Jump to content

Препоручена порука

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da i ovde zabelezimo - HRISTOS VASKRSE dobri narode, srecni praznici! :pivo:

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нема смрти за љубав. Она је једина сила над којом смрт нема власти. Где је љубав, ту је већ бесмртност.

св. Јустин Ћелијски

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E bas bi mi prijala jedna ovakva kuca, taman za neko brdo ovde kod mene, uopste mi ne treba more... autor, arhitecha, je Rumun Ioan Ralea Toma.

...

2ab7d062498657.5a928b429009d.thumb.jpg.6d8d0b39bcac201c98900ae403f03d31.jpg

https://www.behance.net/gallery/62498657/The-Beach-House?tracking_source=curated_galleries_list

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Opomena -

Kad ostarim nosiću haljinu boje purpura
I crveni šešir koji ne ide a i ne stoji mi,
trošiću penziju na piće, letnje rukavice i satenske
cipele.

I pričati kako nemam para ni za hleb.

Kad se umorim sešću na ivičnjak,
sakupljaću reklamne uzorke po radnjama i pritiskati
alarmnu dugmad.
Vući štap uz gelendere
nadoknadjivaću propušteno u trezvenoj mladosti.

Izlaziću na kišu u kućnim papučama
Brati cveće po tudjim baštama
gomilaću pera, olovke i druge tričarije
I početi da pljujem.

A sad još moramo paziti da nam odeća ne pokisne
Plaćati na vreme kiriju i ne psovati na ulici
Pružati dobar primer deci
pozivati prijatelje na večeru i čitati novine.

A možda bi trebalo da se već pomalo pripremam
Da ljudi koji me znaju ne budu iznenadjeni
Kada odjednom ostarim i počnem u purpurno da se odevam.

 

Jenny Joseph

 

image.png.ee1863b2f48b45f90f16327ec904a68d.png

  • Радостан 1

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 3/21/2018 at 10:11, Ayla рече

Očekivala sam da su Francuskinje predivne, dotjerane i da odišu stilom, međutim doživjeh razočarenje

исти случај...неке давне 1982.....:945729:

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

jedna od mojih omiljenih...:)

 

87aff992e9f7db9b13e4676a2a86d488.jpg

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@obi-wan poklanjam ti stihove jednog od mojih omiljenih pesnika ...

 

Promenada

Kroz otvoren prozor, nestašan i mio,
Na zavesu vetrić nevidljivi sleće,
I njome se igra, bezbrižan i čio;
Noć na polju leži, mir se po njoj kreće.

Nad zemljom je suton; a svud po pučini
Tišina se digla da spokojstvom leči:
I u tom času meni se učini,
Da zvuk jedan dođe, nosi tvoje reči.

Zvala si me sebi. Ja se nisam mak’o;
Radost sva u tuzi prigrli me strasno:
„Ti si je ljubio kao oganj pak’o,
A ona je došla kad je sve već kasno“.

I zaneh se potom. Misao mi ode
Do prošlosti moje, u krajeve znane;
Da poseti ljubav koju boli vode,
Dok sećanja brižno od smrti je brane.

I tu vide doba, ona svetla, vedra,
Da ih već nestaje polako i tužno,
Da prolaznost svoja otvara im nedra,
I da stvarnost svuda podiže se ružno.

Iz misli se trgoh. Bacih pogled dole,
Nikog nije bilo. I dođe mi žao:
„Možda je čekala, možda mnogo vole,
A ja? – ja sam svirep, bezdušan i zao.“

I tad pipah vazduh, tražeć kakva traga,
Ali reči tvoje nisam mogo naći;
O, kako je ljubav velika i blaga,
Mada kao zvezda i ona će zaći.

Brzo, naglo odoh iz svog praznog stana,
Ugodno mi beše kretati se, ići
Razvalinom ovom života i dana
Koju sunce sutra ponovo će dići.

Svuda tako mirno, izrazito, mračno:
K’o odblesci smrti senke pale redom,
Lišće tek zašušti jednoliko, plačno
U noći što diše mesečinom bledom.

Ne znam kako, zašto – ali glasno reko` :
„Ja te volim, draga“ ; i osetih, tada
Onu ljubav staru i doba daleko,
Doba koje nama pojavi se sada.

I ta ljubav stara, kao duh bez glasa,
Povede me žurno tamo, do tvoga stana:
Na prozoru nađoh sliku tvoga stasa,
Kao znak ljubavi i ranijih dana.

Došao sam kući. Vetrić se još peo,
Po zavesi igra sam u svome oru;
Dok napolju suton već postaje beo
I pet’o se muči da probudi zoru.

Vladislav Petković Dis

 

140042_c43af59a86a374852abc.jpg

 

  • Радостан 1

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@JESSY

Nemam sta drugo da kazem nego... UHH!... nije da si me pronasla ovom pesmom, nego tacno u centar!... :unbelieveble:

Dis je bas covek srca, umeo je bukvalno da nacrta osecanja...

  • Радостан 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Mozda ja, mozda ti...

...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

Svi znamo da danas praznujemo sv. Cirila i Metodija, ravnoapostolne slovenske kumove i prosvetitelje.

E sad, kad pitate decu - a bome i podosta matorih - "ko je prvi sastavio nasu azbuku?", skoro svi ce odreda da kazu "Vuk Karadzic", uopste i ne razmisljajuci zasto se onda nasa azbuka zove "Cirilica". Eto, toliko se neizmerno mi danasnji Srbi brukamo pred ovom izuzetnom bracom, koji su svojim mucenickim i trudoljubnim zivotima zaduzili sve Slovene svih generacija, dok god bude sveta i veka.

Da se trudimo da bar decu za na dalje naucimo najosnovnije o njima. Toliko nam nalaze osnovna ljudskost, ako nista drugo.

Svim nek` je srecan ovaj veliki praznik, i srecna nam slava svima Slovenima, odavde pa sve do najdaljeg Sibira... :)

...

--LV9kMojSs.jpg.8a247b6a4ba725dcdefeeeae3b015bec.jpg

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

"Klizi ko mace niz oluk"... eto, danas sam nesto novo naucio...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, obi-wan рече

"Klizi ko mace niz oluk"... eto, danas sam nesto novo naucio...

:smeh1:Ја сам моју мачку нашао баш у олуку од гараже, шћућурила се и мјаукала за мамом

  • Хахаха 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...