Jump to content

Пола века од ултимативно највећег догађаја у историји цивилизације након Христовог Васкрсења - слетања на Месец

Оцени ову тему


Препоручена порука

Совјети су први спустили аутоматизовану летелицу на Месец меканим слетањем, и тај догађај је био кључан да Амери заиста спусте људе на Месец, јер до тада нико није знао каква је површина на Месецу, да ли би летелица упала као у живи песак.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 98
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 4 часа, -Владимир- рече

Ако је тачно то што сам читао, довољно да задовољи енергетске потребе целе планете у следећих 10.000 година. И то без икаквог загађења. Додуше, све је још у фази теорије, али опет, у доба глобалног загревања и исцрпљивања резерви нафте, мислим да је и та теоретска могућност итекако вредна улагања новца.

Ovde je to ukratko i zanimljivo objasnjeno - "is Moon Persian Gulf in space?"... Uglavnom, veli da smo mi jos decenijama udaljeni od stalnog rudarenja tih sirovina, kao i od kontrolisane fuzije, ali da je sve to ipak dostizno. A najvaznije u ovome mi je to sto npr. cela ta prica zanima i Ruse i Kineze, sto znaci da je sve to jos kako realno.

...

https://news.cgtn.com/news/3d3d674e31637a4e31457a6333566d54/share_p.html

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Inace, ovo oko tog helijuma bi mog`o da nam objasni @Juanito kad bude svracao ovamo.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 17.7.2019. at 11:07, Панарет рече

Да ли се догађај сигурно збио или су Амери измислили? :)))

Једино ако су то урадили у договору са Русима :) Или можда мислиш да СССР, који је први послао и сателит и човека у свемир, не би био у стању да разоткрије и раскринка превару тих размера? И тиме пред светском јавношћу заувек сахрани свог највећег непријатеља из Хладног рата.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Predavanje Davida Vujića – Serbian 7 in the Apollo 11 Mission

petak, 19. jul u 12.00 časova [NAJAVA]

Gospodin David Vujić, jedan od sedmorice inženjera srpskog porekla, koji su radili na Apolo programu, biće gost Mašinskog fakulteta u Beogradu, gde će održati predavanje „Serbian 7 in the Apollo 11 Mission“. Predavanje je zakazano za petak, 19. jul, u Svečanoj sali MF (sala 211/II) , sa početkom u 12.00 časova.

spirit_award15.jpg

David Vujić je dobitnik Predsedničke medalje slobode za učešće u Apolo misijama, koordinator Programa NASA. Osim njega, u Apolo programu su uečstvovali  i Slavoljub Vujić, Milojko Vučelić, Danilo Bojić, Pavle Dujić, Petar Galović i Milisav Šurbatović.

Predavanje možete pratiti i uživo na linku http://media.rcub.bg.ac.rs/?p=7353. Na istom linku, kasnije možete pogledati snimak predavanja.

Gospodin Vujić u Beograd dolazi sa svojim suprugom, gospođom Džindžer Vujić, koja je više od 35 godina obavljala visoke funkcije u različitim odborima američkog Kongresa.  Gostovanje gospodina Vujića i njegove supruge, organizovao je van.prof. dr Đorđe Čantrak sa Mašinskog fakuleta Univerziteta u Beogradu, uz podršku  U.S. Speaker programa u Srbiji.

logo.png

Универзитет у Београду

Машински факултет

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, GeniusAtWork рече

Једино ако су то урадили у договору са Русима :) Или можда мислиш да СССР, који је први послао и сателит и човека у свемир, не би био у стању да разоткрије и раскринка превару тих размера? И тиме пред светском јавношћу заувек сахрани свог највећег непријатеља из Хладног рата.

U dogovoru, garantovano. Al` sa ce Kinezi sve da ih razbucaju, ka` ti ja kazem...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Juanito рече

?

Helijum-3. Kazu da je to mozda gorivo buducnosti, pa reko mozda bi ti mog'o da nam ukratko kazes je l` tako ili nije.

  • Хахаха 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Milan Nikolic рече

 

Hvala za objavu imenjače. Vredi pogledati. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, obi-wan рече

Helijum-3. Kazu da je to mozda gorivo buducnosti, pa reko mozda bi ti mog'o da nam ukratko kazes je l` tako ili nije.

Нисам сигуран да си размислио како звучи ово што си написао... У сваком случају, хвала ти на таквој процени мојих капацитета. :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Juanito рече

Нисам сигуран да си размислио како звучи ово што си написао... У сваком случају, хвала ти на таквој процени мојих капацитета. :smeh1:

Nemo` se pravis nevest, znas na sta sam mislio - objasni nam ukratko o cemu se radi... :945729:

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Povodom godisnjice, kao astronomsku sliku dana (APOD) NASA je postavila panoramu mesta sletanja iz onih dana...

...

apollo11TranquilitybasePan600h.jpg

https://apod.nasa.gov/apod/ap190719.html

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 18.7.2019. at 17:00, GeniusAtWork рече

Једино ако су то урадили у договору са Русима :) Или можда мислиш да СССР, који је први послао и сателит и човека у свемир, не би био у стању да разоткрије и раскринка превару тих размера? И тиме пред светском јавношћу заувек сахрани свог највећег непријатеља из Хладног рата.

https://imgur.com/r/gifs/Zpk1qLh?fbclid=IwAR3CJewpnIL404LkNfI7cI8uSsLAtrWbC2FPKubTbiwz5o5WWCNskrpQ6Zg

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...