Jump to content

Протопрезвитер-ставрофор Војислав Билбија: Изађимо из окова непраштања!

Оцени ову тему


Препоручена порука

На дан Преподобне Мати Ангелине српске у манастиру посвећеном Икони Тројеручици Пресвете Богородице, светом литургијом началствовао је протојереј-ставрофор др Војислав Билбија, парох у пензији ротердамског храма Свете Тројице СПЦ и исповедник Срба заточених у затвору Схевенинген. Проти су саслуживали парох рипањски о. Војислав Дољанчевић и његов сабрат у пензији, некадашњи парох овог краја, о. Милован Блажић, као и ђакон Дејан Петровић из Ротердама. На Литургији се око мати Злате (Пантелић) као и сваке недеље сабрало мноштво верног народа, посебно дечице, а на служби је био и о. Симеон Светогорац из Каруље. Беседећи на прочитано јеванђељско зачало, прота Војо посебно је нагласио да је српски народ „од Господа добио посебну карактерну црту опраштања свима“, али и да „свима праштамо, али брату не“. „Да бисмо могли да живимо, морамо да праштамо“, рекао је прота Војо у беседи коју можете чути на овој страници. После Литургије служен је и годишњи парастос на гробу мати Ефросиније (Петковић), која је последње године свог монашког живота провела управо у манастиру Тројеручици.

http://www.agencijami.info/SlovoLJubve/uploads/Audio/12.08.18 prota Vojo posle Jevandjelja 64kbps.mp3


View full Странице

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...