Jump to content

Епископ новосадски и бачки др Иринеј на Спасовдан богослужио у новосадском саборном храму (ФОТО+АУДИО)

Оцени ову тему


Препоручена порука

На празник Вазнесења Господњег, 4/17. маја 2018. године,  Преосвештенство Епископ новосадски и бачки господин Иринеј служио је свету Литургију у Саборном храму у Новом Саду, уз саслужење протопрезвитера-ставрофора Милоша Весина, пароха у Чикагу, јерођакона Силуана, сабрата манастира Григоријата на Светој Гори, братства Саборног храма и новосадских ђакона.
 
DSCN7153.JPG
 
После прочитаног Еванђелског одељка, а по благослову Владике Иринеја, о значају Празника беседио је прота Милош Весин. По заамвоној молитви, извршен је опход око храма, после којег је Епископ Иринеј прочитао молитву за благосиљање жита.
 
DSCN7157.JPG
 
DSCN7152.JPG
 
DSCN7160.JPG
 
DSCN7156.JPG
 
DSCN7166.JPG
 
DSCN7171.JPG
 
DSCN7172.JPG
 
 

View full Странице

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...