Jump to content

Vesti iz Slovenije

Оцени ову тему


Препоручена порука

Nemški novinar uglednega FAZ raztrgal »črnosrajčnika« Thompsona: Pozdrav »za dom spremni« je hrvaški »sieg heil«

Nemški novinar uglednega FAZ raztrgal »črnosrajčnika« Thompsona: Pozdrav »za dom spremni« je hrvaški »sieg heil«

Nemški časnik Frankfurter Allgemeine Zeitung je objavil intervju in reportažo o hrvaškem pevcu Marku Perkoviću-Thompsonu. Novinar je pevca opisal kot le na videz nenevarnega hrvaškega domoljuba.

Zaradi škandala, ki je v Nemčiji izbruhnil, ker je nogometni vratar Manuel Neuer na počitnicah na Hrvaškem prepeval Thompsonove pesmi, Nemce bolj zanima, kdo sploh je ta hrvaški pevec.

S Thompsonom, ki ga več ali manj vsi nemški mediji povezujejo z ustaštvom in NDH, je naredil intervju novinar FAZ-a Michael Martens. Naslov intervjuja je Weise weste, schwarzes hemd (sl Beli telovnik, črna srajca). Schwarzhemden je nemški izraz za fašiste – Mussolinijeve črnosrajčnike.

Martens je intervju s Thompsonom naredil že lani, a ga je hrvaški pevec šele zdaj avtoriziral. Novinar se je s Thompsonom srečal pred skoraj enim letom v Čavoglavah. Intervju je bil v hrvaškem jeziku, ki ga Martens obvlada.

Thompson v intervju zavrača primerjavo s srbsko Ceco, češ da je ona turbo folk pevka, on pa je rock pevec. Glede prepovedi njegovih koncertov v tujini je dejal, da so do zdaj uradno prepovedali samo njegov koncert v Sloveniji, drugod v Avstriji in Nemčiji pa je šlo za odpoved koncertov.

Do teh odpovedi je po Thompsonovih besedah prišlo zato, ker so judovske skupnosti v teh mestih verjele klevetam, da je fašist. Nato je prišlo do pritiska na organizatorje, lastnike dvoran in menedžerje, ki so nato odpovedali koncerte.

Martens ga je vprašal tudi o pozdravu »za dom spremni« (o njem novinar pravi, da ustreza nemškemu oziroma nacističnemu pozdravu sieg heil). Vprašal ga je, ali se strinja, da so pod tem vzklikom oziroma simbolom v času druge svetovne vojne na Hrvaškem umirali Judje in Srbi. Pevec je odgovoril, da so umrli pod raznimi simboli, ne samo Srbi in Judje, ampak tudi Hrvati na različnih straneh.

Trdi, da je »za dom spremni« star hrvaški pozdrav (kar ni res, ampak je nastal v času NDH, op. p.) in da ga zdajšnja generacija Hrvatov ne povezuje z NDH, ampak z domovinsko vojno v letih 1991-1995. Glede mladeniča, ki je leta 2007 na njegovem koncertu nosil ustaško kapo, pa pravi, da ga sam ni videl in da so ga mediji podkupili, da je nosil ustaško kapo.

Martens pravi, da je stalno kršenje tabujev del Thompsonovega poslovnega modela. Zato še vedno uporablja ta pozdrav. Martens nato Thompsona označi za nekakšnega pojočega  Björna Höckeja (ta je vodja desnega krila AfD).

Nemški novinar je še dodal: Thompson se predstavlja za nenevarnega hrvaškega domoljuba, a to ni res. On pod svojim belim telovnikom nosi črno srajco (namig na povezave s fašizmom).

Na vprašanje, zakaj v eni pesmi uporablja besede »na ljutu ranu, ljutu travu,« (sl. na pekočo rano je treba dati pekoče zdravilo), ki jih je nekoč izrekel vodja ustaške NDH Ante Pavelić, Thompson pravi, da je to star hrvaški pregovor.

Na vprašanje, kaj meni o Paveliću, je rekel, da ni zgodovinar in da bo zaradi tega mnenje o njem zadržal zase. Kaj bi rekli o nemškem pevcu, ki bi ga obtoževali povezav z desnim ekstremizmom in bi tako odgovoril na vprašanje o Hitlerju, se je vprašal Martens. Je pa Thompson dodal, da obsoja vse Pavelićeve zločine kot tudi druge fašistične in komunistične zločine.

Thompson je zanikal, da je kdaj pel ustaško pesem Jasenovac i Gradiška Stara. Trdi, da je posnetek zmontiran – to naj bi bilo delo srbskih tajnih služb. Martens tega ne verjame in meni, da je posnetek pristen. .

Perković je spodoben, nevsiljiv in prijeten človek. Želeli bi si, da ga imata za soseda, a samo, dokler se pogovarjata o otrocih. A ko se pogovor dotakne politike in zgodovine, se spremeni v Thompsona, zapiše Martens.

Nemški novinar je še dodal: Thompson se predstavlja za nenevarnega hrvaškega domoljuba, a to ni res. On pod svojim belim telovnikom nosi črno srajco (namig na povezave s fašizmom).

Je pa Thompson v intervjuju potožil, da so njegovi poslušalci zaradi medijskih manipulacij zaskrbljeni, da jih bodo označili za fašiste, če bodo šli na njegov koncert.

REPORTER.SI

Nemški časnik Frankfurter Allgemeine Zeitung je objavil intervju in reportažo o hrvaškem pevcu Marku Perkoviću-Thompsonu...

 

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dr. Ocvirk ob prvi molitvi v mošeji Hagija Sofija: Krščanske cerkve in Zahod se odzivajo medlo, ker ne razumejo fundamentalizma islama

hagia-sofija-drago-ocvirk.jpg

Turško sodišče je pred dvema tednoma  carigrajski Hagiji Sofiji, ikoničnemu spomeniku tako krščanstva kot islama, odvzelo status muzeja, dodeljen z odločbo iz leta 1934.  S tem je sledilo ambiciji predsednika Erdogana, da jo spremeni v mošejo.

Odločitev je požela veliko nasprotovanja, tudi na strani muslimanskih teologov, danes pa se je kljub temu v njej odvila prva muslimanska molitev.

 

Kako gledajo na odločitev turškega sodišča in na to, da je Hagija Sofija od danes naprej tudi »de facto« mošeja, smo povprašali poznavalca dveh generacij – profesorja dr. Draga K. Ocvirka in mladega redovnika Jana Dominika Bogataja.

 

Pred stavbo nekdanjega muzeja se je že pred začetkom petkove molitve zbralo več sto muslimanskih vernikov. V spremstvu verskih voditeljev in članov turške vlade je prispel tudi turški predsednik Recep Tayyip Erdogan.

Na stavbi Hagije Sofije je poslej zeleni znak, na katerem je z zlatimi črkami v turškem, arabskem in angleškem jeziku zapisano Hagija Sofija, velika mošeja. Na tla so položili svetlo turkizno preprogo. Izobesili so tudi bele zavese, ki v času molitve prekrivajo mozaik device Marije z Jezuščkom in ostalimi krščanskimi simboli.

Umetnostne zgodovinarje in predstavnike Unesca, ki opozarjajo na to, da je Hagija Sofija na seznamu svetovne kulturne dediščine, ob tem skrbi, ker bodo krščanske ikone v stavbi med molitvijo prekrite ali zatemnjene s posebnim svetlobnim sistemom, kar bi jih dolgoročno lahko uničilo.

Odločitev so z “grenkobo in ogorčenjem” sprejeli ruski patriarh Kiril in drugi pravoslavni verski vodje, “veliko bolečino” pa je ob tem izrazil tudi papež Frančišek, katerega si je Erdogan drznil povabiti na obisk mošeje.

Simbol enotnosti za pripadnike vseh veroizpovedi

Hagija Sofija, Cerkev svete Božje modrosti, je bila zgrajena pred 1.500 leti pod bizantinskim cesarjem Justinijanom. Bila je največja cerkev vzhodnorimskega imperija in več stoletij največja katedrala na svetu. Po izgradnji je bila skoraj 700 let bizantinska krščanska katedrala, nato kratek čas katoliška stolnica in zatem dve stoletji grška pravoslavna stolnica, od leta 1453 do leta 1934 pa je bila po tem, ko je Osmansko cesarstvo zasedlo Carigrad, osmanska mošeja. Leta 1985 je bila uvrščena na seznam Unescove svetovne dediščine.

Kot muzej je bila prvič odprta leta 1935, leto po tem, ko je odločitev turškega sveta ministrov odobril ustanovitelj moderne Turčije Mustafa Kemal Ataturk. Od takrat je služila kot simbol sekularizacije, pa tudi enotnosti, odprta je bila za pripadnike vseh ver.

Muslimanski teologi: To je žalitev nemuslimanov in poglabljanje islamofobije

Z javnim pismom so se včeraj oglasili tudi liberalnejši muslimanski teologi v Turčiji in odlok ocenili kot »resno in nepopravljivo napako«.

Po njihovem mnenju izkoriščanje Hagije Sofije za politično orodje »uničuje sporočilo o spravi in pravičnosti islama, katerega središčna točka je mir«. Zgradbo so, še dodajajo, zgradili pravoslavni kristjani, »poskus, da si jo z dekretom prilasti islam, bo zato povečal sovraštvo do islama«.

Kot še opozarjajo tako imenovani »kemalistični teologi«, bo sprememba statusa Hagije Sofije nedvomno »užalila nemuslimanski svet in poglobila islamofobijo«.

Drago K. Ocvirk: Erdogan pošilja jasno sporočilo, da muslimanski svet dobiva novega Saladina

Izvrsten poznavalec islama, profesor dr. Drago K. Ocvirk, za Domovino izpostavlja, da je bil mirovni sporazum v Lozani med zmagovalci in Turčijo, ki je uredil meje med novimi državami po razpadu Otomanskega imperija, podpisan 24. julija 1923. Zato ni naključje, da je turški predsednik Erdogan izbral prav ta datum, da cerkev Svete Modrosti spremeni iz muzeja v džamijo.

»Danes se je prvih petkovih molitev njej udeležil tudi sam in s tem poslal jasno sporočilo, da ga Atatürkove zaveze v Lozani ne navzven ne navznoter ne zavezujejo več. Sam je že večkrat jasno povedal, da namerava na islamskih načelih obnoviti Otomanski imperij, in sicer do leta 2071, ko bo Turčija slavila tisočletnico zmage Seldžukov nad Bizancem pri Manzikertu,« pravi dr. Ocvirk.

Izpostavlja, da v Turčiji nasprotujejo tej spremembi laični krogi, ki vidijo v njej Erdoganovo odvračanje pozornosti od slabega gospodarskega stanja v državi. Po julijski javnomnenjski raziskavi tako razmišlja 43 % Turkov. Vendar odkar so ti krogi sodelovali pri obglavljenju vojske, ki je bila steber Atatürkove laične republike, nimajo moči, da bi ustavili Erdoganovo različico militantnega islamizma.

Erdogan pa na drugi strani sporoča islamskemu sunitskemu svetu, da se z njim pobira iz ponižanj, ki jih je bil deležen po propadu Otomanskega imperija, da je spet dobil voditelja, novega Saladina.

Cerkev se odziva medlo, ker ne razume islama v njeni fundamentalistični izvedbi

Razume se, pravi Drago K. Ocvirk, da so krščanske Cerkve kritične do Erdoganeve reislamizacije Svete Modrosti. »Carigrajski patriarh, ki ima v Turčiji zvezane roke, se je odzval zgolj previdno, podobno tudi papež Frančišek, ki je povedel, da ga to »zelo boli«. V enakem duhu se je odzvalo vodstvo Svetovnega sveta Cerkva, ki je v pismu Erdogano omenilo svojo »bolečino in žalost«.

»Razlogov za v bistvu medel odziv zahodnih držav in Cerkva je gotovo veliko. Vendar se mi zdi, da je največji ta, da ne poznajo in ne razumejo islama, sploh pa ne v njegovi sedaj prevladujoči islamistični fundamentalistični in džihadistični izvedbi. Ta je bistveno politična in ekpanzionistična z jasnim alternativnim projektom liberalni demokraciji, pravni državi in človekovim pravicam.«

Jan Dominik Bogataj: To je velik poraz vatikanske diplomacije

Redovnik Jan Dominik Bogataj, doktorski študent patrologije na univerzi Augustinianum v Rimu pravi, da je cerkev svete Božje Modrosti enkrat že dozorela v simbol, kako lahko človeštvo preseže zgodovino in ne postane njena žrtev, kar se z avtokratsko odločitvijo Erdogana, ki verjetno ni nepovezana z njegovimi notranjepolitičnimi težavami, zopet dogaja.

Cerkev je kakor častitljiv srednjeveški kodeks, ki ga je potrebno ohranjati z vsemi odtisi, ki so jih stoletja pustila na njegovih foliantih, da ga lahko občudujemo, proučujemo in ohranimo zanamcem, pravi Jan Dominik Bogataj.

»Zame osebno je to velik poraz zahodne, še posebej pregovorno vplivne vatikanske diplomacije, ki navzven več od papeževega “sono addolorato (užaloščen sem)” in zavrnitve perverznega vabila na prvo ponovno javno muslimansko molitev, ni pokazala nič. Islamska Turčija, ki ob Carigradu v Anatoliji, prvi krščanski deželi, ter teritoriju največjega razcveta zgodnjega krščanstva (na Vzhodu), deželi največjih krščanskih mislecev – cerkvenih očetov, paradoksalno “varuje” najdragocenejšo dediščino v svetovnem merilu, a se do nje obnaša večkrat zaničljivo in zgolj pragmatično-tolerantno (turizem), se bo v slogu starih kalifov in Otomanov ustavila zgolj po trčenju ob drugo silo,« pravi redovnik.

“Bog nas varuj sile orožja, želel pa bi, da bi se svetovna javnost (kje je progresivna turška opozicija?) jasno in odločno zoperstavila tovrstnim totalitarnim in nazadnjaškim dejanjem ter pokazala, da je spoštljivo mirno sobivanje velika vrednota,” še dodaja Dominik Bogataj.

WWW.DOMOVINA.JE

Turško sodišče je pred dvema tednoma  carigrajski Hagiji Sofiji, ikoničnemu spomeniku tako krščanstva kot islama, odvzelo status muzeja, dodeljen z odločbo [...]

 

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 months later...

Slovenska levica zdaj slavi Bidena. Ampak sloni si zapomnijo

levica-in-zda.jpg

Prah okoli ameriških volitev se še dodobra polegel ni, že so slovenski mainstream mediji začeli s spinom okoli zmage ”zmernega” ter ”združujočega” Bidna proti ”fašističnemu” ter ”ekstremističnemu” Trumpu, ki to ni. Vse ”levo občestvo”, od portala MMC RTVslo preko 24ur, pa vse do Dela, Dnevnika, Večera in Mladine, je pelo hvalnico novi dobi.

Slovenski levo usmerjeni mnenjski voditelji ter posledično politiki, se preprosto ne morejo otresti svoje ”razsvetljevalne” vloge, ki si jo pripisujejo že iz časov Slovenskega poročevalca ter Ljudske pravice. Če preko pisma ”zaskrbljenih intelektualcev”, namenjenega veleposlanici ZDA, mimogrede oblatijo še Janeza Janšo, toliko bolje. Vse za notranjepolitično predstavo. Težava je v tem, da so pri tem pozabili na posledice obdobja leve politike zadnjih 10 let.

Slovenska leva medijsko-politična obravnava ZDA je imela vedno nekakšen toplo-hladen odnos. Poročanje iz ZDA ter ocenjevanje njihovih politikov je bilo vedno podrejeno slovenski notranjepolitični realnosti. In ker smo na slovenskem pred prihodom internetne dobe živeli v nekakšnem medijskem temnem veku, se je tudi v politični obravnavi ZDA še dolgo po osamosvojitvi zrcalil pridih ”neuvrščenosti” ter namišljene slovenske zunanjepolitične vzvišenosti.

Že v devetdesetih so nekateri izpostavljeni sredinski levi politiki ter komentatorji pogosto pozitivno oceno ameriških politikov strnili v eno samo osebo, ”maziljenca” progresivne levice, Johna Fitzgeralda Kennedyja. Profesorji, ki učijo slovensko mladež na naših družbeno-angažiranih družboslovnih fakultetah, še danes globoko po osamosvojitvi temu mitičnemu demokratskemu politiku kot obvezen antipod pogosto prodajajo t.i. arch enemy oz. smrtnega sovražnika v obliki zlobnega republikanca Ronalda Reagana. Le-ta se v slovenskih filozofsko-družboslovnih krogih pogosto pojavlja v obliki dvoglavega zmaja, skupaj s svojo britansko konservativno somišljenico Margaret Thatcher.

Takšno konkretno ‘spinanje’ levega političnega prostora je bilo aktivno že v devetdesetih in to v časih, ko je bil spričo Miloševićevega lomastenja po Bosni ter Kosovu celoten slovenski politični vrh enotno zagledan v ZDA. Le malokdo danes ve, da je levi del političnega prostora ob legendarnem obisku Billa Clintona v Sloveniji leta 1999 želel vso ”slavo” ter notranjepolitični prestiž pož(r)eti zase ter preprečiti sestanek ameriškega predsednika s pomembnim delom slovenske desne politike, ki je bila takrat v opoziciji.

Predstavljanje ameriške kulture ter družbe je bilo v Sloveniji pogosto prilagojeno slovenski levi politični optiki. Mladinina priloga Global se že 10 let oglašuje kot ”izbor najboljših člankov iz svetovnega tiska”. Vse lepo in prav, toda za članke izmed katerih je večinski oz. ogromen delež ameriškega čtiva, lahko ob malce bolj podrobnem pogledu ugotovimo, da so izvorno izključno levi. Dopisnik RTV Slovenija iz ZDA Andrej Stopar povprečnemu neinformiranemu gledalcu iz Slovenije prav tako prikazuje slovenski realnosti zelo prikrojen, levi, progresivni New-Yorški pogled. Naslov njegove zadnje kolumne na temo volitev, ”Konec dolge nočne more” se pravzaprav niti ne trudi skrivati pristranskosti.

Slovenska politična levica se je v zadnjih desetih letih eksplicitno potrudila, da je imela njihova notranjepolitična predstava konkretne zunanjepolitične posledice.

Protiameriška politika levice

A če imajo omenjeni slovenski notranjepolitični akademski in novinarski posegi na temo ZDA danes vseeno bistveno bolj omenjen vpliv, se je slovenska politična levica v zadnjih desetih letih eksplicitno potrudila, da je imela njihova notranjepolitična predstava konkretne zunanjepolitične posledice.

Še vedno tako nismo pozabili danes že pokojnega ”očeta naroda”, ki je iz partizanske prižnice v Dražgošah leta 2012 grmel nad ameriškim veleposlanikom. Pod vodstvom ministra Erjavca je Slovenija za notranjepolitične potrebe zunanjo politiko obrnila v Moskvo ter si tako zapravila ogromno ugleda pri evro-atlantskih partnerjih, kar je v slovensko-hrvaški arbitražni vojni privedlo do ugodnega izida za pro-zahodno Hrvaško.

Nazadnje so slovenski ”Strici” izvedli milijardno pranje denarja za Islamsko republiko Iran, ki je pod ameriškimi sankcijami, kar je Slovenijo v očeh številnih (ne samo ameriških) bančno-borzno-kapitalskih akterjev prikazalo kot nekakšno t.i. rogue oz. prevarantsko simpatizerko terorizma. Če ste upokojenec z varčevalnim računom na banki, vas to mogoče ne moti oz. se vas ne dotika, toda vprašajte številne Slovence, še posebej mlajše, ki danes v 21. stoletju preko interneta vedno bolj tudi individualno dostopajo do mednarodnih kapitalskih trgov, in ki so se znašli v ”ugledni” družbi Venezuele in Somalije.

Problem trenutno vzhičene slovenske leve srenje je, da tudi Bidnova zmaga vseh njihovih neumnosti ne more izbrisati. Eno je lokalno slovensko socialistično-partizansko grmenje nad zunanjim sovražnikom. Nekaj povsem drugega pa so posledice na diplomatskem in mednarodnem poslovnem parketu, ki delujeta po svojih počasnih in dolgotrajnih zakonitostih.

Znamenita pisateljica Agatha Christie je enega izmed svojih znanih detektivskih romanov naslovila ‘Sloni si zapomnijo’, ­kar naj bi namigovalo na to, da imajo sloni boljši spomin kot mi, in si zapomnijo številne za njih pomembne podrobnosti za bistveno daljše obdobje kot ljudje.

No, predraga slovenska levica, za vas ter vaše nespametne norčije očitno pač velja, ‘Američani si zapomnijo’. Biden gor ali dol.

WWW.DOMOVINA.JE

Prah okoli ameriških volitev se še dodobra polegel ni, že so slovenski mainstream mediji začeli s spinom okoli zmage ”zmernega” ter [...]

 

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Ameriške volitve se selijo z volišč na sodišča 

Donald Trump / printscreen

Donald Trump očita demokratom volilno prevaro. Iznenada se je v »bojiščnih državah« pojavilo sto tisoče sumljivih glasovnic. Mediji razglašajo Bidna za zmagovalca, še preden so končani sodni postopki. Leta 2000 so se mediji že opekli, ker so prehitro razglasili zmagovalca.

 

Letošnje volitve na oni strani Atlantika so se spremenile v popoln kaos, kjer se je boj z volišč prenesel na vse ravni ameriške družbe. Boj poteka v medijih, na socialnih omrežjih in seveda na sodiščih. Ponavlja se leto 2000, ko se je usoda predsedništva odločala v sodnih dvoranah in končala z zmago predsednika Georgea W. Busha.

Nenavadno dogajanje

Začetek letošnje volilne noči se je začel in potekal kot običajno, oba kandidata sta zmagovala v »varnih« državah, se pravi tistih, kjer tradicionalno zmaguje njuna stranka; Kalifornija ali New York denimo tradicionalno volita demokrate, Indiana ali Oklahoma pa republikance. Potem pa je Trump izredno suvereno zmagal v Ohiu in na Floridi, ki sta veljali za »bojiščni državi«, kjer glasovi volivcev prehajajo zdaj na eno, zdaj na drugo stran. In Trumpu je kazalo, da bo zmagal tudi v nadaljnjih štirih »bojiščnih državah«, za nameček pa je vodil še v Nevadi, edino v Arizoni je imel težave.

