Поуке.орг - инфо Написано Март 30, 2018 Пријави Подели Написано Март 30, 2018 Поводом славе и годишњице од оснивања Народног Музеја у Зајечару, Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион посетио је 27. марта 2018. године ову установу од реномираног културног и историјског значаја и том приликом освештао радни и изложбени простор музеја. Народни Музеј у Зајечару је основан 27. марта 1951. године, на дан светог Бенедикта Нурсијског, кога музеј прославља као свог заштитника. Владика Иларион је благословио и преломио славски колач са директорком Музеја г. Мајом Живић, истакавши досадашњу изузетно успешну међусобну сарадњу, као и значај који ова институција има на чувању, прикупљању, проучавању и излагању предмета и писаних извора, који представљају непроцењиво благо нашег народа. Извор: Епархија тимочка View full Странице Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука