Jump to content

Мишљење о Исламу

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ajde oladi malo... naravno da nije jasno. 

 

 

 

Bojim se da tebi nije jasne neke lako shvatljive stvari.

Radujes se zabranjivanju Islama samo zato sto si katolik pa nisi imao to zadovoljstvo da osetis na svojoj kozi kako izgleda kad ti je religija progonjena... evo, pitaj drugare pravosalvce da ti obajsne, oni to vrlo dobro znaju. Vi katolici i protestanti bi od bruke morali da se pokrijete jednim debelim cebetom i da iz njega izlazite samo kad vam dozvolimo i to da vas bude sramota sve vreme...

 

Nije li ti palo na pamet "boze, zasto me niko na ovom forumu ne podrzi od brace hriscana? Ja ovde trujem muslimane i ateiste  i niko ni rec podrske da mi uputi?"

 

Srbi su pod muslianima bili skoro 400 godina ali steta koju imamo od vas katolika tesko  da bi mogla da se poredi... I vi cete nekome da zabranjujete nesto? Dokle? Mozete li da nam date na poklon beram jednu deceniju istorije civilizacije a da katolici nisu nesto nekome uskracivali i zabranjivali? 

 

Malo vam bilo da se izivljavate  po svojim zemljama nego ste osecali kao svoju misiju da se sirite po planeti da svojom kulturom zabranjivanja zatrujete svaki narod kojeg ste se dotakli? E sad kad vam se to obija  o glavu, sad odjednom kukate na sav glas "jao, jao, ce dumremo od talibani" pa jos ocekujete da vas neko sazaljeva ili ne daj boze razume?

 

VI svima nama dugujete jedno veliko izvinjenje, prvo nama Srbima a potom i citavoj planeti i dok se to ne desi, necu da te cujem da se busas i na koga na ovom forumu ukljucujuci mene.

 

Jel TO jasno?

 

Nemam s tobom šta raspravljat, sve svoje kredite i bonuse si iscrpio do kraja. Ne smatram te uopšte ni ozbiljnim sagovornikom ni sposobnim bilo šta suvislo reći na ovu temu, pišeš samo besmisle svaki put kad nešto napišeš. Tomu se kaže trolovanje, ispravi me ako griješim. Izvinjenje traži od Turaka koji su vas držali u ropstvu, opet pogrešna adresa. Ne stižem se radovat nekakvom zabranjivanju bilo kakvih štetnih i loših stvari koje postoje na svijetu videći njihove žrtve i poljedice ali čim takvih stvari bude manje svijet bude bolji i manje trpljenjenja će biti na njemu. Evo pa prostudiraj šta misle o vama ti za koje se toliko zalažeš: Prevedeno sa arapskog speciijalno za takve kao što si ti, neznale arapskog i još koječega sve drugog. Da arapski znaš već bi to imao sve pročitano i ne bi tu lupetao iz stranice na stranicu same besmisle:

 

Šta pišu muslimani (na arapskom) o ateistima na Twitteru

(na engleskom i na češkom - pored originala na arapskom)

http://www.ivcrn.cz/co-pisi-muslimove-o-ateistech-na-twitteru/

Daj si pozor da i tebi ne rupne ovako u glavi ko ovom mladencu:

http://www.24sata.hr/news/volio-je-grafite-i-bio-ateist-a-onda-se-odlucio-boriti-za-isil-458030

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 2.2k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Nemam s tobom šta raspravljat, sve svoje kredite i bonuse si iscrpio do kraja. Ne smatram te uopšte ni ozbiljnim sagovornikom ni sposobnim bilo šta suvislo reći na ovu temu, pišeš samo besmisle svaki put kad nešto napišeš. Tomu se kaže trolovanje, ispravi me ako griješim. Izvinjenje traži od Turaka koji su vas držali u ropstvu, opet pogrešna adresa. Ne stižem se radovat nekakvom zabranjivanju bilo kakvih štetnih i loših stvari koje postoje na svijetu videći njihove žrtve i poljedice ali čim takvih stvari bude manje svijet bude ljepši i manje trpljenjenja će biti na njemu. Evo pa prostudiraj šta misle o vama ti za koje se toliko zalažeš:

http://www.ivcrn.cz/co-pisi-muslimove-o-ateistech-na-twitteru/

http://www.24sata.hr/news/volio-je-grafite-i-bio-ateist-a-onda-se-odlucio-boriti-za-isil-458030

 

Odkale toliki egoziam?

