где је Он у свим овим претходно изложеном (,,истинама``)?

Спознај своју грешност у гордости и нетрпељивости, и смири се под јаку руку Божију, не кривећи никога осим себе. Тада ћеш видети помоћ Божију: како те Бог умирује и код оних који ти се супротстављају ствара наклонст срца према теби.Треба се прво очистити, а онда чистити,себе умудрити,а онда умудривати,постати светлост,а потом просветљивати,приближити себе Богу,па приводити,осветити, а онда освећивати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bokisha рече

Ваистину да је истина Христос. Но где је Он у свим овим претходно изложеном (,,истинама``)?

Он само зна да ли  Га има у понекој речи горе....ми то не знамо. Гледа наша срца па ако је нека бистра реч изашла кроз муљ, то је и Он у њој. Мада...ових дана су били пљускови....подземне воде.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...