Jump to content

Зоран Ђуровић: Свети Јован Златоусти: Васкрсли смо са Христом и на небу седимо са Њиме

Оцени ову тему


Препоручена порука

А када се сабраше фарисеји, упита их Исус

Мар.:12:35Лука:20:41

 

42

Говорећи: (та мислите за Христа? Чији је син? Рекоше му: Давидов.

Мат.:21:8

 

43

Рече им: Како, дакле, Давид њега у Духу назива Господом говорећи:

2 Сам.:23:2Дела:2:302 Пет.:1:21

 

44

Рече Господ Господу мојему: Сједи мени с десне стране, док положим непријатеље твоје за подножје ногама твојим?

Псал.:10:1Дела:2:30Дела:2:341 Кор.:15:25Јевр.:1:13

 

45

Када, дакле, Давид назива њега Господом, како му је син?

 

46

И нико му не могаше одговорити ни ријеч; нити смједе ко од тога дана да га запита више.

 

Kako David u Duhu vidi Gospoda ako znamo da je Duh sišao sa Sinom?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 65
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 5 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Рече Господ Господу мојему: Сједи мени с десне стране, док положим непријатеље твоје за подножје ногама твојим?

A što mu ovo kaže kad su svi već položeni?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Кратос рече

A što mu ovo kaže kad su svi već položeni?

Za svjedočanstvo vama, da se čuje to što govorite da Sin nije u slavi Oca svog.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Volim_Sina_Bozjeg рече

Za svjedočanstvo vama, da se čuje to što govorite da Sin nije u slavi Oca svog.

Obraća se Sinu.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево одломак од Симеона Новог Богослова из беседе о васкрсењу:

 У васкрсење Христово већина људи, додуше, верује, али мало је оних који га јасно виде, а они који га нису видели не могу ни да се поклоне Христу Исусу као светом и Господу. Јер речено је: Нико не може да каже да је Господ Исус, осим Духом Светим. А на другом месту: Дух је Бог и они који Му се клањају у духу и истини треба да се клањају. Ни свештене речи које свакодневно устима произносимо не кажу: „У васкрсење Христово поверовавши“, него: „Васкрсење Христово видевши, поклонимо се Светом Господу Исусу, једином безгрешном“. Како то да нас сада Дух Свети подстиче да говоримо (као да смо га видели, а нисмо), „васкрсење Христово видевши“, иако је Христос васкрсао једанпут пре хиљаду година, а ни тада Га нико није видео док је васкрсавао? Зар Божанско Писмо хоће да нас наведе на лаж? Далеко било. Оно, штавише, заповеда да говоримо истину како васкрсење Христово бива у сваком од нас верних и то да не једном, него, могло би се рећи, свакога часа сам Владика Христос у нама васкрсава, блистајући и сијајући зрацима непропадљивости и Божанства. Јер светлоносно присуство Духа показује нам васкрсење Владичино које се догодило ујутро, а тачније је рећи да нам даје да гледамо самог васкрслог. Зато ми и кажемо: Бог je Господ и јавио нам се, а наговештавајући Његов други долазак додајемо ово и говоримо: Благословен је Који ће доћи у име Господње. Дакле, онима којима се јави, васкрсли Христос свакако се објављује духовно самим духовним очима. Јер када се Духом јави у нама, Он нас васкрсава и оживљује из мртвих и даје нам да Га у себи видимо читавог и живог, бесмртног и вечног, и не само то, него нам јасно даје да знамо како нас са Собом саваскрсава и сапрославља, како и читаво Божанско Писмо сведочи.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, Матусал рече

Ни свештене речи које свакодневно устима произносимо не кажу: „У васкрсење Христово поверовавши“, него: „Васкрсење Христово видевши, поклонимо се Светом Господу Исусу, једином безгрешном“.

Amin.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Матусал рече

Ево одломак од Симеона Новог Богослова из беседе о васкрсењу:

 У васкрсење Христово већина људи, додуше, верује, али мало је оних који га јасно виде, а они који га нису видели не могу ни да се поклоне Христу Исусу као светом и Господу. Јер речено је: Нико не може да каже да је Господ Исус, осим Духом Светим. А на другом месту: Дух је Бог и они који Му се клањају у духу и истини треба да се клањају. Ни свештене речи које свакодневно устима произносимо не кажу: „У васкрсење Христово поверовавши“, него: „Васкрсење Христово видевши, поклонимо се Светом Господу Исусу, једином безгрешном“. Како то да нас сада Дух Свети подстиче да говоримо (као да смо га видели, а нисмо), „васкрсење Христово видевши“, иако је Христос васкрсао једанпут пре хиљаду година, а ни тада Га нико није видео док је васкрсавао? 

 

Немој ми ти ту сада са овим Новотарцем! :))

l10wBu7.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 26/4/2017 at 19:27, александар живаљев рече

Од срца благодарим на овим дивним одговорима.

Хвала, мислим и да би били и бољи да нема ове  опозиције која није баш на нивоу увек... Разговарало би се у опуштенијој атмосфери, али шта да се ради... Међу својима смо...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Хвала, мислим и да би били и бољи да нема ове  опозиције која није баш на нивоу увек...

Имаш поздрав од Премијер-Предшједника.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 26/4/2017 at 19:33, Volim_Sina_Bozjeg рече

Avini tekstovi su podviznicki

Уживо бих се вероватно и зацрвенео на овај енкомиј, мада те похвале имају малу вредност или никакву, јер долазе од простих рибара... Дакле, да наставимо да простујемо док Господ не дође! :sunce:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Zoran Đurović рече

Уживо бих се вероватно и зацрвенео на овај енкомиј, мада те похвале имају малу вредност или никакву, јер долазе од простих рибара... Дакле, да наставимо да простујемо док Господ не дође! :sunce:

Nijesam ni hteo slavu ljudsku da potežem. :) ..te u tom Duhu...samo nezaustavljivo.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Nego ljudi ne mogu da se načitam Jovana 17.

Posle poziva oglašeni iziđite samo nam je Jovan 17. potreban i to na kolenima.

Ово је врхунска ствар. Али запазити да он говори као аутентични човек овде, и то онај који има славу пре постања света. Амфилохије је једном добро рекао да не може да верује у Бога који би могао и да благује без света и човека. То му је била света мисао. 

Текст је пребогат.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...