 

Ja niakada za sebe ne bih mogao ni da pomislim da sam toliko savrsen da verujem da svi moraju prema meni da se ravnaju? 

 

"Svi da budu kao ja i onda ce da zavlada blagostanje"... Alal ti vera tebra ali ta kolicina ega je za mene u  potpunosti neshvatljiva i nepojmljiva... Tebi svaka cast, ali ako si zaista hriscanin onda se lagano pripremaj za pakao, jerbo je tastina prilicno zahebana kad su grehovi u pitanju...

 

Ko je tebi dao da merisi i seces na temu sta je stetno a sta nije?

 

Eto, za mene si stetan ti... po tvojoj logici ja sad imam sav legitimitet da radim na tvom istrebljenju...

 

 

izvini sto ti se obracam kao da ces razumes sta ti govorim...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Šta pišu muslimani (na arapskom) o ateistima na Twitteru

(na engleskom i na češkom - pored originala na arapskom)

http://www.ivcrn.cz/co-pisi-muslimove-o-ateistech-na-twitteru/

 

Tu je i izvor:

http://www.gspellchecker.com/2016/02/whats-being-said-about-atheists-in-arabic/

Islam je prijetnja za ateiste, agnostike i pristojne ljude:

http://www.osacr.cz/2013/04/10/islam-hrozba-pro-ateisty-agnostiky-a-slusne-lidi/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Jok more... samo za paranoike i besposlicare...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

TI bas imas male misice

 

Da, i zato ih krijem. Neću da se prevarim da se ufotkam i postavim to na neko javno mesto, forum recimo, misleći, tj. varajući se, kako sam naročito mišićav.

Gore od toga može da bude samo to da mi dođe neko sa negativnom kritikom (pošto kritika može da bude i pozitivna) i da mi kaže: slab si, da ne kažem da ni na šta ne ličiš... i slično. A ne, ima još gore! Da umesto da se smirim pred tim što mi neko skreće pažnju da nisam onakav kakav mislim da jesam ja počnem da se pravdam i objašnjavam kako zapravo jesam onakav kakav mislim da jesam.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, i zato ih krijem. Neću da se prevarim da se ufotkam i postavim to na neko javno mesto, forum recimo, misleći, tj. varajući se, kako sam naročito mišićav.

Gore od toga može da bude samo to da mi dođe neko sa negativnom kritikom (pošto kritika može da bude i pozitivna) i da mi kaže: slab si, da ne kažem da ni na šta ne ličiš... i slično. A ne, ima još gore! Da umesto da se smirim pred tim što mi neko skreće pažnju da nisam onakav kakav mislim da jesam ja počnem da se pravdam i objašnjavam kako zapravo jesam onakav kakav mislim da jesam.

 

 

Cuti... mogo si da budes i ljubomorni zavidni kompleksas... ali dobro si ispao :)

 

PS.

Tebe bas, bas proganja ta moja fotka? gotovo da nema teme na kojoj je nisi pomenuo? Neka... ja volim marekting... i negativna reklama je reklama... samo nek se prica ;)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U prošlim vjekovima, preci svih naših evropskih naroda su imali mnogo razvijeniju svjest o tome šta je zaista Islam, boreći se protiv Islama i njegove najezde prema Zapadu. Kasnije, nakon industrijske revolucije i usvajanja pojedinih (kvazi) demokratskih vrjednosti Islam je počeo da biva sve više tolerisan i veoma drugačije pozicioniran unutar naše (Zapadne) Civilizacije. Priznato mu je mjesto kao jednoj od "svjetskih religija" ravnajući ga sa svim ostalim svjestkim religijama kao što su Hrišćanstvo, Judaizam i Budizam.Međutim, bitno je naglašavati kako Islam nije ništa ni nalik ovim ostalim svjetskim religijama već da je jedan oblik mentalne bolesti, s jedne strane, i veoma opasan kult, s druge - a koji je u moderno vrijeme postao globalna pošast i opasnost po svakog čovjeka, ženu i djete na ovoj planeti. Sve ostale religije dale su izvjestan doprinos izgradnji i očuvanju ove naše Civilizacije, Islam je po samom svom karakteru suprostavljen svim tim vrjednostima, a opet je usled zabluda nastalih pod uticajem "vjerske tolerancije" i takvih vrjednosti uspio da se uvuče u zagrljaj te iste Civilizacije. Kako se ovo uopšte desilo? - Desilo se zahvaljujući tome što je Islam dijabolično oblikovana prevara. Na primjer, jedan od "trojanskih konja" koji je obezbedio Islamu ovakvu poziciju unutar naše Civilizacije jeste lažna tvrdnja ovog kulta da je jedna od "abrahamskih religija"- navodno, suštinski dio iste tradicije kojoj pripadaju Hrišćanstvo i Judaizam.  Islam je veoma direktno suprostavljen abrahamskoj tradiciji u skoro svakom aspektu, isto kao što Allah Muhameda nije isto što i Adonai (Gospod Bog) Isusa i Mojsija, već je sasvim sigurno (ako ćemo govoriti u tim terminima) sam Satana, Moloh koji traži ljudske žrtve.

Namjera je prikazati, u što većoj meri, sveobuhvatnu devijantnost Islama, sve nehumane prakse, koje nisu nastale kao tobožnje krivo tumačenje spisa, već su direktno iskazane kroz Kuran i hadise, kroz primjer Muhamedovog života.  Islam je direktno suprostavljen, ne samo svim civilizovanim vrjednostima, već i samom ljudskom životu na svakom nivou i u svakom obliku.Treba razmotriti kako se boriti protiv Islama raznim sredstvima.

Treba podići svijest o pravoj prirodi Islama, ne samo među svim običnim ljudima zdravog razuma, već i među svima onima koji zauzimaju uticajne pozicije u društvu - političarima, umetnicima, akademicima i naročito vjerskim poglavarima onih istinskih religija koje bi udruženo trebale u ovom vremenu da odbace Islam prepoznajući ga kao aanti-ljudskii kult i oduzimajući mu status i priznanje kao jedne od "svjetskih religija".

Ipak, namjera nije da se pothranjuje bilo kakav oblik netrpeljivosti po vjerskim i nacionalnim osnovama, ili da se huška na neprijateljstva i doprinosi još većem haosu, kao što ne postoji namjera da se uvrijedi bilo koja dobra duša rođena unutar Islamskih zajednica, već da se izrazi iskrena zabrinutost zbog veoma ozbiljne ugroženosti svakog ljudskog života unutar ove Civilizacije i svih njenih teško stečenih vrjednosti pod najezdom sve ekstremnijih mutacija ovog mentalnog virusa znanog kao Islam.

 

Ako se sva moja argumentacija uzme u obzir onda nije iznenađujuće zašto je nekim krupnim ribama u moru Satanizma Islam veoma zanimljiv. Između ostalih jednom od njvećih satanista 20 i 21 vijeka - David Myatt-u koji je 1998 (tobože) prešao u Islam, a za kojeg se u nekim krugovima tvrdi da je "duhovni otac ISIS-a/ ISIL-a" Iako je to decenijama unazad poricao, poslednjih nekoliko godina Myatt-u izgleda da više ne smeta iznošenje u javnost činjenice da je "Veliki Majstor" jednog od najekstremnijih satanističkih kultova u modernom svijetu, koji jedini javno zagovaraju ljudsku žrtvu. Između ostalog, upravo na ovaj način - kroz ratove, terorizam i sl. Eto, čak postoji i veoma direktna veza između Islama i Satanizma u modernom vremenu. Ova veza je još više naglašena posrednim dokazima da su obojica, Myatt i Al-Bagdadhi decenijama bili saradnici određenih tajnih službi.

 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Ako se sva moja argumentacija uzme u obzir onda nije iznenađujuće zašto je nekim krupnim ribama u moru Satanizma Islam veoma zanimljiv. Između ostalih jednom od njvećih satanista 20 i 21 vijeka - David Myatt-u koji je 1998 (tobože) prešao u Islam, a za kojeg se u nekim krugovima tvrdi da je "duhovni otac ISIS-a/ ISIL-a" Iako je to decenijama unazad poricao, poslednjih nekoliko godina Myatt-u izgleda da više ne smeta iznošenje u javnost činjenice da je "Veliki Majstor" jednog od najekstremnijih satanističkih kultova u modernom svijetu, koji jedini javno zagovaraju ljudsku žrtvu. Između ostalog, upravo na ovaj način - kroz ratove, terorizam i sl. Eto, čak postoji i veoma direktna veza između Islama i Satanizma u modernom vremenu. Ova veza je još više naglašena posrednim dokazima da su obojica, Myatt i Al-Bagdadhi decenijama bili saradnici određenih tajnih službi.

 

Zanimljivo, to slično sve tvrdi

i ovaj irački publicista i istoričar:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Islam-je-satanske-nabozenstvi-Evropa-me-prekvapuje-ale-mam-radu-To-je-varovani-irackeho-historika-jehoz-identitu-jsme-kvuli-jeho-vyrokum-museli-skryt-428759

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jok more... samo za paranoike i besposlicare...

 

 

Tim misliš valjda na sebe, tako te smara bilo kakav posao

i naprezanje da ti je mrsko napisat bilo šta u vezi s temom?

Pa evo da ne budeš tako besposlen barem gledaj i slušaj

šta se tamo priča ako te smara pisanje i mentalno naprezanje.

Ova dva mladenca sa ribicama i lavovima će ti sve objasnit,

ti samo sjedi mirno i prati pozorno šta se dešava na videu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne bih da ulazim u samu srž islama kao religije, mogu reći samo da  sve što je u granicama normale, kontrolisano, ograđeno umerenošću, sve što ne ide u ekstemizam da se istolerisati. Odrastala sam u mešovitoj sredini / sa muslimanima /  i znam na kom principu sve to funkcioniše.I šta biva kada su u većini i  šta kada su manjina, no ne treba ništa generalizovati. Mnogi od njih su sasvim obični ljudi, rekla bih mnogi sa totalnom indiferentnošću prema verskom.

Imaju svoje živote, interesuju ih obične zemaljske stvari, mnogi od njih nikada ni jednu stranicu kurana nisu prelistali. I verujte mnogi od njih bi pre učinili  čisto altruistički neko dobro čoveku.....mnoge pre i požrtvovanije od mnoge naše sabraće / opet iz iskustva /

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tim misliš valjda na sebe, tako te smara bilo kakav posao

i naprezanje da ti je mrsko napisat bilo šta u vezi s temom?

Pa evo da ne budeš tako besposlen barem gledaj i slušaj

šta se tamo priča ako te smara pisanje i mentalno naprezanje.

Ova dva mladenca sa ribicama i lavovima će ti sve objasnit,

ti samo sjedi mirno i prati pozorno šta se dešava na videu.

 

Znaci pre ces ti da ozenis muslimanku nego sto cu ja kliknem play na ovaj video...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne bih da ulazim u samu srž islama kao religije, mogu reći samo da  sve što je u granicama normale, kontrolisano, ograđeno umerenošću, sve što ne ide u ekstemizam da se istolerisati. Odrastala sam u mešovitoj sredini / sa muslimanima /  i znam na kom principu sve to funkcioniše.I šta biva kada su u većini i  šta kada su manjina, no ne treba ništa generalizovati. Mnogi od njih su sasvim obični ljudi, rekla bih mnogi sa totalnom indiferentnošću prema verskom.

Imaju svoje živote, interesuju ih obične zemaljske stvari, mnogi od njih nikada ni jednu stranicu kurana nisu prelistali. I verujte mnogi od njih bi pre učinili  čisto altruistički neko dobro čoveku.....mnoge pre i požrtvovanije od mnoge naše sabraće / opet iz iskustva /

 

Што само говори у прилог да је коначна одлука о делању и начин на који ту одлуку прихвата или доживљава у самом човеку.

Мислим да сам негде давно прочитао а везано за православље, да уколико није у складу са Писмом, предањем и здравим разумом да се ни не може узети као блиско искуство... 

Очито  издвајања из заједнице, неки радикални ставови, погрешна тумачења и учења су водила до разних јереси и секти.

Позивање на насиље, прогон и слично свакако не могу да прихватим и повежем ни са каквом вером у Истину а да је централно место заузела Љубав и слобода. 

 

Него већ дуже време размишљам шта је ислам као религија, као заједница, предузео да разобличи и спречи то радикализовање, насилно ширење и ту негативну конотацију ако му то није у природи?! Мени то све више делује на екстремизам који ће још више палити свет и бити истом мером гашен или се урушавати због лошег темеља...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne bih da ulazim u samu srž islama kao religije, mogu reći samo da  sve što je u granicama normale, kontrolisano, ograđeno umerenošću, sve što ne ide u ekstemizam da se istolerisati. Odrastala sam u mešovitoj sredini / sa muslimanima /  i znam na kom principu sve to funkcioniše.I šta biva kada su u većini i  šta kada su manjina, no ne treba ništa generalizovati. Mnogi od njih su sasvim obični ljudi, rekla bih mnogi sa totalnom indiferentnošću prema verskom.

