Jump to content

Зоран Ђуровић: Преегзистенција Исуса Христа

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 8 часа, Zoran Đurović рече

Киселим ја овде и то на брзи начин. 15-20 дана ми се укисели. Овде је топло, па не може као код нас. Зато мање количине укиселим. За брзо кишељење иде полента и неко парче хлеба. То дође као катализатор. Може да траје месец дана. Расо је као и класичан. 

Ја то не верујем! ВСБ, С и мој селф, још од Божића чекамо и још вам се није укиселио!

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 8.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1409

  • Volim_Sina_Bozjeg

    1106

  • Zoran Đurović

    1107

  • Bokisd

    697

пре 44 минута, Zoran Đurović рече

Кад се видимо у Смедереву, и ти ћеш да платиш туру!

Ja cu da platim dve ture i depozit ako treba! Sta jos treba da platim da spasim porodicu? ´Ebeno me briga za novac!:))

Gospod je uz mene!

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Тања1 рече


Oce Zorane, trebam vasu podrsku, pomolite se za mene i moju porodicu, samo se pomolite za @Tanju1, Gospod zna ko sam i za sta se molite! Svako vam dobro, oce, pomaze mi vasa molitva!

Амин. А те молитве на слепо имају и у Василијевој литургији: И за све оне који су нас молили... То ми је стална, али и најчешћа молитва. И само плачем над свима вама. Не као грешницима или мртвима, него онима које ми Господ даде да се молим, а ја као занемарујем... То што не знамо имена је незначајно. Јер знамо особе. Никад није било једног који је ме замолио а да сам га заборавио. Господ да те  гледа...  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Zoran Đurović рече

Амин. А те молитве на слепо имају и у Василијевој литургији: И за све оне који су нас молили... То ми је стална, али и најчешћа молитва. И само плачем над свима вама. Не као грешницима или мртвима, него онима које ми Господ даде да се молим, а ја као занемарујем... То што не знамо имена је незначајно. Јер знамо особе. Никад није било једног који је ме замолио а да сам га заборавио. Господ да те  гледа...  

Oce, Tanja jeste meni ime. Cak dolazim na Siciliji, u Italiji, da platim turu!

Bogorodica mi je najvise pomogla!

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Ведран* рече

 

Пази. Каже да је човек направљен по слици of the Son of he Father, descended of David. Нема сецирања! То је тај Син Очев, од Давида. И по Њему је саздан човек. 

А како је по Сину Давидовом саздан човек, кад је сам Давид саздани човек? То ће вам објаснити логосолози. :))

Паметан човек. Ми имамо само Ис Хс. Немамо никакве друге богове. Религија нам је откривена, Царство припремљено од постања света. Царство Божије је дошло.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Тања1 рече

Oce, Tanja jeste meni ime. Cak dolazim na Siciliji, u Italiji, da platim turu!

Ih, pa nije on Cosa Nostra Ta cast pripada meni! ;) 

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Тања1 рече

Oce, Tanja jeste meni ime. Cak dolazim na Siciliji, u Italiji, da platim turu!

Bogorodica mi je najvise pomogla!

За Васкрс служим у Палерму, ако Бог да.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Паметан човек. Ми имамо само Ис Хс. Немамо никакве друге богове. Религија нам је откривена, Царство припремљено од постања света. Царство Божије је дошло.  

Meni je zanimljivo da andjeli nisu stvroeni po oblicju Bozjem. Makar tako kaze Sv Atanasije. Oni koji su ih videli kazu da lice na nas. Ako lice na nas a nisu oblicje Bozje onda u cemu se sastoji to oblicje Bozje u nama? 

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Trifke рече

Meni je zanimljivo da andjeli nisu stvroeni po oblicju Bozjem. Makar tako kaze Sv Atanasije. Oni koji su ih videli kazu da lice na nas. Ako lice na nas a nisu oblicje Bozje onda u cemu se sastoji to oblicje Bozje u nama? 