In potem preobrat večera − na začetku so mediji kar na suho razglasili zmago Bidna v Arizoni, štetje glasov v drugih »bojiščnih državah« pa se je nenadoma prekinilo. Čez čas so razglasili, da se je pojavilo enormno veliko število glasovnic po pošti in mediji so tako rekoč enoglasno začeli razglašati, da je pričakovati, da bodo vsi ti volilni glasovi favorizirali Bidna, čeprav so po uradnih podatkih več kot tretjino glasovnic zahtevali republikanski volivci. In nato se je vsulo, kar nenadoma so sto tisoči glasov prehajali v Bidnov tabor. Najbolj bizaren je primer iz Michigana, kjer je bilo po prekinitvi dodano kar 138 tisoč glasov za Bidna in nič za nasprotno stran. Niti enega samega glasu ni bilo za Trumpa in tudi ne za kandidate manjših strank (libertarci, zeleni), kar je statistično nemogoče.

Nenadoma so vsi mediji napovedali govor kandidata Joeja Bidna, ki je razglasil, da bodo zmagali, čeprav je v vseh »bojiščnih državah« še vedno vodil Trump. Trump se je odzval in dejal, da očitno poteka velika volilna prevara, da bodo angažirali pravnike in da so, kar se njega tiče, oni zmagovalci. Mimogrede, za Trumpa je bilo tedaj oddanih največ glasov od kateregakoli predsedniškega kandidata v zgodovini, celo več kot za tako opevanega Baracka Obamo, za katerega so trdili, da mu je uspelo na volišča privabiti milijone tistih, ki navadno sploh ne volijo. V sedmih »bojiščnih državah«, večinoma imajo vse te države demokratske guvernerje, so nato napovedali,  da bodo prešteli vsak glas in da bo to trajalo še dneve, medtem ko je Trumpova stran vse glasneje trdila, da poteka volilna prevara in bi morali ustaviti štetje sto tisoče glasov, ki so se kar nenadoma pojavili po prej omenjenem premoru.

Geti za Bidna?

Vsekakor je zanimivo, da ti sto tisoči glasov, ki favorizirajo Bidna, prihajali iz velikih mest, kot so Filadelfija, Atlanta, Detroit, kjer imajo nadzor demokrati in ki zajemajo velike črnske gete. Ta volilna zavzetost v črnih getih je izredno čudna zato, ker gre za del populacije, ki praviloma sploh ne odhaja (oziroma odhaja v zelo majhnem številu) na volišča, izjema je bilo leto 2008, ko je prvič kandidiral Barack Obama, pa še tedaj je šla v teh getih na volišča krepko manj kot polovica volilnih upravičencev. Prebivalci teh getov večinoma menijo, da imajo zadosti svojih problemov, in si ne belijo glave z volitvami. Nekateri menijo, da zanje ne bo nič bolje ne glede nato, kdo bo izvoljen, ali celo, da so volitve itak »belska zadeva«, ki z njimi nima nič. Mnogi pa tudi ne morejo voliti, saj je odstotek kriminala in posledično obsojenih v teh getih visok, obsojenci pa v ZDA izgubijo volilno pravico. Odstotek obsojenih je v ZDA izredno narasel po letu 1994, ko je bila sprejeta strožja zakonodaja.

Temnopolti se od tedaj stano pritožujejo, da gre za pristransko, celo rasistično zakonodajo, katere namen je škoditi in zatirati temnopolte, in v omenjenih getih se težko najde družina, v kateri vsej en član ni bil oziroma je zaprt zaradi te zaostrene zakonodaje. In zdaj naj bi prebivalci teh getov množično volili za Bidna, ki je bil glavni sponzor omenjene zakonodaje? To so mu v nominacijskem procesu očitali mnogi demokratski tekmeci, med njimi njegova zdajšnja podpredsednica Kamala Harris. In tudi Harrisovi so očitali, da je svojo tožilsko in posledično politično kariero zgradila prav na tem, da je na podlagi ostre zakonodaje iz leta 1994 pošiljala za zapahe predvsem »manjšine«, t. j, črnce in Latinskoameričane.

Vse »napake« v korist demokratov

Medtem ko se je za Bidna nenadoma pojavilo veliko število novih glasovnic, pa se je razkrilo, da so v Arizoni denimo med štetjem veliko število glasovnic iz močnih republikanskih okrožij postavili na stran in jih pozabili vnesti v razporede ali pa so jih v nekaj primerih celo prezrli pred štetjem, Čisto po naključju seveda. Potem ko je Trump obtožil nasprotnike volilne prevare, prihaja na dan vse več zanimivih naključij; tako so denimo glasovali ljudje, ki so že davno mrtvi, a so iz neznanega razloga še vedno v volilnih imenikih. V Michiganu so denimo zabeležili vsaj štiri ljudi, ki so se rodili še v 19. stoletju, da so pretekli torek oddali svoj glas. Veliki mediji in spletni velikani so delali nadure, da so prikrili razkritja goljufij in šli celo tako daleč, da so cenzurirali predsednika ZDA!

Hiša CBS si je dovolila celo to, da je predsednikovo izjavo kratko malo prekinila po 40 sekundah, ko je začel govoriti o volilnih prevarah. A vsega cenzorji le ne morejo zatreti. Tako je prišlo na dan, da se je zgodilo več računalniških napak, tako imenovanih gličev, kjer so programi napačno prenašali številke preštetih glasovnic. Vsekakor je zanimivo, da se vsi ti kiksi in gliči, prezrte glasovnice in iznenada prispele glasovnice ter mrtvi volivci po nekakšnem čudežu dogajajo na škodo Trumpa in republikanske stranke. In mimogrede, računalniška oprema, v kateri se dogajajo gliči in je v uporabi v več bojiščnih državah, je bila izdelana v podjetju, v katerem je velik delničar mož kalifornijske senatorke Diane Feinstein, ki je ena najvplivnejših demokratskih senatork, članica pravosodnega odbora, in smo jo videli pretekli mesec, ko je vodila surove napade na tedaj kandidatko za vrhovno sodnico Amy Coney Barrett. Glavni lobist za računalniško »glič opremo« pa je nekdanji pomočnik Nancy Pelosi, poslanke iz Kalifornije, ki je voditeljica demokratov v predstavniškem domu in hkrati tudi predsednica predstavniškega doma, kar pomeni, da zaseda tretjo najvplivnejšo funkcijo v državi.

