Jump to content

Мишљење о Исламу

Оцени ову тему


Препоручена порука

Vaistinu ne znam zašto je admin premjestio ovu temu. ali sve za duh vjerske tolerancije i novog zemaljskog carstva. "sloboda, jednakost, bratstvo" - uzviknuše Slobodni Zidari udarajući temelje ovoj "demokratskoj" nemani od poretka, u kojem danas živimo. Zidalo se marljivo zadnjih par vjekova - sada ostali samo oni završni, fini radovi :)

 

Kada budem smogao snage malo ću detaljnije pisati o tome kako je Islam mnogo bliži nekim drevnim i mračnim blisko-istočnim kultovima, nego judeo-hrišćanstvu; kako su se ti kultovi održali sve do krstaških pohoda kada su došli u dodir sa Templarima koji su na taj način u Evropu donijeli ono što je postalo "masonerija" , "iluminizam" i razgranalo se u gotovo sve sekte i redove koji su nam danas poznati.

 

E to je forumska politika a ja u nju ne ulazim jer sam ovdje samo gostujući član a ne admin.

Forumsku politiku vodim samo na svojim slavističkim grupama na FB. Prije smo imali i forum

gdje sam bio jedan od admina, no, poslije se sve to prebacilo na FB a forumi su redom svi zamrli.

Ovo je jedan od rijetkih koji je ostao. Na mojim forumima i grupama na FB je to sasvim drugačije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 2.2k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Zanimljivo da se onda Mesijanski Jevreji i muslimani sreću u dvije zajedničke tačke:

 

1. Oboji priznaju Isusa kao proroka, no, prirodom normalnog čovjeka

 

2. I Jevreji i muslimani imaju distinkciju izmedju sebe i nevjernika u tom

smislu da su nevjernici svi koji ne vjeruju isto kao oni i zbog toga imaju

pred Bogom manju vrijednost, oni su predodredjeni da vladaju a nevjernici

da im se pokore i služe im. To su muslimani ustvari preuzeli iz Talmuda.

Razlika je još u tome što muslimani to čine i oružjem a Jevreji više drugim,

alternativnim načinima nastoje si podložiti ostatak tog "nevjerničkog" svijeta.

Dakle finansijama, novcem i ekonomijom, propagandom,  mrežom raznih veza i

poznanstva medju utjecajnim političarima, vladarima, celebritama, umjetnicima itd.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Čitao sam jednu knjigu o Isusovom djelovanju koja izgleda kao da je napisana nekim mesijanskim Jevrejom.

Tamo se govorilo o tom Hristovom djelovanju tako da je navodno sasvim jasno kako je ono svo bilo usmjereno

isključivo k samim Jevrejima i s nikakvim neJevrejima se Isus nije htio petljat niti imao namjeru propovijedati im

bilo šta niti se sam lično smatrao da je zbog ikog drugog na svijet došao i žrtvovao se nego isključivo zbog Jevreja

i da njegovo poslanje ima smisao samo u jevrejskom kontekstu. Dakle sv. Pavle i ostali apostoli su prema tome bili

sasvim mimo i totalno promašili poslanje i smisao svega toga što je Isus propovijedao, prosto završili u "Pslijepoj ulici".

Tako da vidite kakvih sve danas ima (re)interpretacija i kako se sve Jevandjelje može tumačiti vrlo maštovito i različito.

Inače Prag je jedno od najvažniji mjersta jevrejske dijaspore, dakle takva moderna evropska EU Alexandrija i u Češkoj je takodjer

dosta jak taj mesijanskii pokret tj. pokret Jevreja koji priznaju Isusa Hrista kao Mesiju, imamo ovdje mnogo takvih njihovih sinagoga.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Praha Srbská:

https://www.youtube.com/results?search_query=srpski+prag

 

Praha židovská - Jewish Prague

Ostala videa:

https://www.youtube.com/results?search_query=Jewish+Prague

 

 

JEWISH HISTORY IN CZECH AND MORAVIA

Ostala videa:

https://www.youtube.com/user/MagniTV/videos?view=0&shelf_id=0&sort=dd

 

 

ISLÁMSKÁ PRAHA - Václav Cílek; Mizející místa domova

 

 

 

 

Německo - umírněný muslim v akci, Njemačka - umjereni musliman u akciji (neradikalni, ne extremista)

Naravno da je to umjereni, potpuno adaptirani, prilagodjeni i sasvim integrovani musliman a ne nikakav extremista,

rodio se i živi u Njemačkoj, govori njemački od rodjenja. Na takve  valjda misli i Merkelova

kad neprestano govori o uspješnoj integraciji muslimana i njihovom uključivanju u društvo.