Теологија није то спојила. Анђели су остали горе, ми доле. Друга линија, ова аскетска и гностичка, спојила је људе и анђеле. Код Августина имамо да анђели виде то остварено царство Божије. Иако он не дели небеса нити каже да зна који и какви су анђелски редови. То имамо у Агиорита, али су то само неоплатоничке маштарије. Он никада није био међу анђелима.

Из хр теологије је једноставна порука: Анђели и људи се сједињју са ИС. Ван њега нема спасења. Никакве везе нема што анђели неки нису сагрешили. Они се спасавају само кроз Хр. И ако су словесна бића, као што верујемо, они су по обличју Божијем. Јер обличје божије означава афинитет, оно што нас сједињује са Богом. 

Марија је већа од керуба (херувина). По чему? По томе што је родила Ис. Што је од ње Ис. Део тог Ис је од ње. Али реалан део. Но, анђели су у пламену божијем. Они су сједињени са њиме. И они учествују једнако у тајни која се пројавила кроз човека, кроз Марију.  И та тајна им је од векова била позната. Зато имамо Иблиса из Курана који одбија да се поклонио Адаму. Наводим вам текст који није из наших књига, али јесте. Идентичну идеју имате у Иринеја Лионског. Онај који је од ватре/светлости не може да се клања ономе који је од земље!

И сада, када питаш шта је обличје Божије у нама. Нема га. Обличје је Ис Хс од крви и меса. Он је то.        

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Zoran Đurović рече

Теологија није то спојила. Анђели су остали горе, ми доле. Друга линија, ова аскетска и гностичка, спојила је људе и анђеле. Код Августина имамо да анђели виде то остварено царство Божије. Иако он не дели небеса нити каже да зна који и какви су анђелски редови. То имамо у Агиорита, али су то само неоплатоничке маштарије. Он никада није био међу анђелима.

Из хр теологије је једноставна порука: Анђели и људи се сједињју са ИС. Ван њега нема спасења. Никакве везе нема што анђели неки нису сагрешили. Они се спасавају само кроз Хр. И ако су словесна бића, као што верујемо, они су по обличју Божијем. Јер обличје божије означава афинитет, оно што нас сједињује са Богом. 

Марија је већа од керуба (херувина). По чему? По томе што је родила Ис. Што је од ње Ис. Део тог Ис је од ње. Али реалан део. Но, анђели су у пламену божијем. Они су сједињени са њиме. И они учествују једнако у тајни која се пројавила кроз човека, кроз Марију.  И та тајна им је од векова била позната. Зато имамо Иблиса из Курана који одбија да се поклонио Адаму. Наводим вам текст који није из наших књига, али јесте. Идентичну идеју имате у Иринеја Лионског. Онај који је од ватре/светлости не може да се клања ономе који је од земље!

И сада, када питаш шта је обличје Божије у нама. Нема га. Обличје је Ис Хс од крви и меса. Он је то.        

Sa time ,verovatno, ima veze to sto se vade cestice i za njih na proskomidiji. Zasto onda Sv Atanasije kaze da andjeli nisu po oblicju Bozjem? Jeli i kod njega uticaj platonizma? 

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Trifke рече

Sa time ,verovatno, ima veze to sto se vade cestice i za njih na proskomidiji. Zasto onda Sv Atanasije kaze da andjeli nisu po oblicju Bozjem? Jeli i kod njega uticaj platonizma? 

Јесте. А проскомидија није постојала у његово време. Зато ти размишљаш у другом кључу. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, Trifke рече

Ih, pa nije on Cosa Nostra Ta cast pripada meni! ;) 

Bratac, Vito Korleone (tvoja profilna) je u romanu u filmu,ubio ga je  Don Čiču, a Majkl kao starac, sedi u dvoristu svoje vile i umire sam. Majkl je uz mene celo vreme, i kad znam i kad ne znam! :))

7m3edOy.png

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Тања1 рече

Bratac, Vito Korleone (tvoja profilna) je u romanu u filmu,ubio ga je  Don Čiču, a Majkl kao starac, sedi u dvoristu svoje vile i umire sam. Majkl je uz mene celo vreme, i kad znam i kad ne znam! :))

 

Jok strefio ga infrakt u sred paradajsa!  :))

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...