Jump to content

Да ли бисте желели прекид раскола Цркве Истока и Запада?

Оцени ову тему


Да ли бисте желели?  

93 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли бисте желели?

    • Да
      43
    • Не
      14


Препоручена порука

пре 2 минута, Iulianus рече

(Hehehe!)

Čini mi se da je to bio forum na Bitno.net sajtu. Ali nemoj da me držiš za reč je davno je to bilo, možda čak nekih pet godina. (U to vreme se upokojio i onaj "itinsopravoslavni" Ihtus. op-sa-sa, tako nekako:smeh1:)

Da , šteta što nemaju forum poput ovog.

:ok:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Кратос рече

I drugo raskol je nastao uvođenjem novotarija od strane u zabludi nezabludivog rimskog episkopa a ne od strane pravoslavaca tako da ako se želi pomirenje najpre raskolnici nek se pokaju za raskol koji su sami napravili a da je to raskol,đavolskog tipa pokazuje i gomila protenstanskih sekti koju su prvosektaši iz  Rima izrodili.

 

 Pa nije Rim pao u sektu, već protestanti. Zajedničko protestantima i pravoslavnima je neprihvatanje Rima. Crkva Rima okuplja skoro 1.3 milijarde ljudi, pravoslavci okupljaju oko 200 miliona, tako da ko je ovde sekta? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Ivan Marković рече

Колико папа има нуклеарних бојевих глава? Ако нема ни једну, што да се цимамо, реално. Иначе, колико квадрата има Ватикан? 

Pa p. Vartolomej ima nula nuklearnih glava pa je prvi kod vas, kvazi prvi, niko ga ne zarezuje, pa vam Crkva stoji nad ambisom. I kakve veze imaju nuklearne glave sa Crkvom, da nećete možda u ime Hrista gradove da brišete sa lica zemlje? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Protos рече

Treba se odreći nacije zarad Hrista. Na Strašnom Sudu vas Hristos neće pitati da li ste Srbi, Jelini ili Jevreji, već da li ste Hristovi. 

Vidim da koristiš pravoslavne termine , biće nešto od tebe.:ok:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Ћириличар рече

Да... преживјели вијекове муслиманске власти скоро неокржњени. А РКЦ у меувремену изгубила Њемачку, Скандинавију и Енглеску сама од себе :D

Него, не одговараш ми. Који је основ примата папе?

To kako ste preživeli bolje da niste preživeli, sve vernike vam uzeli muslimani i monofiziti. To što Grci i dalje šalju episkopa u Jerusalim ili Aleksandriju ne znači da ste preživeli u punom sjaju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, todor рече

То питање је једнако питању: Да ли бисте желели да болесни оздраве? 

Да, желели бисмо, али није до нас. 

Западна ''црква'' не показује никакву жељу за оздрављењем, само тера по своме.

Појединци жељни Лекара су увек добро дошли, а римска религија је толико искомпромитована, па чак и да се ''незаблудиви'' одрекне свих заблуда, уједињење би свакако нанело глобалну штету Источном хришћанству.

Ман'те се ћорава посла.

Kakva globalna šteta istočnom hrišćanstvu? Pa za vas niko nije čuo skoro ni na istoku, a kamoli na zapadu. Da dođe do ujedinjenja, ljudi bi mislili da ste katolici sa čudnim kapama i bradama. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Кратос рече

Jedini zajednički problem može biti islam ali i kada smo im nudili da se ujedinimo u borbi protiv zajedničke pošasti ti isti nezabludivi ljubitelji primata su pravoslavnima zabili nož u leđa,tako da ako se prvi put prevariš možda prođe al drugi put si glup ili budala....

Zapravo pravoslavni su prvi poklali katolike u Carigradu 1182. godine. Malo manje da glumite žrtve, a više da se borite protiv nacionalističke gordosti, pa biste možda i bili deo Katoličke Crkve, ovako blejite na Balkanu odsečeni od sveta, potpuno irelevantni. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, todor рече

То питање је једнако питању: Да ли бисте желели да болесни оздраве? 

Да, желели бисмо, али није до нас. 