Potopljena kredibilnost anketarjev

Zanimiva je tudi statistika. V vseh »običajnih« zveznih državah je odstotek sodelujočih na volitvah v bistvu enak dolgoletnim trendom, z nekaj odstopanja seveda. A v »bojiščnih državah«, se pravi teh, kjer je vodil Trump in se je nato nenadoma pojavilo sto tisoče glasovnic za Bidna, pa je volilna udeležba nenadoma skočila v neverjetne višave, celo do vrtoglavih 90 odstotkov, v nekaterih okrožjih pa je celo prišlo do več kot 100-odstotne udeležbe! In ko smo pri statistiki, neverjetno je, kar so si privoščile anketne hiše.

Z izjemo Rasmussena in Trafalgarja, ki sta napovedala v bojiščnih državah rahlo prednost Trumpa ali pa izenačen izid, so druge anketne hiše napovedovale zmago Bidna z 8, 10 pa celo 17 odstotnih točk! Človek bi težko verjel da gre za tako veliko nesposobnost anketarjev, več kot očitno gre za politični aktivizem. Naj bo tako ali drugače, kredibilnost anketnih firm je potopljena. Tako kot je potopljena kredibilnost medijskih hiš. Na letošnjih volitvah niso več niti skrivali svoje pristranskosti, svojega navijaštva. Preprosto blokirali so vse, kar bi lahko tudi od daleč škodilo njihovemu kandidatu Bidnu, za veliki finale pa so tako rekoč simultano razglasile Bidna za zmagovalca in novega predsednika ZDA, čeprav štetje v bistvu še ni končano, ker še vedno potekajo sodni postopki.

To, da so mediji razglasili Bidna za predsednika, seveda na pomeni nič. Tudi leta 2000 so razglasili Ala Gora za predsednika in na koncu je v Beli hiši stoloval Bush, Gore pa je začel novo (in zelo donosno) kariero okoljevarstvenega aktivista. Seveda ima ta medijska »razglasitev« svoj namen, skušajo namreč ustvarjati vtis, da je vsega konec, čeprav, kot rečeno, sodne bitke še potekajo oziroma se še prav začele niso. Čeprav sodišča v ZDA lahko delajo izredno hitro, še posebno če gre za tako pomembno zadevo, kot so predsedniške volitve, bo vseeno trajalo še nekaj tednov, saj bo predvidoma vsa zadeva končala na vrhovnem sodišču, tako kot je leta 2000. Države bodo izbrale elektorje 8. decembra, ti bodo glasovali o predsedniku 15. decembra in glasovi bodo uradno znani na skupni seji obeh domov ameriškega kongresa 6. januarja in štele potem bo lahko prihodnji predsednik ZDA 20. januarja opoldne uradno prisegel.

Hinavščina medijskih voditeljev

Več kot očitno pa je eno. Globalistična levoliberalna kabala je angažirala letos prav vse za volilno tekmo. Medije, anketarje, spletne velikane, levičarska teroristična gibanja, kot sta BLM in Antifa, pa Wall Street (milijarder Bloomberg je iz svojega žepa prispeval 100 milijonov za podporo demokratom na Floridi), estradnike, globoko državo, skratka vse, kar se je dalo. Trump na drugi strani se je utrdil kot nesporni vodja republikanske volilne baze, ki je izredno angažirana, prepričana v volilno prevaro in zato tudi ustrezno razjarjena. Mnogi se bojijo, da bi Trump zdaj lahko postal vodja »odpora«.

Zatorej ni nič čudnega, da mnogi televizijski voditelji zdaj nenadoma pozivajo k »preseganju delitev« in k »ohranjanju hladnokrvnosti«, kar pa je milo rečeno hinavščina. Prav oni so namreč v preteklih petih letih tako rekoč vsakodnevno demonizirali, žalili in smešili Trumpa in njegove podpornike, pozivali k »odporu« in tudi dajali potuho razbijaškim tolpam BLM in Antife, tudi tedaj, ko so fizično napadale nasprotnike. Prav oni so s svojim delovanjem »razdelili  narod« in spremenili navadno nekonfliktno republikansko bazo v »Trumpovo vojsko«, ki je za prihodnje dni že napovedala zbiranja v mestih, kjer menijo, da so bili žrtev volilnih prevar. 

WWW.DEMOKRACIJA.SI

Donald Trump očita demokratom volilno prevaro. Iznenada se je v »bojiščnih državah« pojavilo sto tisoče sumljivih glasovnic. Mediji razglašajo Bidna z...

 

  • Свиђа ми се 1

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Grški pravoslavni duhovniki imajo svoje poglede na virus

Številni duhovniki grške pravoslavne cerkve niso sprejeli potrebnih ukrepov proti širjenju novega koronavirusa ali celo odkrito dvomijo o znanstvenih dognanjih. Nazoren primer posledic je dogajanje v drugem največjem grškem mestu.

Ne le srbska, tudi grška pravoslavna cerkev ne upošteva sanitarnih ukrepov v času pandemije. V cerkvah verniki večinoma ne nosijo mask, poljubljajo ikone in roke popov, ki med obhajilom dajejo vsem piti vino z eno žlico, videti je mogoče otroka, kako poljublja truplo duhovnika, ki je umrl za koronavirusom. Tako je zdaj tudi v Grčiji v bolnišnici voditelj nacionalne pravoslavne cerkve, 82-letni atenski nadškof Hieronim, ki je tako kot v petek preminuli srbski patriarh Irinej okužen s koronavirusom. Zaradi istega razloga je v isti atenski bolnišnici že več tednov tudi albanski pravoslavni metropolit Anastazij.

