Jump to content

Мишљење о Исламу

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 2.2k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Ti to ozbiljno , bez sale?

Znam sta te buni...

Nemam istetoviranog lazara na levoj i svetog savu na desnoj plecki... Imam sve svoje zube i IQ mi je veci od broja cipela. Ne mrzim ni jednu jedinu naciju i ne demonstriram komplekse na internetu. Ne mislim da je payriotizam pitanje glasnog grla (jer ces i marvu da naucis da se dere jednu istu stvar i da u tome bude najglasnije od svih) i vrlo sam obziran prema ljudima sa kojima delim zivotni prostor na ovoj planeti...

Razumem da sve to utice na tvoju sumnju u moju iskrenost kad kazem da sam ja "srpski patriota", ali sto bi ste vi patriJote rekle, moj patriotizam je moj patriotizam i bas me zabole cose za tvoje misljenje

Kiss, klaudic

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zasto bih se salio s tim?

Ti si onda stvarno u velikom problemu . Rece ti neko ranije da treba da se lecis , sad vidim da to nije bila uvreda nego iskren i dobronameran savet , ja sa svje strane necu vise da komuniciram sa tobom jer da ti pomognem nisam strucan a da ti pogorsavam stanje ne zelim .  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Брате претерујете , шта се вређате ако не умете да комуницирате и имплицитно  ублажите  стрелице  опречних ставова.....

 

Још ћу испасти  Рапси миротворац .... :)

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ti si onda stvarno u velikom problemu . Rece ti neko ranije da treba da se lecis , sad vidim da to nije bila uvreda nego iskren i dobronameran savet , ja sa svje strane necu vise da komuniciram sa tobom jer da ti pomognem nisam strucan a da ti pogorsavam stanje ne zelim .  

 

Molim za uzdržavanje od uvreda i etiketiranja.

 

Konstataciju koju je izneo Đole Proleće - da i među ateistima ima 'bolesnika' - sam bar ja protumačila kao da se odnosi na one slučajeve ubistva koje je on prethodno pomenuo, a ne na cloudkinga, inače bi i ona bila problematična.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zasto bih se salio s tim?

 

Umjesto što se prepucavaš s nama

bolje nam odgovori na to što te pitam.

Podržavaš li kao ateista islam u ovom ili ne?

Saudijska Arabija: 28 godišnji ateista osudjen

na 2000 udaraca bičem i 10 godina zatvora

http://www.osacr.cz/2016/02/28/saudska-arabie-28lety-ateista-odsouzen-k-2000-ranam-bicem-a-10-rokum-vezeni/

https://www.google.cz/search?client=ubuntu&channel=fs&q=28+godi%C5%A1nji+ateista+osudjen++na+2000+udaraca+bi%C4%8Dem+i+10+godina+zatvora&ie=utf-8&oe=utf-8&gfe_rd=cr&ei=E8gHV7W1DMWk8wfMyJs4

https://www.google.cz/search?num=100&newwindow=1&client=ubuntu&hs=dCa&channel=fs&q=ateista+osu%C4%91en++na+2000+udaraca+bi%C4%8Dem+i+10+godina+zatvora&oq=ateista+osu%C4%91en++na+2000+udaraca+bi%C4%8Dem+i+10+godina+zatvora&gs_l=serp.12...0.0.0.131766.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0....0...1c..64.serp..0.0.0.gLVSrKVUiyQ

Ako ne podržavaš što ga onda tako braniš?

Ako to podržavaš onda nam objasni zašto?

Ako nit islam braniš nit se sa njim slažeš

što onda melješ te besmisle stalno uokolo?

Ne bičujemo mi valjda ateiste i ne zatvaramo ih,

idi pa se žali njima, plačeš na pogrešnom grobu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дакле, ми имамо проблем са Исламом. Да ли ислам позива на насилно ширење вере или не? Неки, врло малобројни, стручњаци који се баве овом темом кажу да изворно не, џихад је ствар унутрашње борбе. Међутим, ти исти стручњаци, а плус сви они други и многобројини, кажу да је врло брзо и муњевито, у историјском развоју Ислама, такав образац напуштен, тј. кренуло се силом, и кроз све векове тај се образац усталио и он је сада исламско наслеђе. Ја нисам стручњак за Ислам, имам неке књиге и брошуре, нешто сам читао а нешто не, имам намеру и Куран да прочитам, јер су ме многи саветовали, укључујући и проту, пошто се из селективног читања појединих делова не може стећи целовита слика.

 

Значи, питање је, да ли Ислам као учење позива своје вернике да другима огњем и мачем утерују веру или не? Ако је одговор да, онда се треба борити. Прво се треба оштро бунити код свих исламских институција, стално, нерпестано, а онда наравно предузети безбедносне мере. И томе треба приступити врло озбиљно. Са тим нема зезања. Ако је Ислам својим учењем деструктиван и ако наређује да друге треба физички елиминисати ако неће да буду муслимани, онда је то озбиљна ствар. Сигурно да међу обичним муслиманима има оних који неће послушати па насрнути на другога, и има их не мали број, но међутим, ми смо за време рата имали ал муџахид јединицу, тако да све оне мултикулти интернационалисте којима птичице цвркућу ја бих вратио на Озрен и околину у ратне године, па нека мало тамо проповедају ту своју толеранцију.

