Jump to content

Srbija platila 9 helikoptera H145M 105 miliona evra, Erbas sa MUP-om pričao o konceptu centra za obuku pilota helikoptera

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 минута, Милан Ракић рече

И био је најозбиљнији кандидат за НГШ док се "Монс" није умешао. Премда нити актуелни НГШ није "тиква без корена". Колико нам је већ дозвољено. Знате о чем причам

 

Ма знам све. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Да нам Бог поживи Симкета, на многаја и благаја љета! Кам лепе среће да су нам сви генерали, официри и подофицири од такве добре војничке сојте. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, o. Miroljub рече

 

Да нам Бог поживи Симкета, на многаја и благаја љета! Кам лепе среће да су нам сви генерали, официри и подофицири од такве добре војничке сојте. 

 

Верујте, већина јесте! И добре редове, обичне војнике да не заборавимо!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нама само хеликоптери требају,разне гондоле,сплавови и остале глупости боље да су купили пумпе за избацивање воде и очистили канале јер  је пола Србије под водом и уништено последицама поплава које се понављају сваке друге године. Узалуд бачене паре

                        Човек планира Бог одлучује

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, Милан Ракић рече

Верујте, већина јесте! И добре редове, обичне војнике да не заборавимо!

 

Богу хвала, ако је тако! И војнике и војнике! За благочестиво православно воинство, Господу помолимсја!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[VIDEO] Poletanje H145M sa parkinga beogradskog sajma

 

Jučerašnji dan interesantan je po tome da je iznad Srbije letelo pet različitih vrsta helikoptera.

H145M 119. Mešovite helikopterske eskadrile iz Niša okončao je svoje prvo promotivno pojavljivanje (drugo za tip u srpskim bojama) i danas se već sprema za drugo.

Kako Tango Six saznaje, „14501“, odnosno i dalje privremeno D-HADD, obaviće prvu VIP misiju prevoza sa aerodroma koji se od danas zove „Milenko Pavlović“ do aerodroma „Morava“ koji se danas svečano (po drugi put) „otvara“.

IMG_2644.jpg
Ventilacija nakon tri dana nekarakterističnih meteo uslova za Srbiju / Foto: Dušan Atlagić, Tango Six

Erbasova medijska zvezda tako nažalost neće dočekati širu javnost na poslednjem danu Partnera.

Helikopter je u odlasku, kao i u dolasku na sajam, letela mešovita srpsko-nemačka posada. PIC je po dogovoru za ovaj leg bio opitni pilot Erbasa Jens Volfgram dok je PM bio potpukovnik Ivica Živadinović iz Centra za letna ispitivanja Tehničkog opitnog centra Vojske Srbije.

IMG_2650.jpg
Srpsko-nemačka ekipa zadužena za prvo vanaerodromsko sletanje helikoptera u Srbiji / Foto: Dušan Atlagić, Tango Six

Tango Six je juče bio u prilici da snimi poletanje helikoptera sa izložbene pozicije ispred hale 1 i njegov odlazak do Batajnice. Uživajte:

 

IMG_2635.jpg
RV i PVO će imati dve verzije letelice za Traganje i Spasavanje. Jedna će imati Hensoldt sistem prepoznatljiv na nosu i logično biće namenjena za CSAR / Foto: Dušan Atlagić, Tango Six

 

IMG_2561.jpg
Trenutno najmoderniji kokpit u RV i PVO / Foto: Dušan Atlagić, Tango Six
IMG_2663.jpg
Gestikuliranje nije predstavljalo relativni položaj letelice u odnosu na horizont jer nije bilo akrobacija / Foto: Dušan Atlagić, Tango Six
IMG_2868.jpg
Nekoliko 360 rotacija u lebdenju za mnogobrojnu publiku koja nije uživala u prizoru već kroz svoje ekrane / Foto: Dušan Atlagić, Tango Six
Link to comment
Подели на овим сајтовима

И најјачи коментар. Оплаках 12:smeha:

Čim nemac Jens dođe u Srbiju odmah poprimi naše navike i postane Janko koji leti bez kacige.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...