Imaju svoje živote, interesuju ih obične zemaljske stvari, mnogi od njih nikada ni jednu stranicu kurana nisu prelistali. I verujte mnogi od njih bi pre učinili  čisto altruistički neko dobro čoveku.....mnoge pre i požrtvovanije od mnoge naše sabraće / opet iz iskustva /

 

Tp si u pravu. Ovdje u Češkoj se takodjer mnogo puta govorilo baš o tome. U svakoj religiji je otprilike isto mali procent aktivnih ljudi koji je redovno aktivno praktikuju svejedno da li je to hrišćanstvo, islam, budizam ili čak ateizam (2-4% maximalno). Ateista je mnogo više od tog broja koji aktivno piše komentare ili objavljuje priloge i članke po ateističkim forumima i portalima. Ateisti nemaju rituale ni obrede, nekakvu "liturgiju" ali po aktivnosti njihovog učestvovanja u takvim stvarima se to da isto tako dobro zaregistrovat i pratit tj. statistički izmjerit. Najveći broj ateista nikad nije u životu otvorio stranicu nekog ateističkog foruma ili dok prije nije bilo interneta se uključio u bilo kakvu drugu "anakognu" a ne digitalnu formu ateističkog aktivizma. To je valjda uslovljena nekim višim psihološkim i socijalnim zakonitostima, slično kao što u ekonomiji vrijedi da uvijjek 98% bogatstava drži 2% ljudi a 98% populacije se dijeli o tih 2% društvenih prihoda i bogatstva. Tim izgleda upravlja neka viša sila i neki viši zakoni, svejedno da li ih nazivaš prirodnim, ekonomskim zakonima ili Božijom rukom. Problem je što ti umjereni i nezainteresovani muslimani se vrlo lako radikalizuju tim već radikalizovanim jezgrom. Slično kao u predratnoj Njemačkoj, malo radikalno jezgro od par desetaka hiljada članova NSDAP je radikalizovalo neuporedivo veće glasačko tijelo nekoliko desetaka miliona Njemaca i odvelo ga u rat protiv cijele Evrope, u osvajanja, bombardovannja, razaranja, uništavanja i masovnu likvidaciju nepodobnih Jevreja i ostalih u milionskom mjuerilu a konačne žrtve rata i sukoba izazvanoh njima, tim malenim jezgrom su stomilionske. Slično to je bilo i sa svim drugim revolucijama, nuržoaskom, pariškom komunom, oktobarskom revolucijom u carskoj Rusiji, s preuzimanjem moći i dolaskom na vlast komunista u Jugoslaviji i Čehoslovačkoj itd. Od tog trenutka nas prestane zanimat toliko to što ti nazivaš "normalni ljudi kao i svi drugi, nezainteresovani za Kuran i islam", dakle takva uobičajena empirija, iskustvo jer nam ono to ne objasni a počne nas zanimati sam sadržaj tog učenja ili doktrine. Jer u ljudskom ponašanju, normalnom habitusu nećemo naći uzroke takvih promjena i motive već samo tamo u idejama koje propovijeda i realizuje to malo jezgro oko tih ključnih ličnosti. Već je dokazano da su se najveće istorijske promjene i revolucije dogodile ustvari kao posljedica aktivnosti vrlo malog broja ljudi, par desetina ili par stotina. Uzmimo samo Jevandjelje gdje imamo Gospoda Isusa Hristosa i 12 apostola, učenika, to je to malo jezgro te nekih par stotina do par hiljada najvjernijih sljedbenika pored apostola a čiji je broj u početku bio manji, mjerio se stotinama pa se potom povećavao k hiljadama. Znači ideje su ipak pokretači svega a ne ljudsko "stado"!

http://www.osacr.cz/2013/04/08/proc-ateismus-nebude-nikdy-uspesny-a-rozsireny/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@ИгорМ  / ne radi opcija izdvojiti citat /

Него већ дуже време размишљам шта је ислам као религија, као заједница, предузео да разобличи и спречи то радикализовање, насилно ширење и ту негативну конотацију ако му то није у природи?

 

U potpunosti tačno, ništa niti preduzimaju niti će. U prirodi / u srži / religije im je ekstremizam..

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...