 

Ovdje je to dovoljno jasno i argumentovano objašnjeno:

https://www.pouke.org/forum/topic/42769-мишљење-о-исламу/?p=1437515

https://goo.gl/Ih7ver

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Molim za uzdržavanje od uvreda i etiketiranja.

 

Konstataciju koju je izneo Đole Proleće - da i među ateistima ima 'bolesnika' - sam bar ja protumačila kao da se odnosi na one slučajeve ubistva koje je on prethodno pomenuo, a ne na cloudkinga, inače bi i ona bila problematična.

Jasta more , meni opomena , ja sam problem i na temi o islamu pljujem pravoslavlje .I kako je uvreda kad coveku kazes istinu , on kaze da je patriota a sve sto pise je protiv Srbije i Srba , uvek je na strani onih koji su nas ubijali , onih koji nam i dalje rade o glavi . On ili zaista veruje u to sto prica i nije u stanju da vidi sta se stvarno desava i sta on zaista radi , sto ga definitivno svrstava u kategoriju ljudi kojima je potrebna pomoc ili prosto mrzi Srbe i Srbiju , sto je opet neka patologija jer mrzeti citav jedan narod nije normalno .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Elem , u maleziji zivi oko 40% muslimana i malezija je u strasnom problemu jer muslimani traze sve vise i vise ustupaka . Izucavanje islama u skolama je obavezno , gomila zakona je morala da se njima prilagodi i nikada im nije dovoljno , stalno traze vise . Indonezija je muslimanska , hriscani se tamo progone , ubijaju , to je normalna pojava ,samo o tome niko ne govori jer indonezija nikome nije interesantna u politickom smislu . Ujguri u kini prave probleme decenijama ,samo kina vrlo uspesno izlazi sa njima na kraj . Prijatelj holandjanin mi prica da jos kad je on bio klinac pre nekih 30tak godina je bilo kvartova gde zive iskljucivo muslimani i da  domaci nisu smeli tamo da zalaze a da su svuda oko dzamija , ma gde se nalazile bili "redari" koji su sve koji nisu obuceni ili se ne ponasaju po njihovim merilima nasilno udaljavali iz tog podrucija . Kod nas je poznato sta su radili . Inace , ako hocee da vidite sta muslimani misle o islamskoj republici idite na njihove forume ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Elem , u maleziji zivi oko 40% muslimana i malezija je u strasnom problemu jer muslimani traze sve vise i vise ustupaka . Izucavanje islama u skolama je obavezno , gomila zakona je morala da se njima prilagodi i nikada im nije dovoljno , stalno traze vise . Indonezija je muslimanska , hriscani se tamo progone , ubijaju , to je normalna pojava ,samo o tome niko ne govori jer indonezija nikome nije interesantna u politickom smislu . Ujguri u kini prave probleme decenijama ,samo kina vrlo uspesno izlazi sa njima na kraj . Prijatelj holandjanin mi prica da jos kad je on bio klinac pre nekih 30tak godina je bilo kvartova gde zive iskljucivo muslimani i da  domaci nisu smeli tamo da zalaze a da su svuda oko dzamija , ma gde se nalazile bili "redari" koji su sve koji nisu obuceni ili se ne ponasaju po njihovim merilima nasilno udaljavali iz tog podrucija . Kod nas je poznato sta su radili . Inace , ako hocee da vidite sta muslimani misle o islamskoj republici idite na njihove forume ...

 

Nepovidej, ovdje ih ima par promila a izvrtali su si i isposlovali iznimku na iznimku, iznimku na zakon pritiv tiranja životinja za halal klanja, iznimku za pokapanje bez lijesa, razne iznimke po školama pa sve do iznimki od urbanističkih zakona za gradnju džamija i iznimku na sam zakon o registraciji vjerskih organizacija i udruženja jer nisu ispunjavali sve uslovve itd. Zanimljivo je to da su te iznimke uvijek rješavali ministri, nikad se nisu raspravljali u parlamentu,  izgleda su ti ministri njima bili potplaćeni. Al neće im to puno pomoći i bitt od koristi, radi ovoga, kad narod to uzme u svoje ruke, te iznimke će nestat, moći će s njima, znate već šta:

http://zpravy.aktualne.cz/domaci/pruzkum-cesi-se-vice-boji-islamu-nez-uprchliku-vyjimkou-je-p/r~3e2cbeac846e11e5bd0a002590604f2e/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa kad vidim kako misionarite hriscanstvo, apsolutno sam siguran da me u svojim redovima nikada necete videti

 

joooj

 http://www.korisnaknjiga.com/hristos-u-ruskim-tamnicama-naslov-49079

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Земљанин -> Земљанко -> Адам, знао сам да си од рода Божијега ;-)

Rod boziji?

Ni slucajno! Ja sam bozija rodbina... I to uza.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...