 

Václav Cílek - Tajemná a neznámá podzemní praha (2001) - Dokument CZ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja bih samo voleo da ti auror objasni zasto bi iko organizovao veronauku za ljude koji u srbiji ne cine ni 10% stanovnistva. Pitaj ga ako smes... Upozoravam te, monstruozno je brutalan, ne znam sta je sve u stanju da ti kaze...

A sto se tice ateistickog vaspitanja, i dan danas vas vernike slusam kako je tad "sve bilo bolje" tako da ono... mao i staljin do smrti!

Koje nas vernike ? Cuo si nekog clana moje porodice koja je proganjana jer mi je deda bio predratni oficir i za vreme WWII ooficir za vezu u stabu Draze Mihajlovica ? Od nas si cuo ? Samim cudom je moja porodica prezivela i ja se secam da nam se navek neki udbas vrzmao oko kuce i da smo stalno bili pod prismotrom . A ti  kojima je tada bilo bolje , njima je i sada dobro , covek bez casti i obraza lako menja opredeljnje i cas je komunista ,cas hriscanin cas ovo cas ono kako vetar duva i gde mu se nalazi interes , sto je opet posledica negativne selekcije tog ateistickog sistema koji je zahtevao bas takav kadar , bez obraza , casti , icega sto karakterise coveka 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Pokajnik_IL_Pokojnik, Islam je vrlo rasprostranjena religija, Islam je mnoge mnogobošce priveo jednoboštvu, Islam je religija mira. Zloupotrebe jesu velike, kao što je kroz istoriju i Hrišćanstvo imalu sličnu sudbinu.

 

Da, to je istina, islam je relligija mira. Islam cijeli svijet dijeli na dva dijela. Tamo gdje je islam već zavladao se to naziva oblast islamskog mira a tamo gdje još nije to se u Koranu naziva oblasti islamskog džihada, borbe i napora kako bi se podmanila i ta oblast a cijela zemlja našla pod vladom islama - Pax Islamica. Nemir je svuda gdje postoji bilo šta i bilo ko drugi pored muslimana i islama. To su nepoželjni, turbulentni i nemir izazivajući, disharmonični i remeteći faktori. Nestankom svih tih drugih, dakle nemuslimana, nevjernika, infidels nestaje i nemir. A taj mir se dalje po svijetu svuda širi ognjem i mačem.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/0d/Flag_of_Saudi_Arabia.svg/2000px-Flag_of_Saudi_Arabia.svg.png

https://i.ytimg.com/vi/-4ld-CFBovs/maxresdefault.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koje nas vernike ? Cuo si nekog clana moje porodice koja je proganjana jer mi je deda bio predratni oficir i za vreme WWII ooficir za vezu u stabu Draze Mihajlovica ? Od nas si cuo ? Samim cudom je moja porodica prezivela i ja se secam da nam se navek neki udbas vrzmao oko kuce i da smo stalno bili pod prismotrom . A ti kojima je tada bilo bolje , njima je i sada dobro , covek bez casti i obraza lako menja opredeljnje i cas je komunista ,cas hriscanin cas ovo cas ono kako vetar duva i gde mu se nalazi interes , sto je opet posledica negativne selekcije tog ateistickog sistema koji je zahtevao bas takav kadar , bez obraza , casti , icega sto karakterise coveka

Ocigledno da smo taj "kadar" nakvalitetnije skupili medju vernicima. :)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, to je istina, islam je relligija mira. Islam cijeli svijet dijeli na dva dijela. Tamo gdje je islam već zavladao se to naziva oblast islamskog mjira a tamo gdje još nije to se u Koranu naziva oblasti islamskog džihada, borbe i napora kako bi se podmanila i ta oblast a cijel zemlja našla pod vladom islama - Pax Islamica. Nemir je svuda gdje postoji bilo šta i boilo ko drugi pored miuslimana i islama. Nestankom tih drugih nestaje i nemir. A taj mir se širi ognjem i mačem.

Zajo, sta predlazes? Napalm? Atomku?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Political Islam - 51% of the Islamic doctrine is devoted to non-Muslims

 

Obratite pažnju na politički islam, ne na religiozni islam!

 

Ukratko, islam je kvazireligiozni pseudomoralizirajući pokret ili sekta  jer više od 50%

sadržaja se odnosi na ponašanje i postupanje, vojno se to kaže "strategiju" prema tim

koji nisu muslimani, dakle prema onim neistomišljenicima ili protivnicima koji ga odbijaju.