Usodni praznik svetega Dimitrija, zaveznika Soluna

Do konca oktobra je zaradi koronavirusa umrlo »samo« 626 Grkov, a od prejšnjega tedna je žrtev več kot sto na dan, trenutno skupaj že več kot 1800. Vlada desnega premierja Kiriakosa Micotakisa je 7. novembra začasno prepovedala vse maše, cerkve pa so lahko še naprej odprte za individualne molitve, mogoče je tudi prejeti sveto obhajilo. Problem je, ker številni duhovniki in škofi menijo, da se med obhajilom virus ne more širiti, ker gre za Kristusovo kri in telo. Ali kot pravi škof Patrasa Krizostom (Zlatousti): »Tisti, ki verjamejo v sveto obhajilo, vedo, da se nimajo česa bati.« Nekateri duhovniki celo trdijo, da vino, ki se ga pije med obhajilom, uničuje virus, ker vsebuje alkohol.

Že marca za veliko noč, ko je oblast prepovedala maše, so policisti aretirali škofa otoka Kitera, ker je imel obred na veliki petek. Poleg tega je tedaj v enem od atenskih predmestij prišlo do spopada med policijo in privrženci neonacistične stranke Zlata zora, ki je hotela organizirati velikonočno procesijo kljub prepovedi zbiranja.

A če spomladi nespoštovanje pravil s strani dela grških duhovnikov ni imelo hujših posledic, je jeseni drugače. Eden najusodnejših dogodkov je bil 26. oktobra v Solunu na praznik zavetnika mesta svetega Dimitrija, ko skoraj nihče v množici, ki se je udeležila verskih slovesnosti, ni nosil maske. Drugo največje grško mesto je nato postalo glavno žarišče koronavirusa v Grčiji.

Opozicija: Vlada naj duhovnike prisili k spoštovanju ukrepov

Prejšnji teden pa je za virusom umrl 62-letni solunski škof, ki je prav tako sodeloval pri prazniku in ki prav tako ne verjame v možnost širitve virusa med obhajilom, ko se za vse uporablja ista žlička. V bolnišnicah naj bi bilo že več kot sto okuženih duhovnikov in menihov. Vlada pa vsak dan dobiva številne pritožbe, da duhovniki ne upoštevajo vladnih sanitarnih ukrepov. (V ZDA imajo grški pravoslavni verniki ob obhajilu vsak svojo žličko, prav tako pravoslavni v Romuniji.)

Nezadovoljstvo z ravnanjem Cerkve je močno zlasti v opoziciji. Prejšnji premier Aleksis Cipras od vlade zahteva, da duhovnike, ki kljubujejo znanosti in »ogrožajo javno zdravje«, prisili k spoštovanju ukrepov. Vodstvo grške pravoslavne cerkve pa je obsodilo določene medije, ki se »nevrotično osredotočajo izključno na sveto obhajilo« in poročajo, »kot da bi imeli dokaze o tem, kako se bolezen prenaša«. Vodstvo grške pravoslavne cerkve je prejšnji teden tudi zahtevalo, da vlada dovoli maše med božičem. Premier Micotakis je odgovoril: »To je odvisno od vseh nas.«

https://www.dnevnik.si/1042944043/svet/grski-pravoslavni-duhovniki-imajo-svoje-poglede-na-virus

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ni varno, da bi se Putin cepil z "varnim" ruskim cepivom

vladimir putin

Ruski predsednik Vladimir Putin je prejšnji teden drugim svetovnim voditeljem ruski cepivi predstavil kot varni in učinkoviti. Kar pa ne pomeni, da se je cepil.

 

Predstavnik Kremlja Dmitrij Peskov je v torek pojasnil, da naj bi se množično cepljenje proti novemu koronavirusu začelo še pred koncem leta, glava države pa pri cepljenju ne more sodelovati kot prostovoljec. To je, kot je dejal Peskov, nemogoče – »Predsednik ne more uporabiti nepotrjenega cepiva.«

Putin zaradi svoje starosti, ima 68 let, sodi v ogroženi del populacije.

95-odstotno učinkovito

Pred dnevi so iz Rusije sporočili, da je njihovo cepivo Sputnik V glede na novo analizo podatkov klinične študije 95-odstotno učinkovito. Izračune so naredili na podlagi podatkov, zbranih po 42 dneh od cepljenja s prvim odmerkom. Niso sicer pojasnili, koliko ljudi je sodelovalo v študiji, na podlagi katere so naredili omenjeno oceno.
 

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Preobrat. Švedi masovno v nakup mask.

Švedska

Švedska, za katero je znano, da se s pandemijo sooča na svoj, mehkejši način, se sooča z naraščanjem primerov. Država je na rdečem seznamu, Švedi masovno v nakup mask.

WWW.ZURNAL24.SI

Švedska, za katero je znano, da se s pandemijo sooča na svoj, mehkejši način, se sooča z naraščanjem primerov. Država je na rdečem seznamu, Švedi masovno v nakup mask.

 

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Novo vedeževanje Paula Krugmana v NY Timesu ali levičarji se bojijo svetlobe zato, ker svoboda vedno umira v temi

New York Times ni katerikoli časopis. Je skrajno levičarski in do belcev rasističen medij, ki s svojim projektom 1619 »uči«, da je ameriška država nastala leta 1619, ko so prvi črnski sužnji stopili na ameriška tla. Zato bi morali 4. julij kot spomin na deklaracijo o neodvisnosti (1776) črtati iz spomina ZDA. Taka razmišljanja vodje projekta in novinarke Nikole Hannah-Jones so po kritikah zgodovinarjev sicer omilili (in celo izbrisali s spleta), toda osnovna misel o zlobnem belem človeku, ki ga v sedanjosti pooseblja Donald Trump, je ostala.

Tudi Paul Krugman ni kdorkoli. Je Nobelov lavreat, ki je po zmagi Trumpa leta 2016 napovedal gospodarski zlom ZDA, a so ga borze in rast ameriškega gospodarstva kmalu demantirali. Tudi sicer je zgodovina Krugmanovih vedeževanj zgodovina napačnih napovedi. Tako je denimo za Irsko dejal, da bo šla po poti Grčije; pel je hvalospeve argentinski socialistični ekonomiji, ki naj bi bila v dobri kondiciji; za internet je leta 1998 dejal, da bo do leta 2005 postal popolnoma brez pomenaVeliki Britaniji je zaradi varčevalnih ukrepov napovedal propad. To je le nekaj njegovih napačnih in popolnoma zgrešenih napovedi in toliko, da boste vedeli, s kom imate opravka, predvsem pa v kakšen medij piše.

DEMOKRACIJA.SI

Paul Krugman je v New York Timesu 7. januarja zapisal, da je Donald Trump fašist in da s fašisti ni pomiritve. Fašisti so tudi desničarski aktivisti,...

Pa kad su komunjare razimeli ekonomiju?! Kad i ko???

Njima ništa ne pomaže, čak ni Nobelove nagrade!!!! confused1:))12:smeha:

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Fafangel: Nič nam ne pomaga visoko učinkovito cepivo v majhnih količinah, ki bo dostopno čez ne vem koliko časa

Fafangel: Nič nam ne pomaga visoko učinkovito cepivo v majhnih količinah, ki bo dostopno čez ne vem koliko časa

REPORTER.SI

Ključni mejnik v boju proti pandemiji covida-19, ki je ohromila življenja po celem svetu, je varno in učinkovito cepivo. To mora biti čim prej in čim bolj

 

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nemčija in Francija kritični do blokade Trumpa na Twitterju

Potezo kritiziral tudi Aleksej Navalni
 

Medtem ko so mnogi pozdravili Twitterjevo blokado računa Donalda Trumpa, je tudi kar nekaj kritikov te drastične poteze tehnološkega velikana.

Foto: Reuters

WWW.RTVSLO.SI

Potezo kritiziral tudi Aleksej Navalni.

 

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Po izgonu s Twitterja in izklopu Parlerja, Gab beleži 750-odstotno povečanje prometa

Moto socialnega omrežja Gab (foto: twitter)

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Ste vedeli, da farmacevtska podjetja izdelujejo nekatera zdravila posebej za črnce in posebej za belce? Ampak to ni rasizem, to je označeno za »manjšanje zdravstvenih razlik med belci in črnci«

pixabay.jpg

Ameriška agencija za zdravila (FDA) je leta 2003 zelo previdno in brez velikega hrupa odobrila prvo zdravilo na podlagi rase – BiDil. Z njim so zdravili črnce s srčnim popuščanjem. To ločevanje seveda ni bilo označeno za rasistično, ampak kot »način za zmanjšanje zdravstvenih razlik med belci in črnci s ciljanjem na skupino, ki je najbolj trpela zaradi bolezen«. Toda s tem je bilo de facto znanstveno priznano, da rase niso družbeni konstrukt, ampak biološki in genetski fenomen.

 

 

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

dr. Vinko Gorenak kritično: “V desetih letih so leve vlade v domove za ostarele vložile dobrih 31 milijonov evrov, medtem ko so samo prvim tridesetim nevladnim organizacijam razdelile okoli 70 milijonov!”

Vinko-Gorenak.jpg

NOVA24TV.SI

"V 10 letih, so vlade z levega političnega pola v domove za ostarele vložile preko 31 milijonov, medtem, ko se je razdelilo nevladnim organizacijam več kot 70 milijonov, in to samo prvim trideset

 

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

To je vodilni “arhitekt” volilne prevare v ZDA

Mikea-Podhorzer-1536x1080-1.jpgMike Podhorzer, politični direktor podjetja AFL-CIO. (Foto: Linkedin)

 

Kje je 13 milijonov glasov?
Razkrivajo se še druge podrobnosti iz usodne volilne lanskoletne novembrske noči. Veliko se nas spomni, da je Trump po rednem štetju glasov imel zanesljivo prednost pred Bidnom. Po Trumpovi izjavi naj bi za trenutek v Bidnovem taboru zavladal nemir. Vendar jih je hitro umiril Podhorzer, ki je pred zbrano skupino predstavil podatke, da je zmagal Biden, ne glede na to, da niso prešteli na desetine milijonov glasovnic po pošti. Takrat je tudi izjavil, da je zmaga njihova, Trumpov tabor pa nima rezervnega načrta. V članku celo trdijo, da so se konservativni aktivisti na lokalni ravni skoraj približali prevari, zlasti v Michiganu, kjer so opazovalce zaprli v sobe za štetje in na okna postavili plakate, ki so preprečili, da bi videli dogajanje.

Ali bo kdaj dejansko znana resnica o ameriških predsedniških volitvah v letu 2020, bomo videli v bližnji prihodnosti. Občutek kraje se pri velikanskem številu ameriških volivcev še ni polegel. Na svetovnem spletu kroži marsikateri zanimiv podatek. Med drugim tabela, ki prikazuje podatke o volilni udeležbi na usodni novembrski dan.

V Združenih državah Amerike živi več kot 330 milijonov ljudi. Registracijo za volilno pravico ima 65-odstotkov oz. 213.799.467 ameriških državljanov. Od tega se je dejansko registriralo 141. 535.247 upravičencev z volilno pravico. Biden je po uradnih podatkih dobil 81.281.888 glasov, Donald Trump 74. 223.251 glasov. V skupnem seštevku to nanese 155.515,139 glasov. Kje se je znašlo dodatnih 13.969,892 glasov na ameriških volitvah? Še bo pestro.

DEMOKRACIJA.SI

Piše: Luka Perš (Nova24TV) V medijih se je pojavil nov zapis o tem, kdo je v resnici uničil nekdanjega predsednika Združenih držav Amerike Donalda Trumpa. “Trump je imel prav. To je bila odlično...

 

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...