Jump to content

Проблем са крајностима еволуционизма и креационизма

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 5 минута, Milan Nikolic рече

Ajnštajnova teorija (relativiteta) ipak nije stub kvantne mehanike. Otkud tebi to da jeste?

Нисам нигде рекао да је стуб квантне механике, него квантне теорије поља. Две различите ствари. Квантна теорија поља је најфундаменталнији опис природе који имамо. Стандардни Модел физике, који описује све честице и интеракције у природи путем фундаменталних сила (осим гравитације), је ништа друго него квантна теорија поља. А кв. теорија поља је ништа друго него релативистичка квантна механика, значи спој Специјалне теорије релативитета и квантне механике.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ali takva teorija je danas rak rana fizike. Svi beže od nje kada se dotakne pitanje gravitacije i, što je najvažnije, sam pojam vremena.

Ovde smo se zaglavili sa raspravom o vremenu. Zato želim da rasvetlim neka pitanja i razvejem neke zablude. Bavim se i ja time, kao i ti, jer me jako zanimaju takve teme.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 часа, cloudking рече

Zato sto nisu postojali rapso... vidis kako je logika elegantna stvar? :)

Po prvi put da se slažemo, naravno da virusi nisu postojali...bar ne onako kako ih ti zamišljaš...:)

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 часа, Рапсоди рече

Да добро сте рекли у почетку ...

Какве бре вирусе, пуцали од здравља и живели ...колико беше година.... joooj

I kako onda nastaše virusi?

 

Цитат

Е само нек се јави неко паметан и каже да је дугоживљење старозаветних људи у ствари  једна велика метафора.....

Ma, jok... stvarno su živeli po par stotina godina... kao i razne ličnosti iz svih svetskih mitologija... samo, ovi tvoji su "stvarno" toliko živeli...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, Milan Nikolic рече

Ali toliko sam potrešen tvojim insistiranjem da Božije poznanje tvorevine nema veze sa Njegovom voljom.

Nema.Ne znam šta tu ima da te potresa.Bog poznaje celokupnu tvorevinu kao njen Kreator.Apropo hronologije o kojoj pričaš kako je to jagnje zaklano pre postanja sveta?Sećaš se toga iz Pisma?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Avocado рече

samo, ovi tvoji su "stvarno" toliko živeli.

Oni nisu samo moji, i tvoji su koliko i moji....pa možeš da se praćakaš koliko oš...:))) 

 

пре 15 минута, Avocado рече

I kako onda nastaše virusi?

I kako onda nastade prva ćelija...

  • Волим 1

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Рапсоди рече

Oni nisu samo moji, i tvoji su koliko i moji....pa možeš da se praćakaš koliko oš...:))) 

100%

Цитат

I kako onda nastade prva ćelija...

Ne znam.

Nego, jel po tvojoj "teoriji" virus nastao evolucijom ili ga je stvorio Bog?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Avocado рече

I kako onda nastaše virusi?

Kako?Šta kaže zvanična nauka?Sa kometa došli?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Bokisd рече

Jaje ili kokoska. :)


 

Pa naravno kokoška....i stvori Bog....pernate.tog i tog dana...:)

  • Волим 1

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Avocado рече

Nego, jel po tvojoj "teoriji" virus nastao evolucijom ili ga je stvorio Bog?

I Bog stvori ćeliju....po Božijoj teoriji...:)))

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Рапсоди рече

I Bog stvori ćeliju....po Božijoj teoriji...:)))

Pa hvala mu na toj kreaciji, bas je dobar! :D

Boze, kolko nas bog voli pa to je maloumno :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, Рапсоди рече

I Bog stvori ćeliju....po Božijoj teoriji...:)))

Zašto bi dobri Bog stvorio viruse?

Inače... svesna si da virus nema ćelije?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 часа, Рапсоди рече

Па рецимо, рецимооооо да су преживели тако што се нису ни сусрели...а ваша маленкост нека претпостави  зашто се нису никада нашли  у загрљају грипЕ..

Fantasticno nemoguce objasnjenje. Ako se nisu sreli oni licno sto je naravno potpuno nemoguce, srela su se njihova djeca i potomci, i opet sa bilo koje god strane da krenes nije bilo sanse da prezive u tako malom broju neotporni. 

Nisam ti spominjao bakterije. Pored virusa, bakterije su eksplicitan dokaz za evoluciju sam po sebi. Bakterije su organizmi ciji je jedini zadatak da razloze uginulu materiju na proste komponente koje se opet kao hrana vracaju u prirodu. Dakle ako nije bilo bakterija u pocetku jer nije bilo smrti, onda ih je Bog morao naknadno stvoriti, ili opet na djelu imamo fantasticno brzu abiogenezu...ali ne ne...Bog je pocinuo do svojih djela jer sve sto je stvorio bijese dobro bez nedostataka, tako nisu bakterije smjele nedostajati...ali bakterije su sluge smrti (za novi zivot)...tako da obrni okreni u slijepoj ste ulici sa svakim svojim iskazom. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...