Jump to content

Google "doodle" logo postoji da označi bilo koji dan, godišnjicu ili praznik, bez obzira na to koliko je nejasan ili bizaran. Ali, ništa na Vaskrs, naravno. Zašto? 

Оцени ову тему


Djapa

Препоручена порука

пре 18 минута, cloudking рече

Pa jel vole da se k***e kako su "vecina"? Onda nek daju malo prostora i drugima... niko nije rekao da je sramota biti hrisanin, jednostavno se nije osetila potreba za skreatnjem paznje na nekoga kome paznje uopste nije potrebna. Google svojim doodle-ovima skrece paznju na drustvene probleme i promovise stvari za koje smatra da treba da buu promovisane. Nego se to kod hriscana odma prevodi kao svojevrsni atak!

Na kraju krajeva, privatna firma ne mora nikome da polaze racune za marketing, hriscani nek naprave svoj google pa tamo nek svaki dan kace cije god doodlove oce... :)

Па добро, нека раде шта хоће, а ти се немој бунити. Кад једном превладају ови које гугл сматра вреднима (https://ramadan.withgoogle.com/), вероватно ћеш се у тренутцима пред одрубљивање неверничке главе сетити тог грозног времена кад су размажени хришћани кукали што им гугл не качи сличице...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Juanito рече

Па добро, нека раде шта хоће, а ти се немој бунити. Кад једном превладају ови које гугл сматра вреднима (https://ramadan.withgoogle.com/), вероватно ћеш се у тренутцима пред одрубљивање неверничке главе сетити тог грозног времена кад су размажени хришћани кукали што им гугл не качи сличице...

 

Nije, nego su hrscani navikli i da prdnu i da stisnu... i da budu najveci carevi i da budu najvece zrtve u isto vreme. Kad atesiti kazu "mi smo u pravu" hriscani kazu "hahahaha vas 2promila ste u pravu a vidi ko je ovde najmasovniji u diskoteci, a?"
A kad muslimani kazu, "profajliranje od nas pravi gradjane treceg reda", hriscani kazu "ma nije nego?! Nas ceo svet mrzi, ponizava, vredja i unistava... eno i google cak nece ni da nas pogleda... mi smo najjadniji i najugrozeniji! Danas je bezbednije biti peder nego hriscanin!"

 

Ali Ok, spreman sam da promenim misljenje.

Zasto google to radi hriscanima?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Juanito рече

Па добро, нека раде шта хоће, а ти се немој бунити. Кад једном превладају ови које гугл сматра вреднима (https://ramadan.withgoogle.com/), вероватно ћеш се у тренутцима пред одрубљивање неверничке главе сетити тог грозног времена кад су размажени хришћани кукали што им гугл не качи сличице...

 

Do sada ni jedan musliman nije pokazao nameru da mi odsece glavu.

Mnogi hrisacni su pokazali nameru da visim na banderi samo zato sto sam ateista... (znam ja da su to prazne internet pretnje, but still)

 

A ti Dare da vratis nalog Juanu :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, cloudking рече

Zasto google to radi hriscanima?

Зато што није политички коректно бити хришћанин. Увредиће се муслимани, гејеви, трансродни, двополни, трополни... Просто и једноставно. Хришћаство се само не уклапа у тренутно владајуће левичарско будалашење. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Juanito рече

Зато што није политички коректно бити хришћанин. Увредиће се муслимани, гејеви, трансродни, двополни, трополни... Просто и једноставно. Хришћаство се само не уклапа у тренутно владајуће левичарско будалашење. 

 

they had it comming

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, cloudking рече

 

Do sada ni jedan musliman nije pokazao nameru da mi odsece glavu.

Mnogi hrisacni su pokazali nameru da visim na banderi samo zato sto sam ateista... (znam ja da su to prazne internet pretnje, but still)

 

A ti Dare da vratis nalog Juanu :D

То нису хришћани. Хришћанин који те обеси иде у пакао. Муслиман који ти одсече главу неверничку добија оне силне девице као награду, а феминисткиње се не буне за објективизацију.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма то је све ствар маркетинга. Мислим да је и боље да се не појављују света обиљежја међу све те глупости. Боље да гугл укине неке рђаве ствари (порнографију, рекламе, шпијунжу, паћење...) него да лицемерно честита васкрс.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 46 минута, cloudking рече

 

Pa jel vole da se k***e kako su "vecina"? Onda nek daju malo prostora i drugima... niko nije rekao da je sramota biti hrisanin, jednostavno se nije osetila potreba za skreatnjem paznje na nekoga kome paznje uopste nije potrebna. Google svojim doodle-ovima skrece paznju na drustvene probleme i promovise stvari za koje smatra da treba da buu promovisane. Nego se to kod hriscana odma prevodi kao svojevrsni atak!

