Jump to content

Да ли бисте желели прекид раскола Цркве Истока и Запада?

Оцени ову тему


Да ли бисте желели?  

93 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли бисте желели?

    • Да
      43
    • Не
      14


Препоручена порука

пре 1 минут, Protos рече

Sveta Rimska Crkva priznaje pravoslavnim svete tajne, tako da su Porfirije i Pajsije imali pristup svetim tajnama i mogli su svakako da se posvete, ali to ne treba da bude ohrabrenje raskolu. 

Прочитај нешто о њима и погледај њихове слике, види се одмах да су свети људи. Имали су дар прозорљивости, на њихову молитву су се дешавала чуда. А ја сам се данас молио оцу Пију и ти си дошао на форум. То је занимљиво.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Protos рече

Možda je to znak da se barem ti vratiš u Katoličku Crkvu. 

Ја сам у Цркви, а мислим да је то знак да се ти отвориш више ка Православној Цркви пошто видим да имаш оштар став.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Protos рече

Uozbiljite se i prihvatite primat. 

To si mogao da zatražiš posle nekog sistemskog izlaganja. Znamo da moramo da prihvatimo primat jer bez njega nema Crkve. Zato moramo da razgovaramo o primatu.

Mene jako zanima to pitanje. Pokušavam da se bavim najozbiljnije s tim, koliko je u mojoj moći.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Protos рече

Videli smo šta ste vi postigli vašom ljubavlju. To što ste pokristili dok ste bili u Katoličkoj Crkvi, pre 11. veka, to vam je, od tad ni makac. Čak i današnja misija se uglavnom zasniva na potrebama gastarbajterske dijaspore. Pa titula arhiepiskopa Bukurešta je "Patrijarh Rumuna". Šta je to? Neki vilevnjaci, viša rasa? Uozbiljite se i prihvatite primat. 

Да... преживјели вијекове муслиманске власти скоро неокржњени. А РКЦ у меувремену изгубила Њемачку, Скандинавију и Енглеску сама од себе :D

Него, не одговараш ми. Који је основ примата папе?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да, наравно.

И у оном тесту за хришћане, резултат ми је био 100% православац / 94% католик, тако да бих свакако и да помирим те две стране своје личности. :ani_biggrin:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 45 минута, Milan Nikolic рече

To si mogao da zatražiš posle nekog sistemskog izlaganja. Znamo da moramo da prihvatimo primat jer bez njega nema Crkve. Zato moramo da razgovaramo o primatu.

Mene jako zanima to pitanje. Pokušavam da se bavim najozbiljnije s tim, koliko je u mojoj moći.

Primat prvi 1000 bi bil ok .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Lako je to reći, ali problem je kako to primeniti danas kada imamo pregršt dodatnih pitanja i nedoumica striktno u trijadologiji. To je zajednički problem jer smo svi u tom problemu, nikome od nas nije dovoljno jasno kako na sve odgovoriti.

Nije slučajno sve ovo što nam se dešava. Sada se treba suočiti sa svim pitanjima koja su potekla još odavno, naprimer, zašto je važno razjasniti zapadno traganje za poretkom unutar i u životu Svete Trojice.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 16.4.2010. at 15:10, obi-wan рече

Prekid raskola nije moguc, jer to odavno nije raskol nego niz otvorenih jeresi sabranih na jedno mesto... kad se to na Zapadu rascisti i ocisti onda ce on sam prirodno da se ponovo nakalemi na pitomu vocku sa koje je i otpao...

Амин

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То питање је једнако питању: Да ли бисте желели да болесни оздраве? 

Да, желели бисмо, али није до нас. 

Западна ''црква'' не показује никакву жељу за оздрављењем, само тера по своме.

Појединци жељни Лекара су увек добро дошли, а римска религија је толико искомпромитована, па чак и да се ''незаблудиви'' одрекне свих заблуда, уједињење би свакако нанело глобалну штету Источном хришћанству.

Ман'те се ћорава посла.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Protos рече

I taj izraz "katoličanske" je patetičan pokušaj bežanja od Katoličke Crkve. 

Od katoličke i treba bežati jer je to leglo pedofilije,pederastije i svih mogućih izopačenosti.0703_read

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Protos рече

Sveta Rimska Crkva priznaje pravoslavnim svete tajne, tako da su Porfirije i Pajsije imali pristup svetim tajnama i mogli su svakako da se posvete, ali to ne treba da bude ohrabrenje raskolu. 

A po čemu je sveta leba ti?Po količini isplaćenog novca na ime odštete za pederastiju?Ma presveta je.....:smeh1:

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Milan Nikolic рече

Samo što je danas problem u tome što su skoro svi izdali Zizjulasa (u tom segmentu), a koji su ga podržavali. Izdali su ga ep.bački Irinej, m.Amfilohije i ep.Atanasije Jevtić. Šta ćeš više.

Не брате, само се променила геополитичка ситуација у свету, бар ја тако мислим. Православној Русији не пада напамет да се потчињава папи, никада. Тако да ће владика Зизјулас ускоро вероватно у пензију... Помирите се с с тим. Екуменизам је готов. 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Protos рече

Videli smo šta ste vi postigli vašom ljubavlju. To što ste pokristili dok ste bili u Katoličkoj Crkvi, pre 11. veka, to vam je, od tad ni makac. Čak i današnja misija se uglavnom zasniva na potrebama gastarbajterske dijaspore. Pa titula arhiepiskopa Bukurešta je "Patrijarh Rumuna". Šta je to? Neki vilevnjaci, viša rasa? Uozbiljite se i prihvatite primat. 

Па што не кажеш:ani_biggrin:. Ево саћемо... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I drugo raskol je nastao uvođenjem novotarija od strane u zabludi nezabludivog rimskog episkopa a ne od strane pravoslavaca tako da ako se želi pomirenje najpre raskolnici nek se pokaju za raskol koji su sami napravili a da je to raskol,đavolskog tipa pokazuje i gomila protenstanskih sekti koju su prvosektaši iz  Rima izrodili.

 

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...