Pošto ostatak tog sadržaja predstavljaju posudjenice iz SZ i NZ zavjeta onda dolazimo d:

 

hrišćansko - arijansko

 

toga da je to sekta jevrejska ili hrišćanska. Jevrejsko porijeklo smo isključili ostaje samo to,

dakle vojnopolitička strategija i ideologija sa političkim ciljevima koja se vjerom služi samo

kao plaštom, paravanom za svoje ne toliko nebeske ali sasvim zemaljske i materijalne ciljeve:

 


Arius-300x185.jpg

 

The priest Arius (250-256? – 336) was of Libyan and possibly Berber origin. Reconstructing his life and teachings is difficult as all of his original writings were suppressed and they only survive in quotations by hostile orthodox critics. Essentially, Arius taught that Jesus Christ was only figuratively the Son of God.

According to Arianism, Christ was the greatest of God’s creations but there was a time when he did not exist and only God the Father existed. The First Council of Nicaea was called by the Emperor Constantine to resolve the disputes between the Arians and the orthodox position, which were shaking the entire Christian Church, then the official religion of the Roman Empire.

The council coined the term homoousios as a way to explain that Jesus Christ is God the Son and of one substance with God the Father, the watchword of orthodoxy ever since. Although Arianism was formally condemned, the struggle was not over.

http://www.returnofkings.com/67699/one-man-can-change-the-world

https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1%80%D0%B8%D1%98%D0%B0%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE

https://hr.wikipedia.org/wiki/Arijanstvo

https://sh.wikipedia.org/wiki/Arijanstvo

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zajo, sta predlazes? Napalm? Atomku?

 

Zatim kao prvo ISTINU! Potom uvidimo zavisno od toga

kako se sve to dalje bude razvijalo, već nešto se dešava.

Šengen ide na ruku kao prednost najviše islamistima i teroristima.

Dakle bude to kraj Šengena od kojeg je sad više štete nego koristi.

Inače ne shvatam kako ti izgleda po tom šta ovdje pišeš misliš da

je to samo problem nas hrišćana? Ateisti su u još većem poroblemu.

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/399623-nemci-francouzi-i-italove-uz-toho-maji-dost-preji-si-konec-schengenu.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zajo, sta predlazes? Napalm? Atomku?

Eto kako ateista razmislja , nema tu politike , razmisljanja nego odma masovno unistenje . Kad arapi potrose naftu i vise nikome ne budu interesantni , at je za nekih par decenija , vratce se u 7 vek po svim pitanjima jer vise nece biti para da se kupi bilo sta , dakle sator ,kamila , koplje i nema dalje. Treba ih samo drzat na odstojanju jos malo . Ovi sto su po evropi ce da se konvertuju u nesto drugo kad izostane politicka a pre svega materijalna podrska iz "matice" . Vreme ne radi za njih zato su se i pomamili .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Edit:

 

Ukratko, islam je kvazireligiozni pseudomoralizirajući pokret ili sekta  jer više od 50%

sadržaja se odnosi na ponašanje i postupanje, vojno se to kaže "strategiju" prema tim

koji nisu muslimani, dakle prema onim neistomišljenicima ili protivnicima koji ga odbijaju.

Pošto ostatak tog sadržaja predstavljaju posudjenice iz Starog i Novog Zavjeta onda dolazimo

do toga da je to sekta jevrejska ili hrišćanska. Jevrejsko porijeklo smo isključili ostaje samo to:

 

hrišćansko - jeretičko arijansko

 

dakle vojnopolitička strategija i ideologija sa političkim ciljevima koja se vjerom služi samo

kao plaštom, paravanom za svoje ne toliko nebeske ali sasvim zemaljske i materijalne ciljeve:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Eto kako ateista razmislja , nema tu politike , razmisljanja nego odma masovno unistenje . Kad arapi potrose naftu i vise nikome ne budu interesantni , at je za nekih par decenija , vratce se u 7 vek po svim pitanjima jer vise nece biti para da se kupi bilo sta , dakle sator ,kamila , koplje i nema dalje. Treba ih samo drzat na odstojanju jos malo . Ovi sto su po evropi ce da se konvertuju u nesto drugo kad izostane politicka a pre svega materijalna podrska iz "matice" . Vreme ne radi za njih zato su se i pomamili .

 

Pa znaci tvoj predlog je da sedimo i sacekamo tih par decenija?

 

Onda ne razumem sto tolko ripatee ko papadaći zbog "islamskog problema" kad ce ionako sve samo da se sredi od sebe za par decenij?

 

Izlgeda da je izraziti osecaj za dramu ovde prevagnuo...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...