Jump to content

Који предбрачни односи се називају блудом и због чега?

Оцени ову тему


Препоручена порука

@billy2014 Dovoljno su žalosne ovakve situacije i bez dodatnog otežavanja od strane forumaša koji su u sukobu posmatrači. Dozvolićeš da imamo pravo da procijenimo kako ćemo reagovati. Ima opomena za koje forum ne zna. Evo, njih dvoje su se smirili pa možeš i ti nas pustiti da radimo svoj posao.

9 minutes ago, Џуманџи рече

Могу само да кажем да сам Ок са тим што сте ми обрисали пост јер се могао протумачити као препуцавање, али сам ја најозбиљније питала.

Vrlo nesrećan izbor riječi, nema potrebe kad se isto to može reći na prihvatljiv način. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tema je iscrpno obrađena, što Aleksandar pravilno reče a sad već prelazi u smijuriju i sa Muramasinim n-tim prozivanjem prepodobnih i ponavljanjem poznatih nam predrasuda. Ako nećete ozbiljno razgovarati, da zatvaramo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@billy2014 Dovoljno su žalosne ovakve situacije i bez dodatnog otežavanja od strane forumaša koji su u sukobu posmatrači. Dozvolićeš da imamo pravo da procijenimo kako ćemo reagovati. Ima opomena za koje forum ne zna. Evo, njih dvoje su se smirili pa možeš i ti nas pustiti da radimo svoj posao.

Vrlo nesrećan izbor riječi, nema potrebe kad se isto to može reći na prihvatljiv način. 

@Dijana

Promakla mi je opomena ukoliko mi je i upućena. ..shvatio sam da je izbrisana i video potonji tvoj komentar.Pa sad pitam jesam li opomenut i šta je bilo neprikladno u mom odgovoru VSB koji je izbrisan?

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Спознај своју грешност у гордости и нетрпељивости, и смири се под јаку руку Божију, не кривећи никога осим себе. Тада ћеш видети помоћ Божију: како те Бог умирује и код оних који ти се супротстављају ствара наклонст срца према теби.Треба се прво очистити, а онда чистити,себе умудрити,а онда умудривати,постати светлост,а потом просветљивати,приближити себе Богу,па приводити,осветити, а онда освећивати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Неприкладно је да се људима каже да пређу код папе или у јеховане, није у реду, чак ни као шала, јер то је суђење да неко није довољно добар православац. Једноставно се не слажеш с нечијим мишљењем, не треба га осуђивати и квалификовати. Изазвало би непотребну расправу, као што је и била жустрија реакција од Џу иако није било њој упућено. Ма само сте неформално опоменути обоје. Ајде дјецо бре, будите фини! :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 hours ago, Bokisha рече

Možda vec plašite nekog vašim stilom,kao što ste spominjali da vas plaše prethodno.no to je naravno individualno i zavisi pre svega od razumevanja.

nisam imao nameru da kritikujem vaš stil pisanja vec da istaknem da nerazumem .

Kad ste objasnili da je šaljivi izraz u pitanju to je primljeno k znanju i shvatio se sporni post i odbačena je zamena teza kao mogućnost :)

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Ja se izvinjavam ako mi je 'strašan' stil, to mi zbilja nije namera.

I ne sećam se da sam rekla da me neko plaši. Možda ste me pomešali sa nekim.

Ali drago mi je da je nesporazum otklonjen. Posebno kad je Dijana podsetila da treba da budemo fini. Svako dobro. :)

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 hours ago, Bokisha рече

Možda vec plašite nekog vašim stilom,kao što ste spominjali da vas plaše prethodno.no to je naravno individualno i zavisi pre svega od razumevanja.

nisam imao nameru da kritikujem vaš stil pisanja vec da istaknem da nerazumem .

Ja sam rekla da me plaši.
Iskustvo mi je pokazalo da se nekih prepodobnih trebam plašiti (ili čuvati)...što i ne znači da mislim na sve...ali strah je tu, ne od nepoznatog, već od dobro poznatog.
Oni koji su mi najviše pričali o čistoći duha, oni koji su promovisali sebe kao čisto biće, pokazali su mi svoje lice, i to me razočaralo i uplašilo.
Ja se izvinjavam @billy2014, što sam njemu uputila to, ali ja sam tog trena osjetila upravo ono što sam i napisala.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Неприкладно је да се људима каже да пређу код папе или у јеховане, није у реду, чак ни као шала, јер то је суђење да неко није довољно добар православац. Једноставно се не слажеш с нечијим мишљењем, не треба га осуђивати и квалификовати. Изазвало би непотребну расправу, као што је и била жустрија реакција од Џу иако није било њој упућено. Ма само сте неформално опоменути обоје. Ајде дјецо бре, будите фини! [emoji4]

Dal je suđenje il čuđenje nek Bog kaže.

