Jump to content

Препоручена порука

Kako sam nedavno obecao @Ayla -i, ovom prilikom otvaram najbolji dnevnik na ZRU zajednici.

Za pocetak, napomena: promenada=setaliste, znaci ovde vlada opustencija, setnja, lagana voznja kocijom ili brodicem, mir i tisina.

Razgovori su strogo licni, zabranjeno pisanje na odredjenu temu, spamovanje je obavezno.

...

https://sh.wikipedia.org/wiki/Promenada

Promenada (od francuskog promener = šetati se[1]) u najširem značenju mjesto za šetnju, šetališe, put po kom se može hodati, a nekad prošlosti i kočijom provozati.[2]

Ljudi koriste promenade u slobodno vrijeme za uživanje u prirodi, vježbanje ili pokazivanje. Po njima je promet vozilima, najčešće zabranjen (ili ograničen), iako ne i uvijek. Šetališta se obično nalaze po ladanjskim mjestima i ljetovalištima, a u većim gradovima po parkovima.[2]

Sjajan primjer promenade je Royal Crescent u engleskom Bathu iz 18. vijeka[2], jedna od prvih modernih promenada.

Po uzoru na nju tokom 19. vijeka, izgrađene su brojne promenade, slavne su Promenade des Anglais u francuskoj Nici i opatijski lungomare, kilometarski duge šetnice uz more.

...

Ajde, na zdravlje nam svima bilo dalje druzenje. Izvol`te, nek` se bude komocija, osecajte se kao kod svoje kuce... :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da ne zaboravim - upisite se molim tamo gore desno u pracenje teme, ukoliko zelite da redovno budete u toku sta se ovde zbiva. Hvala na razumevanju. :smeh1:

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sjetih se Nice i divnih dana provedenih tamo. Sestra i ja smo uživale tog maja, i neću zaboraviti promenadu (Promenade des Anglais) ali zbog velike spoznaje koja me je zagrlila toplije od sunca koje nas je grijalo.
Shvatila sam da je Petrovac romantičniji od Nice, i da je šetalište ljepše, a moja obala toplija. Čak i kamen moje zemlje ima ljepšu boju. Mogu oni zvati Nicu kraljicom Azurne obale, ali najzahvalnija sam joj jer mi je otvorila oči, i pokazala šta ja imam. Bellanda Tower me je podsjetio koliko volim Kotor, njegove bedeme i tvrđave, stari grad... zaliv.
Vratila sam se bogatija i srećnija, jer imam gdje da se vratim.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Najbolja je setnja uz Senu u prolece. Pariz je u prolece jos svetliji raskosniji i lepsi nego sto je obicno. Uvek sam imao utisak kao da se nebo spusta na zemlju kada sam se setao uz Senu. Ah, gle cudne li radosti! :sunce:

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Korzo je imao svoj red, neki svoj uhodani sled
uvek se dobro znalo ko probija led
Melanija Matic, tacna k'o satic
korakom rimske bozice, proseta duge nozice

Pa druga zvezda serije iz pravca kafeterije
na opstu radost drustva s' periferije
Veronika Bacic, meden kolacic
u tesnoj suknjici od zmijske kozice

Ref.
Al' kad se spusti moja Dragana
k'o ruska balerina lagana
korzo se zanjise, spalir se nadize
sve se venere pomere za jedno mesto nanize

Bela haljina u visnjama
o, najlepsa je, bez razmisljanja
crven kais a strukic stisnjen
vau, te su visnje bile svevisnje

Kod apoteke, obicno, bese klaustrofobicno
jer to je mesto s' kog se vidi odlicno
Mia Radenkovic, Uobrazenkovic
kada u stilu ludice proseta besne dudice

I najzad, s' letnjim pegama, od mnogih tajno cekana
u pratnji brata, nabildanog zvekana
Lela Doronjski, dug repic konjski
i one skandalozne bez-bermudice

Ref.
Al' kad se spusti moja Dragana
k'o ruska balerina lagana
korzo se zanjise, spalir se nadize
sve se venere pomere za jedno mesto nanize

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Broken рече

Meni ova Francuska ima tako neki dobar šmek. Nikad nisam bio tamo i moguće je da imam neku nerealnu predstavu.

Očekivala sam da su Francuskinje predivne, dotjerane i da odišu stilom, međutim doživjeh razočarenje. Bez texta me je jedino ostavio tangeros, koji je pored Sene zaplesao sa mnom, i to je jedino što bih odvojila... ostalo, mlaka voda, i ništa specijalno.
Da... ljudi, ja sam bila željna najjednostavnije čorbice ili tople supe, tih mjesec dana. Uzalud im trud, ja sam se srećnije vratila nego sam pošla.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ginkgo drvece u Japanu

amazing-tree-tunnels-10.jpg

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Broken рече

Meni ova Francuska ima tako neki dobar šmek. Nikad nisam bio tamo i moguće je da imam neku nerealnu predstavu.

Ima moja zena rodjaku u Parizu, udata za Francuza, oboje predaju engleski u skoli. Dolaze ovamo kod nas leti, skoro uvek. I pitam ih ja proslog leta za Canal du Midi, kazu oni da stvarno jeste izuzetno, i lepse nego na slikama. "Kad dodjete malo do nas, obavezno vas vodimo tamo, i to TGV vozom". "Evo", reko, "samo tetki da odnesem lek"... :smeh1:

Ali `ocu da kazem da i meni ta Francuska oduvek ima poseban smek, em me jos vise podmasio na takvo razmisljanje vl. Atanasije, koji je porkrstario Evropu a u Francuskoj i ziveo neko vreme, i on kaze da su nam pride na sve Francuzi najblizi po mentolitetu od svih Evropljana. :)

  • Свиђа ми се 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Broken рече

Al' kad se spusti moja Dragana
k'o ruska balerina lagana
korzo se zanjise, spalir se nadize
sve se venere pomere za jedno mesto nanize

Ih!... :smeh1:

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Justin Waters рече

Ginkgo drvece u Japanu

amazing-tree-tunnels-10.jpg

`Vantazija!... Ovde bi se rado prosetao bar jednom godisnje... :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, obi-wan рече

Ima moja zena rodjaku u Parizu, udata za Francuza, oboje predaju engleski u skoli. Dolaze ovamo kod nas leti, skoro uvek. I pitam ih ja proslog leta za Canal du Midi, kazu oni da stvarno jeste izuzetno, i lepse nego na slikama. "Kad dodjete malo do nas, obavezno vas vodimo tamo, i to TGV vozom". "Evo", reko, "samo tetki da odnesem lek"... :smeh1:

Ali `ocu da kazem da i meni ta Francuska oduvek ima poseban smek, em me jos vise podmasio na takvo razmisljanje vl. Atanasije, koji je porkrstario Evropu a u Francuskoj i ziveo neko vreme, i on kaze da su nam pride na sve Francuzi najblizi po mentolitetu od svih Evropljana. :)

Ko bi reko ? :)

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Broken рече

Ko bi reko ? :)

Pa tako kaze. Muz ove zenine rodjake, Zavije, kad dodje kod nas, covek je opustencija. Obuce neki duzi sorc, kad su tamo na selu, bavi se nekim poslom, svinje, zivina, uopste nije nikakav komplex. A u pitanju je rodjeni Parizanin, covek sa asfalta. Meni se on nekako bas uklapa u tu Tasinu tvrdnju; mada, ko ce ga znati... :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...