Jump to content

Anksioznost


Препоручена порука

  • Одговори 187
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 17 минута, Драгана Милошевић рече

Još nisam teret prepustila Bogu

Deset godina plivam sa istom dozom lekova i dobro je. 

Ista priča. Mada, ne mora da znači da nismo teret prepustili Bogu, nego možda prosto imamo manjak serotonina i norepinefrina u mozgu. ;) 

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, ana čarnojević рече

kod tih endogenih depresija lekovi se piju citav zivot ako treba.

Da, mada sad kažu da serotonergike (seroksat, prozak, zoloft...) ne treba piti ceo život, nego, ako ima potrebe za tim, uzimati nešto poput remerona i sl.

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

Prevencija protiv depresije

Najbolja prevencija protiv depresije je zdrav život, spremnost da se prihvate poteškoće koje nam život svaki dan donosi, a iznad svega, najbolja je prevencija nesebična ljubav prema bližnjemu. Dok iskreno ljubi, osoba ne može biti depresivna. Ljubav čini osobu radosnom. Gdje je na djelu ljubav, tu nema depresije.

 

Volite se ljudi!!!!:sunce:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Ana B. рече

Bila sam u depresiji, lekar mi prepisao antidepresive, malo ih pila videla da ništa ne pomaže, bacila ih, krenula na trčanje i na rad na sebi... 

Njih ne vredi piti malo. Treba im nekoliko nedelja samo da počnu da deluju. A, ako jedan ne deluje, proba se sa drugim, trećim...

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Desiderius Erasmus рече

Njih ne vredi piti malo. Treba im nekoliko nedelja samo da počnu da deluju. A, ako jedan ne deluje, proba se sa drugim, trećim...

Sasvim dovoljno je bilo mesec dana... Trebalo je uzeti malo spida :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 54 минута, Pinocchio's Half Brother рече

Lepo od tebe što si ovde krajnje ljubazna prema njojzi. 

 

Za ovakav podvig je potrebna i valjana aparatura. 

 

(Samo tol`ko. Nećem više)

Мало је рећи да ми овакав вид комуникације изазива анксиозност. Гнушање је можда бољи израз.

Исмевање.... ?

Фали ми ту само рука преко уста, причање у страну и злобно церекање негде у ћошку. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Milica Bajic рече

Мало је рећи да ми овакав вид комуникације изазива анксиозност. Гнушање је можда бољи израз.

Исмевање.... ?

Фали ми ту само рука преко уста, причање у страну и злобно церекање негде у ћошку. 

 

Ma pusti ga...:))...on se šali...vidiš da pominje aparature....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 40 минута, Istopljeni kamen рече

 

 

Prevencija protiv depresije

Najbolja prevencija protiv depresije je zdrav život, spremnost da se prihvate poteškoće koje nam život svaki dan donosi, a iznad svega, najbolja je prevencija nesebična ljubav prema bližnjemu. Dok iskreno ljubi, osoba ne može biti depresivna. Ljubav čini osobu radosnom. Gdje je na djelu ljubav, tu nema depresije.

 

Volite se ljudi!!!!:sunce:

Istopljeni kamen...mislim da tako prelako shvatanje oziljnih bolesti i izazova može izazvati opravdano negodovanje i iritaciju drugih ljudi. Nije sve baš tako lako. Držati svoj um u adu i ne očajavati...

Ti ili ne znaš kako izgleda imati takav problem ( na sebi ili drugima) ili zavaravaš samu sebe moram reći floskulama.

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ekatarina_mala рече

Istopljeni kamen...mislim da tako prelako shvatanje oziljnih bolesti i izazova može izazvati opravdano negodovanje i iritaciju drugih ljudi. Nije sve baš tako lako. Držati svoj um u adu i ne očajavati...

Ti ili ne znaš kako izgleda imati takav problem ( na sebi ili drugima) ili zavaravaš samu sebe moram reći floskulama.

Ne znam ja...ništa.

Samo sam htela uneti malo ljubavi...oprosti...znam da time vredjam zvanične stavove medicine....

Neka svako pije šta mora da pije ali i neka se trudi da voli.....i eto...jel greška?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Milica Bajic рече

Мало је рећи да ми овакав вид комуникације изазива анксиозност.

 

Trebalo u tom slučaju da izbegavaš ovakve teme (ili makar da izbegavaš moju osobnos` i da ne komuniciraš sa mnom. Stvarno, zašto si mi se prva obratila, zašto želiš sa mnom da komuniciraš ako/kad ti to izaziva anksioznost?)

 

пре 26 минута, Milica Bajic рече

 

Исмевање.... ?

 

 

Ne. Gnušanje (nad glupošću) je možda bolji izraz. 

 

пре 26 минута, Milica Bajic рече

 

Фали ми ту само рука преко уста, причање у страну и злобно церекање негде у ћошку. 

 

Ne fali to o čemu pričaš. Nema toga. Ovo je javni forum, i nema ruku preko usta, pričanja u stranu niti cerekanja negde u ćošku. Svako može da vidi sve što je napisano/rečeno. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Istopljeni kamen рече

Ne znam ja...ništa.

Samo sam htela uneti malo ljubavi...oprosti...znam da time vredjam zvanične stavove medicine....

Neka svako pije šta mora da pije ali i neka se trudi da voli.....i eto...jel greška?

NIje greška, uneti ljubavi...ali pazi kad je neko baš u bolesti ... reći mu kako je eto sam kriv zbog svoje bolesti bilo zbog greha bilo zbog toga što nema ljubavi prema drugima...mislim da ljudi nemaju pravo to da kažu nekome koga ne poznaju. Ili u krajnjem slučaju nije lepo stajati na muku i sipati so na ranu. A najgore od svega je to što to najčešće nije istina. Ili je u pitanju ozbiljna bolest-endogena ili mnogoooo uticaja spoljašnjih faktora za koje ljudi najčešće nisu krivi.

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kakva je to vera bez radosti... Nekom je dat teži krst to ne sporim, al onda treba dati sve od sebe da se ispravi ono što ne valja... Za to je potreban OGROMAN rad na sebi, trpljenje, vreme i naravno pomoć od Boga...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У праву је екипа која тврди да вера лечи анксиозност и сличне релативно лакше психолошке поремећаје (који не укључују неки озбиљнији органски кврц у мозгу). 

Квака 22: неопходан квалитет и квантитет вере за лечење психолошких поремећаја имају само вишегодишњи подвижници, посвећени потпуно, удаљени од буке свакодневног живота. Практично је немогуће задобити такву веру у овом нашем свету, у коме нас разне информације бомбардују 300 на сат. Ако неко мисли да има веру неопходну да излечи анксиозност, онда боље да исповеди гордост, а можда и прелест. Или можда стварно јесте у питању подвижник на високом духовном нивоу, у ком случају се испричавам. Вероватноћа тога је мала, ал не могу је искључити. Нама осталима је статистички вероватније да нам помогне психотерапут и лекови, ако психотерапеут процени да их треба укључити. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...