Поуке.орг - инфо Написано Април 19, 2018 Пријави Подели Написано Април 19, 2018 Преосвећени Епископ тимочки г. Иларион одржао је 13. априла 2018. године састанак са директорима средњих и основних школа неготинске општине. Присуствовала је и начелница Школске Управе г. Јасна Васић, директор епархијске Канцеларије за веронауку и информисање протонамесник Зоран Голубовић, координатор за Верску наставу Епархије тимочке протојереј мр Игор Ивковић и архијерејски намесник неготински протојереј Зоран Јовић. Епископ је пријем уприличио у конаку манастира Буково. У току састанка владика се упознао са тренутном ситуацијом у школама, где је евидентно смањење броја ученика поготово у сеоским срединама, па је број првака сваке године све мањи. Тема разговора је била и квалитет и успех верске наставе, анализиран је досадашњи рад и услови рада вероучитеља, као и проблеми са којима се сусрећу. Потврђено је да поједини вероучитељи имају изузетан допринос у унапређењу наставно – образовног програма. Њихова сарадња са наставницима осталих школских предмета је успешна. Циљ састанка је успостављање што боље сарадње Епархије тимочке и школских установа, како би у заједничкој сарадњи остварили још боље разулатате у васпитању и образовању деце, јер су вера и традиција неодвојиви део баштине сваког народа и чврст темељ будућим нараштајима. Извор: Епархија тимочка View full Странице Rudolfinja је реаговао/ла на ово 1 Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука