Jump to content

Може ли се веровати у Бога и имати поверења у теорију еволуције


Дејан

Препоручена порука

Nemojte se zezati sa evolucijom. Mada, koliko je neki vole, odlepili su skroz. Sveta evolucija bi bilo po njima. To je opasno jer je jako blizu zabludi kao nekadašnji geocentrizam.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Objasnio lepo i otac Joil da je evolucija samo za manite ljude i zanimljiv mi je taj psiholoski sklop coveka koji moze da veruje da mu je majmun deda !!! Evo ja vec kolko godina zivim ovde na zemlji pa jos nisam evoluirao u Hi Mena recimo a voleo sam taj crtani tako da je to jedna teska budalastina 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, nikola888 рече

Objasnio lepo i otac Joil da je evolucija samo za manite ljude i zanimljiv mi je taj psiholoski sklop coveka koji moze da veruje da mu je majmun deda !!! Evo ja vec kolko godina zivim ovde na zemlji pa jos nisam evoluirao u Hi Mena recimo a voleo sam taj crtani tako da je to jedna teska budalastina 

Sta kaze otac Joil o kvantnoj teoriji polja? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ronald рече

Sta kaze otac Joil o kvantnoj teoriji polja? 

nisam ja fan oca Joila ,ima i on gde prica svasta al za ovu evoluciju se slazem sa njim 1000 posto i steta sto se ta nakaradna bajka uci po skolama !!! Svaka cast majmunima nemam ja nista protiv njih al nismo rod ! Svakom je BOG ovde dao smisao i zadatak ,majmunu da bude majmun a coveku da bude covek !!!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, nikola888 рече

nisam ja fan oca Joila ,ima i on gde prica svasta al za ovu evoluciju se slazem sa njim 1000 posto i steta sto se ta nakaradna bajka uci po skolama !!! Svaka cast majmunima nemam ja nista protiv njih al nismo rod ! Svakom je BOG ovde dao smisao i zadatak ,majmunu da bude majmun a coveku da bude covek !!!!

A kako znas ako nista nisi citao iz evolucione biologije? Nije ni otac Joil, a ti njega slusas sta prica. Umjesto da prica o molitvi i aketizmu, blagodati, on prica gluposti. Da li ti ili bilo ko moze pricati o Isusovoj molitvi i iskustvu koje si stekao u dugogodisnjem praktikovanju ili blagodati ako se ne moli uopste?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ronald рече

A kako znas ako nista niai citao iz evolucione biologije? Nije ni otac Joil, a ti njega slusas sta prica. Umjesto da prica o molitvi i aketizmu, blagodati, on prica gluposti. Da li ti ili bilo ko moze pricati o Isusovoj molitvi i iskustvu koje si stekao u dugogodisnjem praktikovanju ili blagodati ako se ne moli uopste?

ucio sam biologiju 12 godina kroz skolu ,,drugo nisam ja monah a ni vernik koji praktikuje Isusovu molitvu nego Srbin ,gresnik,koji veruje ko i moji stari ,trudim da sa BOGOM imam koliko toliko sinovski odnos i da gazim sa NJim kroz zivot da bi bio kako tako bolji covek i  to je to !! Sto se tice te evolucione biologije dovoljno mi je da se pogledam u ogledalo pa da vidim da je to budalastina jer ipak ne licim na majmuna nego se nadam da sam sazdan po liku Bozijem !!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, nikola888 рече

ucio sam biologiju 12 godina kroz skolu ,,drugo nisam ja monah a ni vernik koji praktikuje Isusovu molitvu nego Srbin ,gresnik,koji veruje ko i moji stari ,trudim da sa BOGOM imam koliko toliko sinovski odnos i da gazim sa NJim kroz zivot da bi bio kako tako bolji covek i  to je to !! Sto se tice te evolucione biologije dovoljno mi je da se pogledam u ogledalo pa da vidim da je to budalastina jer ipak ne licim na majmuna nego se nadam da sam sazdan po liku Bozijem !!!

Nisi ucio jer skoro da nema nista o evoluciji da se nauci u osnovnoj i srednjoj skoli. Mozes i fakultet biologije zavrsiti pa opet da ne znas nista o genetici i evoluciji jer studenti vecinom uce iz skripti, povrsno citaju ili skoro da ne citaju knjige detaljno i do kraja, uce iz dosta lose literature na nasem jeziku itd. Pri tom ne razumiju ni sta je nauka, sto je narocito bitno. Ti si srbin, gresnik i ne bi trebao da se bavis Isusovom molitvom, sta je ovo, a jesi li pravoslavac? A kako znas da si sazdan po liku Bozijem? Imas li brata koji se zove Vasilije?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Ronald рече

Nisi ucio jer skoro da nema nista o evoluciji da se nauci u osnovnoj i srednjoj skoli. Mozes i fakultet biologije zavrsiti pa opet da ne znas nista o genetici i evoluciji jer studenti vecinom uce iz skripti, povrsno citaju ili skoro da ne citaju knjige detaljno i do kraja, uce iz dosta lose literature na nasem jeziku itd. Pri tom ne razumiju ni sta je nauka, sto je narocito bitno. Ti si srbin, gresnik i ne bi trebao da se bavis Isusovom molitvom, sta je ovo, a jesi li pravoslavac? A kako znas da si sazdan po liku Bozijem?

naravno da jesam ali ovim redom : Covek , Sloven , Srbin ,Pravoslavac 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 59 минута, nikola888 рече

Evo ja vec kolko godina zivim ovde na zemlji pa jos nisam evoluirao u Hi Mena recimo a voleo sam taj crtani tako da je to jedna teska budalastina 

Nisam siguran da li se šališ. Ovde i dalje govorimo o biološkoj evoluciji? Misliš li da, prema zvaničnoj teoriji evolucije, jedinke nekako za života evoluiraju?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Ronald рече

Sta kaze otac Joil o kvantnoj teoriji polja? 