Западна ''црква'' не показује никакву жељу за оздрављењем, само тера по своме.

Појединци жељни Лекара су увек добро дошли, а римска религија је толико искомпромитована, па чак и да се ''незаблудиви'' одрекне свих заблуда, уједињење би свакако нанело глобалну штету Источном хришћанству.

Ман'те се ћорава посла.

Vi ne vidite da ste vi bolesni. Nacionalističko istočno-evropsko leglo koje nije zainteresovano da propoveda Hrista, samo vam je stalo da delite vaše mrtve jurizdikcije. Antiohijska Crkva prekinula opštenje sa Jerusalimskog oko Katra gde i nema hrišćana. Niste u stanju na jednom saboru da se okupite, bojite se da rešite osnovne kanonske probleme, zato što vam je nacionalni interes iznad interesa Crkve, postavlja se pitanje, da li ste vi uopšte Crkva? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Milan Nikolic рече

Lako je to reći, ali problem je kako to primeniti danas kada imamo pregršt dodatnih pitanja i nedoumica striktno u trijadologiji. To je zajednički problem jer smo svi u tom problemu, nikome od nas nije dovoljno jasno kako na sve odgovoriti.

Nije slučajno sve ovo što nam se dešava. Sada se treba suočiti sa svim pitanjima koja su potekla još odavno, naprimer, zašto je važno razjasniti zapadno traganje za poretkom unutar i u životu Svete Trojice.

To što Zjezjulas prosipa priče da ličnost postoji bez suštine, to okači mačku o rep, to je floskula.  Nije problem u trijadologiji, problem je u nacionalizmu istočnih naroda, sve je to poteklo od Grka koji se gorde zbog svoje drevne kulture i istorije. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, kopitar рече

Jes siguran , znam da je obrnuto.

Ја се позивам на расправе оца Ђуровића на форуму. Управо је Кратосу мислим одговарао тиме. 

 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, Дидим рече

1rxn0r.jpg

Jedna pederska dijabola naspram milijarde plaćene odštete na ime pedofilije....a oviju dana i papicin pomoćnik bio optužen...

  • Волим 1

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Protos рече

To kako ste preživeli bolje da niste preživeli, sve vernike vam uzeli muslimani i monofiziti. To što Grci i dalje šalju episkopa u Jerusalim ili Aleksandriju ne znači da ste preživeli u punom sjaju.

Уууу, бууууурррррнннн, али пусти то да су пропаст Византије за 1453. годину удесили управо католици 1204. због пара. Ено, Венеција и дан данас се сјаји са оним лавовима :smeh1:

Него не одговори ми, јуначе, који је основ папског примата?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Кратос рече

Jedna pederska dijabola naspram milijarde plaćene odštete na ime pedofilije....a oviju dana i papicin pomoćnik bio optužen...

Odakle ti to da je jedini? Papin pomoćnik? Pa i Kačavenda je bio patrijarhov pomoćnik. I Juda je bio Hristov pomoćnik. To je ljudski faktor u Crkvi, klir nije bezgrešan. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Ћириличар рече

Уууу, бууууурррррнннн, али пусти то да су пропаст Византије за 1453. годину удесили управо католици 1204. због пара. Ено, Венеција и дан данас се сјаји са оним лавовима :smeh1:

Него не одговори ми, јуначе, који је основ папског примата?

Sveta Rimska Crkva nije bila dužna da pomaže raskolnicima niti je dužna da se izvinjava sa grehe prošlosti, Crkva je eshatološka kategorija, to što vi gledate svet kroz nacionalne interes, to je vaša kletva. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Protos рече

 Pa nije Rim pao u sektu, već protestanti. Zajedničko protestantima i pravoslavnima je neprihvatanje Rima. Crkva Rima okuplja skoro 1.3 milijarde ljudi, pravoslavci okupljaju oko 200 miliona, tako da ko je ovde sekta? 

Fariseji su okupljali 99 % jevreja 1 % su bili Hristovi učenici tako da taj argument mož da obesiš o ključeve raja zamenika Sina Božijeg...

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...