Al da se pravoslavac poziva na papino mišljenje u diskusiji o pravoslavnom stavu čudno je ili šaljivo.

Inače nisam upoznat sa Admin tehnikama pravilima pa zato i pitam za opomenu.

Tema inače nije mačji kašalj pa je i za očekivati mnoga iskušenja tokom diskusije.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Спознај своју грешност у гордости и нетрпељивости, и смири се под јаку руку Божију, не кривећи никога осим себе. Тада ћеш видети помоћ Божију: како те Бог умирује и код оних који ти се супротстављају ствара наклонст срца према теби.Треба се прво очистити, а онда чистити,себе умудрити,а онда умудривати,постати светлост,а потом просветљивати,приближити себе Богу,па приводити,осветити, а онда освећивати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

11 hours ago, Bokisha рече

Jeste besmisleno što jesu svi takvi bludnici al su ubeđeni da nisu.jel podsvest lupa anesteziju savesti jer telesno slastoljublje prevaziđe prirodni nagon.....kakav mehanizam odbrane od krivice to latento samoopravdanje okolnostima , savremenoscu, zatucanoscu....nego Božja milost pokri i to i mnoge sačuva od strmoglava pored svega...ko se s bludom strmoglavio s pouzdanošću može reći da nisu kanoni bez razloga.

Bogu hvala izgleda si i ti prilično zaklonjen od tih stvari pa ne razumeš pravilno.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Samo kad ti znas o cemu pricas.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

55 minutes ago, Aquilius Cratus рече

Samo kad ti znas o cemu pricas.

iskustvo iskustvo:)))

Спознај своју грешност у гордости и нетрпељивости, и смири се под јаку руку Божију, не кривећи никога осим себе. Тада ћеш видети помоћ Божију: како те Бог умирује и код оних који ти се супротстављају ствара наклонст срца према теби.Треба се прво очистити, а онда чистити,себе умудрити,а онда умудривати,постати светлост,а потом просветљивати,приближити себе Богу,па приводити,осветити, а онда освећивати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

6 hours ago, Bokisha рече

Ne vidi se iz konteksta a imate prilično oštar stil izražavanja sto me ostavlja u nedoumici da li vas razumem pravilno

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

cekaj da vidis kad popije tri piva

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, kordun рече

cekaj da vidis kad popije tri piva

Ša kad popijem tri piva? Je l' rek'o neko nešto? You talkin' to me? :D

:pivo:

  • Волим 1

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 hours ago, Ayla рече

Ja sam rekla da me plaši.
Iskustvo mi je pokazalo da se nekih prepodobnih trebam plašiti (ili čuvati)...što i ne znači da mislim na sve...ali strah je tu, ne od nepoznatog, već od dobro poznatog.
Oni koji su mi najviše pričali o čistoći duha, oni koji su promovisali sebe kao čisto biće, pokazali su mi svoje lice, i to me razočaralo i uplašilo.
Ja se izvinjavam @billy2014, što sam njemu uputila to, ali ja sam tog trena osjetila upravo ono što sam i napisala.

plus si meni pretila pistoljem

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 24/06/2016 at 12:20, kordun рече

zato sto ces se potrositi na tudje ljude i neces imati sta da das onome sa kim bi trebao da odrobijas ovaj zivot, ako si se intimno potrosio na jednom mjestu, vec na drugom nisi vise onog kapaciteta kao na prvom, ljudi se upropaste i ne znaju sta su si uradili 

Tacno tako, ljudi i ne shvataju ljubavna bliskost je ozbiljna stvar. A posle jednog, treceg, sestog partnera jadan covek biva rastrojen, slabih zivaca, emotivno povredjen.... sve to sustize a covek i ne zna odakle. Ali moram da kazem i u braku ima svasta, neki supruznici kao pas i macka, to je tuzno i takav brak jednak je bludu.

Kako god mi pametovali, nemati nista sa covekom/zenom pre braka je bolja opcija nego zaljubljenika sa bogatim ljubavnim stazom vec do 30-te godine.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...