Kaže još jedna luđačka teorija polupanih ateista,posle krca u lijeđa doša na red i krc i u mozgu.:))

  • Хахаха 1

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 57 минута, Branislav81 рече

Nisam siguran da li se šališ. Ovde i dalje govorimo o biološkoj evoluciji? Misliš li da, prema zvaničnoj teoriji evolucije, jedinke nekako za života evoluiraju?

Ostavite ga na miru! Svako ko postuje Hi-mena je ok. Nije rekao da postuje Hordaka ili Skeletora ili Kralja Hisa.

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni teorija evolucije pojaca teodiceju. 

Zasto bog stvara preko tako "krvavu" metodu zivot, koja bazira na unistenje svih vrsta koji nisu se uskladili kao i kod svaka vrsta svih pojedinaca koji nisu sami spremni da prezive. 

Danasnji covek makar u malo bogatijim zemljama, ima neku zastitu od te uzasne prirode. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evolucija se odvija dok mi ovo pišemo na Forumu. Ti koji tvrde da ništa takvo kao evolucija ne postoji su u velikoj zabludi. Glavno ne raspolažu iz nekog meni ne baš sasvim jasnog razloga informacijama kojih je na internetu ogromno mnoštvo, valjda zbog toga što ili ne znaju kakve informacije treba tražiti ili kakve ustvari s evolucijom veze imaju. Najpoznatiji je slučaj nekih sasvim normalno zastupljenih ptica u južnoj Americi kojim su ljudi poremetili način prehrane jer se one hrane školjkama koje su iščezle kad su ljudi svojim ekološki štetnim djelovanjem i utjecajem promjenili karakter morske vode u odredjenom dijelu obale a umjesto njih se pojavila i razmnožila na tom mjestu druga vrsta školjki dosta većih dimenzija za koje te ptice nisu imale dovoljno velik kljun. One su školjke otvarale tako što bi ih kljunom lomile kao krckalicom orahe. Ali s malim kljunom te velike školjke nisu bile u stanju otvoriti a ta promjena nije bila nagla već postepena, vremenom je čim dalje bilo sve manje tih školjki malih koje su lomiti i jesti mogle a sve više tih školjki velikih dok na kraju nisu te male sasvim iščezle a ostale samo te velike. Odvijalo se to dakle ovih posljednjih dvadesetak godina. Naučnici su već mislili da su te ptice pred izumiranjem i da će u toku 10-20 godina nestati i one jer nemaju čime da hrane sebe i svoju mladunčad. To je ustvari baš ovo doba, posljednjih  dvadesetak godina od 2000 kad se pojavio taj problem, dakle vrlo nedavno. Kakvo je bilo njihovo zaprepaštenje kad su pri kontroli ustanovili statistički da im se broj opet povećava a još veće iznenadjenje su doživjeli kad su biometrijskim mjerenjima kljunova utvrdili da je za samo nekoliko generacija u okviru par desetljeća populacija tih ptica uspjela aktivirati gen za promjenu morfologije kljuna koji je prouzrokovao da im se mladi izliježu iz jaja sa već mnogo većim, jačim i grubljim kljunom s kojim imaju šanse otvoriti te nove i veće školjke. A nazvali su to evolucijom u direktnom prenosu. Kad nadjem link na našem ili na engleskom tačno o tom slučaju postavim vam to na temi. A postoji vrlo sličnan primjer u Engleskoj sa sykorkama - sjenicama kojim su se utjecajem čovjeka kljunovi produžili i još nekakav primjer sa zebama - peňkavama kojima su se kljunovi zbog promjenjene ishrane sitnijim sjemenjem smanjili. Ovdje samo radi demonstracije postavljam ove linkove da se uvjerite sami prema naslovima koliko je toga ustvari. Od kičmenjaka su u tom najbrže su u tom ptice. Ko zna šta tačno treba gledati i gdje to potražiti i pronaći - može pratit i posmatrati evoluciju koja mu se odvija doslovno "pred nosom" - LIVE u direktnom prenosu! A čovjek evidentno i nezadrživo evoluira prema Cyborgu. S čipovanjem je to započelo a razvoj ide ka intramoždanim kibernetičkim neuroimplantatima, umjetnim čulima, udovima i organima.

1.

https://tinyurl.com/yb236mpe

https://tinyurl.com/yczlm6aq

https://tinyurl.com/y94yws9x

https://tinyurl.com/ybte2e2b

https://tinyurl.com/y8457ywq

2.

https://tinyurl.com/y7lvty6k

https://tinyurl.com/ycmhnzbc

https://tinyurl.com/ybvzc3x8

https://tinyurl.com/yd8j77aj

https://tinyurl.com/ybvltqhc

3.

https://tinyurl.com/y999s68e

https://tinyurl.com/y7hhnh4u

https://tinyurl.com/yaekdepj

https://tinyurl.com/y89s8tfz

https://tinyurl.com/ydgeju3k

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...