Na kraju krajeva, privatna firma ne mora nikome da polaze racune za marketing, hriscani nek naprave svoj google pa tamo nek svaki dan kace cije god doodlove oce... :)

Google je privatna firma i ima prava da kaci sta hoce to niko ne spori. Naravno sasvim je normalna i opravdana  kritika toga sto google ne smatra da je vredno spomenuti Vaskrs pogotovo sada kada se poklapaju i pravoslavni i katolicki. I nije problem u google-u nisu oni izmislili toplu vodu nego samo prenose ono sto je popularno godinama unazad, a to je da se na hriscanstvo gleda sa podsmehom dok se na raznorazne budalastine poput horoskopa i slicnih stvari gleda sa odusevljenjem

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Филозоф рече

I nije problem u google-u nisu oni izmislili toplu vodu nego samo prenose ono sto je popularno godinama unazad, a to je da se na hriscanstvo gleda sa podsmehom dok se na raznorazne budalastine poput horoskopa i slicnih stvari gleda sa odusevljenjem

 

Ako ti posle 2000 godina apsolutne dominacije svojih ideja gubis bitku sa horoskopom onda nesto ocigledno ne radis kako valja

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Ацо Конатар рече

Ма то је све ствар маркетинга. Мислим да је и боље да се не појављују света обиљежја међу све те глупости. Боље да гугл укине неке рђаве ствари (порнографију, рекламе, шпијунжу, паћење...) него да лицемерно честита васкрс.

Svi mediji su laz i neistina, sire dezinformacije, laz i nestinu a hiljadu puta ponovljena laz postaje istina i mnogi podlegnu tome. Ne mozemo mi da menjamo svet i da ispravljamo sve nepravde ovog sveta ali mozemo da stanemo za sebe i da ne dozvolimo da nas svako ponizava i diskriminise, ne mora google da stavlja doodle za Vaskrs ali nemoj onda da stavlja nista nikad, jer ako danas nisam imao slicicu necu da je imam ni za gej parade, ramadane itd....Google je dosao u moju zemlju da radi a ne ja u njegovu. Da smo mi Srbi branili svoje interese i cuvali svoju veru i nacionalni identitet ne bi bili tu gde jesmo i ne bi se ovaj razgovor ni vodio ovde na ovom forumu, gde ce i da ostane, da se zaboravi kao i sve ostalo. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Juanito рече

Зато што није политички коректно бити хришћанин. Увредиће се муслимани, гејеви, трансродни, двополни, трополни... Просто и једноставно. Хришћаство се само не уклапа у тренутно владајуће левичарско будалашење. 

 

Odakle li samo taj koncpet konstatne "uvredljivosti" i siktanja na sve i svasta..

 

http://www.blic.rs/zabava/vesti/nemoralno-i-eksplicitno-adrijana-lima-je-ovim-snimkom-naljutila-vernike/1qq3myx

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Juanito рече

Друштво у коме је ОК и кул бити све, укључујући и најбизарније далекоисточне секте са својим екстремно штетним учењима (веганство, псеудонаука, псеудомедицина), а срамота једино бити хришћанин, поприлично клизи у тоталитаризам.

 Клизење у тоталитаризам се најбоље види на јутјубу (чији је власник гугл). Тамо већ једно годину дана бесни 'рат' где у неколико наврата покушавају да каналима који се баве политиком, питањима ЛГБТ, феминизмом и сличним темама укину монетизацију. Ради се о каналима који имају стотине хиљада, а неки и милионе, претплатника и који у суштини чине окосницу зараде гугла од рекламирања на јутјубу јер привлаче највише посетилаца. Јутјуб је то што јесте управо због монетизације, тј. могућности аутора да наплате свој труд и постављање клипова кроз зараду на рекламама које се стављају на клипове. Пола пара иде ауторима, пола узима гугл. Већина тих главних канала неће више ништа да поставља на јутјуб ако не могу да узму неку пару од тога, не исплати им се и не могу да губе време на то онда.

 А повод је нека прича о томе да спонзори не желе да стављају своје рекламе на клипове који се баве "контроверзним" темама, без да се дефинише шта то значи. Па је онда јутјуб увео ретардирано правило да је, рецимо, било какво помињање рата у Сирији аутоматски контроверзна тема. Потпуно небитно који је став аутора о томе, помени рат и флип, оде монетизација.

 За разлику од ове приче о дудлу, која је из овог угла небитна - никоме ни у џеп ни из џепа - овде пуцају себи у ногу финансијски и ризикују опстанак јутјуба, који је после гугла најпосећенији сајт на интернету, фејсбук је рецимо тек трећи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 часа, Juanito рече

Не ради се о томе, већ да вероватно није стављено да се одређене групе не увреде. Бљуц.

...

пре 16 часа, Juanito рече

Али нико то није рекао. Већину хришћана реално заболе шта гугл качи. Ово није хришћанско питање, него друштвено. Друштво у коме је ОК и кул бити све, укључујући и најбизарније далекоисточне секте са својим екстремно штетним учењима (веганство, псеудонаука, псеудомедицина), а срамота једино бити хришћанин, поприлично клизи у тоталитаризам. Ако мислиш да претерујем, погледај мало и размисли. Друштво је политички коректно према скоро свима, осим према хришћанима. Не говорим о Србији, него о савременом западном свету.

...

Bravo brate. Oba u centar.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...