Jump to content

Danas: Синод скида владику Максима са факултета

Оцени ову тему


Препоручена порука

Управо сада, 1ОдТребињскихТамбураша рече

Ne. Provociras ti. Generalno. 

Jedino sto za ova dva popa koje sam pomenuo skidam kapu je da pisu iza svojih imena i integriteta. Uz ogradu onoga sto sam "primetio" (jedan pop Fanarski, drugi OCA). Ali pisu iza svojih imena koja kako god okrenes nestoznace i u Crkvi i u kademskom svetu.

Za razliku od svih vas ostalih.

Sto? Uplasio si se da ne padneš u "negative content"?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Жика рече

Не знам да ли би се епископ Максим сложио.

Мислим да не би у потпуности. Али како рекох, он пушта људе да дишу. Тако се ни на мене није љутио када бих имао другачије ставове, иако је вербално било бокс мечева (аргументима). :)

Ово је време када морамо преиспитати и можда наново утемељити озбиљна питања у Цркви. Тема еклисиологије је тема нашег времена, као што је тема тријадологија и христологије била тема 4. или 5. века. Криза јесте болна када се појави, непријатна је. Али криза прочишћује. И ми морамо у својим умовима и што је најважније у својој црквеној паркси да прочистимо неке важне и темељне еклисиолошке теме. Почев од похма Првог у Цркви (и на помесном и на васељенском нивоу), саборности и дефинисања црквене помесности. Неће нам нимало бити лако, јер смо сви оптерећени, свако својим, национализмом, нционалним идентитетом као идентификатором црквене помесности и црквене стварности. Ту је, наравно, и увек присутна, што би Ниче рекао, воља за моћ, политика и разни други пролазни, људски марифетлуци. Но, јединства ради и живости Цркве ради, нећемо смети да још дуго ове теме гурамо под тепих и да изигравамо "слатко православље" стојећи на црвеном тепииху испод којега је шут и крш наших еклисиолошких нонсенса.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Жика рече

Насмејао си ме са ником. Ђуровић доста ризикује јер се супроставља политици Цариградске патријаршије а припада њој. Ако ти то није јасно шта да ти радим. Изгледа да си дошао да провоцираш.

To je ona ista koja se pojavljuje ovde zadnjih nekoliko dana samo se ne obaziri na ono što piše! 

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, 1ОдТребињскихТамбураша рече

Ne. Provociras ti. Generalno. 

Jedino sto za ova dva popa koje sam pomenuo skidam kapu je da pisu iza svojih imena i integriteta. Uz ogradu onoga sto sam "primetio" (jedan pop Fanarski, drugi OCA). Ali pisu iza svojih imena koja kako god okrenes nestoznace i u Crkvi i u kademskom svetu.

Za razliku od svih vas ostalih.

Ја сам се представио кад сам се регистровао. Реаговао си негативно на ту поруку.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Жика рече

Ја сам се представио кад сам се регистровао. Реаговао си негативно на ту поруку.

Žensko je. ;)   

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Жика рече

Ја сам се представио кад сам се регистровао. Реаговао си негативно на ту поруку.

Ako si ti Zika 90-to godiste, ja sam Mika, 2000-to

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Trifke рече

Žensko je. ;)   

Пише у нику да је тамбураш па се зато обраћам у мушком роду.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Жика рече

Милојков исправно размишља, али брани Максима

Ма ја могу да се не слажем са нечим што Максим каже, али Максима не дам ни за живу главу. Ако ме разумеш. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Trifke рече

Žensko je. ;)   

Не знам. Пише у нику да је тамбураш па сам се обраћао у мушком роду.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Жика рече

Не знам. Пише у нику да је тамбураш па сам се обраћао у мушком роду.

Brzo ćeš uočiti njen stil. Samo je zanemari. 

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Trifke рече

Brzo ćeš uočiti njen stil. Samo je zanemari. 

Хвала на савету. Све ми поруке негативно оцењује и то од моје регистрације.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Trifke рече

Brzo ćeš uočiti njen stil. Samo je zanemari. 

Шта мислиш да ли је неко послао или сама ради?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Жика рече

Хвала на савету. Све ми поруке негативно оцењује и то од моје регистрације.

Pa sta? Negativno oceni i ti moje. Nema uvrede, teskih reci itd.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...